Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Το χειρήστικα σήμερα... Καμμία σχέση με οποιαδήποτε προηγούμενη συσκευή LG έχω χειρηστεί... Σβέλτο, οθόνη-τέρας και απίστευτη απόκριση... Δυστυχώς το μόνο που μπόρεσα να δοκιμάσω ήταν το Angry Birds...:(

 

Πάρε κόσμεεεεεε...!!!! https://market.android.com/search?q=angry+birds&so=1&c=apps

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι πρεπει να κανω ?????

Πως επισκευαζεται ?????

 

801 11 200 900 (αστική χρέωση)

Παίρνεις τηλέφωνο, περιγράφεις το πρόβλημα, σου στέλνουν κουριερ και το παραλαμβάνουν (ή το πάς ο ίδιος σε εξουσιοδοτημένο σέρβις που θα σου πούνε) και στο επιστρέφουν. Θεωρητικά με κουριερ κάνει 5 μέρες, μπορεί να τύχει 1-2 μέρες παραπάνω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Και οσο για το σχολιο του ''dear'' η lg δεν εχει κυκλοφορισει κανενα patch ακόμα που να διορθωνει το προβλημα

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306737

 

"Όπως όλα δείχνουν, η LG άκουσε τα παράπονα των χρηστών της και σπεύδει να τους δώσει update το οποίο εκτός του ότι θα επιλύσει το πρόβλημα με τις συχνές επανεκκινήσεις, θα βελτιώνει και την λειτουργία του video / music player. Το update θα δοθεί μέσα στον Μάιο, προετοιμάζοντας το έδαφος για την επερχόμενη αναβάθμιση της συσκευής στην έκδοση Gingerbread."

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306737

 

"Όπως όλα δείχνουν, η LG άκουσε τα παράπονα των χρηστών της και σπεύδει να τους δώσει update το οποίο εκτός του ότι θα επιλύσει το πρόβλημα με τις συχνές επανεκκινήσεις, θα βελτιώνει και την λειτουργία του video / music player. Το update θα δοθεί μέσα στον Μάιο, προετοιμάζοντας το έδαφος για την επερχόμενη αναβάθμιση της συσκευής στην έκδοση Gingerbread."

 

Βασικα το quote λεει οτι το update ΘΑ δοθει και ΘΑ διορθωνει. Το εχει ξαναπει η LG οτι θα κυκλοφορησει patch που θα λυσει τα προβληματα, αλλα μεχρι να αρχισουν να το επιβεβαιωνουν οι χρηστες στα forums, δεν πιστευω τιποτα πια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σου προτεινω και να τη βρεις να μη τη βαλλεις,η V10a εχει αποδειχθει πολυ πιο σταθερη..Βασικα δεν εχει νοημα κιολας να ρισκαρεις να τη δοκιμασεις μιας και μεχρι τελος του μηνα θα βγει νεο update απο lg.

 

Αν ακομα επιμενεις παντως εδω ειναι το link απο lg για την αναβαθμιση:

http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

 

Επισης η αναβαθμιση γινεται και απο το κινητο : ρυθμισεις==>πληροφοριες συσκευης==>και μετα αναβαθμιση λογισμικου.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σου προτεινω και να τη βρεις να μη τη βαλλεις,η V10a εχει αποδειχθει πολυ πιο σταθερη..Βασικα δεν εχει νοημα κιολας να ρισκαρεις να τη δοκιμασεις μιας και μεχρι τελος του μηνα θα βγει νεο update απο lg.

 

Αν ακομα επιμενεις παντως εδω ειναι το link απο lg για την αναβαθμιση:

http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

 

Επισης η αναβαθμιση γινεται και απο το κινητο : ρυθμισεις==>πληροφοριες συσκευης==>και μετα αναβαθμιση λογισμικου.

φιλε μου εχω custom rom και θελω να ξαναπερασω την stock rom αλλα δεν ξερω που να την βρω.

αν ξερεις που αλλου θα βρω την 10va περιμενω νεα.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα κατά τις 6 η ώρα έλαβα μήνυμα για UPDATE .

 

Το κινητό Normal χωρίς καμία αλλαγή .

 

ΕΚΠΛΗΞΗ λέω .... :D κοίτα μεγαλεία ... στην Γαλλία .... :D 1η φορά που βλέπω update σε κινητό μετά από 2 χρόνια με το i8910 .

 

Γράφει κατεβάστε ... μέσα λέω με τα μπούνια . Καμία κακή σκέψη δεν πέρασε από το μυαλό μου.

 

Συνδέεται - Κατεβάζει - κάνει restart - Εγκαταστεί . Ανοίγει , κλείνει μόνο του . ΟΛΑ ΚΑΛΑ .:cool:

 

Το βλέπω .... λέω δεν το πιστεύω .... τι σου είναι η τεχνολογία .... αλλά .... Αμ' δε , :cry: που θα ήταν τόσο εύκολο . Μπ@ουρδέλο οι επαφές .

 

Έφτιαξε κατηγορίες ανά γράμμα . Ενώ τις είχε σε σειρά .

 

Πατάω στην μπάρα συντόμευσης να πάει για παράδειγμα στο " K " , τίποτα Χάλια μαύρα. :blink:

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι να κάνω .

 

Από όλα τις επιλογές έχω διαλέξει να δείχνει

Μόνο του Gmail

Μόνο όσα έχουν τηλέφωνο

Ταξινόμηση - Επίθετο και

Προβολή - Επίθετο

 

plz Help

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα κατά τις 6 η ώρα έλαβα μήνυμα για UPDATE .

 

Το κινητό Normal χωρίς καμία αλλαγή .

 

ΕΚΠΛΗΞΗ λέω .... :D κοίτα μεγαλεία ... στην Γαλλία .... :D 1η φορά που βλέπω update σε κινητό μετά από 2 χρόνια με το i8910 .

 

Γράφει κατεβάστε ... μέσα λέω με τα μπούνια . Καμία κακή σκέψη δεν πέρασε από το μυαλό μου.

 

Συνδέεται - Κατεβάζει - κάνει restart - Εγκαταστεί . Ανοίγει , κλείνει μόνο του . ΟΛΑ ΚΑΛΑ .:cool:

 

Το βλέπω .... λέω δεν το πιστεύω .... τι σου είναι η τεχνολογία .... αλλά .... Αμ' δε , :cry: που θα ήταν τόσο εύκολο . Μπ@ουρδέλο οι επαφές .

 

Έφτιαξε κατηγορίες ανά γράμμα . Ενώ τις είχε σε σειρά .

 

Πατάω στην μπάρα συντόμευσης να πάει για παράδειγμα στο " K " , τίποτα Χάλια μαύρα. :blink:

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι να κάνω .

 

Από όλα τις επιλογές έχω διαλέξει να δείχνει

Μόνο του Gmail

Μόνο όσα έχουν τηλέφωνο

Ταξινόμηση - Επίθετο και

Προβολή - Επίθετο

 

plz Help

Οι επαφές του Gmail μου το έχουν κάνει μια φορά. Τις έσβησα από το τηλέφωνο και τις ξαναπέρασα με συγχρονισμό με το gmail account και έφτιαξε. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις (με τις συνήθεις προφυλάξεις backup)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω custom rom και θελω να ξαναπερασω την stock rom αλλα δεν ξερω που να την βρω.

αν ξερεις που αλλου θα βρω την 10va περιμενω νεα.

 

 

Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X........... Ρίξε πρώτα καλώ διάβασμά.....! μην τύχη και πας αδιάβαστος...! ελπίζω να έχεις χιούμορ..! :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα κατά τις 6 η ώρα έλαβα μήνυμα για UPDATE .

 

Το κινητό Normal χωρίς καμία αλλαγή .

 

ΕΚΠΛΗΞΗ λέω .... :D κοίτα μεγαλεία ... στην Γαλλία .... :D 1η φορά που βλέπω update σε κινητό μετά από 2 χρόνια με το i8910 .

 

Γράφει κατεβάστε ... μέσα λέω με τα μπούνια . Καμία κακή σκέψη δεν πέρασε από το μυαλό μου.

 

Συνδέεται - Κατεβάζει - κάνει restart - Εγκαταστεί . Ανοίγει , κλείνει μόνο του . ΟΛΑ ΚΑΛΑ .:cool:

 

Το βλέπω .... λέω δεν το πιστεύω .... τι σου είναι η τεχνολογία .... αλλά .... Αμ' δε , :cry: που θα ήταν τόσο εύκολο . Μπ@ουρδέλο οι επαφές .

 

Έφτιαξε κατηγορίες ανά γράμμα . Ενώ τις είχε σε σειρά .

 

Πατάω στην μπάρα συντόμευσης να πάει για παράδειγμα στο " K " , τίποτα Χάλια μαύρα. :blink:

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι να κάνω .

 

Από όλα τις επιλογές έχω διαλέξει να δείχνει

Μόνο του Gmail

Μόνο όσα έχουν τηλέφωνο

Ταξινόμηση - Επίθετο και

Προβολή - Επίθετο

 

plz Help

Αν έχεις το ίδιο πρόβλημα που είχα κι εγώ με τις επαφές, μετά απο αναβάθμιση, δές το post μου #2937 ( σελ. 196).

Ελπίζω να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X........... Ρίξε πρώτα καλώ διάβασμά.....! μην τύχη και πας αδιάβαστος...! ελπίζω να έχεις χιούμορ..! :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

οκ ευχαριστω πολυ.

βρηκα την v10a και τωρα ειμαι οκ .

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ.

βρηκα την v10a και τωρα ειμαι οκ .

 

Τελικά από τι φαίνεται η v10a είναι η ποιο σταθερή...!!!! απο την v10b. Eγω προσωπικά έκανα ( root - Clockwork Recovery ) με την v10a και δεν αντιμετώπισα ( :lol:χτύπα ξύλο:lol: ) κανένα πρόβλημα..!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από τι φαίνεται η v10a είναι η ποιο σταθερή...!!!! απο την v10b. Eγω προσωπικά έκανα ( root - Clockwork Recovery ) με την v10a και δεν αντιμετώπισα ( :lol:χτύπα ξύλο:lol: ) κανένα πρόβλημα..!!!:D

ναι αδελφε με την v10a το κινητο τα παει σουπερ οπο της 10 το πρωι με 100% τωρα ειμαι στο 94% μπαταρια και πολυ σταθερο το κινητο. ολα μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας , τα 512mb ram ειναι αρκετα ?

Ειναι το μονο που με απασχολει και με κανει να αναβαλω την αγορα του .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας , τα 512mb ram ειναι αρκετα ?

Ειναι το μονο που με απασχολει και με κανει να αναβαλω την αγορα του .

 

Πάλη καλά που ρωτάς για τα mb, να δεις που κάποιος ρώταγε εάν έχει δοντάκι:lol: (έτσι το έλεγε):lol: για να μπορεί κρεμάσει μπερλοκ, χαϊμαλιά...κ.α.λ. :wacko:Μια χαρά τρέχει με τα 512, σκέψου πριν λήγω καιρό έτρεχαν ολόκληρα επιτραπέζια συστήματα στο σπίτι μας και ήμασταν ευχαριστημένοι...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάλι πιστεύω ότι τα 512 είναι οριακά για τη συσκευή.

Και για εμένα αυτό είναι το μεγαλύτερο μείον, όλης της καινούργιας android σειράς της LG...

Link to comment
Share on other sites

παιδεία σκέφτομαι να πάρω το κινητο αλλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s2 την γνώμη σας θέλω!!!ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με την μπαταρια του κινητου αφου ξαναπερασα την stock rom v10a.

απο εχθες το πρωι στης 10 με 100% μπαταρια με λιγο κατεβασμα με 3g και αρκετο με wifi κλησης δεν κανω το τηλεφωνο ειναι μονο για internet.

3g και data παντα ανοιχτα το κινητο ανοιχτο ολη νυχτα.

τωρα ειμαι στο 64%!!!!

τελικα η v10a ειναι οτι καλητερο υπαρχει.

 

παιδεία σκέφτομαι να πάρω το κινητο αλλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s2 την γνώμη σας θέλω!!!ευχαριστώ

φιλε μου καλημερα.

εδω θα βρεις την λυση που ψαχνεις .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

με το καλο να ερθεις στον κοσμο του android.:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδεία σκέφτομαι να πάρω το κινητο αλλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s2 την γνώμη σας θέλω!!!ευχαριστώ

 

Καλημερα.Ειμαι κατοχος του LG 2X σαν συσκευη εχε φοβερες δυνατοτητες στην κυριολεξια πεταει στα συν θα βαλω τον πολυ καλο επεξεργαστη του Nvidia Tegra2 και στα games εχει φοβερα γραφικα, ειναι και 100ευρω πιο φθηνο απο Sg s2.Το μονο μειον που το βαζω ειναι η μπαταρια του (αλλα περιμενω να βγει καποια μπαταρια aftermarket με μεγαλυτερη διαρκεια) και η μνημη RAM 512mb ειναι σχεδον στο οριο.Με καλη διαχειριση της μπαταριας ισως σου κραταει μιαμιση μερα εμενα προσωπικα 1 μερα αλλα το σκαλιζω συνεχεια.Αυτο που με κραταει ακομα στο LG 2X ειναι η αναβαθμηση σε 2.3 gingerbread και οτι βολευει στο χερι σαν συσκευη σε σχεση με το Sg2s που εχει πιο πλατια οθονη.Βεβαια αν επερνα αυτην την εποχη smartphone θα επερνα το Sg2s καθως και ποιο καλη οθονη εχει με μικρη διαφορα βεβαια απο την LG και καλυτερη camera αν και ειναι στα ιδια megapixel ο φακος κανει την διαφορα ακομα εχει 16gb αποθηκευτικου χωρου ενω το LG 8gb,1gb μνημη RAM και λιγο καλυτερη μπαταρια.Ολα αυτα που σου γραφω ειναι προσωπικη μου γνωμη και γενικα περνουν μια κλιση ποιο πολυ προς την Lg καθως το εχω στα χερια μου.Αλλα υπαρχουν πολλες συζητησεις στο forum οπου θα λαβεις μια σφαιρικη αποψη και για τις 2 συσκευες και θα σε κανουν να αποφασισεις τι θα επιλεξεις.Ελπιζω με ολα αυτα που θα διαβασεις στο forum να μην σε μπερδεψουν καθως και εγω στην αρχη ετσι ημουν ειναι 1 πρωτη συσκευη Android που περνω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.;)

 

παιδια σχετικα με την μπαταρια του κινητου αφου ξαναπερασα την stock rom v10a.

απο εχθες το πρωι στης 10 με 100% μπαταρια με λιγο κατεβασμα με 3g και αρκετο με wifi κλησης δεν κανω το τηλεφωνο ειναι μονο για internet.

3g και data παντα ανοιχτα το κινητο ανοιχτο ολη νυχτα.

τωρα ειμαι στο 64%!!!!

τελικα η v10a ειναι οτι καλητερο υπαρχει.

 

Καλημερα.Ακριβως φιλε γιατι εγω το πηρα με v10a το λειτουργησα για 3 μερες και μετα περασα την v10b που μονο προβληματα μου εφερε επανεκινησεις διαρκως κολλημα του wi fi μου εβγαζε σφαλμα επρεπε να βγαλω την μπαταρια για να ξεκινηση το wifi να δουλευει το εστειλα και στο service της LG αλλα τζιφος τα ιδια.Ε που αποφασισα να του κανω root να του βαλω μια stock ΡΟΜ αλλα επειδη δεν μου αρεσε πολυ το περιβαλλον απο την stock rom,ετσι ξανα εβαλα μεσω του οδηγου που υπαρχει στο forum και με την βοηθεια το παιδιων απο το forum την εκδοση v10a και απο τοτε σχεδον 2 εβδομαδες ουτε μια επανεκινηση ουτε μια φορα δεν εχει κολησει το wifi και ειναι πολυ σταθερη σαν συσκευη.;)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ασε την v10a μην βαλεις κατι αλλο.

σε λιγες μερες η lg θα μας κανει καποια εκπληξη σχετικα με μια νεα αναβαθμηση.

τωρα μην το πειραξεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδεία σκέφτομαι να πάρω το κινητο αλλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s2 την γνώμη σας θέλω!!!ευχαριστώ

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στο κατάλληλο μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...