Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόβλημα με τις κλήσεις τηλεφώνου.

Παίδες έχει αντιμετωπίσει κάνεις θέμα με τις κλήσεις; τι εννοώ, από χθες το πρωί δεν μπορώ να κάνω κλήση σε οποιοδήποτε αριθμό, με το που δίνω εντολή για κλήση πέφτει η γραμμή, πριν καλά καλά δώσει σήμα, το ίδιο κ όταν μου κάνουν κλήση, αμέσως πέφτει η γραμμή, από θέμα δικτύου είμαι καλά, φουλ,μνμ email update καιρού εφαρμογών κτλ όλα οκ.Η μόνη αλλαγή από χθες πριν εμφανίσει το πρόβλημα ένα update εφαρμογής στο Kaspersky, το οποίο τώρα το έχω απεγκαταστησει μήπως τυχόν και, αλλά τα ίδια.Είμαι με στοκ 4.1.2.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kaspersky; Γιατί βρε; Κοίτα στις ρυθμίσεις του, μήπως πείραξε τίποτα, ξαναβάλτο αν το έβγαλες τελείως. Ίσως έχει αφήσει κάποια ρύθμιση, όπως στα windows πχ. Κοίτα και στο νετ και στο play μήπως αντιμετώπισαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα μετά το update της εφαρμογής. Αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω πέρα από format, καθώς είναι και σοβαρό να μη μπορείς να κάνεις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τον ξεσκόνισα που λέμε τον κύριο Kaspersky αλλά πραγματικά δεν βρήκα κάτι το επιλήψιμο, νομίζω ότι δεν πρέπει να ευθύνεται, πραγματικά με 'χει σκάσει, όλα ρολόι πλην των κλήσεων...:confused: Ευχαριστώ για την απάντησή.
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ανταλακτικο ειναι αυτο http://www.ebay.ie/itm/SIM-Card-Holder-Socket-MicroSD-Slot-Flex-Cable-Samsung-I9020-I9023-NEXUS-S-/280980843963?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item416bc36dbb Για να το βαλεις μονο σου δες αυτο το βιντεο..
Ο grigri444 το αλλαξε μονος του.. Για τυχον αποριες στειλτου pm. Απο το 90 που σου ζητανε πιστευω τα 20Ε ειναι καλα.. ;)

 

ευχαριστω Φιλε ....!

ειδα και το βιντεακι ειναι πανευκολο .....!

και τα 20ευρωπουλα ειναι μια χαρα ....!

 

αυριο πρωι δινω παραγγελια κιολας ...!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω πρόβλημα, οποτε περνώ τηλέφωνο η με περνούν k το σηκώνουν η το σηκώνουν, κάποια στιγμή θα κλείσει η γραμμή από μονη της... συμβαίνει από τότε που έκανα αναβάθμιση σε 4.1.2

 

τι να κάνω ?

 

πείτε μου λίγο να κάνω και ένα backup σε επαφές για να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις.

δεν έχω πειράξει την συσκευή, είναι όπως την αγόρασα, τα προγαρμματα δε με νοιάζουν. μονο οι επαφές...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

πείτε μου λίγο να κάνω και ένα backup σε επαφές για να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις.

δεν έχω πειράξει την συσκευή, είναι όπως την αγόρασα, τα προγαρμματα δε με νοιάζουν. μονο οι επαφές...

 

Εφόσον έχεις συνδέσει κάποιο Google λογαριασμό τότε αφήνεις για μισό λεπτό ανοιχτό το sync και γίνεται ο συγχρονισμός. Μπες στο Google.com/contacts για να σιγουρευτείς.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καπου το ειχαμε ξαναπει αλλα δεν το βρισκω.εχω βαλει αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek για 160 χαρακτηρες στα sms αλλα πηγα να γραψω παλι και ενω γραφω με κεφαλαια μετραει παλι σαν να στελνω κανονικα με 60 χαρακτηρες.ειχα καποια ρυθμιση?γιατι εχω κανει ενα ρεσετ το κινητο
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Στα settings του τίκαρε το 7bit SMS. Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ by the way, πολύ βολικό keyboard.

 

τικαρισμενο ειναι.εσενα μετραει μετα τους 50 χαρακτηρες αντιστροφα μεχρι το 60 και μετα συμπληρωνει αλλο μηνυμα?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Mιλάς για την μαμά sms app έτσι; Γιατί εγώ αυτή χρησιμοποιώ. Δεν μου βγάζει μετρητή παρά μόνο όταν φτάσει στους 10 εναπομείναντες χαρακτήρες δηλ στους 150 βγάζει προειδοποίηση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mιλάς για την μαμά sms app έτσι; Γιατί εγώ αυτή χρησιμοποιώ. Δεν μου βγάζει μετρητή παρά μόνο όταν φτάσει στους 10 εναπομείναντες χαρακτήρες δηλ στους 150 βγάζει προειδοποίηση.

 

ναι για την μαμα.εμενα το κανει αυτο μολις παει στο 50.δεν ξερω.θα το βγαλω και θα το ξαναβαλω μια μαλλον μηπως με το ρισταρτ κατι εχει γινει.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά, πως θα γίνει να μην φαίνονται οι φωτός από το picassa (που πλέον τις έχω σβήσει k από τo piccasa? ανοίγω την συλλογή φωτογραφιών και μου εμφανίζονται ... ίσος από κάποιο συγχρονισμό της google, αλλα εγώ δεν θέλω να φαίνονται... πηγαίνω και στην sd κάρτα k σβήνω τα pictures αλλα πάλι εμφανίζονται!!!

 

ξέρει κανεις?

δείτε το screenshot

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξετσεκαρει το Google photos από τις ρυθμίσεις συγχρονισμού?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι !!!!! :mad:

 

Καθάρισες την cache?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια προειδοποίηση προς όλους. Αν έχετε haxsync υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθει bootloop το κινητό με την 4.1. Ίσως δουλεύει με ένα fix που έβγαλαν αλλά και πάλι είναι επίφοβο. Πήγα να κάνω sync τις εικόνες των επαφών και κόλλησε. Έπειτα, μόλις έκανε reboot δεν πρόλαβα καν να βάλω pin, πάλι reboot. Και αυτό γινόταν συνέχεια, δεν είχα πρόσβαση στις ρυθμίσεις για να βγάλω το πρόγραμμα. Οι λύσεις είναι 3.

 

1. Factory Reset. Χάνετε τα πάντα (όχι τα αρχεία του storage) αλλά το πρόβλημα διορθώνεται.

2. Restore απο backup. Αν έχετε κάποιο πρόσφατο backup, μπορείτε να το επαναφέρετε και να γίνουν όλα όπως ήταν.

 

Αν τωρα δεν θέλετε να χάσετε τα αρχεία αλλά δεν έχετε και backup (όπως εγώ :P), σκέφτηκα την παρακάτω λύση.

 

Μπαίνετε σε recovery. Συνδέετε το κινητό στο pc και ξεκινάτε adb. Μέσω adb, κάνετε mount το /data και έπειτα με adb shell κάνετε ls για να δείτε τα ονόματα των εφαρμογών. Αφού βρείτε το haxsync (org.mort.haxsync-1.apk) κάνετε rm -r data/app/org.mort.haxsync-1.apk και το σβήνει. Κλείνετε το adb, επανεκκινείτε το κινητό και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μια προειδοποίηση προς όλους. Αν έχετε haxsync υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθει bootloop το κινητό με την 4.1. Ίσως δουλεύει με ένα fix που έβγαλαν αλλά και πάλι είναι επίφοβο. Πήγα να κάνω sync τις εικόνες των επαφών και κόλλησε. Έπειτα, μόλις έκανε reboot δεν πρόλαβα καν να βάλω pin, πάλι reboot. Και αυτό γινόταν συνέχεια, δεν είχα πρόσβαση στις ρυθμίσεις για να βγάλω το πρόγραμμα. Οι λύσεις είναι 3.

 

1. Factory Reset. Χάνετε τα πάντα (όχι τα αρχεία του storage) αλλά το πρόβλημα διορθώνεται.

2. Restore απο backup. Αν έχετε κάποιο πρόσφατο backup, μπορείτε να το επαναφέρετε και να γίνουν όλα όπως ήταν.

 

Αν τωρα δεν θέλετε να χάσετε τα αρχεία αλλά δεν έχετε και backup (όπως εγώ :P), σκέφτηκα την παρακάτω λύση.

 

Μπαίνετε σε recovery. Συνδέετε το κινητό στο pc και ξεκινάτε adb. Μέσω adb, κάνετε mount το /data και έπειτα με adb shell κάνετε ls για να δείτε τα ονόματα των εφαρμογών. Αφού βρείτε το haxsync (org.mort.haxsync-1.apk) κάνετε rm -r data/app/org.mort.haxsync-1.apk και το σβήνει. Κλείνετε το adb, επανεκκινείτε το κινητό και όλα οκ.

 

Αν και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, βγήκε και καινούρια έκδοση σήμερα, στείλε στον developer το πρόβλημα σου μήπως και το διορθώσει, εκτός και αν είναι ήδη γνωστό.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αν και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, βγήκε και καινούρια έκδοση σήμερα, στείλε στον developer το πρόβλημα σου μήπως και το διορθώσει, εκτός και αν είναι ήδη γνωστό.

 

Είναι γνωστό το πρόβλημα στο ίντερνετ, εδώ και καιρό με την παλιά έκδοση (δυστυχώς εγώ το ανακάλυψα προχθές :lol:) αλλά αφού βγήκε νέα έκδοση και διορθώνεται τότε οκ

Link to comment
Share on other sites

πως καθαριζει η cashe ?

Thx :cool:

 

Δοκίμασε ένα clear data στην εφαρμογή της gallery

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια οποιος ξερει ..!

ειχα το κινητακι αυτο ..! και το ειχα δωσει τελος παντων...και ειχα ξεχασει μεσα τον ανταπτορα της micro sim ... ε,αυτος που πηγε να το βγαλει επειδη ειχε σκαλωσει τραβηχτηκε μαζι και η 1-2 επαφες(τα δοντακια) απο την πλακετα που διαβαζει την σιμ ...!

με αποτελεσμα να μην διαβαζεται η σιμ ...!

 

το πηγαν στο γερμανο να ρωτησουν τους λενε 90ε γιατι πρεπει να αλλαχτει η μιση πλακετα και μπλα μπλα ...!

Εννοειται πως δεν το αφησε ...!

και θελω να ρωτησω ξερει κανεις κανενα τεχνικο/ηλεκτρονικο κατι απο ΘΕσσαλονικη ... ?

γιατι περα του οτι ειναι ασχετοι εκει στον γερμανο ειναι και κλεφτες ...!

:) :D

Αφου πηρες ηδη την απαντηση, το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι το οτι το τσιπ της σιμ ερχεται μαζι με την μεταλλικη του βαση η οποια υπαρχει ηδη στο κινητο. ΔΕΝ αλλαζεις την βαση. Ξεκολλας το τσιπ απο την βαση του και το βαζεις στην βαση που εχει το κινητο.

 

Ποσα ηθελαν στον Γερμανο? 90 ευρω? Να ξερω. Αλλη φορα εκει θα το παω......χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μια προειδοποίηση προς όλους. Αν έχετε haxsync υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθει bootloop το κινητό με την 4.1. Ίσως δουλεύει με ένα fix που έβγαλαν αλλά και πάλι είναι επίφοβο. Πήγα να κάνω sync τις εικόνες των επαφών και κόλλησε. Έπειτα, μόλις έκανε reboot δεν πρόλαβα καν να βάλω pin, πάλι reboot. Και αυτό γινόταν συνέχεια, δεν είχα πρόσβαση στις ρυθμίσεις για να βγάλω το πρόγραμμα. Οι λύσεις είναι 3.

 

1. Factory Reset. Χάνετε τα πάντα (όχι τα αρχεία του storage) αλλά το πρόβλημα διορθώνεται.

2. Restore απο backup. Αν έχετε κάποιο πρόσφατο backup, μπορείτε να το επαναφέρετε και να γίνουν όλα όπως ήταν.

 

Αν τωρα δεν θέλετε να χάσετε τα αρχεία αλλά δεν έχετε και backup (όπως εγώ :P), σκέφτηκα την παρακάτω λύση.

 

Μπαίνετε σε recovery. Συνδέετε το κινητό στο pc και ξεκινάτε adb. Μέσω adb, κάνετε mount το /data και έπειτα με adb shell κάνετε ls για να δείτε τα ονόματα των εφαρμογών. Αφού βρείτε το haxsync (org.mort.haxsync-1.apk) κάνετε rm -r data/app/org.mort.haxsync-1.apk και το σβήνει. Κλείνετε το adb, επανεκκινείτε το κινητό και όλα οκ.

Υπάρχει και αυτός ο τρόπος http://grdroid.info/2012/11/aroma-file-manager/ και όλοι εμείς με ρουτ, που ψιλοσκαλιζουμε το κινητό, θα πρέπει να το εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτός ο τρόπος http://grdroid.info/2012/11/aroma-file-manager/ και όλοι εμείς με ρουτ, που ψιλοσκαλιζουμε το κινητό, θα πρέπει να το εχουμε

 

Τέλειο εργαλείο. Δεν το είχε αναφέρει κανείς ποτέ και μου είχε διαφύγει. Πραγματικά άψογο. Ήδη έκανα την μετάφραση και την έστειλα στον developer

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο εργαλείο. Δεν το είχε αναφέρει κανείς ποτέ και μου είχε διαφύγει. Πραγματικά άψογο. Ήδη έκανα την μετάφραση και την έστειλα στον developer

Και εγω ψιλοκαταλαθος το βρηκα επειδη μπαινω που και που στο http://www.grdroid.info. Ειναι σαν τον τριτο τροπο που περιγραφεις, απλα απο recovery. Εγω την ειχα παθει το καλοκαιρι οταν το αναβαθμισα σε jelly bean και δεν ηταν συμβατη η εφαρμογη LBEprivate security και μου αρχισε τα bootloop. Ευτυχως βρηκα την κινεζικη LBE μεταφρασμενη συμβατη με jelly bean και την εγκατεστησα.

Αυτη η ιστορια με τον AROMA εχει σχεδον ενα χρονο που υπαρχει ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1461712) και κανονικα θα επρεπε να τον εχουν ολοι οι dev στις rom τους, αλλα τωρα σιγα σιγα βλεπουν τις δυνατοτητες που εχει. Καλιο αργα παρα αργοτερα .

Ο δοκτορας εχει κανει και ενα μινι review http://www.doctorandroid.gr/2012/02/rom-aroma-installer-android.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...