Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Είχα αγοράσει το κινητό πέρσι τα Χριστούγεννα από πλαίσιο. Θυμάστε αν έχει εγγύηση 1 ή 2 χρόνια;

 

Παρατήρησα σήμερα μια κιτρινίλα στην οθόνη πάνω αριστερά, όπως αυτή που συζητάνε εδώ.

Πάντα είχα ένα θέμα με την οθόνη όταν ζεσταινόταν (τρεμόπαιγμα της φωτεινότητας) αλλά βαριόμουν να το πάω. Τώρα εμφανίστηκε αυτό και λέω, αν είναι ακόμη στην εγγύηση, να το κοιτάξω.

 

Θα ψάξω να βρω αποδείξεις κλπ. αλλά αν θυμάται κανένας σίγουρα να μη ψάχνω τσάμπα θα βοηθούσε.

Ευχαριστώ!

 

Το ειχα κι εγω το θεμα με την κιτρινηλα και το πηγα στο χαιδαρι και μου αλλαξανε την οθονη χωρις πολλα πολλα.2 χρονια ειναι σιγουρα γιατι εγω το προλαβα στο τσακ πριν την διετια.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

παιδες σε google nexus s i9023 αλλαζει μονο το τζαμακι μπροστα η ολοκληρη η οθονη? και να υπαρχει τετιο ανταλλακτικο

Ολόκληρη η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

επειδη η αναζητηση δεν βοηθησε ιδιαιτερα,μπορω με ενα τετοιο καλωδιο π.χ, να εχο εξοδο στην τηλεοραση;:!:http://www.ebay.com/itm/140919270397?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Τις τελευταίες ημέρες έχω παρατηρήσει ότι δε λαμβάνω όλα τα sms που μου στέλνουν.

 

Έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Τις τελευταίες ημέρες έχω παρατηρήσει ότι δε λαμβάνω όλα τα sms που μου στέλνουν.

 

Έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

 

κλειστο, βγαλε την sim, και ξανα βαλε την και ενεργοποιηση.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετα απο 2 χρονια σχεδον χρησης του nexus s ηρθε ο καιρος για κατι πιο γρηγορο. Θελω να ευχαριστησω τα παιδια εδω μεσα που με βοηθασανε στα πρωτα μου βηματα του φλασαρισματος.. Θα ειμαι διαθεσιμος για ολα τα μελη για καθε τυχον απορια που θα εχουν.. Καλη συνεχειαααα παιδια..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες σε ολους. Εχω το εξης πρόβλημα. το κινητο ενω εσβηνε η οθονη μετα απο μη χρησιμοποιηση του για 30 δευτερα (οπως το ειχα ρυθμισει) μετα πατώντας το power button δεν αναβε παρα μονο αν εβγαζα την μπαταρια και το ενεργοποιουσα απο την αρχη. μετα και απο αυτο πλεον δεν ανηγει καθολου. Δεν μπαινει σε recovery mode και γενικα ειναι ενα ομορφο τουβλο. Υπαρχει καμια λυση να το επαναφερω με κανα προγραμμα εισαγοντας τη μαμα rom μεσω pc; (το εχω κανει με Arkandroid σε tablet, εδω δεν πιανει).

Ποτε root παντα με μαμα rom...

Πριν το πεταξω καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες σε ολους. Εχω το εξης πρόβλημα. το κινητο ενω εσβηνε η οθονη μετα απο μη χρησιμοποιηση του για 30 δευτερα (οπως το ειχα ρυθμισει) μετα πατώντας το power button δεν αναβε παρα μονο αν εβγαζα την μπαταρια και το ενεργοποιουσα απο την αρχη. μετα και απο αυτο πλεον δεν ανηγει καθολου. Δεν μπαινει σε recovery mode και γενικα ειναι ενα ομορφο τουβλο. Υπαρχει καμια λυση να το επαναφερω με κανα προγραμμα εισαγοντας τη μαμα rom μεσω pc; (το εχω κανει με Arkandroid σε tablet, εδω δεν πιανει).

Ποτε root παντα με μαμα rom...

Πριν το πεταξω καμια βοηθεια;

 

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι αυτο. δεν θελω βεβαια να σε απογοητευσω αλλα δεν νομιζω να κανεις τιποτα... παντα ομως αξιζει να προσπαθεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες σε ολους. Εχω το εξης πρόβλημα. το κινητο ενω εσβηνε η οθονη μετα απο μη χρησιμοποιηση του για 30 δευτερα (οπως το ειχα ρυθμισει) μετα πατώντας το power button δεν αναβε παρα μονο αν εβγαζα την μπαταρια και το ενεργοποιουσα απο την αρχη. μετα και απο αυτο πλεον δεν ανηγει καθολου. Δεν μπαινει σε recovery mode και γενικα ειναι ενα ομορφο τουβλο. Υπαρχει καμια λυση να το επαναφερω με κανα προγραμμα εισαγοντας τη μαμα rom μεσω pc; (το εχω κανει με Arkandroid σε tablet, εδω δεν πιανει).

Ποτε root παντα με μαμα rom...

Πριν το πεταξω καμια βοηθεια;

μηπως χαλασε το power button.. ? οταν το βαζεις για φορτισμα δειχνει οτι φορτιζει;;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. έχω ένα μικρό προβληματάκι που δεν ξέρω που οφείλεται...

 

το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα data μου. Συγκεκριμένα, έχοντας κλειστό φυσικά το wifi και ανοιχτό το data usage, δεν μπορώ να πω internet. Σήμα έχω full και γράφει 3g αλλά το σήμα πάνω στη μπάρα είναι μόνιμα γκρίζο και όχι μπλε/τιρκουάζ (δεν ξέρω τι χρώμα είναι :) ) όπως παλιά. restart το κινητό το έκανα αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. έχω ένα μικρό προβληματάκι που δεν ξέρω που οφείλεται...

 

το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα data μου. Συγκεκριμένα, έχοντας κλειστό φυσικά το wifi και ανοιχτό το data usage, δεν μπορώ να πω internet. Σήμα έχω full και γράφει 3g αλλά το σήμα πάνω στη μπάρα είναι μόνιμα γκρίζο και όχι μπλε/τιρκουάζ (δεν ξέρω τι χρώμα είναι :) ) όπως παλιά. restart το κινητό το έκανα αλλά τίποτα.

 

Καλημέρα, πρώτα δοκίμασε να ενεργοποιήσεις_απενεργοποιησεις τα δεδομένα και αν δεν πιάσει να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις APN μήπως έχουν αλλάξει, πιστεύω ότι αυτός είναι και ο λόγος.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα πολλές φορές δίχως αποτέλεσμα δυστυχώς.

λες να το έπαθε με καμία εφαρμογή που έβαλα? (αλλά έχω καιρό να βάλω εφαρμογή στο nexus μου)

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα πολλές φορές δίχως αποτέλεσμα δυστυχώς.

λες να το έπαθε με καμία εφαρμογή που έβαλα? (αλλά έχω καιρό να βάλω εφαρμογή στο nexus μου)

 

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές οι οποίες αλλάζουν τις ρυθμίσεις apn της συσκευής μας π.χ parental control,για να φιλτράρουν ιστοσελίδες κατά πόσο είναι ασφαλείς κ.α, τις οποίες εφαρμογές αυτές εάν τις απεγκαταστησουμε για άλφα βήτα λόγους οι ρυθμίσεις τους παραμένουν στην συσκευή μας, δηλαδή θα έχουμε άλλες ρυθμίσεις apn και πιθανόν να μας έχει αλλάξει και διακομιστή μεσολαβητή.Μήπως απεγκατεστησες κάποια τώρα τελευταία; δες στον πάροχο που έχεις cosmote,wind κτλ ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις apn της συσκευή σου και διόρθωσετες.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα πολλές φορές δίχως αποτέλεσμα δυστυχώς.

λες να το έπαθε με καμία εφαρμογή που έβαλα? (αλλά έχω καιρό να βάλω εφαρμογή στο nexus μου)

 

δεν του κανεις μια εργοστασιακη επαναφορα ?συνηθως στρωνει

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα πολλές φορές δίχως αποτέλεσμα δυστυχώς.

λες να το έπαθε με καμία εφαρμογή που έβαλα? (αλλά έχω καιρό να βάλω εφαρμογή στο nexus μου)

 

Λάθος apn είναι, πες μας ποια εταιρία χρησιμοποιείς.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

είμαι σε cosmote. πριν κάνω εργοστασιακη ρύθμιση καλύτερα να δοκιμάσω να δω τα apn που λέτε. πρέπει να πάρω τηλ την cosmote ή υπάρχει πιο άμεσος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

είμαι σε cosmote. πριν κάνω εργοστασιακη ρύθμιση καλύτερα να δοκιμάσω να δω τα apn που λέτε. πρέπει να πάρω τηλ την cosmote ή υπάρχει πιο άμεσος τρόπος?

 

Το apn της cosmote είναι σκέτο internet. Δες άμα είναι αυτό και άμα το αλλάξεις και πάλι δεν μπορείς να συνδεθείς πάρε στην υποστήριξη.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

ξέρει κανείς πως μπορώ να τροποποιήσω τα έτοιμα μηνύματα που είναι διαθέσιμα κατά την απόρριψη εισερχόμενης κλήσης;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

ξέρει κανείς πως μπορώ να τροποποιήσω τα έτοιμα μηνύματα που είναι διαθέσιμα κατά την απόρριψη εισερχόμενης κλήσης;;

 

Ευχαριστώ

 

Για δες εφαρμογή Phone --> Settings --> Quick Responses

Οπότε στα ελληνικά φαντάζομαι Τηλέφωνο --> Ρυθμίσεις --> Γρήγορες Απαντήσεις αλλά δε παίρνω και όρκο...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Για δες εφαρμογή Phone --> Settings --> Quick Responses

Οπότε στα ελληνικά φαντάζομαι Τηλέφωνο --> Ρυθμίσεις --> Γρήγορες Απαντήσεις αλλά δε παίρνω και όρκο...

 

Καλησπέρα,

 

φοράω τη stock 4.1.2... τέτοια επιλογή δεν έχω κι δεν μου εμφανίζει κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Καμιά άλλη ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

φοράω τη stock 4.1.2... τέτοια επιλογή δεν έχω κι δεν μου εμφανίζει κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Καμιά άλλη ιδέα;;

 

Για δες στις γενικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου μήπως έχει μενού "Calls", "Phone" ή κάτι τέτοιο και είναι εκεί μέσα...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Για δες στις γενικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου μήπως έχει μενού "Calls", "Phone" ή κάτι τέτοιο και είναι εκεί μέσα...

 

Δεν βρήκα κάτι σχετικό... (βέβαια υπάρχει πάντα και το ενδεχόμενο να είμαι τελείως τυφλός) :)

 

Αν κανεις κλικ σε μια απο τις ετοιμες απαντησεις δεν σε αφηνει να την αλλαξεις;

 

όχι, με το που επιλέγω να απορρίψω εισερχόμενη με μήνυμα, μου εμφανίζει απλά τα διαθέσιμα μηνύματα...

 

επείδη έχω root-άρει το τηλέφωνο, σκεφτόμουν μήπως κι μπορούσα με κανένα app (π.χ. astro) να βρω που είναι αποθηκευμένα τα συγκεκριμένα μηνύματα και να τα πειράξω από εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...