Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι αν με πειραζει αλλα τα παιδια εδω αν καταλαβα καλα ελεγαν οτι γινεται μονο για εφαρμογη που θελουμε

 

όχι δεν γίνεται κάτι τέτοιο(έτσι νομίζω τουλάχιστον).. μπορείς αν είσαι ροοτ μέσω titanium back up να κάνεις detach την εφαρμογή από το market αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ για να σου πω αν έχει το αποτέλεσμα που θες.. ψάξτο αν θες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όχι δεν γίνεται κάτι τέτοιο(έτσι νομίζω τουλάχιστον).. μπορείς αν είσαι ροοτ μέσω titanium back up να κάνεις detach την εφαρμογή από το market αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ για να σου πω αν έχει το αποτέλεσμα που θες.. ψάξτο αν θες

 

Ακριβως αυτο λεω κι εγω .....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η έκδοση 4 του νέου play store. Νομίζω πως πριν ήταν πολύ πιο βολικό.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο λεω κι εγω .....

 

Γίνεται φίλε μου.Μπες στο play πήγαινε στις εφαρμογές σού.Πάτα την εφαρμογή πού θέλεις. Τώρα πάτα το πλήκτρο menu της συσκευής ( είπαμε ποιό είναι αυτό ).Θα σού βγάλει κάποιες επιλογές.Η δεύτερη είναι αυτή που θέλεις.Βάζεις τικ για αυτόματη ενημέρωση και το βγάζεις για να την καταργήσεις (την αυτόματη ενημέρωση).

Δεν μπορώ να το πω ποιο απλά.Ελπίζω να το καταφέρεις τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται φίλε μου.Μπες στο play πήγαινε στις εφαρμογές σού.Πάτα την εφαρμογή πού θέλεις. Τώρα πάτα το πλήκτρο menu της συσκευής ( είπαμε ποιό είναι αυτό ).Θα σού βγάλει κάποιες επιλογές.Η δεύτερη είναι αυτή που θέλεις.Βάζεις τικ για αυτόματη ενημέρωση και το βγάζεις για να την καταργήσεις (την αυτόματη ενημέρωση).

Δεν μπορώ να το πω ποιο απλά.Ελπίζω να το καταφέρεις τώρα...

 

Σε αυτο ακριβως το σημειο στο HTC One x τα τρια κουμπια ειναι για αρχικη οθονη , πισω και εναλλαγη μεταξυ οθονων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο ακριβως το σημειο στο HTC One x τα τρια κουμπια ειναι για αρχικη οθονη , πισω και εναλλαγη μεταξυ οθονων.

 

Δες πάνω στην οθόνη τότε μήπως έχει κάπου αυτό το πλήκτρο.Ίσως τρεις τελίτσες η μία πάνω στην άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Δες πάνω στην οθόνη τότε μήπως έχει κάπου αυτό το πλήκτρο.Ίσως τρεις τελίτσες η μία πάνω στην άλλη...

 

Οχι δυστυχως.Ευχαριστω παντως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η έκδοση 4 του νέου play store. Νομίζω πως πριν ήταν πολύ πιο βολικό.

 

Εμένα δεν μου αρέσει που βγάζει στην αρχή κάτι βλακείες προτάσεις εφαρμογών και όχι τίποτα featured και δημοφιλείς όπως πρίν, αλλά το πιο σπαστικό είναι τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ εικονίδια. Σε καμιά 30αριά χρόνια ίσως μου είναι βολικά :lol: αλλά αφού βλέπω καλά ακόμα μου σπάνε τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει που βγάζει στην αρχή κάτι βλακείες προτάσεις εφαρμογών και όχι τίποτα featured και δημοφιλείς όπως πρίν, αλλά το πιο σπαστικό είναι τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ εικονίδια. Σε καμιά 30αριά χρόνια ίσως μου είναι βολικά :lol: αλλά αφού βλέπω καλά ακόμα μου σπάνε τα νεύρα.

 

Όποιος έχει custom rom μπορεί να βάλει μικρότερο dpi και να εξυπηρετείται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αν με πειραζει αλλα τα παιδια εδω αν καταλαβα καλα ελεγαν οτι γινεται μονο για εφαρμογη που θελουμε

 

Στο menu στο play store όταν είσαι στην εφαρμογή που θες να μην κάνει update αυτόματα κάνεις απλά κάνε unchecked το automatic update. :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Στο menu στο play store όταν είσαι στην εφαρμογή που θες να μην κάνει update αυτόματα κάνεις απλά κάνε unchecked το automatic update. :)

 

Στραωβωμαρα εχω που δεν το βλεπω ουτε απο το κινητο ουτε απο τον υπολογιστη το ξεκλικαρισμα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπες στο play store. Πατά το κουμπί μενού της συσκευής σου και επέλεξε"οι εφαρμογές μου". Όταν δεις την λίστα με τις εφαρμογές σου,πάτα πάνω σε αυτή που θες. Αφού κανείς και αυτό ,πάτα πάλι το κουμπί μενού της συσκευής σου,και από εκεί ξετικαρε την επιλογή της αυτόματης ενημέρωσης.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπες στο play store. Πατά το κουμπί μενού της συσκευής σου και επέλεξε"οι εφαρμογές μου". Όταν δεις την λίστα με τις εφαρμογές σου,πάτα πάνω σε αυτή που θες. Αφού κανείς και αυτό ,πάτα πάλι το κουμπί μενού της συσκευής σου,και από εκεί ξετικαρε την επιλογή της αυτόματης ενημέρωσης.

 

Το εχω ξαναγραψει οτι το HTC One X εδκει που λες δεν εχει κουμπι μενου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει οτι το HTC One X εδκει που λες δεν εχει κουμπι μενου

 

 

αυτη η γαλαζια μπαρα ειναι το menu

 

 

 

http://cdn3.sbnation.com/entry_photo_images/4916629/htc-one-series-menu-bar_1020_large_verge_medium_landscape.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αυτη η γαλαζια μπαρα ειναι το menu

 

 

 

http://cdn3.sbnation.com/entry_photo_images/4916629/htc-one-series-menu-bar_1020_large_verge_medium_landscape.jpg

 

Ευχαριστω αλλα στο googleplay στην εφαρμογη δεν την εχει...Εχει τα αλλα κατω κουμπια μονο.

 

http://i.imgur.com/7xhCPE2.png

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πανω δεξια οι 3 τελειες.

 

Εχει ρυθμιση για ολες τις εφαρμογες και οχι μονο για αυτη εκει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με αυτό το play store; πρέπει να διαβάζουμε τις ειδήσεις από το myphone για να βλέπουμε ότι υπάρχουν ενημερώσεις; διαβάζω ότι υπάρχει ενημέρωση στο google drive, μπαίνω στο play store και βλέπω πως μαζί με το drive υπάρχει ενημέρωση για το google earth και τον chrome.
Link to comment
Share on other sites

Εδω εμενα ενημερωνει απο μονο του εφαρμογες χωρις να το εχω επιλεξει, μολις πριν λιγο τσακωσα το Greenify που εβαλε την τελευταια του εκδοση χωρις να το επιλεξω χειροκινητα εγω. Κι ειμαι σιγουρος πως αμα αρχισω να ψαχνω με τη σειρα τις εφαρμογες μου θα εντοπισω κι αλλες. Εχει αρχισει να κατανταει πολυ ενοχλητικο ολο αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Εδω εμενα ενημερωνει απο μονο του εφαρμογες χωρις να το εχω επιλεξει, μολις πριν λιγο τσακωσα το Greenify που εβαλε την τελευταια του εκδοση χωρις να το επιλεξω χειροκινητα εγω. Κι ειμαι σιγουρος πως αμα αρχισω να ψαχνω με τη σειρα τις εφαρμογες μου θα εντοπισω κι αλλες. Εχει αρχισει να κατανταει πολυ ενοχλητικο ολο αυτο..

Κάποτε είχες επιλέξει ότι επιτρέπεις να γίνονται αυτόματα τα update. Google Play -> Ρυθμίσεις -> Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών -> Χωρίς αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχες επιλέξει ότι επιτρέπεις να γίνονται αυτόματα τα update. Google Play -> Ρυθμίσεις -> Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών -> Χωρίς αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών.

 

Kι έστω ότι το έκανα δοκιμαστικά κάποια στιγμή, τώρα που έχω εδώ και καιρό τη ρύθμιση που λες να κάνω γιατί αυτό εξακολουθεί να τις αναβαθμίζει αυτόματα; Και πρόσεξε, δεν έχω επιλέξει μέσα σε καμία εφαρμογή μεμονωμένα να το γίνεται αυτόματο update. Κι όμως το play εξακολουθεί να ενημερώνει αυτόματα κάποιες, όχι όμως όλες! Βγάζεις άκρη; Aλλά κι ακόμα να είχα σαν επιλογή τα αυτόματα updates, δεν θα έπρεπε να λαμβάνω μια ειδοποίηση έστω ότι η τάδε εφαρμογή ενημερώθηκε σήμερα ας πούμε;

 

Όλα αυτά που λέω τα έχω πει ξανά και ξανά, καιρό τώρα. Στις τελευταίες εκδόσεις του play έχω αυτό το πρόβλημα κι όμως άκρη δεν έχω βρει. Έλεγα "στην επόμενη ενημέρωση θα φτιάξει".. που; Τρεις "επόμενες" περάσανε κι όμως εκεί το play, επιμονή.. πιστεύω μάλιστα ότι σε πολλούς από εσάς (αν όχι σε όλους δηλαδή..) συμβαίνει αυτό όμως δεν έτυχε να το εντοπίσετε, ίσως με έναν έλεγχο στις "εφαρμογές μου" να διαπιστώσετε οτι κάποιες από αυτές ενημερώθηκαν μόλις χτες για παράδειγμα χωρίς όμως να το κάνετε εσείς.. τι να πω;

 

 

Άκυρο με το θέμα, θα μπορούσαμε να έχουμε ακριβώς την ίδια υπογραφή εμείς οι δυο. ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια όμως!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ κανένα παρόμοιο πρόβλημα από εποχή Android Market. Με μια αναζήτηση που έκανα στο google για το πρόβλημά σου κατάλαβα ότι κάποτε είχες επιλέξει με ένα απλό "Ναι" όλες οι εφαρμογές που είχες μέχρι τότε στη συσκευή να κάνουν μόνες τους update. Έτσι ενεργοποιήθηκε η επιλογή που σου πα ότι πρέπει να απενεργοποιήσεις. Μέχρι να το απενεργοποιήσεις όμως, όλες οι εφαρμογές που χες κατεβάσει μέχρι τότε ήταν ρυθμισμένες να αναβαθμίζονται αυτόματα και αυτό συνεχίζουν να κάνουν ακόμη και τώρα. Πήγαινε στην καρτέλα "Οι εφαρμογές μου" και δες σε καθεμία απ' τις εφαρμογές που αναβαθμίζονται μόνες του αν υπάρχει κάποια επιλογή auto-update και ξεμάρκαρέ την.

 

 

Off topic: Κι εσύ άσπρο έχεις; Κρίμα.. κι ήθελα το κινητό μου να είναι μοναδικό. :p

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

...Πήγαινε στην καρτέλα "Οι εφαρμογές μου" και δες σε καθεμία απ' τις εφαρμογές που αναβαθμίζονται μόνες του αν υπάρχει κάποια επιλογή auto-update και ξεμάρκαρέ την.

Off topic: Κι εσύ άσπρο έχεις; Κρίμα.. κι ήθελα το κινητό μου να είναι μοναδικό. :p

 

Kι όμως, διπλοτσεκαρισμένο, τριπλοτσεκαρισμένο.. έχω αλλάξει και 3-4 firmwares από την πρώτη φορά που συνάντησα το "φαινόμενο", βάλε άλλες τόσες εκδόσεις του Google Play.. πρόσθεσε ακόμα ότι σε κάθε εφαρμογή που διαπίστωσα ότι ενημερώθηκε από μόνη της την τσέκαρα αμέσως μήπως ήταν ενεργοποιημένο το auto-update από λάθος.. κι όμως άκρη δεν. Πλάκα πλάκα μόλις μου ήρθε στο μυαλό να τσεκάρω απ'το Google Play μέσα απ'το pc, αυτό δεν το έχω κάνει ποτέ. Δεν ξέρω καν αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση εκεί..:blink:

 

 

Off: Είναι, εγώ έχω βάλει και την 2000άρα official μπαταρία :lol:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια επιλογη στο Play, στις ρυθμισεις για αυτοματη ενημερωση των εφαρμογων οταν υπαρχει wifi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...