Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχουμε να χάσουμε κάτι πάντως!! Το θέμα όμως,είναι που στέλνουμε...στη Vodafone Ελλάδος,στη διεθνή Vodafone,στη Huawei ή σε όλες μαζί??

 

Επίσης αν τους απειλήσεις ότι θα φύγεις από την Vodafone ή στην Huawei ότι δεν θα ξανά πάρεις κάποια συσκευή τους και αν μάλιστα αυτό γίνει ομαδικά από όσους έχουν το 845,νομίζω ότι έχουμε ελπίδες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι σχετικα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο...το βαζω να φορτισει αλλα δεν φορτιζει...επισης βγαζω την μπαταρια και ενω ειναι στην πριζα ανοιγει κανονικα!φταιει η μπαταρια η ειναι κατι αλλο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αγόρασα πρόσφατα το Joy, και θέλω να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή για να απαντάω μια κλήση με απλό πάτημα κουμπιού και όχι σέρνοντας το πράσινο εικονίδιο. Δοκίμασα τα "Easy Answer Button Free", "Advanced Telephone" και "Tedd's Droid Tools", αλλά δεν κατάφερα τίποτα... Συγκεκριμένα, πατώντας το πλήκτρο για να απαντήσω μια κλήση, απλά επανέρχομαι στην οθόνη που περιμένει να σύρω το original πράσινο κουμπί, χωρίς να απαντάει την κλήση. Σε άλλο κινητό (HTC Desire) το "Easy Answer Button Free" δούλεψε κανονικά.

 

Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο από τα παραπάνω προγράμματα με επιτυχία; Ή ξέρετε κανένα άλλο πρόγραμμα για να κάνω αυτό που θέλω (απάντηση με ένα μεγάλο πράσινο κουμπί!) ;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή χρησιμοποιείται από ηλικιωμένο άτομο που δε βλέπει χωρίς γυαλιά, και είναι δύσκολο να κάνει επιτυχημένο drag... Και αν κάποιος ρωτήσει τι το θέλει το Android το ηλικιωμένο άτομο, απλά είναι ένα πολύ καλό σύστημα παρακολούθησης για ανθρώπους που το έχουν ανάγκη... :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό με το drag, φαντάσου, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Πάντα χρησιμοποιώ το κανονικό πλήκτρο του κινητού κάτω αριστερά για να απαντήσω τις κλήσεις μου.

Το πατάω και είμαι σίγουρη ότι πατήθηκε! :)

Χωρίς γυαλιά, ακόμα και με κλειστά μάτια, το καταλαβαίνω από την αφή.

[Τι touch, drag και βλακείες...μπορεί να μην είμαι ηλικιωμένη, απλώς σχεδόν μεσήλικη, αλλά το touch screen δεν το βρίσκω ιδιαίτερα εύχρηστο και φιλικό όσον αφορά τη χρήση της συσκευής ως τηλέφωνο καθαρά. Κουμπάκια και πάλι κουμπάκια, να ξέρουμε τι πατάμε, ρε παιδιά...]

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν υπαρχουν ρυθμισεις internet & mms για χρηση ομως σε cosmote?

ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν υπαρχουν ρυθμισεις internet & mms για χρηση ομως σε cosmote?

ευχαριστω

 

εγω πηρα τηλ. και μου τις εστειλαν με sms

δεν ξερω εαν εχει ετοιμες.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ξεκινησαν σημερα όταν πηγα να ξεκλειδώσω το κινητό μου και δεν ανταποκρινόταν το touch screen.Μετά απο απειρα ανοιγοκλεισιματα του κινητου τελικα δεν άλλαξε κάτι.Το μονο που μπορούσα να κάνω ήταν ένα γρήγορο ξεκλείδωμα ακριβώς αμεσως μετα το ανοιγμα του κινητού .Μετα το touch screen δεν λειτουργουσε. Ετσι λοιπον πηρα την απόφαση να του περάσω πάλι τη rom. Οταν λοιπόν πήγα να του κάνω wipe όλα τα wipe γίνονταν τάχιστα πράγμα που με παραξένεψε. Ξανανοίγοντας το κινητό διαπίστωσα οτι η rom εξακολουθούσε να υπάρχει αλλα με διεγραμμενα όλα τα αρχεια. Πάλι όμως δεν δούλευε η οθόνη. Εφόσον δουλευει για λιγο το touch screen, τι λέτε να φταιει ? γιατι δεν γίνεται σωστό wipe ?

 

Ολα ξεκινησαν σημερα όταν πηγα να ξεκλειδώσω το κινητό μου και δεν ανταποκρινόταν το touch screen.Μετά απο απειρα ανοιγοκλεισιματα του κινητου τελικα δεν άλλαξε κάτι.Το μονο που μπορούσα να κάνω ήταν ένα γρήγορο ξεκλείδωμα ακριβώς αμεσως μετα το ανοιγμα του κινητού .Μετα το touch screen δεν λειτουργουσε. Ετσι λοιπον πηρα την απόφαση να του περάσω πάλι τη rom. Οταν λοιπόν πήγα να του κάνω wipe όλα τα wipe γίνονταν τάχιστα πράγμα που με παραξένεψε. Ξανανοίγοντας το κινητό διαπίστωσα οτι η rom εξακολουθούσε να υπάρχει αλλα με διεγραμμενα όλα τα αρχεια. Πάλι όμως δεν δούλευε η οθόνη. Εφόσον δουλευει για λιγο το touch screen, τι λέτε να φταιει ? γιατι δεν γίνεται σωστό wipe ?

Το έφερα τελικα στην αρχική του κατασταση. Του πέρασα την original rom. Υπάρχει περίπτωση να ισχύει η εγγυηση.? Αν οχι εχει κανεις καμια ιδια πως να το φτιάξω.?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το Joy επεσε στο πατωμα με αποτελεσμα η μιση οθονη να ειναι ασπρη και η αλλη μιση με οριζοντιες ριγες ασπρες μαυρες. 'Ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα ακομα και το touchscreen. Η vodafone μου ειπε γυρω στο 70αρι - 80αρι. Η "ARVATO" που ειναι υπευθυνη για το service δεν απανταει ουτε στα τηλεφωνα ουτε στα mail.. Δυστυχως σε ebay κτλ δεν βρηκα σκετη lcd για το 845. ('Εχω φιλο που θα μπορουσε να μου την αντικαταστησει) . Νομιζω παντως οτι εχει την ιδια οθονη με το U8110 για το οποιο βρηκα lcd απλα δεν ξερω αν η καλωδιωση μεσα ειναι η ιδια με το JOY. Έχει κανεις καποια αλλη ιδεα-προταση??? Ευχαριστω προκαταβολικα Edited by g1zmo
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το Joy επεσε στο πατωμα με αποτελεσμα η μιση οθονη να ειναι ασπρη και η αλλη μιση με οριζοντιες ριγες ασπρες μαυρες. 'Ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα ακομα και το touchscreen. Η vodafone μου ειπε γυρω στο 70αρι - 80αρι. Η "ARVATO" που ειναι υπευθυνη για το service δεν απανταει ουτε στα τηλεφωνα ουτε στα mail.. Δυστυχως σε ebay κτλ δεν βρηκα σκετη lcd για το 845. ('Εχω φιλο που θα μπορουσε να μου την αντικαταστησει) . Νομιζω παντως οτι εχει την ιδια οθονη με το U8110 για το οποιο βρηκα lcd απλα δεν ξερω αν η καλωδιωση μεσα ειναι η ιδια με το JOY. Έχει κανεις καποια αλλη ιδεα-προταση??? Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Δυστυχώς για τόσο φθηνά κινητά, ίσως να συμφέρει να το αγοράσεις καινούριο εάν η τιμή του service είναι κοντά στην τιμή του νέου κινητού. Δες και αυτό:

http://cgi.ebay.com/VODAFONE-JOY-845-SMARTPHONE-/160599126701?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item25647432ad

(αν και λέει ότι δεν στέλνει Ελλάδα). Δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να αναβαθμίσει το κινητό του σε 2.2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1088504

Την εγκατέστησα το Σάββατο και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να αναβαθμίσει το κινητό του σε 2.2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1088504

Την εγκατέστησα το Σάββατο και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής

 

μπορεις να δωσης οδηγειες εγκαταστασης φιλε ?? και ποια να κατεβασω? beta 1? η beta3? δωσε και μερικες εντυπωσεις για τη λειτουργεια του 2.2 frogo στο joy τρεξιμο>ταχυτητα> ρολαρει καλα??:) ειναι και beta2 βλεπω αυτα ειναι στα ρωσικα? η εχει και αλλες γλωσες??

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εγκαταστήσει τη beta 2. Η beta 3 βγήκε χτες!!!! Το κινητάκι πάει μια χαρά. Δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα (κολλήματα και τέτοια). Για την εγκατάσταση κάνεις ότι και για οποιαδήποτε άλλη ROM (οδηγίες μπορείς να βρεις και εδώ μέσα). Ελληνικά έχει κανονικότατα.
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει βγεί. Αλλά νομίζω πως δεν ειναι πλήρης ακόμη.
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει βγεί. Αλλά νομίζω πως δεν ειναι πλήρης ακόμη.

 

σε λίγο που θα την δοκιμάσω θα σου πω... δοκίμασα την beta3 καλή αλλά κάτι μου κάνει και δεν με βάζει στο google... θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα, καμια φορα το κινητο κανει απο μονο του ρεσταρτ, και οταν αναβει, δεν υπαρχει κανενα app αποθηκευμενο στην sd card (σαν να μην τα εγκατεστησα ποτε..) με αποτελεσμα να ειναι οι οθονες γεματες με αχρηστες πλεον συντομευσεις.. ετσι αναγκαζομαι να ξανα-φλασαρω και να τα βαλω παλι ολα απο την αρχη..

η καρτα sd παρολα αφτα, εχει κανονικα τα αρχεια μου μεσα (πχ, φωτογραφιες,μουσικι..)

 

το εχει παθει καποιος αλλος αφτο ή το κινητο μου εχει προβλημα? ή μηπως η sd card?

 

και επισης, υπαρχει καποια καλη ρομ προσφατη να περασω? ειχα την pro celestial v2

ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να αναβαθμίσει το κινητό του σε 2.2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1088504

Την εγκατέστησα το Σάββατο και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής

 

Καλησπέρα !!!! μόλις πέρασα την beta 2 αλλά έχω ένα πρόβλημα...

δεν μπορω να συνδεθώ στο λογαριασμό google με τίποτα...

συγκεκριμένα λέει "δεν ειναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή" :(

γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτό, τι θα μπορούσα να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!! μόλις πέρασα την beta 2 αλλά έχω ένα πρόβλημα...

δεν μπορω να συνδεθώ στο λογαριασμό google με τίποτα...

συγκεκριμένα λέει "δεν ειναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή" :(

γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτό, τι θα μπορούσα να κάνω ;

 

και στην beta3 το κάνει. σταθερή και καλή είδα άλλη froyo... την δοκιμάζω και σας λέω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεια.εγω κατεβασα την version 3 απο το σαιτ που δινετε ποιο πανω και θελω να μου πειτε αναλυτικα τι θα κανω για να την περασω την ρομ γιατι εψαξα και δεν βρηκα οδηγιες πως να την περασω.

 

 

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και στην beta3 το κάνει. σταθερή και καλή είδα άλλη froyo... την δοκιμάζω και σας λέω...

 

ναι όντως !! και στην beta3 το ίδιο πρόβλημα σύνδεσης με google...!!!:wacko:

οκ !! περιμένουμε εντυπώσεις κ link !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως !! και στην beta3 το ίδιο πρόβλημα σύνδεσης με google...!!!:wacko:

οκ !! περιμένουμε εντυπώσεις κ link !!!! :)

 

βασικά εγώ διαπίστωσα συγκεκριμένα προβλήματα....

 

α) σε όλες τις rom που δοκίμασα και μια 2.3.3 cyanogen και τις δυο froyo beta και μια Froyo ROM by Cedric δεν έχουμε HTC_IME. Σε αυτό όμως μετά από ώρα ψάξιμο βρήκα λύση...

β) οι δυο beta froyo δεν κάνουν login στο google. λογικά κάπου έχει οδηγίες αν το έλυσαν αλλά δεν το έψαξα...

γ) στο cyanogen δεν έχει ράδιο και η αρχική δεν κάνει calibration... αν λύσουμε το θέμα ράδιο θα πετάει...

 

θα δοκιμάσω και μια cyanogen ακόμα και βλέπουμε...

 

να μην ξεχάσω... έχουμε και το πρόβλημα ραδιοφώνου προς λύση σε κάποιες rom... αν βρω κάτι θα τις δώσω. το καλό στην 2.3 είναι πως έχει πολλά θετικά και το κινητό τρέχει πιο γρήγορα. το μόνο μείον το ράδιο. το htc_ime πληκτρολόγιο το έφτιαξα... θα δοκιμάσω να λύσω και το ράδιο... αν το πετύχω θα έχουμε καλά νέα... σύντομα. ίσως :D

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οδηγίες εγκατάστασης της 2.3 στα Ελληνικά :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308827
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...