Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πλαισιο το ειχε τον αυγουστο στην τιμη των 250 ευρω,απ' οπου και το αγορασα.τωρα μου φαινεται οτι δεν το εμφανιζει πλεον στην ιστοσελιδα του.

αν κανεις μια αναζητηση δεν σου βγαζει τιποτα?

 

το ειχα δει ομως λιγο πριν ειχα δωσει 300 για το νοκια 700 και ειπα θα το παρω μολις παει 200 τελικα δεν προλαβε σταματησε, δεν υπαρχει πουθενα ουτε νετ πουθενα μολις πηρα στη samsung και τι μου πανε..το κινητο διατιθεται κανονικα σε ολα τα ελληνικα καταστηματα του λεω λαθος δεν το χει κανεις ουτε δικτυακα shops.μου λεει δεν εχουμε ενημερωση οτι σταματησε ψαξτε ξανα του ξαναλεω δεν υπαρχει πουθενα μου ξαναλεει τα ιδια.αντε βγαλε ακρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αδέρφια τρεις ερωτήσεις γρήγορες.

 

1) κάνα καλό battery monitor να δω που τρώω την μπαταριά?

2) ελαφρύ και με πολλές ελληνικές πόλεις weather widget να προτείνετε

3) από το gallery επιλέγω photo για upload στο fb και δεν ανεβαίνει, στο notification bar είναι 10 λεπτά στο 0% και δεν μπορώ να διώξω και την μπάρα.... παρά μόνο με reboot. ξέρει κανείς τι παίζει.... φυσικά είμαι με jb και για internet access wifi

 

 

 

 

thnx

Edited by Sentenced25

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

για το 1) https://play.google.com/store/apps/details?id=personal.jhjeong.app.batterylite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBlcnNvbmFsLmpoamVvbmcuYXBwLmJhdHRlcnlsaXRlIl0.

 

μπαίνει και ως widget και στην notification bar και έχει και αναλυτικά στοιχεία.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για τους 160 χαρακτηρες στα μηνυματα τελικα με την καινουρια εκδοση ics πρεπει να κανουμε καποια ρυθμιση η πρεπει να βαλουμε καποια εφαρμογη?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ή θα βάλεις κάποια από τις Go Sms Pro & Handcent sms apps ή αν θέλεις να χρησιμοποιείς την μαμά θα χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ αυτό το keyboard. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5iaXRxdWlsbC5pbnB1dG1ldGhvZC5ncmVlayJd

 

YΓ. ποια ics? jb είμαστε αδερφέ! :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ή θα βάλεις κάποια από τις Go Sms Pro & Handcent sms apps ή αν θέλεις να χρησιμοποιείς την μαμά θα χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ αυτό το keyboard. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5iaXRxdWlsbC5pbnB1dG1ldGhvZC5ncmVlayJd

 

YΓ. ποια ics? jb είμαστε αδερφέ! :lol:

 

θελω να δοκιμασω το μαμα οποτε θα δοκιμασω αυτο που μου εδωσες.ευχαριστω.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ή θα βάλεις κάποια από τις Go Sms Pro & Handcent sms apps ή αν θέλεις να χρησιμοποιείς την μαμά θα χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ αυτό το keyboard. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5iaXRxdWlsbC5pbnB1dG1ldGhvZC5ncmVlayJd

 

YΓ. ποια ics? jb είμαστε αδερφέ! :lol:

 

α καλα.εχω μεινει λιγο:geek: πισω.φυσικα και ειμαστε jb:lol:

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

1) Οταν πατάμε το home button σε nexus s με jb βγάζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτές;

2) Οταν είμαι σε μία εφαρμογή χωρίς exit το βελάκι back προφανώς την αφήνει ανοικτή;

 

Επίσης στις Ρυθμίσεις > Επιλογές για προγραμματιστές > στο tab ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ Mη διατήρηση δραστηριοτήτων κλείνει κάθε εφαρμογή ακόμα και με το back; Γιατί με τικαρισμένη αυτή την επιλογή όταν ανοίξω το tapatalk ή το sms τυχαία παραδείγματα και τα "κλείσω" με το back button αυτά τρέχουν στο multitasking στο home button.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;

υπαρχει δυνατοτητα φωνητικης εγγραφης στο τηλεφωνο;

 

Όταν λες φωνητικής εγγραφής εννοείς απλά να κρατάς αρχεία που έχεις ηχογραφήσει κάτι εσύ;;;;...

 

Σίγουρα υπάρχουν στο market τέτοια apps....

 

Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιώ το catch ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.threebanana.notes&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50aHJlZWJhbmFuYS5ub3RlcyJd )που είναι πρόγραμμα το οποίο κρατάς notes (γίνεται και sync με net )....

Εκεί μπορείς να κρατήσεις note για παράδειγμα φωτογραφία μαζί με record και text και αρκετά άλλα....

Οπότε κάνει αυτό που θες....

 

Σίγουρα υπάρχουν και apps για σκέτο voice record αν θες μόνο voice record....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Εχει δει κανεις με την τελευταια αναβαθμιση σε jb η μπαταρια οταν γεμισει δειχνει 100% ή οπως πριν γυρω στο95%???
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Εχει δει κανεις με την τελευταια αναβαθμιση σε jb η μπαταρια οταν γεμισει δειχνει 100% ή οπως πριν γυρω στο95%???

 

Μπορείς να το κάνεις να πάει 100% απλά θεωρητικά λένε ότι είναι καλό να πηγαίνει μέχρι 90κάτι και όχι ακριβώς 100....

Δεν έχει μεγάλη σημασία πάντως το πως το δείχνει.... Είναι συμβατικό....

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οταν το φορτιζω παει μεχρι 95%.στην αρχη πηγαινε και 97%.

 

χθες το βραδυ εκει που επαιζα και περιηγουμουν στο facebook το τηλεφωνο κολλησε και δεν ξεκολλαγε με τιποτα,παρα μονο οταν του εβγαλα την μπαταρια.

να ανυσηχω για κατι ή συμβαινει.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φωνητικής εγγραφής εννοείς απλά να κρατάς αρχεία που έχεις ηχογραφήσει κάτι εσύ;;;;...

 

εννοουσα να μπορω να καταγραψω ηχο,κατι σαν δημοσιογραφικο μαγνητοφωνακι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φωνητικής εγγραφής εννοείς απλά να κρατάς αρχεία που έχεις ηχογραφήσει κάτι εσύ;;;;...

 

εννοουσα να μπορω να καταγραψω ηχο,κατι σαν δημοσιογραφικο μαγνητοφωνακι.

 

Δοκίμασε αυτό που σου έδειξα κάνει πολλά παραπάνω από αυτό που ζητάς μπορεί να σε βολέψει....

Μπορείς πχ να κρατάς σημειώσεις και αρχειοθετημένες τις ηχογραφήσεις σου....

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φωνητικής εγγραφής εννοείς απλά να κρατάς αρχεία που έχεις ηχογραφήσει κάτι εσύ;;;;...

 

εννοουσα να μπορω να καταγραψω ηχο,κατι σαν δημοσιογραφικο μαγνητοφωνακι.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coffeebeanventures.easyvoicerecorder

αν και αυτή η ερώτηση θα έπρεπε να ανήκει μάλλον σε άλλο θέμα...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

1) Οταν πατάμε το home button σε nexus s με jb βγάζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτές;

2) Οταν είμαι σε μία εφαρμογή χωρίς exit το βελάκι back προφανώς την αφήνει ανοικτή;

 

Επίσης στις Ρυθμίσεις > Επιλογές για προγραμματιστές > στο tab ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ Mη διατήρηση δραστηριοτήτων κλείνει κάθε εφαρμογή ακόμα και με το back; Γιατί με τικαρισμένη αυτή την επιλογή όταν ανοίξω το tapatalk ή το sms τυχαία παραδείγματα και τα "κλείσω" με το back button αυτά τρέχουν στο multitasking στο home button.

 

Νομίζω πατώντας το home έχουμε κάτι σαν ιστορικό των εργασιών του τηλεφώνου. Δεν σημαίνει ανοικτές εφαρμογές. Με το βελάκι (back) οι περισσότερες κλείνουν αλλά υπάρχουν και κάποιες που δεν κλείνουν όπως π.χ facebook, viber, google+ και επίσης δεν κλείνουν όσες έχουν ενεργοποιημένο widget. Υπάρχουν κάποιες όπως η TuneIn που δεν κλείνουν ποτέ, ούτε από το exit.

Για το:Ρυθμίσεις > Επιλογές για προγραμματιστές > στο tab ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ Mη διατήρηση δραστηριοτήτων, δεν έχω δοκιμάσει τι ακριβώς κάνει αλλά άν τις κλείνει όλες μπορείς να το δοκιμάσεις στο διαχείρηση εφαρμογών> εκτελείται, όπου δείχνει ποιές εφαρμογές λειτουργούν εκείνη τη στιγμή.

Greekapps - Ελληνικές εφαρμογές android
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το exit στις εφαρμογές δεν κάνει κάτι παραπάνω από το back button. Το ίδιο πράγμα κάνει πρακτικά. Απλά το βάζουν οι προγραμματιστές για να νιώθουν οι χρήστες ότι κλείνει η εφραμογή. Υπάρχει standard κύκλος ζωής για ένα application και το back button κάνει ουσιαστικά finish μια οθόνη της εφαρμογής, άρα όλο back κάνει finish τα πάντα.

 

Οι εφαρμογές που "μένουν ανοιχτές" συνήθως αφήνουν ανοιχτό κάποιο service που δουλέβει σε δικό του process στο background.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το πρόβλημα που έπαιζε στην αρχή στη συσκευη με το 4.1.1, εχουν κάνει μια πατάτα και δε λειτουργούνε για αυτό τα paid apps όταν κανείς unmount ή restart την συσκευη: http://code.google.com/p/android/issues/detail?can=2&start=0&num=100&q=&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars&groupby=&sort=&id=34880

 

Το βρήκα εντελώς τυχαία γιατί έψαχνα να βρω γιατί σε κάθε ρεσταρτ το nexus έχανε τα έξτρα πληκτρολόγια και widgets και ήθελαν πάλι ρυθμίσεις και φτιάξιμο. Δε το έχω ψάξει περισσότερο απο αυτό. Αν ξέρει κάποιος κάποιο φτιάξιμο ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά Google-αρα και είδα ότι το παρατεταμένο πάτημα στο Home σου βγάζει τις Recent Apps.

 

Με το θέμα που δεν δουλεύει το old tv σβήσιμο της οθόνης σήμα κατατεθέν των Nexus (α ρε ηλίθι@ Google:mad: ) βγήκε κάποια λύση;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν και αισθητικο bug, φανταζομαι εχει φτασει στα αυτια της Google για να το διορθωσουν στην 4.1.2. Το ερωτημα είναι πότε θα δουμε την συγκεκριμενη αναβαθμιση δεδομενου οτι και στο ιντερνετ, οι πληροφοριες ειναι ελάχιστες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...