Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να βαλω καποια εφαρμογη στην εσωτερικη μνημη της συσκευης? οταν το συνδεω σε usb φαινεται μονο η εξωτερικη 16gb, ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εννοεις εγκατασταση στην internal?δες μετα την εγκατασταση που ειναι απο το μενου εφαρμογες που ειναι και αν θελεις μετακινησε την απο εκει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω καποια εφαρμογη στην εσωτερικη μνημη της συσκευης? οταν το συνδεω σε usb φαινεται μονο η εξωτερικη 16gb, ετσι δεν ειναι?

 

Το nexus s δεν παιρνει εξωτερικη sd.Εχει μονο εσωτερικη 16gb

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το nexus s δεν παιρνει εξωτερικη sd.Εχει μονο εσωτερικη 16gb

 

Το ξερω οτι δεν παιρνει εξωτερικη μνημη.Απλα κατεβασα κατι που λεει: ο φακελος στην μνημη της συσκευης και κανουμε εγκατασταση το αρχειο apk. Συνδεσα το τηλ σε usb mode εριξα τον φακελο μεσα και εγκατεστησα το apk αλλα το προγραμμα δεν δουλευει. Γι αυτο ρωταω μηπως δεν εκανα κατι καλα.:)

Link to comment
Share on other sites

λογικα ο φιλος ρωταει πως θα μπει η εφαρμογη στην internal αντι των 16,αλλο το καθενα,δες που εχει μπει η εφαρμογη και αν ειναι μετακινησε τη στην εσωτερικη αν ειναι widget λογικα δε θα δουλεψει απο την <εξωτερικη> Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

λογικα ο φιλος ρωταει πως θα μπει η εφαρμογη στην internal αντι των 16,αλλο το καθενα,δες που εχει μπει η εφαρμογη και αν ειναι μετακινησε τη στην εσωτερικη αν ειναι widget λογικα δε θα δουλεψει απο την <εξωτερικη>

 

η εφαρμογη λογικα μπηκε στην εσωτερικη μνημη γιατι στην διαχειρηση εφαρμογων μου εχει "σβησμενη" την επιλογη move to usb storage.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η εφαρμογη λογικα μπηκε στην εσωτερικη μνημη γιατι στην διαχειρηση εφαρμογων μου εχει "σβησμενη" την επιλογη move to usb storage.

 

Το πιο πιθανό είναι να μην μεταφέρεται στην κάρτα μνήμης/usb storage και γιαυτό δεν σε αφήνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

της εχει φερει και στο e-click

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=49935

 

Ομορφα :)...εχω ενα κομματι σφραγισμενο στα 25e μαζι με τα μεταφορικα.Οποιος ενδιαφερεται pm.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω αρκετες μερες την supeaosp και την προτεινω ανεπιφυλακτα η καλυτερη rom για εμενα so far

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως μπορώ να αγοράσω εφαρμογές από το μάρκετ.

Τα free τα προγράμματα τα καταβάζω, βρισκει οτι υπάρχει συμβατή συσκευή και τα κατεβάζω.

Οταν πατήσω να πάρω κάποιο το οποίο κοστίζει δε μου εμφανίζει τη συσκευή και δε μπορώ να το πάρω.

Απο τα λίγα που έψαξα χρειάζεται ένα verification code τον οποίο για να τον πάρεις πρέπει να κάνεις google account bussines.

Γι αυτό όμως η google χρεώνει 50$ το χρόνο.

Ειναι έτσι γνωρίζει κανείς??

φιλικά

Θόδωρος

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν έχουμε πρόσβαση στις paid εφαρμογές. Ακούγεται οτι σύντομα θα αλλάξει αυτό.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ομορφα :)...εχω ενα κομματι σφραγισμενο στα 25e μαζι με τα μεταφορικα.Οποιος ενδιαφερεται pm.

 

Απευθύνσου καλύτερα στο Buy&Sell μιας και δεν μας επιτρέπονται οπουδήποτε αλλού αγγελίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως μπορώ να αγοράσω εφαρμογές από το μάρκετ.

Τα free τα προγράμματα τα καταβάζω, βρισκει οτι υπάρχει συμβατή συσκευή και τα κατεβάζω.

Οταν πατήσω να πάρω κάποιο το οποίο κοστίζει δε μου εμφανίζει τη συσκευή και δε μπορώ να το πάρω.

Απο τα λίγα που έψαξα χρειάζεται ένα verification code τον οποίο για να τον πάρεις πρέπει να κάνεις google account bussines.

Γι αυτό όμως η google χρεώνει 50$ το χρόνο.

Ειναι έτσι γνωρίζει κανείς??

φιλικά

Θόδωρος

 

Θοδωρε καλημερα,

Αν κανεις το κινητο σου root τοτε με την εφαρμογη market enabler θα μπορεις να αγοραζεις και paid applications

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ή εντος αν δεν το κανει root και κατεβασει απλα μια αλλη εφαρμογη με την οποια θα "αγοραζει" τις επι πληρωμη εφαρμογες!;)

 

Δεν ειναι πιο απλο;

 

Σκέψου και το άλλο όμως... αν το έκαναν όλοι αυτό, δεν θα υπήρχαν καν οι εφαρμογές που απολαμβάνεις στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την θήκη της Casemate το κινητό γίνεται πολύ ποιο χοντρό...? Ξέρει κανείς...?Ακόμα μέσω του ΙΜΕΙ μου μπορώ να το βάλω κάπου η το Serial Number και να δω τα χαρακτηριστικά τις συσκευής μου...?

 

Π.Χ. Αν είναι amoled η όχι ( η μόνο με το GT-I9020 = S-AMOLED / GT-I9030 = S-LCD ) η σε ποια χώρα έχει πρώτο κυκλοφορήσει...?Την προέλευση του κινητού...?

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μια απλη ερωτηση για τους γνωστες για να σιγουρεψω κατι :

το Nexus one Και το nexus s δεν εχουν μεσα καλουδια, προσθετα και custom ui οπως ολα τα αλλα κινητα οπου οι εταιρειες τους προσθετουν δικα τους καλουδια, σωστα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Tο Νexus S που έχω ειναι ολόγυμνο, όπως το έκανε η μαμα του, η Google!

ευχαριστω πολυ φιλε :). ηθελα να σιγουρευτω γιατι γραφω ενα αρθρακι πανω στο συγκεκριμενο θεμα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που βρίσκουμε Nexus S με AMOLED; Θυμάμαι πως κάπου είχα δει για το vnp.gr αλλά τώρα πια βλέπω ότι έχουν μόνο το ελληνικό με S-LCD. Αν ξέρετε και απο εξωτερικό δεν με πειράζει.

 

 

Επίσης αν αγορασθεί από εξωτερικό πληρώνουμε τίποτα για τελωνεία κτλ. ; Περίπου πόσα;

 

 

ΥΓ: Αν και για να είμαι ειλικρινής το είδα από κοντά με την S-LCD και ακόμα και έτσι με εντυπωσίασε η οθόνη του. Βέβαια μετά άνοιξα δίπλα το Galaxy S και... :P

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς που βρίσκουμε Nexus S με AMOLED; Θυμάμαι πως κάπου είχα δει για το vnp.gr αλλά τώρα πια βλέπω ότι έχουν μόνο το ελληνικό με S-LCD. Αν ξέρετε και απο εξωτερικό δεν με πειράζει.

 

http://www.skroutz.gr/s/312690/Samsung-Nexus-S.html

 

Επίσης αν αγορασθεί από εξωτερικό πληρώνουμε τίποτα για τελωνεία κτλ. ; Περίπου πόσα;

 

Αν το αγοράσεις εκτός Ευρώπης θα πληρώσεις και Τελωνείο (πιθανότατα) και θα είσαι εκτός εγγύησης. Πάρτο από χώρα την Ευρώπης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν έχουμε πρόσβαση στις paid εφαρμογές. Ακούγεται οτι σύντομα θα αλλάξει αυτό.

 

Δηλαδή, πόσο σίγουρα ακούγετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή, πόσο σίγουρα ακούγετε;

 

Το ότι θα γίνει είναι δεδομένο. Αυτό που δεν είναι δεδομένο είναι το πότε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι το Nexus S έχω κάποιες ερωτήσεις. Αγόρασα το κινητό από Αμερική και το έδωσα στον πατέρα μου.

 

1) Ελληνικό keyboard δεν είχε μέσα στο Android keyboard (ποιά είναι η λύση γι' αυτό?)

2) Για TouchWiz δεν το συζητάμε ακόμη, ε?

3) Φαντάζομαι αν περάσω CM7 όλα αυτά θα λυθούν ε? Αλλά άντε να τον πείσω να κάνει την φασαρία για CM7...

 

 

Disclaimer: Δυστηχώς δεν έχω διαβάσει το topic, οπότε αν έχουν 1000 παντηθεί η ερωτήσεις μου, ignore me or please reference me στο σωστό κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι το Nexus S έχω κάποιες ερωτήσεις. Αγόρασα το κινητό από Αμερική και το έδωσα στον πατέρα μου.

 

1) Ελληνικό keyboard δεν είχε μέσα στο Android keyboard (ποιά είναι η λύση γι' αυτό?)

2) Για TouchWiz δεν το συζητάμε ακόμη, ε?

3) Φαντάζομαι αν περάσω CM7 όλα αυτά θα λυθούν ε? Αλλά άντε να τον πείσω να κάνει την φασαρία για CM7...

 

 

Disclaimer: Δυστηχώς δεν έχω διαβάσει το topic, οπότε αν έχουν 1000 παντηθεί η ερωτήσεις μου, ignore me or please reference me στο σωστό κομμάτι...

 

TouchWiz ? Γιατί; τι σου έκανε ο πατέρας σου και θέλεις να του βάλεις TouchWiz? :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...