Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το firmware 1.1 για το ν8 ειναι ηδη ετοιμο, την επομενη εβδομαδα θα μπει σε ολα τα symbian s^3 επιτελους!!!!!! http://www.symbiantweet.com/new-pr1-1-firmware-update-now-available-for-all-symbian3-devices

 

Θα βγει αλλα απο οτι διαβαζω δεν διορθωνει και πολλα:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα βγει αλλα απο οτι διαβαζω δεν διορθωνει και πολλα:mad:

 

Δε νομίζω να είναι το φουλ changelog αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

είμαι και εγω κάτοχος του N8 silver white εδώ και δύο μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος από το σύνολο του τηλεφώνου.

Είναι cosmote branded και θελω να του περάσω το country variant gr firmware, και εδω εχω καποιες ερωτησούλες, βρηκα διάφορα navifirm και δεν ξερω ποιο ειναι το καλύτερο. το ένα για το συγκεκριμενο firmware μου εβγαλε 20 αρχεία περιπου 1400MB και το αλλο γυρο στα 7 300MB. ποιο είναι το σωστο από τα δύο; έχει σημασια αν περάσω firmware για άλλο χρώμα (πχ dark grey); ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

καλησπερα. χρησιμοποιησε το ενα firmware που σου εβγαλε τα 7 αρχεια και προσθεσε μονο το RM596_029_000_M008_16G.fpsx απο το αλλο με τα 20 . δες στο δευτερο ποστ του θεματος και θα καταλαβεις καλυτερα τι θελω να πω :) για το χρωμα δεν ξερω αλλα κατεβασε αυτο που ειναι στο χρωμα του κινητου σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

είμαι και εγω κάτοχος του N8 silver white εδώ και δύο μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος από το σύνολο του τηλεφώνου.

Είναι cosmote branded και θελω να του περάσω το country variant gr firmware, και εδω εχω καποιες ερωτησούλες, βρηκα διάφορα navifirm και δεν ξερω ποιο ειναι το καλύτερο. το ένα για το συγκεκριμενο firmware μου εβγαλε 20 αρχεία περιπου 1400MB και το αλλο γυρο στα 7 300MB. ποιο είναι το σωστο από τα δύο; έχει σημασια αν περάσω firmware για άλλο χρώμα (πχ dark grey); ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρε φιλε πως μπορεις να του περασεις country variant gr firmware? Και εγω silver white εχω και ειναι απο Ουγγαρια και χαθηκαν τα ελληνικα οταν εκανα update μεσω υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πως μπορεις να του περασεις country variant gr firmware? Και εγω silver white εχω και ειναι απο Ουγγαρια και χαθηκαν τα ελληνικα οταν εκανα update μεσω υπολογιστη.

 

καλησπερα. δες στο δευτερο ποστ, ακολουθησε τον οδηγο απο εκει και δεν ειναι δυσκολο :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δες στο δευτερο ποστ, ακολουθησε τον οδηγο απο εκει και δεν ειναι δυσκολο :)

 

Καλησπερα. Τον εχω κατεβασει ηδη τον οδηγο και ακολουθησα τα βηματα ακριβως.. Και οταν ανοιξα το κινητο ειχε μια ακαταλαβιστικη γλωσσα (μαλλον ουγγαρικα) και δεν ειχε τα ελληνικα μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τον εχω κατεβασει ηδη τον οδηγο και ακολουθησα τα βηματα ακριβως.. Και οταν ανοιξα το κινητο ειχε μια ακαταλαβιστικη γλωσσα (μαλλον ουγγαρικα) και δεν ειχε τα ελληνικα μεσα..

 

με το navi κατεβασες το firmware? εαν ναι θα πρεπει να ειχε ελληνικα. διαβασε εδω http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=288.0 , εδω http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=35402.0 κι εδω http://i8910tuning.com/how-to-flash-n8-uda/ και πες μου εαν τα καταφερες :)

Link to comment
Share on other sites

με το navi κατεβασες το firmware? εαν ναι θα πρεπει να ειχε ελληνικα. διαβασε εδω http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=288.0 , εδω http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=35402.0 κι εδω http://i8910tuning.com/how-to-flash-n8-uda/ και πες μου εαν τα καταφερες :)

 

Οχι δεν το κατεβασα με το navi, απ'οσο θυμαμαι δεν ανεφερε κατι τετοιο ο οδηγος. Ευχαριστω πολυ για λινκς, θα ακολουθησω τα βηματα του τελευταιου λινκ και θα σε ενημερωσω αν τα καταφερα :)

 

και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

περιεργα μου φαίνονται ολα αυτα...:worry:

Εγω αυτες τις μερες που χρησιμοποιησα πολυ ραδιοφωνο οταν εκανα και γω γρηγορη αναζητηση μου κολλησε. Μετα δεν το ζορισα για να μην ξανακολλησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Η ενημέρωση βγήκε προς διάθεση, αυτή την στιγμή την κατεβάζω μέσω OTA στο τηλ :)

Τα στοιχεία έχουν ώς εξής:

Εκδοση PR1.1

Εκδοση λογισμικού 013.016

Προσαρμοσμένη εκδοση 013.016.00.01

Εκδοση περιήγησης 7.2

Εκδοση flash 4.0

Εκδοση java 2.1

 

πρώτο πράγμα που διαπίστωσα( λύθηκε το θέμα με τις συνεχείς συνδέσεις στο wlan)

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρώθηκε και στο δικό μου Ν8 η αναβάθμιση. Πλέον φοράει την PR 1.1 V013.016 και το μέγεθος ήταν 7,3ΜΒ (ΟΤΑ φυσικά).

 

Καλώς τα δεχτήκαμε. Για να δούμε τώρα το διαφορές φέρνει...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά product number έχετε ? Γιατί στο navifirm δεν βλέπω για το 059F047 (greek dark grey) Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

μία διαφορά που βρήκα εγώ ( νομίζω δηλαδή) είναι στην συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις, έχει πλέον τις ενδείξεις χρ. δεδομένων σε χώρα προέλευσης και χρ. δεδ στο εξωτερικό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρώθηκε και στο δικό μου Ν8 η αναβάθμιση. Πλέον φοράει την PR 1.1 V013.016 και το μέγεθος ήταν 7,3ΜΒ (ΟΤΑ φυσικά).

 

Καλώς τα δεχτήκαμε. Για να δούμε τώρα το διαφορές φέρνει...

 

Καλημερα.σε εμενα δεν την βγαζει ακομα!!ξερετε γιατι;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

και τον browser σαν να τον βλέπω πιο γρηγορο.........:O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση έχω διάβαση ότι έχει 3 παιχνίδια αυτά μετά την αναβάθμιση υπάρχει δυνατότητα για να τα σβήσουμε η δεν σε αφήνει?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χίλια συγνώμη που ρωτώ ξανά.Το δικό μου έχει γερμανικό product code,αν κάνω την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ είναι σίγουρο πώς δεν χάνω τα Ελληνικά;Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις ότι και το δικό μου είναι γερμανικό και δεν πειράχθηκε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση έχω διάβαση ότι έχει 3 παιχνίδια αυτά μετά την αναβάθμιση υπάρχει δυνατότητα για να τα σβήσουμε η δεν σε αφήνει?

εγώ δεν είδα πουθενά 3 παιχνίδια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είδα πουθενά 3 παιχνίδια

 

Ίσως πρέπει να την κάνεις με το ovi μιας και τα 3 παιχνίδια έχουν μέγεθος 235 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Είχα βάλει μερικά βίντεο από τον υπολογιστή για να τα δω στο Ν8

και δεν μπορούσα να τα βρώ στα βίντεο, τελικά τα ανακάλυψα στο

Αναζήτηση/άλλα/αρχεία.

Πώς μπορώ να τα σβήσω και πως μπορώ όταν θέλω να τα αποθηκεύω να πηγαίνουν στα βίντεο;

Το ίδιο πρόβλημα έχω και με δύο αρχεία PDF τα οποία άνοιξα σε κάποια μου πλοήγηση

και δεν μπορώ να τα διαγράψω,

γνωρίζει κανείς;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια η συσκευή μου είναι ελληνική προσπαθώ με το οβή suite να κάνω την αναβάθμιση και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο το ίδιο και με το nokia software update ξέρει κανεις γιατί δεν μου την βγάζει?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...