Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω την The Celestial Teapot RLS2. Υπαρχει κανα λινκ? στο xda βρηκα μονο την 3 εκδοση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω την The Celestial Teapot RLS2. Υπαρχει κανα λινκ? στο xda βρηκα μονο την 3 εκδοση

εδω

http://www.mediafire.com/?bq0pj5ecepw4w2f

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προς ενημέρωση έχω κρατήσει backup και τις εφαρμογές της vodafone και bootimage που έχει η αρχική. αν θέλετε μπορώ να το ανεβάσω να υπάρχει για όποιον τα χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Η teapot έχει ενεργοποιημένο το app2sd

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι το ext partition στην sd σου για να πηγαίνουν εκεί οι εφαρμογές που θα εγκαθιστάς

Αφού έχεις ήδη teapot έχεις ήδη βάλει το amonra recovery

Oδηγίες όπως τις έγραψα πριν λίγο καιρό για κάποιο φίλο

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ

Για να μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην κάρτα και έτσι να έχεις περισσότερο χώρο,θα χρειαστεί να κάνεις στην κάρτα ένα έξτρα partition όπου το σύστημα θα βάζει αυτόματα ένα μεγάλο κομμάτι των εφαρμογών

Χρειάζεσαι μια κάρτα για την οποία να είσαι έτοιμος να γίνει format

1.Βάζεις την κάρτα με κλειστό το κινητό

2.Το ανοίγεις με κρατημένα send key και volume up ώστε να μπει στο recovery menu

3.Eπιλέγεις partition sdcard--->partition sd και σε ρωτάει αν όντως θέλεις να κάνεις partition

4.Eπιβεβαιώνεις και βγαίνει ένα μήνυμα για το μέγεθος του partition.Mέχρι 512 είναι οκ,παραπάνω δεν έχει νόημα

Κουνώντας προς το πάνω το d-pad το πας μέχρι να φτάσει στο μέγεθος που θέλεις.Εγώ έβαλα Swap-size = 512mb

5.Mετά προς τα μέσα το d-pad και σε ρωτάει πάλι 3 φορές αν θέλεις να συνεχίσεις.Επιβεβαιώνεις και βγαίνει το μήνυμα partitioning sdcard και αφού τελείωσει σε βγάζει στο προηγούμενο μενού

6.Προχωράς με το d-pad και επιλέγεις sd ext2 to ext3.Eπιβεβαιώνεις πάλι και αρχίζει η διαδικασία.Μόλις τελειώσει σε βγάζει πάλι στο ίδιο μενού

Πατάς το volume down και πας πίσω στο κεντρικό μενού και επιλέγεις power off

Ανοίγεις το κινητό και πλέον έχεις περισσότερο χώρο για την αποθήκευση εφαρμογών

Καλό είναι αυτό να το κάνεις πριν αρχίσεις την εγκατάσταση των εφαρμογών.

Το κάνεις μια φορά και δε χρειάζεται να το ξανακάνεις το partition,αν αλλάξεις ρομ

Υπόψιν ότι μετά το partition δεν μπορείς να αφαιρέσεις την sd από το κινητό,όσο είναι ανοιχτό

Και το partition αυτό δε θα το δεις όταν συνδέσεις το κινητό με το pc αλλά θα είναι ορατό μόνο σε linux σύστημα.Στα windows θα βλέπεις απλά το υπόλοιπο της κάρτας(FAT32) όπου μπορείς άφοβα να βάλεις αρχεία μουσικής,βίντεο και ότι άλλο θέλεις

 

Ευχαριστω για τις οδηγιες φιλε . Που βλεπουμε εαν εχει πετυχει η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

αν θες και σε μένα

http://www.filesonic.com/file/31856335/WeatherClock.zip

 

Υπάρχει μήπως τρόπος για ελληνικό Πληκτρολόγιο σε custom rom?

Ε, ναι, λογικά το GreekPack.apk και .odex, από το /system/app/ της παλιάς rom copy-paste στην νέα..

Link to comment
Share on other sites

http://www.filesonic.com/file/31856335/WeatherClock.zip

 

 

Ε, ναι, λογικά το GreekPack.apk και .odex, από το /system/app/ της παλιάς rom copy-paste στην νέα..

αν το χει κάποιος θα μαι υπόχρεος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις οδηγιες φιλε . Που βλεπουμε εαν εχει πετυχει η διαδικασια?

Bάλε από το market την εφαρμογή quick system info

Στην καρτέλα basic info εκεί που γράφει Α2SD storage θα σου λέει το χώρο που έφτιαξες για το Partition

Eπίσης αν βάλεις τον root explorer (google it) και πας στο /data/app θα δεις ποιες εφαρμογές έχουν πάει στο partition

Link to comment
Share on other sites

αν το χει κάποιος θα μαι υπόχρεος

 

http://www.mediafire.com/?wlfg9737puu52za

 

Ορίστε

 

(το greek keyboard της original, για custom roms)

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?wlfg9737puu52za

 

Ορίστε

 

(το greek keyboard της original, για custom roms)

ευχαριστώ πολύ:)

 

στο system/app τα βάζω ε?

Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για 5 δευτερόλεπτα και ξαναδοκίμασε, δεν μου φαίνεται λογικό να σου δημιούργησε πρόβλημα..
Link to comment
Share on other sites

βασικά το root explorer εκεί που έκανε copy τα φτύσε και τώρα κολλάει στο booting image

 

μάλλον φταίει η έκδοση. δες μερικές σελίδες πίσω.

 

Επίσης είμαι υπέρ της ιδέας να στέλνουμε μερικά email όσοι έχουμε πάρει το κινητό στην μαμά εταιρία ζητώντας να βγει επίσημη rom για την αναβάθμισή του (λόγω μη υποστήριξης εφαρμογών) στο market πχ αλλά και για άλλους λόγους. που θα πάει θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι αν δέχονται συνέχεια email. ή και στην vodafone θα ήταν επίσης καλή ιδέα.

Για την εταιρία πάντως είναι:

mobile@huawei.com

 

όσο για vodafone μάλλον εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1729

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το lang pack είναι από το touchpall οπότε χρειάζεστε το touchpall installed πρώτα.

 

sqlinj πες μου λίγο που ήταν τα αρχεία αυτά στο τηλ σου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το lang pack είναι από το touchpall οπότε χρειάζεστε το touchpall installed πρώτα.

 

sqlinj πες μου λίγο που ήταν τα αρχεία αυτά στο τηλ σου

 

στο system/app ήταν

 

Δεν ξέρω τι έχουν αφαιρέσει από κάθε customia, θέλεις και το touchpal?

Edited by sqlinj
Link to comment
Share on other sites

στο system/app ήταν

 

Δεν ξέρω τι έχουν αφαιρέσει από κάθε customia, θέλεις και το touchpal?

για ανέβασε το μια
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρρυ κιόλας αλλά θα κάνω μια χαζή ερώτηση.

έχω αφαιρέσει όλες τις εφαρμογές της Vodafone σε ένα κινητό αλλά παρατήρησα πως έφαγε κάρτα.

Έχει μέσα κάρτα Vodafone (καρτοκινητό).

Που κλείνω την αυτόματη χρήση wap ή gprs? ή τουλάχιστον να μπορώ να το ανοίγω αν θέλω να το χρησιμοποιώ όποτε θέλω.

 

 

και με 2g(gprs) μπαινει κανονικα ιντερνετ -απλα εχει χαμηλοτερη ταχυτητα και δε τρωει τοσο την μπαταρια

για να μην χρεωνεσαι μεσω provider(vodafone ) πας

ρυθμισεις/ρυθ.ασυρ. κ δικτυου/δικτυα κινητης τηλ./υπηρεσια δεδομενων και

ξετσεκαρε το κουτακι

ετσι δεν θα μπαινει παρα μονο με wi-fi

αυτό με καλύπτει ώστε να μην ξαναχρεωθεί το κινητό;

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...