Jump to content

Εισαγωγή νέων πόλεων στον καιρό του HTC Sense στο Android


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

επειδη ήθελα το κινητο μου να ειναι στα αγγλικα και να εχω τις ελληνικες πολεις στο HTC Weather, εφτιαξα ενα modified WPDB.zip οπου εβαλα στο WP_0409WWE.db ολες τις πολεις καθως και τις επιπλεον ελληνικες στα ελληνικα.

 

Εκτελουμε την διαδικασια που αναφερεται σε προηγουμενα ποστ και εχουμε σε αγγλικο locale ελληνικες πολεις.

 

Προσοχη, ολες οι πολεις βρισκονται με ελληνικη ονομασια, ετσι αν θελουμε πχ London ψαχνουμε Λονδινο ή ηνωμενο βασιλειο κλπ.

 

Δοκιμασμενο σε HTC DESIRE Z (ME ROM VIRTOUS VISION 1.0.2).

 

 

http://www.filefactory.com/file/cb3e...difiedAlex.zip

 

ευχαριστούμε αλλά το link σου δεν είναι σωστό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήθελα να ρωτήσω πως κάνω αντιγραφή το ζιπ αρχείο στον φάκελο system/etc με το Android mate ?

 

@edit : τελικα τα κατάφερα και το έβαλα στο σωστόφάκελο έκανα και όλη την

διαδικασία αλλα τίποτα τις ίδιες πόλεις με πριν μου βγάζει !

 

@edit : Παιδιά έχω προσπαθήσει πάνω απο 7 φορές αλλα τίποτα όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας με βοηθήσει μήπως και τα καταφέρω !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Παιδιά δε δουλεύει το αρχείο σε android 2.3.3 και sense 2.1.Η htc άλλαξε τη βάση δεδομένων και πρόσθεσε επιπλέον πεδία με τις συντεταγμένες των πόλεων.Χρειάζεται να γίνει η δουλειά από την αρχή,κάτι που προσωπικά αδυνατώ να κάνω τουλάχιστον προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά δε δουλεύει το αρχείο σε android 2.3.3 και sense 2.1.Η htc άλλαξε τη βάση δεδομένων και πρόσθεσε επιπλέον πεδία με τις συντεταγμένες των πόλεων.Χρειάζεται να γίνει η δουλειά από την αρχή,κάτι που προσωπικά αδυνατώ να κάνω τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Χρήστο αν θέλεις να το βάλω αυτό σαν σημείωση στο πρώτο post... μου λες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε αλλά το link σου δεν είναι σωστό!!!

 

Μάλλον διαγράφηκε από το server επειδή δεν είχε αρκετλα Downloads.

Νέο λίνκ:

http://dl.dropbox.com/u/12207334/WPDBmodifiedAlex.zip

 

Δοκιμάστηκε και σε Desire Z με Gingerbread (2.3.1).

Edited by aloakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δοκιμασμένο σε Incredible s με 2,3,3 Ginger και 2,1 sense stock rom απο εργοστάσιο s-off και full rooted από το clockworkmod recovery εγκαθιστώντας το su... Μια παρατήρηση....σε εμένα τουλάχιστον ο root explorer δεν λειτουργούσε καλά με αποτέλεσμα να μην δίνει σε όλους τους φακέλους τα σωστά δικαιώματα....έτσι απεγκαταστήσετε τον και βάλτε τον File Manager HD από market είναι δωρεάν.Μετά πηγαίνετε στο μενού του πατώντας τις 3 παράλληλες παύλες περισσότερα->ρυθμίσεις-> και τσεκάρετε τα 2 κουτάκια που γράφουν Root explorer και φόρτωση φακέλων του συστήματος ως εγγράψιμοι.Τώρα θα αλλάζει τα διακαιώματα αυτόματα όπου μπαίνετε και θα μπορείτε να το κάνετε αντιγραφή και επικόλληση το αρχειάκι (προτείνω πρώτα να διαγράψετε το αρχείο που υπάρχει ήδη μέσα στο /system/etc και μετά να το κάνετε επικόλληση, για να μην σας πεί όταν πάτε να το επικολλήσετε πως υπάρχει ήδη και θα πρέπει να το επικολλήσετε με άλλο όνομα)....Προσοχή μην πειράξετε η διαγράψετε τίποτα άλλο και το διαλύσετε.Μετά άμα θέλετε ξετικάρετε για τη δική σας ασφάλεια τα 2 κουτάκια που γράφουν Root explorer και φόρτωση φακέλων του συστήματος ως εγγράψιμοι και έιστε κομπλέ Edited by Anoubis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Μάλλον διαγράφηκε από το server επειδή δεν είχε αρκετλα Downloads.

Νέο λίνκ:

http://dl.dropbox.com/u/12207334/WPDBmodifiedAlex.zip

 

Δοκιμάστηκε και σε Desire Z με Gingerbread (2.3.1).

 

δεν δουλευει ουτε αυτο το link. που το βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...