Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη οτι πειραματισμους κανω με το κινητο, οτι και να σβησω κτλ, κανοντας απλα αναβαθμηση την εργοστασιακη ρομ, ολα ερχονται στα ισα τους?

 

σε υπερ-ευχαριστω!:respect::thanks::thanks:

 

 

τωρα θελω παλι να αλλαξω rom.. εσυ τι προτεινεις να βαλω?

 

αξιζει να κρατησω την εργοστασιακη ρομ και να βγαλω απλα τα vodafonakia?

 

καποιο καλο προγραμμα προσθαφαιρησης προγραμματων και διαχειρισεις αρχειων?

και καποιο καλο προγραμμα καιρου?

 

το ελληνικο-αγγλικο πληκτρολογιο υπαρχει καπου? μπορω να το βαλω στην εργοστασιακη ρομ?

επισεις προτεινε μου καποιο προγραμμα που αξιζει να το εχει κανεις στο κινητο του..

 

σε ευχαριστω και παλι για την ανταποκριση με φωτησες!

 

-εγω ειμαι ευχαριστημενος με την rls2

την εχω ανεβασει προ καιρου εδω

http://www.mediafire.com/?bq0pj5ecepw4w2f

εχει μεσα πληκτρολογιο ελληνικο-αγγλικο (διαλεγεις ελληνικη γλωσσα στο ξεκινημα)

-για καιρο βαλε το fancy widget

ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

-εγω ειμαι ευχαριστημενος με την rls2

την εχω ανεβασει προ καιρου εδω

http://www.mediafire.com/?bq0pj5ecepw4w2f

εχει μεσα πληκτρολογιο ελληνικο-αγγλικο (διαλεγεις ελληνικη γλωσσα στο ξεκινημα)

-για καιρο βαλε το fancy widget

ειναι πολυ καλο

 

οκ αυτο θα ξαναβαλω και γω.

 

με το brick τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήθελα να ρωτήσω κάτι επειδή βρίσκομαι στο εξοχικό και δεν έχω μόνιμη επίγεια σύνδεση internet. Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιώ τα 1,5gb που έχω από τη sim wind f2g που έχω μέσα στο vodafone joy 845 για να έχω σύνδεση στο internet μέσω bluetooth wifi ή έστω USB καλωδίου αλλά... (εδώ είναι το problem) ΣΕ UBUNTU 10.10 Maverick Meerkat;

 

Με δυο λόγια θέλω να δώσω internet σε desktop υπολογιστή με ubuntu 10.10 χρησιμοποιώντας την προσφορά του 1,5gb του f2g που έχω στο vodafone joy 845 τηλέφωνό μου.

 

Το έχει κάνει κανείς και πως;

 

Δεν ενδιαφέρομαι για ανεπίσημες rom, ροοτάρισμα του κινητού, paid applications από το android maρκετ κλπ. Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Προς Mods:

 

Μετά την αντιγραφή του νήματος από τα "Νέα" στο "Λοιπά κινητά τηλέφωνα", πάλι υπάρχουν δύο νήματα για την συγκεκριμένη συσκευή....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288411

Βέβαια αυτό εδώ είναι πολύ μικρό σε σχέση με το άλλο, πάντως είναι 2 νήματα...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις κανει root το κινητό σου και να χρησιμοποιήσεις ενα πρόγραμμα Tether από το marker. Εγώ χρησιμοποιώ το Barnacle wifi Tether
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγακι? Απεκτησα κι εγω το κινητακι αυτο και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Δοκιμασα λοιπον να βαλω ndrive για να εχω πλοηγηση με δοκιμαστικους χαρτες αλλα ειναι πολλα τα mb Και δε χωραει στην εσωτερικη μνημη. Εχετε καμια ιδεα, για το τιμπορω να κανω για αυτο?

 

edit: τελικα μπηκε ο χαρτης κανονικα. Δε καταλαβα τι παιχτηκε αλλα δεν εχει και τοση σημασια. Ξερετε καποιον τροπο να παρακαμψω τη δοκιμαστικη λειτουργια του χαρτη?

Edited by zaxosm
Link to comment
Share on other sites

-εγω ειμαι ευχαριστημενος με την rls2

την εχω ανεβασει προ καιρου εδω

http://www.mediafire.com/?bq0pj5ecepw4w2f

εχει μεσα πληκτρολογιο ελληνικο-αγγλικο (διαλεγεις ελληνικη γλωσσα στο ξεκινημα)

-για καιρο βαλε το fancy widget

ειναι πολυ καλο

 

πάντως εγώ διαπιστώνω πρόβλημα στην εγκατάσταση σε αυτήν σε ένα από τα κινητά που το έχω δοκιμάσει. ένα από τα δυο δηλαδή.

μπαίνει κανονικά και έχει πρόβλημα στην αρχική στις συντομεύσεις. έχει 5 κανονικά και μου δείχνει μόνο τις τέσσερις και δεν κάνουν ότι δείχνουν. τι φταίει;;;

δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3407244#post3407244 μήνυμα 999

 

 

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγακι? Απεκτησα κι εγω το κινητακι αυτο και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Δοκιμασα λοιπον να βαλω ndrive για να εχω πλοηγηση με δοκιμαστικους χαρτες αλλα ειναι πολλα τα mb Και δε χωραει στην εσωτερικη μνημη. Εχετε καμια ιδεα, για το τιμπορω να κανω για αυτο?

 

edit: τελικα μπηκε ο χαρτης κανονικα. Δε καταλαβα τι παιχτηκε αλλα δεν εχει και τοση σημασια. Ξερετε καποιον τροπο να παρακαμψω τη δοκιμαστικη λειτουργια του χαρτη?

 

για την εσωτερική μνήμη λύση είναι αυτή για την μαμά ρομ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις

1)πως αλλαζει η διαταξει του πληκτρολογιου αφης στα μυνηματα???

2) πως γινετε να στειλεις ενα αρχειο (ηχου η εικονας )μεσω bluetooth??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τις βρήκα τις ρυθμίσεις.

Όσοι θέλουν να ενεργοποιήσουν το Cosmote Internet On the phone με Whats Up (το γνωστό πακέτο 60) θα πάνε:

Ρυθμίσεις Ασύρματου και Δικτύου> Δίκτυα Κινητης Τηλεφωνίας> Ονόματα Σημείου Πρόσβασης> Μενού> Νέο APN και θα σετάρουν τα παρακάτω:

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

Εννοείται πως κάνει και για συμβόλαια απλά αν δεν έχετε κάποιο πακέτο δεν ενδείκνυται λόγω υψηλών χρεώσεων.

Τα υπόλοιπα δεν τα πειράζουμε.

 

Πηγή

 

Εκανα ακριβως οπως τα εχεις γραψεις αλλα και παλι δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ.. Μου βγαζει οτι δεν εχει δικτυο, κατι τετοιο τελος παντων.. Αν και πριν λιγες μερες με το παλιο μου κινητο ειχα ενεργοποιηση το προγραμμα και εμπαινε μια χαρα γιατι δεν μπαινω με το Joy??.. Αν μπορεις να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα..!!

Edited by Stavros_m
Το βρηκα μονος μου.. εγραφα κατι λαθος..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις

1)πως αλλαζει η διαταξει του πληκτρολογιου αφης στα μυνηματα???

2) πως γινετε να στειλεις ενα αρχειο (ηχου η εικονας )μεσω bluetooth??

1) ο πιο εύκολος. παρατεταμένα πάτημα του χώρου που γράφουμε το κείμενο και επιλέγουμε μέθοδος εισόδου και βάζουμε ποια θέλουμε.

2) από διαχείριση όταν βρίσκουμε ποιο αρχείο θέλουμε παρατεταμένα πάνω του και επιλέγουμε κοινή χρήση... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήθελα να ρωτήσω κάτι επειδή βρίσκομαι στο εξοχικό και δεν έχω μόνιμη επίγεια σύνδεση internet. Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιώ τα 1,5gb που έχω από τη sim wind f2g που έχω μέσα στο vodafone joy 845 για να έχω σύνδεση στο internet μέσω bluetooth wifi ή έστω USB καλωδίου αλλά... (εδώ είναι το problem) ΣΕ UBUNTU 10.10 Maverick Meerkat;

 

Με δυο λόγια θέλω να δώσω internet σε desktop υπολογιστή με ubuntu 10.10 χρησιμοποιώντας την προσφορά του 1,5gb του f2g που έχω στο vodafone joy 845 τηλέφωνό μου.

 

Το έχει κάνει κανείς και πως;

 

Δεν ενδιαφέρομαι για ανεπίσημες rom, ροοτάρισμα του κινητού, paid applications από το android maρκετ κλπ. Ευχαριστώ

το μονο που βρηκα ειναι αυτο

http://www2.windmobile.ca/WIND%20Docs/Huawei%20U8100%20Upgrade%20link.pdf

σε μια επισημη εκδοση για τη wind η Huawei εβγαλε μια rom που εχει επιλογη για wi-fi hotspot

Eπανερχομαι γιατι κατι βρηκα

η εφαρμογη λεγεται easytether lite και στα χαρακτηριστικα της λεει οτι δεν χρειαζεται η συσκευη να ειναι root

για δοκιμασε και πες μας αν δουλευει

@notisjunior

το ειχα δει οταν το εγραψες πρωτη φορα αλλα σε μενα δεν ετυχε κατι τετοιο

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου εξηγησει αν και πως μπορω να δω το Stream του κοντρα channel http://www.live24.gr/webtv/kontrachannel/ στο Joy. Δοκιμασα με Skyfire με Miren αλλα τπτ. Ευχαριστω παιδες.:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....., θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! εχω ξαναρωτησει αλλα δεν βρηκα ακρη! το Joy μου ανοιγει μονο του εφαρμογες ανα τακτα χρονικα διαστηματα και η μπαταρια μου τελειωνει που ευκολα, υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να μπλοκαρει τα προγραμματα που ανοιγουν απο μονα τους!? δηλαδη να επιλεγω εγω ποτε θα ανοιξουν!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφέρομαι για ανεπίσημες rom, ροοτάρισμα του κινητού, paid applications από το android maρκετ κλπ. Ευχαριστώ

 

για δοκιμασε και αυτες τις εφαρμογες

Wifi Tethring

http://www.multiupload.com/440RKAEL5Z

 

USB tethring

http://android-wired-tether.googlecode.com/files/wired_tether_1_4.apk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Λοιπόν θα σας πω κάτι παράξενο. Ισως να θυμάστε ότι πρίν λίγο καιρό σας είχα ρωτήσει γιατί δεν μου βγάζει το εικονίδιο αυτού που με καλεί, και παρόλο που είχατε ασχοληθεί με το πρόβλημά μου (και για μια φορά ακόμα σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας) δεν είχε λυθει. Πριν μερικές μέρες το τηλέφωνο μού έπεσε απο τα χέρια. Η sim μετακινήθηκε, το άνοιξα την ξαναέβαλα στην θέση της και ως εκ θαύματος οι φωτογραφίες εμφανίζονται. [ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ :D]

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι άλλο. Οταν βάζω το qwerty πληκτολόγιο είναι πολύ μεγαλύτερα τα πλήκτρα και αυτό με βολέυει. ΑΛΛΑ δεν έχω βρει τον τρόπο να γυρνάει απο τα αγγλικά στα ελληνικα. Μήπως κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ πολύ :thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....., θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! εχω ξαναρωτησει αλλα δεν βρηκα ακρη! το Joy μου ανοιγει μονο του εφαρμογες ανα τακτα χρονικα διαστηματα και η μπαταρια μου τελειωνει που ευκολα, υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να μπλοκαρει τα προγραμματα που ανοιγουν απο μονα τους!? δηλαδη να επιλεγω εγω ποτε θα ανοιξουν!

 

Ψαξε στο market "Advanced task killer" και "Start Up Manager". Βαλε και τα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

ακουγετε οτι η vodafone αναβαθμιζει τα κινητα πρεπει να βρουμε mail και να στειλουμε μαζικα mail ζητωντας αναβαθμιση τωρα ο λαος απαιτει froyo 2.2
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο market "Advanced task killer" και "Start Up Manager". Βαλε και τα 2 :)

 

ειναι free τα προγραμματα αυτα η' ειναι trial και εχουν περιορισμενες δυνατοτητες?? Αμα ειναι ετσι να τα ψαξω σε site για να τα βρω σπασμενα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....., θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! εχω ξαναρωτησει αλλα δεν βρηκα ακρη! το Joy μου ανοιγει μονο του εφαρμογες ανα τακτα χρονικα διαστηματα και η μπαταρια μου τελειωνει που ευκολα, υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να μπλοκαρει τα προγραμματα που ανοιγουν απο μονα τους!? δηλαδη να επιλεγω εγω ποτε θα ανοιξουν!

 

Απενεργοποίησε το προτελευταίο εικονίδιο του "ελέγχου ισχύος" για να μην κάνουν οι εφαρμογές αυτόματο συγχρονισμό ώστε να μην σου τρώει την μπαταρία και εγκατέστησε απο το market και το APNdroid (πληροφορίες εδώ) για να μην ανοίγει με τίποτα τα 3G/EDGE/GPRS αν δεν το θέλεις, ενεργοποίησε στο "ρυθμίσεις -> ασύρματ. & δίκτ.->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->χρήση μόνο δικτύων 2G" για περισότερη ακόμα οικονομία μπαταρίας και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

 

Το εχεις δοκιμασει? Δουλευει ΟΚ με Ελληνικα?

 

πάντως το δοκίμασα και δεν χωράει. είναι πολύ μεγάλο....:worry:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε απορρητο τον αριθμο μας.οταν καλουμε? Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε απορρητο τον αριθμο μας.οταν καλουμε?

 

Δεν έχω βρει κάτι στο μενού, αλλα μπορεις πάντα να καλείς βάζοντας μπροστά απο το νούμερο το " #31# "

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε απορρητο τον αριθμο μας.οταν καλουμε?

 

Κουμπι Menu - Ρυθμισεις - Ρυθμισεις Κλησης - Προσθετες ρυθμισεις - Αναγνωριση Κλησης

 

ειναι free τα προγραμματα αυτα η' ειναι trial και εχουν περιορισμενες δυνατοτητες?? Αμα ειναι ετσι να τα ψαξω σε site για να τα βρω σπασμενα!

 

Free ειναι

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια RLS4b στο xda...τρεχτε να την βαλετε...

Ενα προβλημα στην καμερα λενε οτι εχει μονο...

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...