Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε κανενα απο τα παραπανω, wind 200-R με την υπηρεσια wind 600 και web'n mail 40
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

σε κανενα απο τα παραπανω, wind 200-R με την υπηρεσια wind 600 και web'n mail 40

 

Είσαι δηλαδή στα 43-44 ευρώ;

Κανά δεκάρικο κάτω από το παλιό το Μedium

 

 

Η υπηρεσία WIND 600 που δίνει 600' προς όλα τα WIND τί κόστος έχει;

Είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμη; Γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι δηλαδή στα 43-44 ευρώ;

Κανά δεκάρικο κάτω από το παλιό το Μedium

 

 

Η υπηρεσία WIND 600 που δίνει 600' προς όλα τα WIND τί κόστος έχει;

Είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμη; Γνωρίζεις;

στα παραπανω παγια εχω εκπτωση 10 ευρω (εκπτωση tellas double play)

και αλλα 15 ευρω (πιστωση αναβαθμησης συσκευης) και στο web'n mail εχω εκπτωση 50% (λογο παλαιας προσφορας) και επειδη ο λογαριασμος μου εξοφλειται μεσω πιστωτικης καρτας (wind bonus american express) εχω 10 sms και 10 mms δωρεαν ανα μηνα + αλλα 40 mb δωρεαν ανα μηνα η υπηρεσια WIND 600 εχει 5 ευρω ανα μηνα (απο παλαια ενεργοποιση) μετα απο ολα αυτα ο μεσος λογαριασμος μου ανα μηνα ειναι περιπου 20 ευρω με ολες της παραπανω παροχες, α ναι εχω και twin sim η οποια χρεωνεται 2,50 ευρω ανα μηνα

Edited by mathios
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό Medium. Η προσφορές που καταναλώνω πιο πολύ κάθε μήνα είναι τα δωρεάν λεπτά προς vodafone και cosmote και το ίντερνετ. Συγκεκριμένα από τα 250 λεπτά που έχω προς cosmote και vodafone συνήθως καταναλώνω τα 150, ενώ από τα 250 MB που έχω για ίντερνετ συνήθως καταναλώνω τα 200. Αν δω ότι σταδιακά οι ανάγκες του ίντερνετ μεγαλώνουν τότε αν δεν πάω σε καρτοκινητό, θα ελαττώσω όσο μπορώ τα τηλέφωνα προς cosmote και vodafone και θα βάλω το καινούργιο Medium. Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

στα παραπανω παγια εχω εκπτωση 10 ευρω (εκπτωση tellas double play)

και αλλα 15 ευρω (πιστωση αναβαθμησης συσκευης) και στο web'n mail εχω εκπτωση 50% (λογο παλαιας προσφορας) και επειδη ο λογαριασμος μου εξοφλειται μεσω πιστωτικης καρτας (wind bonus american express) εχω 10 sms και 10 mms δωρεαν ανα μηνα + αλλα 40 mb δωρεαν ανα μηνα η υπηρεσια WIND 600 εχει 5 ευρω ανα μηνα (απο παλαια ενεργοποιση) μετα απο ολα αυτα ο μεσος λογαριασμος μου ανα μηνα ειναι περιπου 20 ευρω με ολες της παραπανω παροχες, α ναι εχω και twin sim η οποια χρεωνεται 2,50 ευρω ανα μηνα

 

53-25=28ευρώ θα σου έβγαινε το παλιό Medium!

Δεν υπολογίζω χρέωση twin και έκπτωση wind bonus!

 

Σίγουρα ο καθένας προσαρμόζεται ανάλογα με τις ανάγκες του. Φαίνεται ψαγμένος ο συνδυασμός σου!

 

Πιστεύω πως το μέλλον των συνδέσεων για άτομα που μιλάνε προς όλα τα δίκτυα είναι αυτοί οι συνδυασμοί!

 

Είχα αναφέρει πως αν η WIND έριχνε κανά 5αρι τα πάγια των προγραμμάτων χρόνου ομιλίας WIND-100, 200... θα έκανε μεγάλο μπάμ!

 

Πολλοί λόγω της δουλειάς ή συνήθειας μιλάμε προς όλα τα δίκτυα!

Εγώ ντρέπομαι να ζητήσω καν από τον άλλον τι δίκτυο είναι για να δω αν θα τον καλέσω ή οχι!

 

Βέβαια άλλοι που μιλάνε με συγκεκριμένα άτομα έχουν ησυχασει με τα 1500'

 

Είχα πει και παλαιότερα πως έχουμε καταντήσει ένα απέραντο ΓΟΥΟΚΙ ΤΟΚΙ!

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός μου ήταν να διευκρινήσουμε σε ποιά από τα αντίστοιχα πακέτα είμαστε, σε σχέση με τα καινούργια. Δεν αναφέρονται πουθενά τα πακέτα τύπου 120-240 κτλ. Απλά μάλλον θα βάλω και μια επιλογή για άλλο πακέτο (αν μπορώ να αλλάξω την δημοσκόπηση).
Link to comment
Share on other sites

Σκοπός μου ήταν να διευκρινήσουμε σε ποιά από τα αντίστοιχα πακέτα είμαστε, σε σχέση με τα καινούργια. Δεν αναφέρονται πουθενά τα πακέτα τύπου 120-240 κτλ. Απλά μάλλον θα βάλω και μια επιλογή για άλλο πακέτο (αν μπορώ να αλλάξω την δημοσκόπηση).

 

πρεπει να βαλεις επιλογη για τα προγραμματα wind-100,140,200 κτλ για τον λογο οτι τα νεα προγραμματα σιγουρα εχουν 1500 λεπτα προς το ιδιο δικτυο. αλλα δεν σημαινει οτι ειναι τα καλυτερα. υπαρχουν συνδρομητες που δεν στελνουν sms σχεδον καθολου (οπως εγω) αλλα ενα θα πω εαν ολοι οι συνδρομητες ειχαν λιγο παραπανω υπομονη να ψαξουν αληθινα το συμφερον τους ολοι θα ειχαν wind και στο σπιτι (2play) και κινητη. απλα ολοι ξελογιαζονται απο της επιδοτησεις και το σλογκαν ''απεριοριστα'' που ουσιαστικα δεν υπαρχει....

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω επιλογή για να αλλάξω την δημοσκόπηση, αν μπορεί κάποιος να προσθέσει μια επιλογή για "άλλο πρόγραμμα" θα του ήμουν ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

Νέος συνδρομητής στη Wind.

Από κινητή έχω το S (προηγούμενο) +Web n mail 120mb.

Από ίντερνετ+σταθερό έβαλα το DP M.

 

Ήθελα για το κινητό το Μ, αλλά δεν μιλάω τόσο πολύ και δεν είναι λίγα τα 40+€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ε, τώρα μην συγκρίνουμε WIND με FORTHNET να είμαστε και λογικοί!

 

Σκέψου να τραβήξει τους συνδρομητές της FORTHNET και NOVA και να κάνεις προσφορές μαζί με συνδέσεις κινητής!

 

Έτσι θα αποκτησουν και ποιότητα στην σταθερή!

 

Και ουσιαστικά θα μείνει αυτή και η COSMOTE!

 

Τριτοφέρνει η VODAFONE σιγά σιγά!!!

 

 

Ε, ναι, όσο να πεις, η Vodafone την τρέμει την Wind, ιδίως στον τομέα κινητής.... Από πού να ξεκινήσεις; Από τον εξοπλισμό του δικτύου, τη συντήρηση, την κάλυψη, τη χωρητικότητα;:lol:

 

Όπως και η Hol, με την επέκταση που έχει κάνει στο ιδιόκτητό της, την τρέμει αφάνταστα :p

 

Για να είμαστε και σοβαροί λίγο, πάντοτε άκουγα "Τρέμε Vodafone από την Wind".

Το ακούω καμιά 10αριά χρόνια αυτό, αλλά αυτή που τριτοφέρνει πάντα είναι η Wind! Γιατί ρε παιδί μου τέτοια αδικία; :p

 

Όσον αφορά την ποιότητα που λες ότι θα αποκτήσει η Wind στην σταθερή αν και εφόσον πάει με την Forthnet, εγώ έχω την αντίθετη άποψη. Πολύ καλύτερο μου φαίνεται το δίκτυο σταθερής της Wind συγκριτικά με της Forthnet. Έχω εμπειρίες από γνωστούς/ φίλους αλλά και από εμένα τον ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

wind M και 2play S και τα μυαλα στα καγκελα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η voda ειναι ενα σκαλι πιο πανω απο τη wind,εχει το μεγαλυτερο φασμα στο 3G και το καλυτερο για μενα στο GSM αλλα δεν ειναι μονο αυτο,εχει και περισσοτερες κεραιες απο τη wind,κι αν αναφερθουμε σε micro θα χαθει η μπαλα.......

 

Οσο για τη hol εχει πισω τον κοκκαλη και μια intracom,τι να φοβηθει? ηδη εχει επεκταθει πολυ περισσοτερο και εχει αναβαθμισει την διασυνδεση με το εξωτερικο στα 30 Gbps σε αντιθεση με την tellas που παραμενει στα 24

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι, όσο να πεις, η Vodafone την τρέμει την Wind, ιδίως στον τομέα κινητής.... Από πού να ξεκινήσεις; Από τον εξοπλισμό του δικτύου, τη συντήρηση, την κάλυψη, τη χωρητικότητα;:lol:

 

Όπως και η Hol, με την επέκταση που έχει κάνει στο ιδιόκτητό της, την τρέμει αφάνταστα :p

 

Για να είμαστε και σοβαροί λίγο, πάντοτε άκουγα "Τρέμε Vodafone από την Wind".

Το ακούω καμιά 10αριά χρόνια αυτό, αλλά αυτή που τριτοφέρνει πάντα είναι η Wind! Γιατί ρε παιδί μου τέτοια αδικία; :p

 

Όσον αφορά την ποιότητα που λες ότι θα αποκτήσει η Wind στην σταθερή αν και εφόσον πάει με την Forthnet, εγώ έχω την αντίθετη άποψη. Πολύ καλύτερο μου φαίνεται το δίκτυο σταθερής της Wind συγκριτικά με της Forthnet. Έχω εμπειρίες από γνωστούς/ φίλους αλλά και από εμένα τον ίδιο.

 

Αναρωτιέμαι αν δεν υπήρχε η μητρική VODAFONE πριν πόσο καιρό θα είχε δηλώσει και αυτή πτώχευση!

 

Αλλά μην βγαίνουμε εκτός θέματος! Συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Στο S Version 1.0 (με 100ΜΒ ιντερνετ) και σταθερο στο Μ (νομιζω,το χω επι εποχης Tellas,αυτο με τα απεριοριστα σταθερα και απεριοριστο ιντερνετ)
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν δεν υπήρχε η μητρική VODAFONE πριν πόσο καιρό θα είχε δηλώσει και αυτή πτώχευση!

 

Αλλά μην βγαίνουμε εκτός θέματος! Συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα!

 

Η μητρική VF υπήρχε ανέκαθεν, δεν ήρθε αργότερα. Πού κολλάει αυτό; Θα με νοιάξει σα συνδρομητή ποιος είναι πίσω από κάθε εταιρία;

 

Αυτό που προέχει για την Wind είναι να κοιτάξει το δίκτυο κινητής και όχι να παρέχει υπηρεσίες NOVA, αν ισχύουν οι παραπάνω φημολογίες... Δε νομίζω αυτό να είναι τόσο άμεσης ανάγκης. Και σίγουρα δεν αποτελεί πλεονέκτημα που θα φοβίσει τις άλλες 2- τουλάχιστον άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η σκεψη στον κοσμο οτι η WIND τριτοφερνει (περα απο τα γνωστοποιημενα νουμερα ) δε νομιζω να ξεπεραστει και ποτε εδω που τα λεμε :p
Link to comment
Share on other sites

βασικα αφου δεν εχει πλεον χρεη γιατι να μην αντεχει;;;εε;;;μηπως λεω ο,τι να ναι;;;

 

Χρέη δεν έχει (μάλλον...) , αλλά ούτε και λεφτά έχει για να τα βγάλει να τα δώσει. :)

Πρέπει να δανειστεί, και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο αυτό, αφού αν μπορούσε να δανειστεί εξαρχής, τότε δεν θα της είχαν "χαριστεί" τα χρέη μέσω της αναδιάρθρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Χρέη δεν έχει (μάλλον...) , αλλά ούτε και λεφτά έχει για να τα βγάλει να τα δώσει. :)

Πρέπει να δανειστεί, και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο αυτό, αφού αν μπορούσε να δανειστεί εξαρχής, τότε δεν θα της είχαν "χαριστεί" τα χρέη μέσω της αναδιάρθρωσης.

 

με το νεο deal δε νομιζω να εχει καποιο προβλημα επενδυσης η δανεισμου η εταιρια παντως.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι πολυ συνθετο το θεμα...

οι δανεισταδες και πλεον ιδιοκτητες της wind θελουν προφανως τα λεφτα τους πισω

"κουκουλωσαν" χρεη 1,8 δις.....

ποιος θα παρει ποιον ?

θα προκυψει ενα σχημα μια εταιρεια ?

πως θα λεγονται ? forthnet group ,forthwind , η καπως αλλιως....

η θα προκυψει μια συνεργασια τυπου hol vod

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο τρίμηνο της wind ήταν το χειρότερο στην ιστορία της, αλλά μην είμαστε και σκληροί γιατί φταίει και η οικονομική κρίση και η αναδιάρθρωση στην οποία ήταν.

Το θέμα είναι ότι κανείς δεν δίνει λεφτά σε μια εταιρία αν δεν ξέρει ότι μπορεί να γίνει κερδοφόρα.

Η forthnet με την nova αυτή τη στιγμή είναι σε καλή σχετικά κατάσταση. Για να πάρουν την wind θα πρέπει να πεισθούν οι μέτοχοι της forthnet ότι μπορούν να βγάλουν χρήματα. Εδώ και πάνω από χρόνο όμως η wind δεν φέρνει λεφτά.

 

Πάντως μπορούν να γίνουν οι πρώτοι σε σταθερή/ιντερνετ/τηλεόραση μετά από μια τέτοια συγχώνευση.

Link to comment
Share on other sites

 

Η forthnet με την nova αυτή τη στιγμή είναι σε καλή σχετικά κατάσταση. Για να πάρουν την wind θα πρέπει να πεισθούν οι μέτοχοι της forthnet ότι μπορούν να βγάλουν χρήματα. Εδώ και πάνω από χρόνο όμως η wind δεν φέρνει λεφτά.

 

Πάντως μπορούν να γίνουν οι πρώτοι σε σταθερή/ιντερνετ/τηλεόραση μετά από μια τέτοια συγχώνευση.

 

Μιλάμε πως η WIND θα αγοράσει μετοχές της FORTHNET!

Μην μπερδεύεσαι...

 

Αν κλείσει συφωνία και με NOVA θα κάνει δυνατό comeback!

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζει φανερά το M της Wind...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πως η WIND θα αγοράσει μετοχές της FORTHNET!

Μην μπερδεύεσαι...

 

Αν κλείσει συφωνία και με NOVA θα κάνει δυνατό comeback!

 

Αυτη τη στιγμη υπαρχουν μεγαλες ανακαταταξεις στο μετοχολόγιο της forthnet

καποιοι "χτιζουν" θεση....και δεν γνωριζουμε ακομη τις προθεσεις τους....

δεν απολειεται ακομη τιποτα, δηλ αν, και ποιος θα παρει ποιον......

Link to comment
Share on other sites

@qwerty_z

 

Δεν γνωρίζω κάτι από αυτα που λες...

 

Απλώς η μία έχει 200-300 καταστήματα και κεντρικά γραφεία στην Κηφισίας ενώ η άλλη 30-40 μαγαζιά (αν δεν κάνω λάθος) σ΄όλη την Ελλάδα και δεν ξέρω καν που είναι τα κεντρικά της γραφεία!

 

Αν θέλει να κάνει τέτοια κίνηση η FORTHNET θα πρέπει να αγοράσει και όλα τα παραπάνω!

Υπάρχουν συμβόλαια και συμφωνίες της WIND με τα καταστήματα που έχει!

 

Αν είχε τόσα λεφτά η FORTHNET θα έφτιαχνε και δικό της δίκτυο κινητης... Η γνώμη μου!

 

Το μεγάλο ψάρι "τρώει" το μικρό! Και στην περίπτωση αυτή το μικρό ειναι η FORTHNET.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...