Jump to content

Master Chef - Master Chef Junior (Mega)


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?  

11 members have voted

  1. 1. Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?

    • Χρήστος
      5
    • Μανώλης
      3
    • Ζαχίρ
      1
    • Παντελής
      1
    • Πάνος
      0
    • Σπυριδούλα
      0
    • Ασημίνα
      1
    • Ιωάννα
      0


Recommended Posts

Πολυ ομορφο το σημερινο επεισοδιο, παροτι γενικα δεν παρακολουθουσα συχνα Master Chef ηταν σχεδον συγκινητικο.

Πολυ καλα μονταρισμενο, με ωραια flashback.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ ωραίο το χθεσινό επεισόδιο.

δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο master chef, γιατί μου αρέσει πιο πολύ το top chef και επειδή δεν το'χα δει και από την αρχή, αλλά το χθεσινό επεισόδιο είχε πολύ γέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ο Σκαρμουτσος ηταν Θεουλης, εχει πολυ χαβαλε ο ανθρωπος!! :p

 

Αυτος ο Λαζαρου πως τα φιλεταρει ετσι τα ψαρια? Πρεπει να πηγαινουν οσοι εχουν μικρα παιδια να τους κανει μαθημα για το πως γινεται το ξεκοκαλισμα για να τρωνε ψαρια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν Θεός ο Λαζάρου που γύρισε το καπάκι από το κουτί για να κάτσει και άρχισε να τρώει τα μανταρίνια;

Ο μόνος τελικά που είχε πάρει σοβαρά το θέμα ήταν ο Λουκάκος. Φάνηκε και από το πιάτο που έφτιαξε. ;)

 

Προσέξατε πόσα κιλά έχασε η Μανωλίδου από τη μία εκπομπή ως την άλλη; Την έφαγε η αγωνία του τελικού :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 3 μηνες το φετινο masterchef φτανει στο τελος του.Αποψε ο μεγαλος τελικος μεταξυ Ακη και Μιχαλη
Link to comment
Share on other sites

Σας το έλεγα και δεν με ακούγατε νικητής Ο Ακης για 1 βαθμό διαφορά...Πολύ ωραιές και οι 3 δοκιμασίες. Υπομονή για το master chef 2 :D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε παιδια επιτελους ΤΕΛΟΣ. Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιχαλης νομιζω ηταν καλυτερος και στα 2 πιατα αλλα τον εφαγε η σουπα στην αρχη, κριμα...

Αν ειχε βρει εστω και ενα υλικο παραπανω(το νερο ρε ανθρωπε, ελεος :confused: ) θα ειχαν ερθει ισορροποι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικός τελικός!

Αν δεν μας το είχαν χαλάσει με τα spoiler, θα είχα πολλή αγωνία. Μεταξύ μας, ήταν τόσο μικρή η διαφορά που μέχρι τελευταία στιγμή έλεγα "Δεν είναι δυνατόν να έχασε ο Μιχάλης, λάθος φήμες άκουσα" :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Μιχαλης νομιζω ηταν καλυτερος και στα 2 πιατα αλλα τον εφαγε η σουπα στην αρχη, κριμα...

Αν ειχε βρει εστω και ενα υλικο παραπανω(το νερο ρε ανθρωπε, ελεος :confused: ) θα ειχαν ερθει ισορροποι.

Αυτό ακριβώς.Αν πάρεις τις δοκιμασίες ξεχωριστά στη πρώτη κέρδισε ο Άκης και στις άλλες δύο ο Μιχάλης.Δεν ήταν και απολύτως δίκαιο το αποτέλεσμα αλλά αυτοί ήταν οι κανόνες.

Και εγώ όταν δοκίμαζε ο Μιχάλης τη σούπα, λέω ,το νερό ρε φίλε το νερό δεν είπες:!:

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε αγόρι μου ,ναι σε εσένα μιλάω mr.σκαρμουτσος, μας το έκανες αυτο;εγώ σε υποστήριζα γιατί;αφού ήταν πικρή η ρημαδα!ο μιχάλης αν δεν τον έτρωγε το άγχος θα είχε νικήσει με διαφορά μιας και τα πιάτα που σέρβιρε ήταν τέλεια αλλά τι να γίνει και ο ακης καλός είναι... :(

 

@diaolos πιστεύω ότι ετοίμαζε από τώρα για να μας πεις και τον νικητή/τρια του 2 εεεε;

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι ήτανε στημένο,πιστεύω ο Λέκκας έπρεπε να είχε φτάσει μέχρι τον τελικό αλλά τον έφαγε το σύστημα,όποιος κατάλαβε κατάλαβε.;)

 

ε πλάκα είναι έτσι,μόνο αν γράφει η ξαδέρφη του ξέρω γω θα συμφωνήσει.

 

Και οι 2 ισάξιοι. Άντε και ο Λέκκας 3.

 

Πάλι πλάκα κάνω ε.

Edited by rudy
Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε αγόρι μου ,ναι σε εσένα μιλάω mr.σκαρμουτσος, μας το έκανες αυτο;εγώ σε υποστήριζα γιατί;αφού ήταν πικρή η ρημαδα!

Εκει απορησα κι εγω πραγματικα... Περιμενα να βαλει 9, να πανε σε 4η δοκιμασια να γουσταρουνε.:lol: Αλλα μας ξενερωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ο Μιχάλης ήταν ο ξεκάθαρος νικητής. Δεν είναι δυνατόν να βάζει 10 ο Σκαρμούτσος στο γλυκό του, και γενικότερα έκανε καλύτερα πιάτα, απλώς χαντακώθηκε στην αρχή.

 

Ωραία, πάντως, το φινάλε, όπως και το master class, αν και η σπαστικιά η Μανωλίδου τα έκανε σαλάτα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

λέκκας, οπότε θα χαλάει το μίξερ θα τον θυμόμαστε με αγάπη :lol:

"Έχω δει εγώ μίξερ να ανατινάσσονται":ninja:

 

Κάποια συγγένεια με τον "επίτιμο" πρέπει να έχει δεν εξηγείται αλλιώς:lol::p

Link to comment
Share on other sites

@zafos αυτο που θα σου πω να μείνει μεταξύ μάς...τα μίξερ ΔΕΝ σκάνε έτσι εύκολα...μην το πεις σε κανέναν!

@ntg όπως είπε είδε τη πρασιναδα και κόλλησε εκεί...

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελείωσε!

 

Κρίμα που δεν βγήκε ο Μιχάλης.. Ήταν πιο χαμηλών τόνων και προφανώς δεν είχε την διαφήμιση του Άκη..

 

Και ας χαστουκίσει κάποιος τη Μανωλίδου....

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα παντως μου φανηκε "περιεργο". Οχι με την εννοια οτι το εκαναν για να καθορισουν τον νικητη, αλλα για να κρατησουν την αγωνια των τηλεθεατων. Ειδαν δλδ οτι στην πρωτη δοκιμασια η διαφορα ηταν μεγαλη, και στη δευτερη μιας και φαινοταν ποιος εκανε το πιατο, ηταν πιο γεναιοδωροι με τον Μιχαλη. Δλδ, δεδομενου οτι ο Ακης εκανε πολυ πιο δυσκολο πιατο (αλλο να βρασεις φακες και να κανεις σωτε το μοσχαρι, και αλλο να κανεις ραβιολι γεμιστο με ουρα μοσχαριου), θα επρεπε να το συνεκτιμησουν και να μην του βαλουν 5 βαθμους λιγοτερο απο τον Μιχαλη.

 

Επισης, μιας και οντως για το γλυκο του ενος δεν ειπαν τιποτα αρνητικο (μονο μετα, το οτι του ειχε απλωσει αντι να ειναι ενας κυλινδρος, πραγμα σχετικα εμφανες νομιζω), και για του αλλου ειπαν για τη μους οτι δεν ειχε τη σωστη συνοχη και ηταν και σχετικα πικρη, δεν μπορω να πω οτι φαινεται λογικη η βαθμολογια τους. Αλλα τηλεοραση ειναι αυτη, δεν περιμενεις και την απολυτη αντικειμενικοτητα.

 

Εγω θα ελεγα οτι ο Μιχαλης φαινοταν πιο σωστος επαγγελματιας, δηλαδη ενας σοβαρος, σταθερος μαγειρας, ενω ο Ακης δοκιμαζε πιο παραξενα πραγματα, ειχε πιο πολλες γνωσεις (και βασιζε τις επιλογες του σε αυτες, πχ στην επιλογη του τι θα φτιαξει στους 3), και το ηθελε πιο πολυ (πραγμα φανερο απο το αγχος του).

 

Υ.Γ 1:Την ιδια ηλιθιοτητα με το νερο ειχε κανει και πριν 2-3 βδομαδες και η Αντζελα. Ελεος

 

Υ.Γ 2: Αισχρη η Μανωλιδου. Καθε φορα που μιλαει κλεινω τον ηχο. Κυριολεκτικα. Δεν αντεχω αυτο το ψευτικο υφος, αυτο το "γατουλιστικο" "αχ τελειο αυτο που εφτιαξες", το ποσο γελοιωδως αυταρεσκα λεει το "Μασσσστερ Σεφφφ", ακομα και τις γκριματσες και το στησιμο των ποδιων της. Γκρρρρρρ (ωραια γυναικα παντως)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειπε η Μανωλιδου "αααααχ θα καταρρευσω!" με πιασανε τα γελια ε.

Ακυρη εντελως. Και τα πηγαινε μια χαρα, λεω δεν θα κανει καμια χαζομαρα; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απάτη ο τελικός.

συγχαρητήρια στους διοργανωτές ακόμη και ο πιο άσχετος κατάλαβε την κομπίνα

με το τελευταίο δεκάρι. αλώστε ποτέ έγινε κάτι σωστό από αυτό το κανάλι;

Link to comment
Share on other sites

@zafos αυτο που θα σου πω να μείνει μεταξύ μάς...τα μίξερ ΔΕΝ σκάνε έτσι εύκολα...μην το πεις σε κανέναν!

Δεν σκανε αλλα αν ειναι πολυ ζεστο το νερο μπορει να σπασει στο κατω μερος που βιδωνει το κομματι με τα μαχαιρια,λογω διαστολης.

Δεν ξερω αν ηταν ζεστο το υλικο στην περιπτωση που λετε,μπορει απλα να μην το ειχαν βιδωσει καλα.

Link to comment
Share on other sites

^δεν ειχε βιδωσει..

 

σκανδαλλλλοοοοο!!ο σκαρμουτσος εδειξε την ιδια καρτα και στους 2 παικτες!!και στις 2 λεει πιατο 1ο..να ξανακανουμε τελικο!:p

Link to comment
Share on other sites

Σενάριο 1ο. Είχε δώσει και στους δύο 10 και μπέρδεψε τις κάρτες.

 

Σενάριο 2ο. Η παραγωγή έκανε λάθος και του έδωσε 2 ίδιες κάρτες (Νο 1).

 

Σενάριο 3ο. Ο Σκαρμούτσος αποφάσισε ότι βαριέται να κάτσει και για 4η δοκιμασία και έδειξε το 10άρι αντί για 9άρι.

 

Γιατί ότι και να πουν οι συνομωσιολόγοι κάτω από 9 δεν θα έβαζε ο Σκαρμούτσος. 9 ή 10 θα έβαζε και στους δύο.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...