Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καλημερα.Μου εχει φαει ενα σκαλωμα η συσκευη LG 2X οτι υπαχει διαθεσιμο πακετο λογισμικου παταω να το κανει μεσω Wifi ξεκιναει και μου λεει πρεπει να γινει επανεκκινηση για να γινει η εγκατασταση και την κανει αυτοματα απο μονο του αλλα οταν παει παλι να ξεκινησει μπαινει σε clockwork recovery εκει δεν ξερω τι να κανω παταω reboot και παλι απο την αρχη τα ιδια οτι υπαρχει διαθεσιμο πακετο λογισμικου.Υπαρχει καπια λυση οποιος ξερει ας βοηθησει.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα μη κάνεις αναβάθμιση! Περίμενε να έρθει επίσημα κάποια σημαντική. (αν έχεις την v10a μείνε σε αυτήν)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν του κάνεις την αναβάθμιση από το PC;

 

Λογικα αν την κανω απο το PC θα με παει στην v10b κατι που δεν θελω σιγουρα γιατι ολo προβλημα

ειχα.Τωρα ειμαι με v10a.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα μη κάνεις αναβάθμιση! Περίμενε να έρθει επίσημα κάποια σημαντική. (αν έχεις την v10a μείνε σε αυτήν)

 

Το προβλημα θα το εχω σιγουρα αν παω στην v10b επειδη την ειχα και μου δημιουργουσε ολο μικρο προβλη,ατα.Αραγε ας μεινω με την v10a και να περιμενω οπως ολοι για την 2.3 gingerbird.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικα αν την κανω απο το PC θα με παει στην v10b κατι που δεν θελω σιγουρα γιατι ολo προβλημα

ειχα.Τωρα ειμαι με v10a.

 

Γιατί... αν την κάνεις από τη συσκευή ποια έκδοση θα βάλει; Τότε μη την κάνεις καθόλου. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... αν την κάνεις από τη συσκευή ποια έκδοση θα βάλει; Τότε μη την κάνεις καθόλου. :rolleyes:

 

Οκ Thanks.;)

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη αποψη αν αξιζει να αντικαταστησει το iphone4 μου.

 

εννοειται και αξιζει!!!καλο χρυσο το μηλοφωνο αλλα το lg optimus 2x ειναι πολυ πιο μπροστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα εχτες και μου εκανε πολυ εντυπωση και ψαχνομαι να πουλησω τι μηλοφωνο τωρα. Απλως με αγχωνει η ποιοτητα κατασκευης του.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη αποψη αν αξιζει να αντικαταστησει το iphone4 μου.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα στους Διαξιφισμούς

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Βασικά πρόκειται για 2 τελείως διαφορετικές συσκευές και φιλοσοφίες, είναι ανάλογα τί σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλασε στη ποιοτητα κατασκευης, ποιο σημειο?

Αν το συγκρινεις με το iphone σε ποιοτητα κατασκευης (εξωτερικα) νομιζω υστερει λιγο...βασικα ολες οι συσκευες υστερουν σε ποιοτητα κατασκευης και design σε σχεση με το iphone, οποτε αυτο ειναι κατι με το οποιο θα πρεπει να μαθεις να ζεις αν τελικα το επιλεξεις.

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με αυτο. Μαλλον καταλαβαινω οτι ειναι ενα κινητο που ειναι πολυ καλυτερο απο την αξια του και κανει τα παντα χωρις jailbreak
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με αυτο. Μαλλον καταλαβαινω οτι ειναι ενα κινητο που ειναι πολυ καλυτερο απο την αξια του και κανει τα παντα χωρις jailbreak

 

Πρόσφατα πήρα το lg 2x αφήνοντας το μηλοφονο και ειμαι χαρουμενος ενω βρηκα τα εξεις υπερ και κατα:

-το κακο του μηλοφονου ειναι οτι iPhone=εγωΤηλέφωνο,εισαι δηλαδή κολλημένος με μαυτο και για να το χαρεις στο επακρο πρεπει να πληρωνεις παντα ανεξαρτητα του ανεπιθυμητου για την apple jailbreak.

-Το καλο του ειναι οτι εχει os με updates για το ιδιο hardware για αρκετο καιρο.Os που αξιοποιει αρκετά το hardware αλλά μονο οπως θελει η apple...

-Το καλο του lg 2x ειναι η αποδοση και το μελλον σε updates απο devs ή επισημα λογο διασημου και γρηγορου επεξεργαστη και η 200% παραπανω ελευθερια του σχεδον οση εχεις σε ενα os σε pc ;-)

-Το κακο του ειναι η οτι το android ειναι νεο os και πρέπει να υποστηριζει πολλές συσκευές σε καθε update και η αρκετη καταναλωση μπαταριας που ομως αλλάζεις φθηνα και γρήγορα οποτε θες.

 

 

Σχετικα με την δυσκολια που αναφέρθηκε οτι εχει για να βγει το πισω καπακι,ανοιγει πανευκολα αν σηκώσεις το κατω μερος και συρεις περιμετρικά το νύχι σου στα πλάγια κενά μεταξύ καπάκι κινητού.Ανοιγει γρήγορα και με ασφαλεια....

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να θυμίσω ότι εδώ δεν συγκρίνουμε συσκευές. Γιαυτό υπάρχει ξεχωριστός χώρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Παρακαλώ να επικεντρωθούμε εδώ σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με το O2X. Off topic post θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

 

Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..ξερει κανεις που θα βρω το Reckless Racing που να δουλευει στο lg 2x??τα εχω δοκιμασει ολα και δεν...εχει κανενας αυτο το παιχνιδι που να υποστηριζετε σε tegra device????καμια ιδεα???
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο μηνύματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3673009#post3673009 και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3673067#post3673067

μεταφέρθηκαν στα Accessories όπου και ταίριαζαν...

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια επισημη ενημερωση για 2.3 ειναι μετα το καλοκαιρι και χωρις να δινεται συγκεκριμενη ημερομηνια.
Link to comment
Share on other sites

Α ρε LG..........

Η Samsung και η SonyEricsson το πήρανε το μάθημά τους, η LG τίποτα...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ρε LG..........

Η Samsung και η SonyEricsson το πήρανε το μάθημά τους, η LG τίποτα...

Ας μην την κατακρίνουμε από τώρα όμως. Αν σκεφτείς ότι η LG τώρα άρχισε να βγάζει high end android κινητά. Ας της δώσουμε λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Ας μην την κατακρίνουμε από τώρα όμως. Αν σκεφτείς ότι η LG τώρα άρχισε να βγάζει high end android κινητά. Ας της δώσουμε λίγο καιρό...

Δεν είναι κουλό όμως να έχει δώσει 2.3 στο Black και όχι στο 2X;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?Επειδη περιμενω την επισημη αναβαθμιση σε 2.3 και βλεπω οτι αργει πολυ ακομα, εαν κανω root την συσκευη,οταν ερθει η 2.3 θα μπορω να την περασω η θα υπαρχει καποιο προβλημα επειδη θα ειναι root η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κουλό όμως να έχει δώσει 2.3 στο Black και όχι στο 2X;

Απλά δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημα. Ας περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι?Επειδη περιμενω την επισημη αναβαθμιση σε 2.3 και βλεπω οτι αργει πολυ ακομα, εαν κανω root την συσκευη,οταν ερθει η 2.3 θα μπορω να την περασω η θα υπαρχει καποιο προβλημα επειδη θα ειναι root η συσκευη?

 

Φυσικά και θα μπορείς να την περάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email σήμερα στην LG να δω ποτέ θα βγει καινουργια αναβαθμιση και μου απάντησαν:

 

 

14/06/2011

 

 

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την LG Electronics

 

 

 

Αγαπητέ Κ. Χαρίτο,

 

Η έκδοση V10c για το LG Optimus 2x αναμένεται να είναι διαθέσιμη σύντομα, δυστυχώς όμως δεν υπάρχει ακόμα η ακριβής ημ/νια. Μπορείτε να ενημερώνεστε μέσα απο την σελίδα υποστίρηξης της εταιρείας μας και πιο συγκεκριμένα απο το μενού Υποστήριξη κινητού τηλεφώνου http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp για την διαθεσιμότητα νέων αναβαθμίσεων.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900, Δευτέρα με Κυριακή, από τις 8:00 το πρωί έως τις 21:00 το βράδυ.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση V10c για το LG Optimus 2x αναμένεται να είναι διαθέσιμη σύντομα

 

http://www.imgplace.com/img849/4032/5620110613211905.png

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1123421

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μερικά ελληνικά τραγούδια στο κινητό και δεν αναγνωρίζει την ελληνική κωδικοποίηση, με αποτέλεσμα να εφανίζει τους τίτλους στα κινέζικα. Τα τραγούδια τα πέρασα με c/p στην κάρτα χύμα, όχι με το pc suite. Μπορώ να κάνω κάτι για να τα αναγνωρίσει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...