Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Υπομονή ;) http://www.androidpolice.com/2011/05/11/android-market-extends-app-purchases-to-99-more-countries/

 

edit: Και εμένα το market μου κρασάρει συνεχώς όταν παω να δω τα new apps αλλά στην κεντρική σελίδα μου εμφανίζει QuickOffice Pro με 7,02€

 

Επιτέλους έρχεται :D

Αληθεια βρε παιδια γιατι γινεται αυτο?Κρασαρει συνεχεια το Market μολις πας να δεις τις νεες εφαρμογες..Ξερει κανεις τι μπορουμε να κανουμε για να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Google ανακοίνωσε σήμερα ορισμένες προσθήκες και βελτιώσεις που αφορούν το Android Market τόσο για την Web έκδοσή του... όσο και την αντίστοιχη εφαρμογή του για κινητά και ταμπλέτες.

 

Αξιοσημείωτη είναι η προσθήκη λιστών στην Web έκδοση του Android Market η οποία παρουσιάζει προτεινόμενες εφαρμογές για εγκατάσταση. Ξεχωρίζουν οι λίστες “Trending” και “Top Grossing" στις οποίες θα εμφανίζονται οι πιο δημοφιλείς εφαρμογές καθώς και αυτές με τα περισσότερα κέρδη. Όσον αφορά την εφαρμογή του Android Market στα smartphones έχουν γίνει αρκετές εμφανείς βελτιώσεις στο σχεδιασμό του καταστήματος Επίσης έχουν προστεθεί προτάσεις εφαρμογών που διαμορφώνονται από αντίστοιχες εφαρμογές που έχουν αναζητήσει ή εγκαταστήσει άλλοι χρήστες.

 

Μία από τις μεγαλύτερες αλλαγές που ανακοινώθηκαν σήμερα, αφορά την υποστήριξη αγοράς εφαρμογών που είναι επί πληρωμή σε 99 χώρες συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας.

 

Όπως δηλώνει η Google, το τελευταίο χρονικό διάστημα παρατηρείται μεγάλη ανάπτυξη του Android Market ειδικότερα από πελάτες εκτός των Ηνωμένων Πολιτειών. Σκοπός της είναι να αυξήσει ακόμα παραπάνω το ρυθμό ανάπτυξης του Market κάτι που συνάδει με την παραπάνω ανακοίνωση σχετικά με τη διαθεσιμότητα των επί πληρωμή εφαρμογών σε νέες χώρες.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Eureka!!

Πάμε Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών->Όλα->Market και κάνουμε "Εκκαθάριση δεδομένων" και "Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης". Μόλις ξανανοίξουμε το market, εμφανίζονται νέες κατηγορίες :

Κορυφαίες εφαρμογές επί πληρωμή

Κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές

Νέες εφαρμογές κτλ. κτλ.

 

Enjoy! :D

 

edit: Αυτό ισχύει φυσικά για όλες τις android συσκευές από σήμερα που ενεργοποιήθηκαν τα paid apps...

Edited by L10nH34Rt
Link to comment
Share on other sites

Eureka!!

Πάμε Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών->Όλα->Market και κάνουμε "Εκκαθάριση δεδομένων" και "Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης". Μόλις ξανανοίξουμε το market, εμφανίζονται νέες κατηγορίες :

Κορυφαίες εφαρμογές επί πληρωμή

Κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές

Νέες εφαρμογές κτλ. κτλ.

 

Enjoy! :D

 

edit: Αυτό ισχύει φυσικά για όλες τις android συσκευές από σήμερα που ενεργοποιήθηκαν τα paid apps...

 

Σωστός!

Τώρα φαίνονται πολύ περισσότερα πράγματα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια.....!!! κάθε φορά που το βάζω στο (LG Mobile Support Tool) μου βγάζει για αναβάθμιση λογισμικού. Έχω την v10a να βάλω την b ??? γιατί διάβασα πως είχαν αρκετά παιδιά προβλήματα μετά την αναβάθμιση...!!!

Με τόσα που διαβάζουμε εδώ μέσα έχω μπερδευτεί..!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες (στα Ελληνικά) πως επαναφέρουμε τη συσκευή σε stock κατάσταση..???

έχω κατεβάσει αυτό.... Firmwares http://s1.directupload.net/images/110511/ec4yif8o.png;)

από εδώ...!!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041;)

 

ευχαριστώ!!!

 

 

 

Για κοίτα σε βοηθάει αυτό.... http://www.lg.com/uk/microsite/optimus-2X/index.jsp είναι σε ηλεκτρονική μορφή...!!!

 

όσο για το κλείδωμα..... http://s7.directupload.net/images/110511/43txnh39.png

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να με βοηθήσεις!

έφτιαξα τον φωτισμό τον χρόνο σβησίματος τις οθόνης αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω η δεν το καταλαβαίνω πως γίνετε είναι με το κλείδωμα !

Δεν γίνετε κάθε φορά που σβήνει η οθόνη στα 15 sec να πρέπει να πατάω το κουμπί του on-of για να ξεκλειδώνει !

Δεν λέω να μένει η οθόνη συνεχεία ανοιχτή αλλά μόλις σβήνει να πατάω ένα από τα μπροστινά κουμπιά και να επανέρχεται !

Σ.Ο.Σ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να με βοηθήσεις!

έφτιαξα τον φωτισμό τον χρόνο σβησίματος τις οθόνης αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω η δεν το καταλαβαίνω πως γίνετε είναι με το κλείδωμα !

Δεν γίνετε κάθε φορά που σβήνει η οθόνη στα 15 sec να πρέπει να πατάω το κουμπί του on-of για να ξεκλειδώνει !

Δεν λέω να μένει η οθόνη συνεχεία ανοιχτή αλλά μόλις σβήνει να πατάω ένα από τα μπροστινά κουμπιά και να επανέρχεται !

Σ.Ο.Σ !!!!!

 

Από κεντρική οθόνη, ρυθμίσεις (από αριστερό touch κουμπί), προβολή, λήξη χρονικού ορίου οθόνης και ορίζεις πόσο θέλεις.

Το να ανάβει από τα μπροστά κουμπιά είναι αδύνατο από "μαμά"

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να με βοηθήσεις!

έφτιαξα τον φωτισμό τον χρόνο σβησίματος τις οθόνης αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω η δεν το καταλαβαίνω πως γίνετε είναι με το κλείδωμα !

Δεν γίνετε κάθε φορά που σβήνει η οθόνη στα 15 sec να πρέπει να πατάω το κουμπί του on-of για να ξεκλειδώνει !

Δεν λέω να μένει η οθόνη συνεχεία ανοιχτή αλλά μόλις σβήνει να πατάω ένα από τα μπροστινά κουμπιά και να επανέρχεται !

Σ.Ο.Σ !!!!!

 

Αυτό γίνετε για να σε προστατεύει όταν το έχεις σε κάποια τσέπη (παντελών-μπουφάν) φαντάσου τι θα γίνετε κάθε φορά που θα πατάς ένα κουμπί (γιατί αυτό ζητάς) και να ενεργοποιηθεί η οθόνη..... πόσες εφαρμογές θα τρέχουν κατά λάθος και πόσες κλήσης ενδεχομένως θα κάνεις εναγνια σου...!!!Δεν λέει..... μια κίνηση παραπάνω θα κάνεις και θα είσαι Ο.Κ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια.....!!! κάθε φορά που το βάζω στο (LG Mobile Support Tool) μου βγάζει για αναβάθμιση λογισμικού. Έχω την v10a να βάλω την b ??? γιατί διάβασα πως είχαν αρκετά παιδιά προβλήματα μετά την αναβάθμιση...!!!

Με τόσα που διαβάζουμε εδώ μέσα έχω μπερδευτεί..!!!:wacko:

 

mariodj καλησπέρα.

 

Εγώ την έβαλα την b καταλάθος, διότι νόμιζα ότι βρήκε καινούργια έκδοση android και ενώ μου έκανε κάτι κόλπα στην αρχή μετά την πρώτη αποφόρτιση και φόρτιση/ επανεκκίνηση τώρα όλα ΟΚ.

Διαφορές δεν νομίζω να δείς, πέρα απο κάτι καινούργιες εφαρμογές. Κάπου διάβασα για κλείδωμα του root του τηλ. Γενικά τέτοιες αναβαθμίσεις πιστεύω βγαίνουν όχι για να διορθώσουν ή να προσθέσουν κάτι παρά να κλειδώσουν το τηλ. απο το να "πειράξουμε" (χάνουμε την εγγύηση έτσι).

Αν είσαι ευχαριστημένος με την έκδοση a μην την πειράζεις.

Η τελική απόφαση δική σου.

Link to comment
Share on other sites

mariodj καλησπέρα.

 

Εγώ την έβαλα την b καταλάθος, διότι νόμιζα ότι βρήκε καινούργια έκδοση android και ενώ μου έκανε κάτι κόλπα στην αρχή μετά την πρώτη αποφόρτιση και φόρτιση/ επανεκκίνηση τώρα όλα ΟΚ.

Διαφορές δεν νομίζω να δείς, πέρα απο κάτι καινούργιες εφαρμογές. Κάπου διάβασα για κλείδωμα του root του τηλ. Γενικά τέτοιες αναβαθμίσεις πιστεύω βγαίνουν όχι για να διορθώσουν ή να προσθέσουν κάτι παρά να κλειδώσουν το τηλ. απο το να "πειράξουμε" (χάνουμε την εγγύηση έτσι).

Αν είσαι ευχαριστημένος με την έκδοση a μην την πειράζεις.

Η τελική απόφαση δική σου.

 

O.K. έκανα και root οπότε........να λύπη το βύσσινο..!!! ευχαριστώ.!

 

Για να κάνουμε root πατάμε το 1, για να το επαναφέρουμε πατάμε το 2 και όλα o.k. η θέλει και τιποτ' άλλο???

 

http://s7.directupload.net/images/110513/lw7lkroc.png

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε την b δεν κλειδώνει τίποτα. Δεν έχει ακόμα τέτοια πολιτική η LG, το αντίθετο. Το 2X είναι από τα πιο φιλικά σε πείραγμα κινητά.

 

@mariodj

Το ίδιο ακριβώς και στην b. Μονο να θυμάσαι να έχεις ενεργοποιήσει το «Εντοπισμός σφαλμάτων USB» (όπως λέει ο σχετικός οδηγός του Αγγελου)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Mε την b δεν κλειδώνει τίποτα. Δεν έχει ακόμα τέτοια πολιτική η LG, το αντίθετο. Το 2X είναι από τα πιο φιλικά σε πείραγμα κινητά.

 

@mariodj

Το ίδιο ακριβώς και στην b. Μονο να θυμάσαι να έχεις ενεργοποιήσει το «Εντοπισμός σφαλμάτων USB» (όπως λέει ο σχετικός οδηγός του Αγγελου)

Thanx Tsaglis.

Γι αυτό έγραψα ότι κάπου το διάβασα, δεν είναι προσωπική διαπίστωση.

Ωραία τότε. Πολύ ωραίο το κινητό και περιμένουμε και περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν είναι έτσι το παρακάτω???? αν δηλαδή επανέρχεται με τον τρόπο αυτό???

 

http://s1.directupload.net/images/110513/xt9gseiy.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν είναι έτσι το παρακάτω???? αν δηλαδή επανέρχεται με τον τρόπο αυτό???

Ναι.

Το δικό μου που χρειάστηκε να πάει στο service, το έκανα έτσι unroot και δεν μου είπαν τίποτα περίεργο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

orlox που πηγε το κινητο για ελεγχο,αθηνα η θεσσαλονικη;

 

Νομίζω ότι τώρα μονο Αθήνα τα στέλνει η LG.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τώρα μονο Αθήνα τα στέλνει η LG.

 

Φιλε tsaglis τελικα με το προβλημα που ειχες με τις κλησεις στο φτιαξανε στο service που το πηγες;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsaglis τελικα με το προβλημα που ειχες με τις κλησεις στο φτιαξανε στο service που το πηγες;

Μου αλλάξανε το ακουστικό και ενδεχομένως να ήταν αυτό το πρόβλημα (με τα βραχυκυκλώματά του)που έχανα κλήσεις.

Από τότε που το πήρα πίσω συμπεριφέρεται αρκετά καλά και όσες δοκιμές έχω κάνει δεν έχει χάσει κλήση ή μπλοκάρει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μου αλλάξανε το ακουστικό και ενδεχομένως να ήταν αυτό το πρόβλημα (με τα βραχυκυκλώματά του)που έχανα κλήσεις.

Από τότε που το πήρα πίσω συμπεριφέρεται αρκετά καλά και όσες δοκιμές έχω κάνει δεν έχει χάσει κλήση ή μπλοκάρει.

 

Στο ξαναφλασαρανε ή δε ξερεις;Και το προβλημα του ακουστικου δεν ηταν κατι που θα το καταλαβαινε μονο ο πολυ ψαγμενος χρηστης σωστα..;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Στο ξαναφλασαρανε ή δε ξερεις;Και το προβλημα του ακουστικου δεν ηταν κατι που θα το καταλαβαινε μονο ο πολυ ψαγμενος χρηστης σωστα..;

 

Θα τo παρακαταλάβαινε και μικρό παιδί! Σχεδόν δεν άκουγες τι έλεγε ο άλλος από τα παράσιτα!

Οχι δεν το φλασάρανε αυτή τη φορά, σε software μου ήρθε όπως το είχα στείλει (με 2-3 free παιχνίδια εγκατεστημένα)

Υπόψη ότι είχε τη V10b από πρίν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θα τo παρακαταλάβαινε και μικρό παιδί! Σχεδόν δεν άκουγες τι έλεγε ο άλλος από τα παράσιτα!

Οχι δεν το φλασάρανε αυτή τη φορά, σε software μου ήρθε όπως το είχα στείλει (με 2-3 free παιχνίδια εγκατεστημένα)

Υπόψη ότι είχε τη V10b από πρίν.

 

Καλημέρα!

ξεκίνησα να κατεβάζω προγράμματα από το adroid market και τα περισσότερα που μου αρέσουνε πρέπει να σου ελέγχουνε το κινητό στις επαφές,στο wifi,στην κάρτα sd,και γενικά όλο το τηλέφωνο.

και τα αποφεύγω να τα κατεβάσω!

Πια η παρενέργεια τον προγραμμάτων αυτόν στη κινητό ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει το quote που εχεις κανει με την ερωτηση σου,

για αυτο που ρωτας δεν χρειαζεται να ανυσηχεις, οι περισσοτερες εφαρμογες ζητανε

προσβαση σε διαφορα μερη του κινητου. Αν η εφαρμογη ειναι κακοβουλη θα φαει

report απο τους χρηστες στο market και θα κατεβει την ιδια στιγμη. Το μονο που μπορω

να σκεφτω ειναι να πεσεις στην περιπτωση κακοβουλου λογισμικου που μολις εχει ανεβει

στο market οποτε δε θα υπαρχει καποιο σχετικο feedback απο τους χρηστες. Αλλά οταν

πχ βλεπεις οτι η ταδε εφαρμογη μερικες χιλιαδες download καταλαβαινεις οτι ειναι οκ

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελείωσα τις δοκιμές..

λεπόν φόρτιση από μπρίζα τοίχου χειρότερη από φόρτιση από usb με

ανοιχτό τηλέφωνο,που είναι χειρότερη από φόρτιση από usb με κλειστό τηλέφωνο..

 

γενικά συγκρίνοντας φόρτιση απο τοίχο με ανοιχτό,με φόρτιση από usb με κλειστό,

και 40 τα εκατο διαφορά θα έλεγα:blink:!!

 

γενικά παρόλο που φαίνεται φορτισμένη μια μπαταρια φορτισμένη από μπρίζα,

ξεφορτίζεται πολυυυυυυυυ πιο ευκολα-γρηγορα απο usb k κλειστό..,οπου

αντιστέκεται στην αποφόρτιση σθεναρά:p οπότε ανέχομαι με χαρά πια την πολύωρη φόρτιση απο usb κλειστό,έχοντας μια 2η συσκεύη τότε ανοιχτή...

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=W6pAtVenBt4&feature=player_embedded]YouTube - Bang Bang Racing BBR THD[/ame]

 

http://www.androidpolice.com/2011/05/14/new-game-bang-bang-racing-thd-hits-the-android-market-in-all-its-tegra-2-glory/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...