Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα...!

 

προσπαθω τοση ωρα να κατεβασω μια εφαρμογη γυρω στα 17.mb,αλλα οταν φτανει 100% μου λεει δεν υπαρχει διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος...κοιταω και εγω γυρω στα 60 mb ελευθερα στο τηλ... :confused: κουφο εντελως...!

ξαναπρσπαθω τιποτα...! κανω εκκαθαριση δεδομένων στην εφαρμογη. και παλι τιποτα ομως...

τι να κανω; μηπως να βρω καμια παλιοτερη εκδοση; αλλα ποια...; και αν την περασω δεν θα κανει απο μονη της update στην τελευταια;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα...!

 

προσπαθω τοση ωρα να κατεβασω μια εφαρμογη γυρω στα 17.mb,αλλα οταν φτανει 100% μου λεει δεν υπαρχει διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος...κοιταω και εγω γυρω στα 60 mb ελευθερα στο τηλ... :confused: κουφο εντελως...!

ξαναπρσπαθω τιποτα...! κανω εκκαθαριση δεδομένων στην εφαρμογη. και παλι τιποτα ομως...

τι να κανω; μηπως να βρω καμια παλιοτερη εκδοση; αλλα ποια...; και αν την περασω δεν θα κανει απο μονη της update στην τελευταια;

δε θα κανει..πρεπει να σβησεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

δε θα κανει..πρεπει να σβησεις κατι.

 

σαν τι να σβησω ποσο παραπανω χωρο θελει...; τις πιο πολλες τις εβαλα στην sd.

εχετε να μου προτεινεται καποια παλιοτερη εκδοση να δω αν θα κανει το ιδιο προβλημα...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σαν τι να σβησω ποσο παραπανω χωρο θελει...; τις πιο πολλες τις εβαλα στην sd.

εχετε να μου προτεινεται καποια παλιοτερη εκδοση να δω αν θα κανει το ιδιο προβλημα...;

 

δεν θα δείς διαφορά με παλιότερη έκδοση.. το αρχείο εγκατάστασης είναι 17mb η εφαρμογή μπορεί να είναι και τα τριπλάσια.. σκέψου το αντίστοιχο με εφαρμογές στον υπολογιστή σου

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δείς διαφορά με παλιότερη έκδοση.. το αρχείο εγκατάστασης είναι 17mb η εφαρμογή μπορεί να είναι και τα τριπλάσια.. σκέψου το αντίστοιχο με εφαρμογές στον υπολογιστή σου

 

σωστα εχεις δικιο...! ευχαριστω για την απαντηση...!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν μια βδομαδα αγορα για το angry birds μια επιλογη που εχει για ενα power up αλλα ενω μου λεει οτι ειμαι κατοχος δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι κάτοχος ενός Samsung Galaxy S2 και από χτες εχω το εξής πρόβλημα:

μπαίνω στο Google Play κανονικά και επιλέγω από το μενού της συσκευής "εφαρμογές", για να με βγάλει στην σελίδα του Play Store "Εγκατεστημένες" που σου δείχνει ποιες εφαρμογές έχεις ήδη στην συσκευή σου, ποιες αναβαθμίσεις έχουν βγει κτλ.

Αλλά από χτες αυτή την σελίδα μου την βγαζει κενή, λευκή!

 

Κατέβασα ένα παιχνίδι για δοκιμή και πηγαίνοντας πάλι στην συγκεκριμένη σελίδα μου βγάζει μόνο το παιχνίδι και (ξανά) καμμία από τις υπόλοιπες εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες.

 

Κάποια ιδέα;;;

 

EDIT:

ΟΚ, λυθηκε!

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά υπάρχει εφαρμογή για κατέβασμα τραγουδιών απο youtube free?δεν ξέρω άμα έχει ερωτηθεί από προηγούμενους απ το λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά υπάρχει εφαρμογή για κατέβασμα τραγουδιών απο youtube free?δεν ξέρω άμα έχει ερωτηθεί από προηγούμενους απ το λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι..

 

http://m.tubemate.net/

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία ρε Παιδιά :confused:

Γιατί στα review των εφαρμογών βλέπεις σχόλια τύπου μ@λ@ια μάπα χάλια κτλ αλλά χωρίς να γράφουν για πιο λόγο;;

ο κάθε άσχετος που δεν μπορεί να ρυθμίσει την εφαρμογη η που δεν ξέρει που του πάνε τα 4,

Τι να πω μεγάλο σπάσιμο αυτά τα reviews πραγματικά κρίμα για τους developers να διαβάζουν τέτοια σχόλιά για την δουλειά τους αν έχεις πρόβλημα ρε μεγάλε στείλε ένα email και αν δεν βρεις λύση τότε άσε σχόλιο αλλά να εξηγείς το προβλημα πόσο iq χρειάζεται τελικά :mad:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία ρε Παιδιά :confused:

Γιατί στα review των εφαρμογών βλέπεις σχόλια τύπου μ@λ@ια μάπα χάλια κτλ αλλά χωρίς να γράφουν για πιο λόγο;;

ο κάθε άσχετος που δεν μπορεί να ρυθμίσει την εφαρμογη η που δεν ξέρει που του πάνε τα 4,

Τι να πω μεγάλο σπάσιμο αυτά τα reviews πραγματικά κρίμα για τους developers να διαβάζουν τέτοια σχόλιά για την δουλειά τους αν έχεις πρόβλημα ρε μεγάλε στείλε ένα email και αν δεν βρεις λύση τότε άσε σχόλιο αλλά να εξηγείς το προβλημα πόσο iq χρειάζεται τελικά :mad:

 

Πραγματικά είναι απελπισία να βλέπεις μια εφαρμογή να σου λέει φάτσα κάρτα πως για να την απεγκαταστήσεις πρέπει να ακυρώσεις κάποια permissions και από κάτω όλα τα ζώα -να μην πω τίποτα χειρότερο- να μοναστερώνουν τη εφαρμογή λέγοντας ότι δεν μπορούν να την απεγκαταστήσουν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το Samsung Galaxy Nexus, σε 4.1.1 με αγγλικό μενού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω τις αγγλικές τοπ εφαρμογές και όχι τις ελληνικές; Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το γυρίζεις στα αγγλικά για να μην βλέπεις τα reviews των Ελλήνων.

 

Καλησπέρα παιδιά, έχω το Samsung Galaxy Nexus, σε 4.1.1 με αγγλικό μενού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω τις αγγλικές τοπ εφαρμογές και όχι τις ελληνικές;

 

Δε νομίζω ότι γίνεται τίποτα από τα δύο. Κι εγώ το έχω στα Αγγλικά, αλλά με κάποιο αλγόριθμό πριμοδοτεί τόσο τα reviews από Έλληνες (ακόμα κι εάν αυτά είναι στα Αγγλικά) όσο και τις εφαρμογές που έχουν κινητικότητα στην Ελλάδα. Εάν κάποιος γνωρίζει τρόπο να αλλάξει αυτό, ας μας το πει :)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι γίνεται τίποτα από τα δύο. Κι εγώ το έχω στα Αγγλικά, αλλά με κάποιο αλγόριθμό πριμοδοτεί τόσο τα reviews από Έλληνες (ακόμα κι εάν αυτά είναι στα Αγγλικά) όσο και τις εφαρμογές που έχουν κινητικότητα στην Ελλάδα. Εάν κάποιος γνωρίζει τρόπο να αλλάξει αυτό, ας μας το πει :)

 

Τα σχόλια που εμφανίζονται μου φαίνεται οτι έχει να κάνει με το τι γλώσσα χρησιμοποιείς στη συσκευή, κάτι αντίστοιχο και με την σελίδα του play store που άμα επιλέξεις ελληνικά τότε θα σου εμφανίσει σχόλια από Έλληνες.

Τις ελληνικές εφαρμογές που βγάζει στις top paid, free κτλ πρέπει να γίνεται μέσω ip, έτσι η google περιορίζει και την πρόσβαση στα ebooks, ταινίες, μουσική που δεν είναι διαθέσιμες ακόμα εδώ.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να βάλω τον λογαριασμό μου στο google play και σε ένα ακόμα τηλέφωνο.

Θα πληρώσω ξανά για τις εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει;

Ο σκοπός είναι να έχω κάποιες και στο δεύτερο τηλέφωνο της φίλης μου (πχ navigon και κάποιους screensavers) μιας και από ότι φαίνεται επιτρέπει πολλαπλά accounts.

 

Γνωρίζει κάποιος; Αν έχει ήδη απαντηθεί, sorry for the noise αλλά δεν έχω δυνατότητα για καλό search από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να βάλω τον λογαριασμό μου στο google play και σε ένα ακόμα τηλέφωνο.

Θα πληρώσω ξανά για τις εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει;

Ο σκοπός είναι να έχω κάποιες και στο δεύτερο τηλέφωνο της φίλης μου (πχ navigon και κάποιους screensavers) μιας και από ότι φαίνεται επιτρέπει πολλαπλά accounts.

 

Γνωρίζει κάποιος; Αν έχει ήδη απαντηθεί, sorry for the noise αλλά δεν έχω δυνατότητα για καλό search από το κινητό

Φυσικά και δεν πληρώνεις .

Σε όσα τηλέφωνα και αν βάλεις τον ιδιο λογαριασμό οι εφαρμογές που έχεις αγοράσει παραμένουν .

Μονο όταν αλλάξεις λογαριασμό χάνονται και οι εφαρμογές .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν πληρώνεις .

Σε όσα τηλέφωνα και αν βάλεις τον ιδιο λογαριασμό οι εφαρμογές που έχεις αγοράσει παραμένουν .

Μονο όταν αλλάξεις λογαριασμό χάνονται και οι εφαρμογές .

 

Άρα θα μπορώ να έχω και 2 λογαριασμούς ενεργοποιημένους;

Γνωρίζεις μήπως αν αυτό προκαλεί και συγχρονισμό mails & επαφών; Δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο, ούτε να εμφανίζεται ως επιλογή στους λογαριασμούς (για προφανείς λόγους).

Τέλος, υπάρχει όριο στον αριθμό λογαριασμών που μπορεί να ενεργοποιηθεί μια εφαρμογή;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα μπορώ να έχω και 2 λογαριασμούς ενεργοποιημένους;

Γνωρίζεις μήπως αν αυτό προκαλεί και συγχρονισμό mails & επαφών; Δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο, ούτε να εμφανίζεται ως επιλογή στους λογαριασμούς (για προφανείς λόγους).

Τέλος, υπάρχει όριο στον αριθμό λογαριασμών που μπορεί να ενεργοποιηθεί μια εφαρμογή;

 

Ευχαριστώ

 

Τώρα με μπέρδεψες !! ειναι και μεσημέρι , δύσκολη ώρα .

Λοιπόν στο play μπορεις να μπεις με εναν λογαριασμό ,όποιον θέλεις εσυ .Οσες εφαρμογές εχεις αγοράσει -κατεβάσει με αυτόν το λογαριασμό μπορείς να εγκαταστήσεις στο τηλέφωνό ή σε καθε τηλεφωνο που θελεις αρκει να βαλεις τον συγκεκριμένο λογαριασμο .

Μια εφαρμογη μπορείς να την εχεις σε όσους λογαριασμούς θέλεις αρκεί να την πληρώσεις ξεχωριστά για κάθε εναν απο αυτούς .

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλα την ερώτηση σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπέρδεψες !! ειναι και μεσημέρι , δύσκολη ώρα .

Λοιπόν στο play μπορεις να μπεις με εναν λογαριασμό ,όποιον θέλεις εσυ .Οσες εφαρμογές εχεις αγοράσει -κατεβάσει με αυτόν το λογαριασμό μπορείς να εγκαταστήσεις στο τηλέφωνό ή σε καθε τηλεφωνο που θελεις αρκει να βαλεις τον συγκεκριμένο λογαριασμο .

 

Μια εφαρμογη μπορείς να την εχεις σε όσους λογαριασμούς θέλεις αρκεί να την πληρώσεις ξεχωριστά για κάθε εναν απο αυτούς .

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλα την ερώτηση σου .

 

Καλά το πας :)

Απλά αναφέρει προσθήκη λογαριασμού και χωρίς να το έχω δοκιμάσει υπέθεσα ότι μπορείς να έχεις ενεργοποιημένους πάνω από έναν ταυτόχρονα. Αν δεν το ξέρεις δεν πειράζει, δεν έχει σημασία. Θα το δοκιμάσω άλλωστε.

Σημαντικό είναι το άλλο, να μην προσθέτει τον λογαριασμό αυτό στους συγχρονισμους των mail και επαφών γιατί έτσι θα μπορεί να δει ο άλλος και δεδομένα προσωπικά. Αυτό είναι σημαντικό

 

Thanks again

Link to comment
Share on other sites

Από ICS και μετά, μπορείς να έχεις πολλαπλούς λογαριασμούς σε κάθε εφαρμογή (gmail, play, κλπ).

Μόνο ένας θεωρείται "βασικός" λογαριασμός του τηλεφώνου (αυτός με τον οποίο το κάνεις register).

 

Το πρόβλημα για εσένα είναι ότι εφόσον μια εφαρμογή χρησιμοποιεί έναν λογαριασμό, το τηλέφωνο αποθηκεύει τα στοιχεία του για να μη χρειάζεται ταυτοποίηση και στις άλλες εφαρμογές (πχ επαφές, ημερολόγια κλπ).

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε απο ποτε θα εχουμε στο google play περιοδικα,βιβλια,ταινιες και σειρες?
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε απο ποτε θα εχουμε στο google play περιοδικα,βιβλια,ταινιες και σειρες?

 

Άμα και όταν γίνει θα εφαρμοστεί κατευθείαν, δεν δίνει κάποιο roadmap η Google γιατί έχει να κάνει με συμφωνίες με τους τοπικούς υπεύθυνους διανομείς κτλ.

I wouldn't hold my breath πάντως που θα έλεγαν και οι Αμερικάνοι.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Στο κινητο μου ξαφνικα δε μπορω να μπω στο Play Store! Μου μαυριζει η οθονη και λεει Νot Responding! Φοραει 4.0.3 και δεν εχει πειραχτει ποτε. Να του κανω ενα Hard Format;

Εκανα και εκαθαρριση μνημης κλπ αλλα συνεχιζει. Το εβγαλα και το ξαναεβαλα μου ανοιξε, μου ζητησε λογαριασμο να βαλω και τα ιδια παλι...

Καμια ιδεα;

Νέο μέλος εδώ και προσπαθώ σιγά σιγά να επιβιώσω στον κόσμο σας! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...