Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : [Theme] Iridium Carbon


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ουσια η ερωτηση μου ειναι η εξης (γιατι δεν καταλαβα απο αυτα που με ειπες):

Σε μανισιο mini, αν βαλεις το extended controls με το widget reboot, θα κανει reboot? ή δεν θα δουλευει? ή δεν θα εχει καν επιλογη για το widget?

 

ΔΟκίμασε το. Λογικά θα δουλεύει, αλλά σίγουρα χρειάζεται root. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το πιο πιθανό να δουλέψει, σωστά; Πρέπει να είναι στις λειτουργίες του Andoid ενσωματωμένη η λειτουργία reboot, όχι απλά στο theme.
Link to comment
Share on other sites

d

Δουλεύει αλλά κλείνει απότομα και δεν κάνει σωστό τερματισμό με ότι αυτό συνεπάγεται...

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

d

Δουλεύει αλλά κλείνει απότομα και δεν κάνει σωστό τερματισμό με ότι αυτό συνεπάγεται...

 

Μόνο αν το έβαλες στο 2.0.2.A.024. Δεν είναι συμβατό με το καινούριο firmware.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την αναβαθμισμένη έκδοση του θέματος, από την προηγούμενη σελίδα, στο mini pro μου, αφού του έκανα αναβάθμιση σε 2.0.Α.0.504 αλλά δεν μου εμφανίζει σωστά το εικονίδιο της σύνδεσης ασύρματου δικτύου και έτσι το έβγαλα αμέσως. :(

 

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους τους φίλους του forum! :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την αναβαθμισμένη έκδοση του θέματος, από την προηγούμενη σελίδα, στο mini pro μου, αφού του έκανα αναβάθμιση σε 2.0.Α.0.504 αλλά δεν μου εμφανίζει σωστά το εικονίδιο της σύνδεσης ασύρματου δικτύου και έτσι το έβγαλα αμέσως. :(

 

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους τους φίλους του forum! :)

 

Βασίλη μισό λεπτάκι γιατί μπερδεύτηκα.

 

Για ποιά έκδοση μιλάς? (παράθεσε μου link αν μπορείς)

 

Πληροφοριακά το εικονίδιο wifi στην Iridium Rom είναι αλλαγμένο (σε περίπτωση που έκανες rip) και δεν έχει σχέση με τo παλιό Iridium theme.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μισό λεπτάκι γιατί μπερδεύτηκα.

 

Για ποιά έκδοση μιλάς? (παράθεσε μου link αν μπορείς)

 

Πληροφοριακά το εικονίδιο wifi στην Iridium Rom είναι αλλαγμένο (σε περίπτωση που έκανες rip) και δεν έχει σχέση με τo παλιό Iridium theme.

 

Εννοώ το theme που αναφέρεις στο post #43 του θέματος που είμαστε τώρα.

Την Iridium Rom δεν μπορώ να την περάσω ακόμα αφού έχω το mini pro!

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

ουτε σε μενα φαινεται το εικονιδιο του wi fi με την iridium που περασα με το x recovery..εχω το μινι προ με την πιο καινουρια εκδοση firmware χαρη στον dark_dog :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα κι εγω το θεμα αλλα το εικονιδιο του wi fi δεν φαινεται καθολου και σε μενα. :p

 

ουτε σε μενα φαινεται το εικονιδιο του wi fi με την iridium που περασα με το x recovery..εχω το μινι προ με την πιο καινουρια εκδοση firmware χαρη στον dark_dog :lol:

 

To θέμα Iridium Carbon είναι μόνο για την 2.0.Α.0.504 έκδοση λογισμικού και δεν δουλεύει σωστά στην 2.0.2.Α.0.24.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To θέμα Iridium Carbon είναι μόνο για την 2.0.Α.0.504 έκδοση λογισμικού και δεν δουλεύει σωστά στην 2.0.2.Α.0.24.

 

Δεν δουλευει σωστα?? Εμενα μια χαρα μου φαινεται..Για το προ μιλαμε μονο?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχαμε ένα πρόβλημα Απόψε εγκατέστησα το τελευταίο update της SE... και αφού έκανα root το κινητό, AP2SD όλα ΟΚ, πήγα να βάλω τη συγκεκριμένη ROM του θέματος. Έκανα όλα τα βήματα σωστά... αλλά το κινητό δεν ξεκινά....

 

Το xrecovery δουλεύει, απλά το κινητό κολλάει στο λογότυπο Sony Ericsson... Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την official ROM? ή εν τέλει να το βάλω να δουλεψει;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε ένα πρόβλημα Απόψε εγκατέστησα το τελευταίο update της SE... και αφού έκανα root το κινητό, AP2SD όλα ΟΚ, πήγα να βάλω τη συγκεκριμένη ROM του θέματος. Έκανα όλα τα βήματα σωστά... αλλά το κινητό δεν ξεκινά....

 

Το xrecovery δουλεύει, απλά το κινητό κολλάει στο λογότυπο Sony Ericsson... Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την official ROM? ή εν τέλει να το βάλω να δουλεψει;

 

Το Iridium Carbon theme δουλεύει σωστά μόνο με 2.0.Α.0.504 λογισμικό.

 

Είχες πάρει backup με το xrecovery? Αν όχι πάμε σε restore με SEUS (Όχι με το PC Companion)

 

To SEUS θα το κατεβάσεις από εδώ.

 

Τρέχεις την εφαρμογή και για να συνδέσεις την συσκευή σύμφωνα με τις on-screen οδηγίες σε bootloader mode:

 

-Αν έχεις mini pro απλά τραβας την μπαταρία για 10 sec και όπως ειναι σβηστό, συνδέεις με το κουμπί της επιστροφής πατημένο μέχρι να ανάψει το πράσινο λαμπάκι που δηλώνει οτι το flash ξεκίνησε.

 

-Αν έχεις mini, κρατάς πατημένα ταυτόχρονα τα on/off + πλήκτρο home + πλήκτρο back και με το που συνδέσεις το usb, αφήνεις το πλήκτρο home και on/off, ενώ συνεχίζεις να πατάς το πλήκτρο της επιστροφής.

Αν ανάψει το πράσινο λαμπάκι και ξεκινήσει το flash σημαίνει οτι έχει γινει σωστά. Αλλιώς προσπαθείς μέχρι να το πετύχεις. (Θέλει λίγο συγχρονισμό στις κινήσεις)

 

 

Επ' ουδενί μην αφήσεις την συσκευή να εξαντλήσει την μπαταρία της πριν την αποκαταστήσεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dark δεν θα μπορούσε να pushαρει το σωστό framework-res.apk για να ανοίξει;
Link to comment
Share on other sites

Dark δεν θα μπορούσε να pushαρει το σωστό framework-res.apk για να ανοίξει;

 

Όχι kalas θέλει και το android.policy.jar καθώς και το framework.jar.

 

Επίσης χωρίς τα stock αρχεία δεν μπορούσε να κάνει τπτ push (βέβαια με την προυπόθεση γνώσης adb εντολών καθώς και mounting από το xrecovery)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι kalas θέλει και το android.policy.jar καθώς και το framework.jar.

 

Επίσης χωρίς τα stock αρχεία δεν μπορούσε να κάνει τπτ push (βέβαια με την προυπόθεση γνώσης adb εντολών καθώς και mounting από το xrecovery)

 

Ναι, με την προυπόθεση της παρένθεσης (advanced chat mode on). Τα stock βρίσκονται (αλλά και αυτό θέλει ψάξιμο). Απλά νόμιζα ότι και με τα policy/framework jars της .504 αλλά με σωστό .apk θα ανοίξει, αλλά με προβλήματα (ώστε να μπορεί να περάσει τα σωστά). Αυτά δεν γίνεται να τα pushαρεις; (νομίζω ήταν επιλογή στο mask controller). /mode off

 

Πάντως όντως η λύση τώρα είναι restore (είτε xrecovery είτε SEUS). Απλά δεν έτυχε μέχρι τώρα να δοκιμάσω τα παραπάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια sos.....προσπαθησα να περασω το θεμα αλλα οταν ανοιγω το κινητο μου μου βγαζει το λογοτυπο sony ericsson και δεν ξεκιναει με τιποτα.......περιμενα μεχρι και μια ωρα και τιποτα...τι μπορω να κανω...βοηθηστε με σας παρακαλω....
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.....προσπαθησα να περασω το θεμα αλλα οταν ανοιγω το κινητο μου μου βγαζει το λογοτυπο sony ericsson και δεν ξεκιναει με τιποτα.......περιμενα μεχρι και μια ωρα και τιποτα...τι μπορω να κανω...βοηθηστε με σας παρακαλω....

 

Μην ανησυχείς, δεν έχει πάθει τίποτα το κινητό σου. Απλά πρέπει να φλασάρεις πάλι το εργοστασιακό του λογισμικό με το Sony Ericsson Software Update που βρίσκεις στο site της SE. Δυστυχώς, αν δεν είχες κρατήσει κάποιο xrecovery backup (που αν είχες θα το ήξερες) όλα όσα έχεις μέσα στο κινητό θα χαθούν και θα πρέπει να τα ξανά περάσεις (η SD δεν παθαίνει τίποτα).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το Iridium Carbon theme δουλεύει σωστά μόνο με 2.0.Α.0.504 λογισμικό.

 

Είχες πάρει backup με το xrecovery? Αν όχι πάμε σε restore με SEUS (Όχι με το PC Companion)

 

To SEUS θα το κατεβάσεις από εδώ.

 

Τρέχεις την εφαρμογή και για να συνδέσεις την συσκευή σύμφωνα με τις on-screen οδηγίες σε bootloader mode:

 

-Αν έχεις mini pro απλά τραβας την μπαταρία για 10 sec και όπως ειναι σβηστό, συνδέεις με το κουμπί της επιστροφής πατημένο μέχρι να ανάψει το πράσινο λαμπάκι που δηλώνει οτι το flash ξεκίνησε.

 

-Αν έχεις mini, κρατάς πατημένα ταυτόχρονα τα on/off + πλήκτρο home + πλήκτρο back και με το που συνδέσεις το usb, αφήνεις το πλήκτρο home και on/off, ενώ συνεχίζεις να πατάς το πλήκτρο της επιστροφής.

Αν ανάψει το πράσινο λαμπάκι και ξεκινήσει το flash σημαίνει οτι έχει γινει σωστά. Αλλιώς προσπαθείς μέχρι να το πετύχεις. (Θέλει λίγο συγχρονισμό στις κινήσεις)

 

 

Επ' ουδενί μην αφήσεις την συσκευή να εξαντλήσει την μπαταρία της πριν την αποκαταστήσεις.

 

σιγουρα αυτο δουλευει σωστα? θα πετυχει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τήν εκανα και εγώ την πατάτα , ειχα 2.1.1.Α.0.6 και δεν λειτουργήσε αλλα οκ εκανά επαναφορά και εβαλα το original update.zip με τα framework και ενταξει κομπλέ , ρε παιδιά ξερετε κανενα καλό θεμα για αυτην την εκδοσή?? 2.1.1.Α.0.6 Edited by Ni0Ni0S14

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...