Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Με πολύ καλό σήμα δεν μου ήρθαν κλήσεις..!!! (οι κλήσεις έγιναν ακριβώς απο δίπλα μου):O αλλά μου ήρθαν σαν αναπάντητες κλήσεις μετά από 20 λεπτά...!!!:wacko: πάω να στήσω την V10a για να ησυχάσω..!!!:rolleyes:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους

 

την τελευταια προταση την εβαλα για να σου πω οτι δεν ειναι γαλλικο αλλα ολλανδεζικο

 

το NDL ειναι ολλανδια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ειπα δεν καταλαβενω που ειναι, ρωτησα πως το βλεπεις!!:shifty::shifty:

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Χρήση μνήμης / Σε εκτέλεση (ή κάπως έτσι μιας και υπάρχουν μικροδιαφορές ανά συσκευή)

 

Κάπου εκεί θα λέει "Σε χρήση" και "Ελεύθερα" (αναφέρεται στη RAM).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια προταση την εβαλα για να σου πω οτι δεν ειναι γαλλικο αλλα ολλανδεζικο

 

το NDL ειναι ολλανδια

 

 

Ναι το ξέρω οτι το NDL σημενει Netherlands

Αλλα εμενα Γραφει NLD

Επισεις αν ειδες παραπανω ειπα οτι στο / hiddenmenu/Version Info/Factory Version

Εχει την :LGP990AT-00-V10b-EUR-XX-MAR-18-2011 ποu στο xda einai i France

Και οχι την LGP990AT-00-V10a-NEU-XXX-FEB-23-2011 οπου ειναι ι ολλανδικη

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το suite βρήκε την v10e... η συσκευή είναι branded voda / german

 

για να δούμε τις επόμενες ημέρες τι λέει!

 

http://img33.imageshack.us/img33/585/screenshot2011071011461.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! Επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ με ενδιαφερει η συσκευη θα σας κανω κανα 2 ερωτησεις :

1. μπαταρια &

2. γενικα με ειλικρινεια τα θετικα κ τα αρνητικα τις συσκευης

ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον μπει στο κοπο να απαντησει!:)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα! Επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ με ενδιαφερει η συσκευη θα σας κανω κανα 2 ερωτησεις :

1. μπαταρια &

2. γενικα με ειλικρινεια τα θετικα κ τα αρνητικα τις συσκευης

ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον μπει στο κοπο να απαντησει!:)

 

Για να πάρεις πλήρη εικόνα θα πρέπει να απαντήσουν περισσότεροι από ένας. Θα καταλαβαίνεις όμως ότι αυτό δεν μπορεί να γίνεται για τον καθένα που έχει την ίδια απορία. Αν διαβάσεις πιο πίσω θα σχηματίσεις εικόνα πάνω σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης των forum εξάλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! Επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ με ενδιαφερει η συσκευη θα σας κανω κανα 2 ερωτησεις :

1. μπαταρια &

2. γενικα με ειλικρινεια τα θετικα κ τα αρνητικα τις συσκευης

ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον μπει στο κοπο να απαντησει!:)

 

1. σαν όλα τα τελευταία ισχυρά smartphones... 1 μέρα / 2 αν κλείνεις wifi,3g κτλ

2. το μόνο πρόβλημα που έχω είναι 2-3 reset και άλλα 2-3 shutdown που έχει κάνει... είχα παλιά έκδοση firmware όμως, σήμερα έκανα αναβάθμιση και είδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Χρήση μνήμης / Σε εκτέλεση (ή κάπως έτσι μιας και υπάρχουν μικροδιαφορές ανά συσκευή)

 

Κάπου εκεί θα λέει "Σε χρήση" και "Ελεύθερα" (αναφέρεται στη RAM).

thank man!!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις κλησεις που αργουσαν παρα πολυ να ερθουν το ειχα και γω!Τωρα φταιει η cosmote φταιει το κινητο δε ξερω.Το μονο κουφο που μου εχει μεινει απο ''προβληματα" ειναι οτι οταν πας στην καμερα(ειτε εισαι στη φωτο ειτε στο βιντεο) στην οθονη του κινητου ισα ισα που διακρινεις τι φωτογραφιζεις!!!!Ειτε σε εξωτερικο ειτε σε εσωτερικο χωρο!!!Καμια ιδεα?Εχω την εκδοση 10c.

Ξεχασα να πω οτι η φωτο οταν πας να τη δεις μετα φαινεται κανονικα φωτεινη!

Edited by gtimb
Link to comment
Share on other sites

Απο uk v10d του περασα την ελληνικη v10c και ειναι πολυ καλυτερα απο browsing με τον opera και navigation με το sygic...Θα δω και απο μπαταρια παντως μη βιαζεστε να πατε σε αλλες πρην δοκιμασετε τη greek v10c...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω οτι το NDL σημενει Netherlands

Αλλα εμενα Γραφει NLD

Επισεις αν ειδες παραπανω ειπα οτι στο / hiddenmenu/Version Info/Factory Version

Εχει την :LGP990AT-00-V10b-EUR-XX-MAR-18-2011 ποu στο xda einai i France

Και οχι την LGP990AT-00-V10a-NEU-XXX-FEB-23-2011 οπου ειναι ι ολλανδικη

 

 

λαθος μου. NLD ηθελα να γραψω οτι ειναι ολλανδια. το θεμα δεν ειναι τι rom εχει περασμενη μεσα. το IMEI,S/N κοιταει το προγραμα οχι τη ρομ και σου εμφανιζει τη χωρα προελευσης. το προγραμα τη χωρα προελευσης σου εμφανιζει οταν σου διαβαζει το κινητο?

 

το

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το suite βρήκε την v10e... η συσκευή είναι branded voda / german

 

για να δούμε τις επόμενες ημέρες τι λέει!

 

 

η διαφορά στην αυτονομία είναι αισθητή...απο χθες ώρα 14:00 που το έβγαλα απο το φορτιστή είμαι στο 51% και όλα φαίνεται να δουλεύουν άψογα. Το browsing με τον ενσωματωμένο είναι σαφώς πιο smooth, με τον opera δεν παρατήρησα καμία διαφορά (ούτως η άλλως πάει σφαίρα!)

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου. NLD ηθελα να γραψω οτι ειναι ολλανδια. το θεμα δεν ειναι τι rom εχει περασμενη μεσα. το IMEI,S/N κοιταει το προγραμα οχι τη ρομ και σου εμφανιζει τη χωρα προελευσης. το προγραμα τη χωρα προελευσης σου εμφανιζει οταν σου διαβαζει το κινητο?

 

το

 

Τελικα δικιο ειχες φιλε ολλανδικο ειναι το ελενξα σε αυτο το λινκ http://csmg.lgmobile.com:9002/svc/popup/model_check.jsp?esn=0000000000000000 αλλαζεις τα 0 με το emei σου .επισεις νομιζω λει και 2 baseband αλλα εμενα δεν εχει καμια απο τις 2 που λει

 

Προγραμμα ενοεις Τo Lg mobile Update?

Αν ναι δεν διαβαζει την χωρα, καθε φορα που το ανοιγω για να δω αν υπαρχει update

χωρα λει Greece kai lang Greek Πρεπει να το κανω manual απο κει που λει Επιλογες/βοηθεια Χωρα γλωσσα και να βαζω Netherlands και παλι τπτ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Πήγα σήμερα να αγοράσω το κινητάκι απο ένα κατάστημα και ενώ τους είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν πεί πως είναι ελληνικής αντιπροσωπίας, το είδα και ήταν απο αλλού. Ρωτώντας τον τύπο μου είπε πως είναι ''ευρωπαικό" και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αφού το καλύπτει η ελληνική εγγύηση (και έχει ελληνική γλώσσα). Τι σημαίνει πρακτικά αυτο; Αξίζει να το πάρω απο εκεί ή θα έχω πρόβλημα; Ευχαριστώ.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Πήγα σήμερα να αγοράσω το κινητάκι απο ένα κατάστημα και ενώ τους είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν πεί πως είναι ελληνικής αντιπροσωπίας, το είδα και ήταν απο αλλού. Ρωτώντας τον τύπο μου είπε πως είναι ''ευρωπαικό" και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αφού το καλύπτει η ελληνική εγγύηση (και έχει ελληνική γλώσσα). Τι σημαίνει πρακτικά αυτο; Αξίζει να το πάρω απο εκεί ή θα έχω πρόβλημα; Ευχαριστώ.

 

Απο ποια χωρα ειναι το κινιτο συγγεκριμενα? Παρε τηλ και αν δεν ξερει πες του να σε πει τι γραφει στο κουτι πανω απο κει που γραφει Dark brown (εκει λει την χωρα προελευσης)

σηνηθως ειναι 3 γραμματα

Link to comment
Share on other sites

τον πείρα τηλ, απο γερμανία είναι.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πρόβλημα με την μπαταρία...εξαντέιτε πολυ γρήγορα...δεν έκανα καθόλου καλη φόρτιση...παίζει μεγάλο ρόλο?κρατάει 1 μέρα και αν δεν το χρησιμοποιήσω καθόλου...(που ειναι οι 400 ώρες αναμονη :worry: ) Το πήγα και δεν μου την άλλαξαν...απλα έκαναν αναβάθμιση...Τώρα κρατάει 1 ημέρα πιο εύκολα και με λίγη χρήση αλλα για τηλέφωνα και ίντερνετ...για παιχνίδια ούτε λογος...Αυτο...Ξέρει κανένας αν παιζει ρόλο τοσο πολύ η πρώτη φόρτιση και αν θα δω μεγάλη διαφορά με καινούρια μπαταρία ;

Επίσης εμένα έχει την έκδοση 2.2.2 ...εχει βγεί καμία πιο καινούρια?

Επίσης υπάρχει καμια εφαρμογή που να ηχογραφεί κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει καμια εφαρμογή που να ηχογραφεί κλήσεις?

 

Υπάρχει το Record My Call https://market.android.com/details?id=com.record.my.call&feature=related_apps δοκιμασμένο σε LG 2X τρέχει μια χαρά εδώ και 3 μήνες που το έχω....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο κλειδομα gps οι ξενες v10d και e τι λενε γιατι η ελληνικη c κλειδωνει σε λιγα δεπτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Απο κλειδομα gps οι ξενες v10d και e τι λενε γιατι η ελληνικη c κλειδωνει σε λιγα δεπτερολεπτα.

 

Για GPS πιο πρόγραμμα δουλέυετε;

Πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία με gps ;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Record My Call https://market.android.com/details?id=com.record.my.call&feature=related_apps δοκιμασμένο σε LG 2X τρέχει μια χαρά εδώ και 3 μήνες που το έχω....!

 

Ευχαριστώ πολύ!Θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Record My Call https://market.android.com/details?id=com.record.my.call&feature=related_apps δοκιμασμένο σε LG 2X τρέχει μια χαρά εδώ και 3 μήνες που το έχω....!

 

Με ποιο πρόγραμμα κάνει play τα .amr άρχειο δοκίμασα με music,winamp,poweramp και τίποτα.

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...