Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα παλια ειχα περασει τις επαφες μου μεσο outlook. καθως εκανα την αναβαθμιση κ συνδεω το κιν με το ps δεν μου βγαζει ξανα το εικονοδιο οπωσ κ πριν για να κανω συνχρονισμο με τον ιδιο τροπο

 

το αρχειο ειναι ενα με καταληξη .vcf αυτο το αρχειο αποθηκευσε τις επαφες με αυτην την καταληξη και βαλτο στην sd σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι τικαρουμε :pγια να εχουμε παντα κεφαλαια στα μηνυματα;;

γιατι ξαναγυριζουν αυτοματα σε μικρα

 

Πατας δύο φορές γρήγορα το κουμπάκι που σου δείχνω στην φωτογραφια.

Έχω και τα 3 πληκτρολογια για τι δεν ηξερα ποιο έχεις εσυ! Ελπίζω να σε βοήθησα!!! :D

 

http://img716.imageshack.us/img716/5818/kefalaia3.png

http://img830.imageshack.us/img830/476/kefalaia1.png

http://img851.imageshack.us/img851/9481/kefalaia2.png

Link to comment
Share on other sites

Πατας δύο φορές γρήγορα το κουμπάκι που σου δείχνω στην φωτογραφια.

Έχω και τα 3 πληκτρολογια για τι δεν ηξερα ποιο έχεις εσυ! Ελπίζω να σε βοήθησα!!! :D

 

 

πως:p:lol:

εχω αυτο το προβλημα και δεν βλεπω τιποτα

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=482039

 

το βρηκα, το βελακι δυο φορες,thanks

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο ειναι ενα με καταληξη .vcf αυτο το αρχειο αποθηκευσε τις επαφες με αυτην την καταληξη και βαλτο στην sd σου

ok ευχαριστο πολυυυυυυυυυυ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να βάλω μουσική απο το κινητό στα ακουστικα ή στα ηχεια η ποιότητα του ήχου είναι ΧΑΛΙΑ! Συνδέω τα ακουστικα και μετα πάω να βάλω μουσική...και επιλέγω το τραγούδια και ο ηχος είναι χαλια! Αυτο το πάθενα και με το πρωτο μου Joy και μετα με κλεψανε...και πήρα το ίδιο καινούριο και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα.Έχω ψάξει σε πολλά forum ακομα και τις Vodafone και στο τέλος όλοι έχουν δίκιο για το πρόβλημα και κανεις δεν απανταει...Για να ακουστεί καλά ο ήχος πρέπει να βγάλεις και να ξαναβάλεις τα ακουστικα(ή τα ηχεια). Αλλα είναι πολύ σπαστικό! Δείτε και εσείς εαν το έχετε το πρόβλημα γιατι ρε παιδιά μου σπάει τα νεύρα.Συνδέστε τα ακουστικά και πηγέτε να βάλετε μουσική.Εαν η μουσική παίζει και βάλεις τα ακουστικα κατευθειαν παιζει κανονικα...εαν όμως παίζει ενα τραγούδι και τελειώσει μετά από 5sec ξαναβάζεις τραγούδι χωρίς να βγάλεις τα ακουστικά και ακούγετε πάλι χάλια....:mad::mad::mad: Κάντε και εσείς καμια δοκιμή για να το δείτε το προβλημα και εαν γίνετε βρείτε κάποια λύση...εαν υπάρχει....επειδη το προβλημα πρέπει να είναι του hardware και όχι του Android....
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι χρήσιμες, αυτές είναι οι οδηγίες που μου έστειλε η wind για ενεργοποίηση των mms:

Anroid Phone

 

Access Point Name Settings (APN) για το δίκτυο της Wind στην Ελλάδα.

 

Θα πρέπει να δημιουργήσουμε 2 διαφορετικά APN στο κινητό έτσι ώστε η συσκευή να μπορεί:

1ον) Nα συνδεθεί με το 3G/GPRS δίκτυο της Wind για σύνδεση στο Internet ( surf, email & chat ),

2ον) Να στέλνει και να λαμβάνει MMS.

 

 

Ρυθμίσεις 3G/GPRS

 

Από την αρχική επιφάνεια εργασίας του κινητού πατάμε MENU και στην συνέχεια Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

 

Name= GR-Wind Internet

APN=gint.b-online.gr

Proxy= <Not set>

Port=<Not set>

Username=<Not set>

Password=<Not set>

Server=<Not set>

MMSC=<Not set>

MMS Proxy=<Not set>

MMS Port=<Not set>

MCC=202

MNC=10

APN type=default

 

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 1ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας της συσκευής και να προχωρήσουμε στην δημιουργία του 2ου APN όπως παρακάτω.

 

 

 

Ρυθμίσεις MMS

 

Από την αρχική επιφάνεια εργασίας του κινητού πατάμε MENU και στην συνέχεια Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

 

Name= GR-Wind MMS

APN=mnet.b-online.gr

Proxy=<Not set>

Port=<Not set>

Username=mms

Password=mms

Server=<Not set>

MMSC=http://192.168.200.95/servlets/mms

MMS Proxy=192.168.200.11

MMS Port=9401

MCC=202

MNC=10

APN type=mms

 

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 2ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας της συσκευής.

 

Θα πρέπει τώρα να κάνουμε μια επανεκκίνηση την συσκευή προκειμένου να ξαναδιαβάσει τις σωστές ρυθμίσεις κατά την εκκίνησή της.

Αυτό γίνεται κρατώντας πατημένο το On/Off κουμπί μέχρις ότου εμφανιστεί το Power Off.

Το επιλέγουμε και πατάμε ok. Η συσκευή θα σβήσει και αφού περιμένουμε 30 sec την ξανά ανάβουμε πατώντας απλά το On/Off κουμπί.

Μόλις ανάψει ξανά η συσκευή θα είναι έτοιμη για να την χρησιμοποιήσετε με το Ελληνικό δίκτυο της WIND

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω custom themes πρέπει να τα flashαρω όπως έκανα με την custom rom ή χρειάζετε κάποια άλλη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω custom themes πρέπει να τα flashαρω όπως έκανα με την custom rom ή χρειάζετε κάποια άλλη διαδικασία?

Flasharisma θα κάνεις αλλα πρέπει να κατεβάσεις και ένα θεμα σε zip και μετα φλασάρισμα ακριβως όπως και την custom rom.;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αν φλασαρω rom θα αποθηκευονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης?ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη rom?αν θελω να επιστρεψω στην εργοστασιακη μετα το φλασαρισμα γινεται?ευχαριστω οποιον απαντησει και sorry για τις πολλες ερωτησεις
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω χρειαζομαι την βοηθεια σας, απο την μερα που εβαλα την Pro celestial v2 το κινητο σερνετε στην κυριολεξια. μηπως χρειαζετε καμοια εξτρα ρυθμιση που δεν ξερω? αν γνωριζει κανεις ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!

τελικά οι απόψεις διαφέρουν(πολύ λογικό καθώς όλοι έχουν κρίση)

λοιπόν σκέφτομαι να το πάρω το τηλ.

τι λέτε να κάνω την κίνηση η μπα?

και κάτι άλλο

μπορώ να έχω gps χωρίς να χρεώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια?

ανα 1 μερα το φορτιζω,το κλεινω τα βραδια και το χρησιμοποιω μονο για ομιλια!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν μιλάς 2-3 ώρες αποκλείεται να χρειάζεται φόρτιση κάθε μέρα χωρίς άλλη χρήση και να το κλείνεις το βράδυ.

 

Το πιο πιθανό είναι να σε αγχώνει που βλέπεις την μπαταρία να πέφτει και να το βάζεις στο φορτιστή χωρίς να είναι ακόμα απαραίτητο, άσε το να κλείσει από χαμηλή μπαταρία και φόρτισέ το μετά 1-2 φορές - ίσως ο μετρητής σου να έχει και καλύτερη ακρίβεια μετά.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!

τελικά οι απόψεις διαφέρουν(πολύ λογικό καθώς όλοι έχουν κρίση)

λοιπόν σκέφτομαι να το πάρω το τηλ.

τι λέτε να κάνω την κίνηση η μπα?

και κάτι άλλο

μπορώ να έχω gps χωρίς να χρεώνομαι?

 

Πάρτο μην το σκέφτεσαι. Κοστίζει €110 δια 2 (χρόνια εγγύηση) ήτοι €55 τον χρόνο για ένα Android smartphone, ότι καλύτερο. Το GRS δεν χρεώνετε.

 

ρε παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια?

ανα 1 μερα το φορτιζω,το κλεινω τα βραδια και το χρησιμοποιω μονο για ομιλια!

 

Μόνο για ομιλία και να το κλείνεις το βράδυ, υπερβολικό μου φαίνεται να το φορτίζεις ανά μέρα. Μόνο όταν δεν το αφήνω από το χέρι μου, μού κρατάει 1 μέρα, όταν το χρησιμοποιώ μόνο ως τηλέφωνο, με λίγες όμως κλήσεις/ημέρα, μου κρατάει μέχρι και 4 ημέρες. Επειδή πολλά έχουν γραφεί για την μπαταρία του, προσωπικά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλή.

Τα λέμε.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Efstala
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω χρειαζομαι την βοηθεια σας, απο την μερα που εβαλα την Pro celestial v2 το κινητο σερνετε στην κυριολεξια. μηπως χρειαζετε καμοια εξτρα ρυθμιση που δεν ξερω? αν γνωριζει κανεις ας μου πει

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. το κινητο μετα απο 2-3 αγγιγματα στην οθονη κολλαει εντελως και δεν κλεινει καν. μονο με βγαλσιμο μπαταριας . καμια λυση να προχωρησουμε παρακατω?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. το κινητο μετα απο 2-3 αγγιγματα στην οθονη κολλαει εντελως και δεν κλεινει καν. μονο με βγαλσιμο μπαταριας . καμια λυση να προχωρησουμε παρακατω?

 

κανατε wipe και τις δυο πρωτες επιλογες και μετα βαλατε την pro αλλιωσ κολλαει

Link to comment
Share on other sites

κανατε wipe και τις δυο πρωτες επιλογες και μετα βαλατε την pro αλλιωσ κολλαει

 

εκανα wipe και στις 2 επιλογες . το ξαναεκανα και ξαναπερασα την rom αλλα παλι τα ιδια κανει . κολλαει και καποια στιγμη κανει restart. το εχω κανει 3 φορες και συνεχεια τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδας επεξεργασίας του κινητού αποφάσισα σήμερα να βάλω νέα ROM (Pro Celestial V2) :p. Μπορώ να πώ ότι παρατήρησα μεγάλη αλλαγή, η ROM της Vodafone το αδικεί :). Το μόνο που μου την σπάει σε αυτό το κινητό είναι η ένταση του ραδιοφώνου που είναι χαμηλή, το πρόβλημα με τα ακουστικά (που είναι μάλλον θέμα hardware) και η έληψη EDGE & GPU (σχετικά με το EDGE & GPU διάβασα σε ξένο φόρουμ ότι υποστιρίζονται αλλά δεν είναι ενεργοποιημένα. Δεν ξέρω κατά πόσο βέβαια ισχυεί):blink:.

 

 

Α, και μια ερωτησούλα. Πως ανεβάζουμε την ταχύτητα του επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

εκανα wipe και στις 2 επιλογες . το ξαναεκανα και ξαναπερασα την rom αλλα παλι τα ιδια κανει . κολλαει και καποια στιγμη κανει restart. το εχω κανει 3 φορες και συνεχεια τα ιδια.

 

λοιιπον κατι αλλο συμβαινει. εβαλα την celestial teapot 4 και παλι το κινητο κολλαει. οχι βεβαια οπως πριν αλλα τακτικοτατα. τι κανω λαθος? μηπως φταιει κατι αλλο και οχι ο τροπος εγκαταστασης? μια βοηθεια please ....

την teapot 2 thn περασα χωρις κανενα προβλημα στο δικο μου κινητο. τωρα σε ενος φιλου που προσπαθω συμβαινουν τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε την THE CELESTIAL TEAPOT RLS2 και δεν θα την ξαναλλαξετε.. την εχω απο τον νοεμβρη και δεν εχω κανενα προβλημα.. δεν κολαει και μαμαει..

 

ελπιζω να βοηθησα κανεναν..

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε την THE CELESTIAL TEAPOT RLS2 και δεν θα την ξαναλλαξετε.. την εχω απο τον νοεμβρη και δεν εχω κανενα προβλημα.. δεν κολαει και μαμαει..

 

ελπιζω να βοηθησα κανεναν..

Που μπορούμε να τη βρούμε?

 

 

Sent from my U8120 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανατε wipe και τις δυο πρωτες επιλογες και μετα βαλατε την pro αλλιωσ κολλαει

 

τι ειναι το wipe. πες μου σε παρακαλω να ξερω κ να το κανω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...