Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζωντάνεψε κάπως. Έχω βάλει και το 1-tap boost στο desktop και το πατάω που και που για να καθαρίζει εφαρμογές. Αλλά μετά από κάποια ώρα έχει ξανά κάποιο lag. Αλλά σίγουρα κάνει δουλειά!

btw ποιον browser έχεις? Ο Opera είναι αργός στο κινητό μου (ίσως και λόγω ότι σέρνεται γενικά το κινητό μου)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια

μετα παο φλασάρισμα πολλών roms σήμερα ειπα να βάλω την Miui. Κράτησα τα backup μου, κύριος.

την φλασάρω. το κινητό ΠΕΤΑΓΕ!!!

αλλά εχω τα εξης προβληματα και δεν ξερω αν ειναι θεμα miui γενικά ή κατι δεν εκανα καλά

1) δεν κανει συγχρονισμό apps απο το play store.

2) δεν βλέπω καμια φωτογραφία ενώ πριν είχα αρκετές.

3) ενω επαναφέρω κλήσεις μηνύματα απο titanium (αλλά και mybackup που εγινε προληπτικα), δεν φαίνονται στις κλήσεις ουτε στα μηνύματα. έβαλα και handcent και exdialer μηπως τα δουν εκει. τσάμπα κόπος....

εχω φτιάξει λογαριασμό xiaomi και οι επαφές μπήκαν κυριλέ.

επίσης τελος να πω οτι εδωσα δικαιώματα και εκανα και πολλες επανεκκινησεις αλλα τίποτα σε κανενα απο τα προβληματα

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Ζωντάνεψε κάπως. Έχω βάλει και το 1-tap boost στο desktop και το πατάω που και που για να καθαρίζει εφαρμογές. Αλλά μετά από κάποια ώρα έχει ξανά κάποιο lag. Αλλά σίγουρα κάνει δουλειά!

btw ποιον browser έχεις? Ο Opera είναι αργός στο κινητό μου (ίσως και λόγω ότι σέρνεται γενικά το κινητό μου)

 

Τον Opera χρησιμοποιώ, και τον Stock Browser, είναι σίγουρα βαριά, αλλά για την αποθήκευση σελίδων και το offline viewing που

τα χρειάζομαι είναι μια χαρά.

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δύο ώρες που δε μου αναγνωρίζει καμία sim. Πρέπει να έχει στραβώσει ή σπάσει κάποιο σιδεράκι εκεί στη θήκη της κάρτας sim. Έχει τύχει σε κανένα σας κάτι παρόμοιο; Ο μοναδικός τρόπος είναι να το στείλω στην αντιπροσωπεία; Καμία ιδέα μήπως πόσο θα κοστίσει;
http://www.ebay.com/itm/Original-SIM-SD-Card-Holder-Reader-TRAY-Flex-FOR-Samsung-Nexus-S-GT-I9020-i9020-/161105252544?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item25829f10c0 αυτο θες, ΚΑι αν μπεις στο youtube θα βρεις βιντεο πως αλλαζετε.. ειναι πανευκολο....

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσπασε χτες η οθόνη μου. Έσπασε μόνο το έξω μέρος νομίζω. Όλα λειτουργούν κανονικά, οθόνη, touch κλπ.

 

Έχει συμβεί σε κάποιο το ίδιο; Ψάχνω τον πιο φτηνό τρόπο να το αντικαταστήσω. Νομίζω χρειάζομαι κάτι τέτοιο χωρίς digitizer κλπ. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει;

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσπασε χτες η οθόνη μου. Έσπασε μόνο το έξω μέρος νομίζω. Όλα λειτουργούν κανονικά, οθόνη, touch κλπ.

 

Έχει συμβεί σε κάποιο το ίδιο; Ψάχνω τον πιο φτηνό τρόπο να το αντικαταστήσω. Νομίζω χρειάζομαι κάτι τέτοιο χωρίς digitizer κλπ. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει;

 

Για να ξεκολλήσει το τζάμι από το digitizer είναι πολύ δύσκολο. Χρειάζεσαι το πακέτο. Και επειδή θα χρειαστεί να το ξεκολλήσεις από το πλαίσιο καλύτερα να πάρεις όλο το πακέτο.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκολλήσει το τζάμι από το digitizer είναι πολύ δύσκολο. Χρειάζεσαι το πακέτο. Και επειδή θα χρειαστεί να το ξεκολλήσεις από το πλαίσιο καλύτερα να πάρεις όλο το πακέτο.
ειχε σπασει κ σε φιλο μ. αν δν εχεις γνωση μν το αλλαξει μονος. εμεις που προσπαθησαμε πολυ προσεκτικα, σπασαμε κ το digitizer.. και πηραμε τλκ αλλη οθονη μεταχειρισμενη..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καποια βλακεια εκανα και τωρα ανοιγωντας το κινητο μενει στο fastboot mode.δεν βρισκει img της ρομ.επισης εχουνε χαθει οι drivers για να το αναγνωρισει ο υπολογιστης.προσπαθησα να τους βαλω αλλα δεν βρισκουνε το κινητο.καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το παρεάκι του φόρουμ.

Λοιπον, έχουμε ενα Nexus S το οποίο δεν έχει κανένα σημάδι ζωής.

 

Έχω δοκιμάσει να το συνδέσω σε pc (ανοιχτό/κλειστό) να το ανοίξω με συνδυασμό κουμπιού ενεργοποίησης και έντασης και τίποτα !

Ούτε καν αναγνωρίζει ο υπολογιστής οτι κάτι συνδέθηκε...

 

Το κινητό μου το έδωσε μια φίλη μου που έμεινε στα χέρια της, απλά έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε, δεν τις έπεσε, δεν βράχηκε, αλλά είχε πολλές εφαρμογές απο οσο θυμάμαι.

 

Επίσης το σύνδεσα με έναν usb charger που έχει έξοδο usb για να φορτίσει και παρατήρησα το εξης, ο φορτιστής εχει ενα πράσινο λαμπάκι το οποίο σβήνει οταν έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση της συσκευής, το λαμπάκι αυτό οταν το συνδέω με το κινητό αναβοσβήνει συνεχώς ακανόνιστα, και επίσης δεν ζεσταίνεται η μπαταρία αλλά το πάνω μέρος του κινητού...

 

Αναμένω τις απαντήσεις σας, ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το παρεάκι του φόρουμ.

Λοιπον, έχουμε ενα Nexus S το οποίο δεν έχει κανένα σημάδι ζωής.

 

Έχω δοκιμάσει να το συνδέσω σε pc (ανοιχτό/κλειστό) να το ανοίξω με συνδυασμό κουμπιού ενεργοποίησης και έντασης και τίποτα !

Ούτε καν αναγνωρίζει ο υπολογιστής οτι κάτι συνδέθηκε...

 

Το κινητό μου το έδωσε μια φίλη μου που έμεινε στα χέρια της, απλά έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε, δεν τις έπεσε, δεν βράχηκε, αλλά είχε πολλές εφαρμογές απο οσο θυμάμαι.

 

Επίσης το σύνδεσα με έναν usb charger που έχει έξοδο usb για να φορτίσει και παρατήρησα το εξης, ο φορτιστής εχει ενα πράσινο λαμπάκι το οποίο σβήνει οταν έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση της συσκευής, το λαμπάκι αυτό οταν το συνδέω με το κινητό αναβοσβήνει συνεχώς ακανόνιστα, και επίσης δεν ζεσταίνεται η μπαταρία αλλά το πάνω μέρος του κινητού...

 

Αναμένω τις απαντήσεις σας, ευχαριστώ !

 

Μάλλον άφησε χρόνους...:cry:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καμιά ελπίδα να κάνω κάτι εγώ ?

 

Μόλις έμαθα οτι αγοράστηκε κάπου τα πρόπερσι Χριστούγεννα, δηλαδή δεν έχει κλείσει ακόμα 2 χρόνια θα τρέξω να το προλάβω μήπως και το σώσει η μαμά του...

Edited by giannakosv6
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καμιά ελπίδα να κάνω κάτι εγώ ?

 

Μόλις έμαθα οτι αγοράστηκε κάπου τα πρόπερσι Χριστούγεννα, δηλαδή δεν έχει κλείσει ακόμα 2 χρόνια θα τρέξω να το προλάβω μήπως και το σώσει η μαμά του...

 

Έχει εγγύηση και ψάχνεις μόνος; Φύγε χθες για αντιπροσωπία.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγγύηση και ψάχνεις μόνος; Φύγε χθες για αντιπροσωπία.

 

Οκ, και έτσι θα γίνει.

 

Αν και έχει γίνει root στη συσκευή...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, και έτσι θα γίνει.

 

Αν και έχει γίνει root στη συσκευή...:worry:

 

Άμα δεν τους ανοίξει επίσης, δεν θα μάθουν ποτέ για το αν είχε γίνει root.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν τους ανοίξει επίσης, δεν θα μάθουν ποτέ για το αν είχε γίνει root.

 

Πιστεύω οτι ούτε εκει θα ανοίξει, σε περίπτωση που το καταλάβουν το χειρότερο σενάριο είναι απλά να γυρίσει πίσω σαν εκτός εγγύησης ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι ούτε εκει θα ανοίξει, σε περίπτωση που το καταλάβουν το χειρότερο σενάριο είναι απλά να γυρίσει πίσω σαν εκτός εγγύησης ?

Άν είναι κ γυρίσει, πάει να πει ότι θα έχει δουλέψει κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι διέγραψε κάτι και brickάρε το κινητό του . Έχουμε κανένα προγραμμα οπως το odin, το seus κτλ ωστε να μπορεί να φλασάρει μαμα ρομ και να διαγράψει ροοτ κτλ;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι διέγραψε κάτι και brickάρε το κινητό του . Έχουμε κανένα προγραμμα οπως το odin, το seus κτλ ωστε να μπορεί να φλασάρει μαμα ρομ και να διαγράψει ροοτ κτλ;;

 

Toolkit ή φλασαρισμα factory image από τερματικό.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα root σύμφωνα με τις οδηγίες ΕΔΩ αλλά και ΕΔΩ αλλά όταν πάω να μπω στο recovery πάντα βλέπω το ρομποτάκι με το κόκκινο θαυμαστικό. Βγαίνει ένα μπλε μενού με reboot κλπ αλλά όχι το CWM ή TWRP! Το Superuser είναι παλιό αλλά δεν κάνει update ενώ και το ROM Manager μου βγάζει πρόβλημα! Τι κάνω λάθος;

Ο σκοπός μου είναι να εγκαταστήσω μια ROM 4.3.

 

EDIT: Παρατήρησα οτι με την επανεκκίνηση μου περνάει το στοκ recovery. Μου το έγραψε και το CWM πριν κάνω Reboot! ισχύει;

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα root σύμφωνα με τις οδηγίες ΕΔΩ αλλά και ΕΔΩ αλλά όταν πάω να μπω στο recovery πάντα βλέπω το ρομποτάκι με το κόκκινο θαυμαστικό. Βγαίνει ένα μπλε μενού με reboot κλπ αλλά όχι το CWM ή TWRP! Το Superuser είναι παλιό αλλά δεν κάνει update ενώ και το ROM Manager μου βγάζει πρόβλημα! Τι κάνω λάθος;

Ο σκοπός μου είναι να εγκαταστήσω μια ROM 4.3.

 

EDIT: Παρατήρησα οτι με την επανεκκίνηση μου περνάει το στοκ recovery. Μου το έγραψε και το CWM πριν κάνω Reboot! ισχύει;

 

Χρησιμοποίησε ένα toolkit για ευκολία πχ αυτό : http://www.wugfresh.com/nrt/. Για να βάλεις άλλη rom θα χρειαστείς μόνο custom recovery.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

'Εβαλα την CyanogenMod 10.1. Μια χαρά είναι. Σε ευχαριστώ για το λινκ.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω να περασω custom rom 4.3 στο nexus s. Εχετε να μου προτεινετε καποια που να ειναι σταθερη χωρις προβληματα;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω custom rom 4.3 στο nexus s. Εχετε να μου προτεινετε καποια που να ειναι σταθερη χωρις προβληματα;

 

CM είναι στην έκδοση 10.2RC1 με android 4.3.1 σταθερότερη κ με την εμπειρία της ομάδας CMMod. ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

μια καλησπερα και απο μενα στα παλια λημερια...

 

να πω οτι σημερα επαιξα με ενα nexus s που φορουσε την aosp 4.4

δεν εχω να πω πολλα πραγματα.

Το κινητο αντεχει μια χαρα για την ηλικια του και συγκεκριμενα πραγματα.

Μου ειχε ληψει!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μια καλησπερα και απο μενα στα παλια λημερια...

 

να πω οτι σημερα επαιξα με ενα nexus s που φορουσε την aosp 4.4

δεν εχω να πω πολλα πραγματα.

Το κινητο αντεχει μια χαρα για την ηλικια του και συγκεκριμενα πραγματα.

Μου ειχε ληψει!

 

αυτήν την AOSP? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2410844

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...