Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ απλά.. Ανοίγεις το μήνυμα, και βλέπεις το πάνω πάνω το όνομα ή τον αριθμό αυτού που σου το έστειλε. Εκεί που γράφει "Από: <όνομα>"

Πατάς πάνω, και από το αναδυόμενο μενού πατάς Κλήση.. Αυτό είναι!

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αμα δεις πιο κατω γράφω ότι εμένα δεν το κανει αυτό. εσένα το κάνει σίγουρα; εχεισ ελληνικό ν8;

 

Kληση απ'οτι ειδα μπορεις να κανεις μονο μεσα απο τις συζητησεις/ κρατας πατημενο αυτο που θες να καλεσεις/ κληση και μου κανει κληση κανονικα.

 

ευχαριστω για την απάντηση. δηλαδή δεν είμαι μονος μου. εχεις ελληνικό ν8;

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρα το κάνει. Φαντάζομαι ότι είναι ελληνικό. Αφού έχει ελληνικό μενού..

 

εννοω αν το product code που σου βγαζει με *#0000# αν είναι ελληνικό. το ότι το μενού είναι στα ελληνικά δεν λέει και πολλά. π.χ. αν έχεις ελληνικό dark grey πρέπει να σου βγάλει στον κωδικό προϊοντος 059F047. καν΄το και πες μου.

 

μπορεί να μου γραψει και κάποιο απο τα παιδία που σκαμπάζουν πεερισσότερα απο εμένα ;

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αμα δεις πιο κατω γράφω ότι εμένα δεν το κανει αυτό. εσένα το κάνει σίγουρα; εχεισ ελληνικό ν8;

 

ευχαριστω για την απάντηση. δηλαδή δεν είμαι μονος μου. εχεις ελληνικό ν8;

 

Κλήση από τα μηνύματα κάνεις και από τα εισερχόμενα πατώντας πάνω στο όνομα ή τον αριθμό και από τις συζητήσεις: είτε είσαι έξω από κάποια συζήτηση και βλέπεις τα ονόματα: παρατεταμένο κράτημα πάνω στο όνομα ή αριθμό που θέλεις, είτε είσαι μέσα σε κάποια συζήτηση: επιλογές - κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Κλήση από τα μηνύματα κάνεις και από τα εισερχόμενα πατώντας πάνω στο όνομα ή τον αριθμό και από τις συζητήσεις: είτε είσαι έξω από κάποια συζήτηση και βλέπεις τα ονόματα: παρατεταμένο κράτημα πάνω στο όνομα ή αριθμό που θέλεις, είτε είσαι μέσα σε κάποια συζήτηση: επιλογές - κλήση.

 

εμένα κάνει αυτά

...από τις συζητήσεις: είτε είσαι έξω από κάποια συζήτηση και βλέπεις τα ονόματα: παρατεταμένο κράτημα πάνω στο όνομα ή αριθμό που θέλεις, είτε είσαι μέσα σε κάποια συζήτηση: επιλογές - κλήση.

 

και δεν κανει αυτό

Κλήση από τα μηνύματα κάνεις και από τα εισερχόμενα πατώντας πάνω στο όνομα ή τον αριθμό ....

 

πως μπορω να το φτιάξω; και αν έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα εκτός από τον τεο010.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν το product code που σου βγαζει με *#0000# αν είναι ελληνικό. το ότι το μενού είναι στα ελληνικά δεν λέει και πολλά. π.χ. αν έχεις ελληνικό dark grey πρέπει να σου βγάλει στον κωδικό προϊοντος 059F047. καν΄το και πες μου.

 

μπορεί να μου γραψει και κάποιο απο τα παιδία που σκαμπάζουν πεερισσότερα απο εμένα ;

 

Έχω το dark grey αλλά 0599762 μου γράφει εμένα.. Δεν είναι ελληνικό δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αμα δεις πιο κατω γράφω ότι εμένα δεν το κανει αυτό. εσένα το κάνει σίγουρα; εχεισ ελληνικό ν8;

 

 

 

ευχαριστω για την απάντηση. δηλαδή δεν είμαι μονος μου. εχεις ελληνικό ν8;

 

Το κοιταξα κι εγω και ειδα οτι κανει κλησεις και απο τα μην και απο τις συζητησεις με πατημα πανω στο νουμερο / ονομα. Μονο σ ενα μην που ηταν απο καποια τραπεζα ενημερωση δεν εβγαλε καμια επιλογη για κληση

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι διορθώσουν σύντομα το πρόβλημα με το μητρώο, όχι αυτό με την πλήρη μνήμη, αλλά να κάνουν κάτι να μη γεμίζει με καταχωρίσεις του WiFi/3G. Πας μετά να δεις π.χ. μία αναπάντητη κλήση πατώντας το πράσινο ακουστικό του Dialer και είναι όλες οι καρτέλες άδειες. Αυτό με 3rd Edition δε μου συνέβηκε ποτέ και είναι κάτι πάρα πολύ σοβαρό. :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι διορθώσουν σύντομα το πρόβλημα με το μητρώο, όχι αυτό με την πλήρη μνήμη, αλλά να κάνουν κάτι να μη γεμίζει με καταχωρίσεις του WiFi/3G. Πας μετά να δεις π.χ. μία αναπάντητη κλήση πατώντας το πράσινο ακουστικό του Dialer και είναι όλες οι καρτέλες άδειες. Αυτό με 3rd Edition δε μου συνέβηκε ποτέ και είναι κάτι πάρα πολύ σοβαρό. :wacko:

 

Άρα πρέπει να διορθώσουν το πρόβλημα του wi-fi. Άρα δε χρειάζεται να κάνουν τίποτα γιατί όπως ειπώθηκε πριν κάνα δυο σελίδες το διορθώσανε στην αναβάθμιση που θα βάλουμε σε λίγες μέρες-ώρες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αυτό? Συγγνώμη παιδιά για τις αφελείς ερωτήσεις..

 

δεν έχεις πρόβλημα αρκει τις ενημερώσεις να τις κάνεις ΟΤΑ δηλαδή από το κινητό και όχι μέσω καλώδιου απο ovi suite, για να μην χάσεις τα ελληνικά.

 

jinos εσύ το έχεις ελληνικό;

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις πρόβλημα αρκει τις ενημερώσεις να τις κάνεις ΟΤΑ δηλαδή από το κινητό και όχι μέσω καλώδιου απο ovi suite, για να μην χάσεις τα ελληνικά.

 

jinos εσύ το έχεις ελληνικό;

 

οχι γαλλικο

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις πρόβλημα αρκει τις ενημερώσεις να τις κάνεις ΟΤΑ δηλαδή από το κινητό και όχι μέσω καλώδιου απο ovi suite, για να μην χάσεις τα ελληνικά.

 

jinos εσύ το έχεις ελληνικό;

Εγώ που το έκανα αναβάθμιση και βιάστηκα...ενώ ήταν γερμανικό (0599762) από το OVI και έχασα τα ελληνικά τι πρέπει να κάνω; Να περιμένω το ελληνικό και μετά να χρησιμοποιήσω το Phoenix και το NaviFirm; Υπάρχει μήπως τρόπος να το ξαναγυρίσω στο προηγούμενο firmware, χωρίς να το πάω στο Nokia Care Center;

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει να διορθώσουν το πρόβλημα του wi-fi. Άρα δε χρειάζεται να κάνουν τίποτα γιατί όπως ειπώθηκε πριν κάνα δυο σελίδες το διορθώσανε στην αναβάθμιση που θα βάλουμε σε λίγες μέρες-ώρες κτλ.

 

Ναι αλλά εγώ δε νομίζω να έχω πρόβλημα με το wifi. Εκτός κι αν προσπαθεί να συνδεθεί όλη την ώρα και δεν το παίρνω χαμπάρι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@ProSymbian Μπορείς είτε να περιμένεις να βγει διαθέσιμη η αναβάθμιση για τα Ελληνικά product codes και να χρησιμοποιήσεις το phoenix για να περάσεις τα Ελληνικά είτε να απευθυνθείς σε κάποιο noia care με χρέωση γύρω στα 15 ευρώ,όταν θα την έχουν και αυτοί διαθέσιμη.

Επιστροφή σε προηγούμενη έκδοση firmware δεν μπορείς να κάνεις,ακόμα και αν απευθυνθείς σε nokia care.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

σήμερα πήρα το Nokia N8 και αυτό που έχω να πω είναι .... ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ

εχει ένα κόκκο σκόνης κάτω από την οθόνη, δεν είναι καμμένο pixel γιατί βλέπω από κάτω

η οθόνη είναι κομπλε, τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; :(

 

Ευχαριστω!

Edited by nervous

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εμένα κάνει αυτά

 

και δεν κανει αυτό

 

πως μπορω να το φτιάξω; και αν έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα εκτός από τον τεο010.

 

Και εμενα η κληση φαινεται μονο απο της συζητησεις και οχι απο τα εισερχομενα γιατι??Κριμα :confused:

 

Και εμένα γερμανικό είναι και έχω product code 0599762 και έχω πλέον την έκδοση 013.016 και όχι την 15 που αναφέρθηκε σε προηγούμενα μηνύματα.

 

Η εφαρμογή κλήσης μου δουλεύει οριζόντια επισης ειδα λιγο ποιο γρηγορο φορτωμα στης σελιδες του ιντερνετ και επισης ειδα μια αλλαγη σστην προφυλαξη οθονης.Μου βγαζει σαν επιλογη επιπλεον 1.αναπ μουσικης 2.calendar 3.ion battery timer ενω δεν εχει την επιλογη αν θυμαμαι καλα κινουμενη εικονα (η καπως ετσι) που ειχε πριν..!!

Αυτα τα λιγα ειδα περι αλλαγων με τον λιγο χρονο που εβαλα πριν απο λιγο την νεα αναβαθμιση!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

σήμερα πήρα το Nokia N8 και αυτό που έχω να πω είναι ...........ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ

εχει ένα κόκκο σκόνης κάτω από την οθόνη, δεν είναι καμμένο pixel γιατί βλέπω από κάτω

η οθόνη είναι κομπλε, τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; :(

 

Ευχαριστω!

Δεν έχεις άλλη λύση από το να το δώσεις για επιδιόρθωση..

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

σήμερα πήρα το Nokia N8 και αυτό που έχω να πω είναι ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ

εχει ένα κόκκο σκόνης κάτω από την οθόνη, δεν είναι καμμένο pixel γιατί βλέπω από κάτω

η οθόνη είναι κομπλε, τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; :(

 

Ευχαριστω!

 

οντως φιλαρακι μεγαλη γκαντεμια.... λογικα θα στο αλλαξουν δωρεαν ισως και αυθημερον...

ωραια υπογραφη btw :P

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οντως φιλαρακι μεγαλη γκαντεμια.... λογικα θα στο αλλαξουν δωρεαν ισως και αυθημερον...

ωραια υπογραφη btw :P

Δωρεάν θα είναι αν έχει εγγύηση. Ατυχία όντως...

Link to comment
Share on other sites

βρε θα σκασω με αυτο το update ακομη να ερθει....:lol::lol:

θελω να δω αν ελυσαν το θεμα με τον τρανσμιτερ και το bluetooth....

επισης παιδια κανενας mms δοκιμασε να στειλει.....?

το λυσανε το θεμα η ακομη τιποτα......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, ήρθε η ώρα να ξεκουραστεί το τίμιο N95 8GB

 

θα περάσω αύριο από το Nokia Shop

φυσικά και έχει εγγύηση 3 ημερών είναι αχ *****, πολύ καλό κινητό

δεν το περίμενα πάντως πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, περιμένω βέβαια certificate

για να αρχίσω να βάζω :D

 

@freddaras

Σταθερά Nokia fan σε θυμάμαι symbian forum χρόνια

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με τα mms τι προβληαμ υπαρχει..γτ στελνω κανονικα με wind,,,

 

κολλάει πολλες φορες (βασικα σε μενα παντα και εχω επισης wind)και σου βγαινει το μυν οτι το mms αναβλήθηκε ενω ο αλλος το εχει παρει κανονικα.....

δεν ειναι ομως μονο αυτο...σου μενει το σημαδακι πανω δεξια οτι το mms προσπαθει να φυγει (ενω εχει φυγει)...!!!

για να το σβησεις πρεπει να κανεις restart το κινητο και να σβησεις ΟΛΑ τα μηνύματα που εχεις απο τις συνομιλίες στον φιλο/φιλη κτλ που εστειλες το mms....

αυτα...:lol:

 

Ευχαριστώ παιδιά, ήρθε η ώρα να ξεκουραστεί το τίμιο N95 8GB

 

θα περάσω αύριο από το Nokia Shop

φυσικά και έχει εγγύηση 3 ημερών είναι αχ σκατά, πολύ καλό κινητό

δεν το περίμενα πάντως πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, περιμένω βέβαια certificate

για να αρχίσω να βάζω :D

 

@freddaras

Σταθερά Nokia fan σε θυμάμαι symbian forum χρόνια

 

παντα φιλε οι παλιες αγαπες δεν ξεχνιούνται ποτε....:lol::lol:

αλλαξα πολλα λειτουργικά(και maemo) αλλα σαν το symbian για μενα τιποτα...

πρωτα τηλέφωνο και υστερα ολα τα αλλα....:):)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...