Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Φιλε μου προχωρα του ΄χει κατσει η περιπτωση μαλλον του παιδιου παραπανω..Εγω προβλημα ειχα μονο με τη V10b οταν εκανα αναβαθμιση,ξαναπερασα ομως μετα την V10a και δε το μετανειωσα στιγμη που το πηρα..Απο ταχυτητα και multitasking δε μασαει ποτε σφαιρα παει και τα 512mb καλα θα ηταν να ηταν 1gb τα ματια του κοσμου,εμενα δε μεχουν προδωσει ποτε.Το μονο που θα ηθελα ειναι το μαυρο της οθονης να ειναι πιο μαυρο (ειχα καλομαθει στο galaxy s βλεπεις) αλλα και παλι ειναι κορυφαιο και μακραν το πιο best value for money στη μεγαλη κατηγορια.Οποτε προχωρα και μη σκεφτεσαι τιποτα.

 

 

Σωστός ο nikos92 ...!!!! ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Η V10b και γυρίζοντας στην V10a όλα Ο.Κ....!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sos!!εκανα hard reset απ το μενου της συσκευης αλλα φτανει μεχρι το σημα της lg κ μετα κανει επανεκκινηση συνεχεια,δοκιμασα κ με το clockword κ εκανα ρεσετ αλλα παλι κανει το ιδιο.:cry:
Link to comment
Share on other sites

sos!!εκανα hard reset απ το μενου της συσκευης αλλα φτανει μεχρι το σημα της lg κ μετα κανει επανεκκινηση συνεχεια,δοκιμασα κ με το clockword κ εκανα ρεσετ αλλα παλι κανει το ιδιο.:cry:

 

Είχες περάσει κάποια άλλη rom;

Η τελευταία σου λύση αλλά σίγουρη είναι να το φλασάρεις από το PC. Περισσότερα στο how to θέμα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία γιατί δεν παρακολουθώ και πολύ το θέμα, ενώ δεν βλέπω στις τελευταίες σελίδες και κάτι γύρω από αυτό.

 

Οκ υπάρχουν 10a,b,c κτλ. και η 2.3 δεν φαίνεται πουθενά στον ορίζοντα. Αυτό είναι θέμα ελληνικής υποστήριξης ή γενικά; Θέλω να πω η 2.3 έχει βγει στο εξωτερικό (ή είναι να βγει σύντομα) και εμείς είμαστε στο "παραπάνω-περίμενε" ή είναι γενικό το πρόβλημα;

 

Πάντως αν είναι η 2.3 να αξιοποιεί καλύτερα το hardware, να φτιάξει τα bugs, camera και να φέρει το UI τους πιο κοντά σε Sense, Touchwiz τότε χαλάλι τους.

 

Κάτι σαν το SGS δηλαδή.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία γιατί δεν παρακολουθώ και πολύ το θέμα, ενώ δεν βλέπω στις τελευταίες σελίδες και κάτι γύρω από αυτό.

 

Οκ υπάρχουν 10a,b,c κτλ. και η 2.3 δεν φαίνεται πουθενά στον ορίζοντα. Αυτό είναι θέμα ελληνικής υποστήριξης ή γενικά; Θέλω να πω η 2.3 έχει βγει στο εξωτερικό (ή είναι να βγει σύντομα) και εμείς είμαστε στο "παραπάνω-περίμενε" ή είναι γενικό το πρόβλημα;

 

Πάντως αν είναι η 2.3 να αξιοποιεί καλύτερα το hardware, να φτιάξει τα bugs, camera και να φέρει το UI τους πιο κοντά σε Sense, Touchwiz τότε χαλάλι τους.

 

Κάτι σαν το SGS δηλαδή.

Είναι κεντρικό το θέμα. Αν βγεί, θα βγεί για όλους σχεδόν την ίδια στιγμή.

Η LG είχε πεί ότι πιστεύει ότι θα αναβαθμίσει το 2Χ σε gingerbread. Δεν το είχε υποσχεθεί 100%, είχε αφήσει μια πισινή.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα το κάνει, αλλά μετά το καλοκαίρι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η LG είχε πεί ότι πιστεύει ότι θα αναβαθμίσει το 2Χ σε gingerbread. Δεν το είχε υποσχεθεί 100%, είχε αφήσει μια πισινή.

 

Θα αναβαθμιστεί σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα αναβαθμιστεί σίγουρα.

 

Ελπίζω πριν αλλάξουμε συσκευή....

Αρχικά απο Δανία μεριά η LG είπε για Ιούνιο-Ιούλιο η αναβάθμιση σε 2.3.

Μετά ακούστηκε για νέα έκδοση της 2.2 μέσα στο Μάιο (την...είδατε; Εγώ όχι)

Τώρα από Σουηδία μεριά η LG λέει η 2.3 για Φθινόπωρο 2011 (έτσι γενικά)

Θα έχουν βγεί στην αγορά σε λίγο τα 4 και εμείς θα περιμένουμε το 2.3; Ετσι όπως πάει θα μας πούνε να πάρουμε το ...3Χ αν θέλουμε άλλη έκδοση του Android.

 

Μην με παρεξηγήσετε, μια χαρά είναι το κινητό με 2.2 :) . Αλλά αν περιμένει κάποιος σύντομα αναβάθμιση σε gingerbread, θα περιμένει πολύ.:wacko:

(Αυτό που λένε don't keep your breath...:lol: )

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις αν σου ειναι ευκολο πως την εβαλες??????

 

Αν έχεις κάνει root το κινητό και έχεις εγκαταστήσει το clockwork τότε μέσα από αυτό εγκαθιστάς το zip.

Αν ψάξεις λίγο εδώ, στο xda (από όπου και το link) αλλά και στο google υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις αν σου ειναι ευκολο πως την εβαλες??????

Εγω επειδή δεν έχω βάλει clockwork το έκανα με τα παρακάτω.

 

The way I installed this:

1. Titanium backup - uninstall Camera app

2. Root explorer - go into System/App - mount R/W delete the Camera.apk if it's still there

3. Root explorer - copy the modified Camera.apk into System/App - make sure you still have mount R/W enabled.

 

Εναλακτικά επειδή το root explorer θέλει πληρωμή το έκανα με το ES explorer που όταν είσαι root σου δίνει δυνατότητα να κάνεις R/W enable

Πάντος η βασική διαδικασία είναι απεγκατάσταση με το titanium backap την camera

Σβήσημο από το system/app κάνοντας R/W enable το Camera.apk εάν δεν έχει σβήσει με την απεγκατάσταση

και πέρασμα το καινούριο Camera.apk αφού είσαι ακόμα R/W enable στο system/app, επανεκίνηση και είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Είχες περάσει κάποια άλλη rom;

Η τελευταία σου λύση αλλά σίγουρη είναι να το φλασάρεις από το PC. Περισσότερα στο how to θέμα

 

tsaglis ευχαριστω,το προβλημα λυθηκε με τον τροπο που ειπες!:)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στα σιγουρα αν επιστρεψω απο την v10d που ειμαι στην V10a αν θα λυθουν τα προβληματα με τις χαμενες κλήσεις - μηνυματα? (που οι άλλοι με καλουν κανονικά αλλα το κινητό δεν δειχνει την κληση-μηνυμα)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στα σιγουρα αν επιστρεψω απο την v10d που ειμαι στην V10a αν θα λυθουν τα προβληματα με τις χαμενες κλήσεις - μηνυματα? (που οι άλλοι με καλουν κανονικά αλλα το κινητό δεν δειχνει την κληση-μηνυμα)

 

Από ότι είπαν άλλα παιδιά, με το που έβαλαν την V10a τελειώσαν και τα προβλήματα...!!! είναι η ποιο σταθερή με τα βεβαιότητας...!!!

Μπες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529 και κοίτα <<Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X>>.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως με την unbranded UK v10d δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα αρκετές μέρες τώρα...

 

http://droidangel.blogspot.com/2011/05/lg-optimus-2x-p990-original-stock-rom.html

Link to comment
Share on other sites

πάντως με την unbranded UK v10d δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα αρκετές μέρες τώρα...

 

http://droidangel.blogspot.com/2011/05/lg-optimus-2x-p990-original-stock-rom.html

 

Φιλε μ ουτε εγω το είχα διαπιστώσει, μιας και η χρηση που έκανα στο κινητο ήταν σαν καρτοκινητό και δεν το χρησιμοποιούσα πολύ. Και το διαπιστωσα όταν μ έστελναν οι άλλοι μηνύματα τα οποία ενώ έβλεπαν οτι παραδίδονταν σε εμένα, εγω όυτε καν τα λάμβανα... Ομοίως κια με τις κλησεις...

 

Θα δοκιμάσω και την unbranded UK και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι 10d uk που βαλατε εχει ελληνικα αν ειναι να τη βαλω και εγω

 

για να βάλω την UK ακολουθώ από τους οδηγούς αυτόν που λέει Πώς να εγκαταστήσουμε μια Custom Rom στο LG 2X ή Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X

Link to comment
Share on other sites

χαλασε το μοντεμ μου κ δεν εχω wifi παρα μονο ethernet,ξερει καποιος πως μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη ωστε να παιρνω συνδεση απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...