Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται για screen protectors, Έχω πάρει αυτές εδω http://cgi.ebay.com/3x-Anti-Glare-Screen-Protector-guard-Vodafone-845-/390282774631?pt=PDA_Accessories&hash=item5adeaa8867

 

και ειναι παρα πολυ καλες. 1 μηνα την εχω και δεν εχει παθει τιποτα

 

επεσε η παραγγελια

ηρθαν γρηγορα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους ενδιαφέρονται για screen protectors, Έχω πάρει αυτές εδω http://cgi.ebay.com/3x-Anti-Glare-Screen-Protector-guard-Vodafone-845-/390282774631?pt=PDA_Accessories&hash=item5adeaa8867

 

και ειναι παρα πολυ καλες. 1 μηνα την εχω και δεν εχει παθει τιποτα

 

έχει δωρεάν μεταφορικά σωστά;;

Link to comment
Share on other sites

έχει δωρεάν μεταφορικά σωστά;;

 

Αν και η παραγγελια ειχε πεσει μεσα στις γιορτες ηρθε κανονικα (2-3 εβδομαδες). Μεταφορικα δωρεαν ναι. notisjunior oι συγκεκριμενες ειναι και anti-glare, δλδ δεν γυαλιζει η οθονη κατω απο τον ηλιο οποτε στην αρχη θα σου φανει λιγο θολη αλλα dont worry. Συνηθιζει το ματι αμεσως.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο, το εχω δοκιμασει και στο δικο μου wifi και στης κοπελας μου και παει τουμπανο, ποια rom εχεις εγκατεστημενη?

 

την οfficial της voda

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .. πηρα και εγω το vodafone joy και για τα λεφτα του ειναι απλα φοβερο. :) .. βασικα θελω να σας ρωτισω .. εχει παιξει κανεις απο εσας dungeon defenders first wave ή pocket legends με το joy του ? γιατι εγω δεν μπορω :/

 

και κατι αλλο ... ποση ram εχει το joy ? υπαρχει τροπος (ψιλομ...α ερωτηση αλλα δν πειραζει :p ) να την ''ανεβασουμε'' καθολου ? ευχαριστω και παλι :)

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..οταν η μνημη φτασει τα 18 mb περιπου με ειδοποιει οτι γεμιζει ο χωρος και δε με αφηνει να περασω αλλες εφαρμογες...το θεμα ειναι οτι αυτος ο χωρος μενει αναξιοποιητος αφου αρνειται να εγκαταστησω οτιδηποτε...πως μπορει να ξεπεραστει αυτο ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..οταν η μνημη φτασει τα 18 mb περιπου με ειδοποιει οτι γεμιζει ο χωρος και δε με αφηνει να περασω αλλες εφαρμογες...το θεμα ειναι οτι αυτος ο χωρος μενει αναξιοποιητος αφου αρνειται να εγκαταστησω οτιδηποτε...πως μπορει να ξεπεραστει αυτο ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

 

η λύση βρίσκετε εδώ α μιλάμε για την αρχική ρομ.

χρειάζεται να γίνει όμως root και partition η κάρτα μνήμης σε ext2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω δει ..αλλα απανταει στο ερωτημα μου ? Τα 18 mb που ανεφερα πριν ειναι του κινητου μου και οχι της sd card και ρωταν αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αυτη τη μνημη για περαιτερω εγκατασταση εφαρμογων (προφανως αναφερεις το παραπανω για να μετακομισω τις εφαρμογες στην sd card)
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω δει ..αλλα απανταει στο ερωτημα μου ? Τα 18 mb που ανεφερα πριν ειναι του κινητου μου και οχι της sd card και ρωταν αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αυτη τη μνημη για περαιτερω εγκατασταση εφαρμογων (προφανως αναφερεις το παραπανω για να μετακομισω τις εφαρμογες στην sd card)

 

να τις μεταφέρεις λίγο δύσκολο. πρέπει να βγουν πλέον όλες και να ξαναμπούν.

σημείωση σημαντική είναι πως δεν θα παύσει ένα τμήμα των εφαρμογών να μπαίνει στην μνήμη του κινητού. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

επισης λειτουργει το autofocus της καμερας μονο κατ'ονομα ?

οταν στοχευται καπου "καθαριζει" μετα ? ..εμενα παραμενει παντα και παντου θολη

στο zte blade που εχει ο γαμπρος μου ειναι πασιφανης η κινηση του κινητου για autofocus...κανει ενα στιγμιαιο θολωμα και αμεσως καθαριζει απολυτα η εικονα...

με το 845 ολα ειναι στο απολυτο blur

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω ενα προβλημα με το joy μου! χρησημοποιησα ενα προγραμμα το οποιο λεγετε better keyboard για διαφορετικη πληκτρολογιση, αλλα δεν μου εκανε γιατι ειχε μονο Αγγλικο πληκτρολογιο! οταν ομως το εκανα καταργηση απο το κινητο μου δεν μου επιτρεπει να αλλαξω τη γλωσσα απο τα Αγγλικα στα Ελληνικα.....! υπαρχει καποια λυση? (Στο μενου οταν επιλεγω Touch Input στην επιλογη "Γλωσσα πληκτρολογιου" υπαρχει μονο μια επιλογη, τα Αγγλικα!)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

εχω το vodafone joy 845. ξερει κανεις πως μπορει να βαλει wallpaper χωρις να τη κανει τεραστια και σε χαλια αναλυση? επισης, πως μπορω να ορισω καποιο απο τα τραγουδια που εχω περασει ως ηχο κλησης?

Link to comment
Share on other sites

επισης λειτουργει το autofocus της καμερας μονο κατ'ονομα ?

οταν στοχευται καπου "καθαριζει" μετα ? ..εμενα παραμενει παντα και παντου θολη

στο zte blade που εχει ο γαμπρος μου ειναι πασιφανης η κινηση του κινητου για autofocus...κανει ενα στιγμιαιο θολωμα και αμεσως καθαριζει απολυτα η εικονα...

με το 845 ολα ειναι στο απολυτο blur

 

Επειδή τυχαίνει να έχω και το 845 και το Blade όντως το 845 δεν έχει autofocus. Δεν καθαρίζει όπου και να στοχεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για cosmote mms και internet τελικά υπάρχουν? Αν ναι θα μπορούσατε να τις αναφέρετε? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για cosmote mms και internet τελικά υπάρχουν? Αν ναι θα μπορούσατε να τις αναφέρετε? Ευχαριστώ!

 

σου πααρθετω τις ρυθμισεις απο ενα αλλο κιν.ευχαριστουμε τον ανθρωπο που εκανε τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103 στο ποστ 6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυχαίνει να έχω και το 845 και το Blade όντως το 845 δεν έχει autofocus. Δεν καθαρίζει όπου και να στοχεύσεις.

 

υποτιθεται οτι εχει ..πατοντας το κουμπι του κλειστρου στην οθονη...ομως φυσικα δε κανει τιποτα...αλλωστε σε τριτες εφαρμογες που κανουν χρηση της καμερας (οπως πχ το barcode scanner δεν εχεις τετοια δυνατοτητα)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ βοηθήστε με και μένα τον κακόμοιρο.

Τράβηξα ενα βίντεο με το κινητό και θέλω να το μεταφέρω στο pc και δεν το βρίσκω με τίποτα!!!!!!. Όταν τραβήχτηκε δεν είχα καρτα sd .Αποθηκευτηκε κάπου στο τηλέφωνο αλλα πού όμως???

Τα νεύρα μου !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω ενα προβλημα με το joy μου! χρησημοποιησα ενα προγραμμα το οποιο λεγετε better keyboard για διαφορετικη πληκτρολογιση, αλλα δεν μου εκανε γιατι ειχε μονο Αγγλικο πληκτρολογιο! οταν ομως το εκανα καταργηση απο το κινητο μου δεν μου επιτρεπει να αλλαξω τη γλωσσα απο τα Αγγλικα στα Ελληνικα.....! υπαρχει καποια λυση? (Στο μενου οταν επιλεγω Touch Input στην επιλογη "Γλωσσα πληκτρολογιου" υπαρχει μονο μια επιλογη, τα Αγγλικα!)

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσας και πληκτρολογίου --> επιλογή τοπικών ρυθμίσεων και ξαναόρισε τα Ελληνικά ως γλώσσα τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους! σας παρακαλω, αν μπορει να με βοηθησει καποιος. εδω και μια εβδομαδα αγορασα το joy 845 και δεν μπορω με τιποτα να ρυθμισω τις αναφορες παραδοσης για τα SMS. ενω ειναι τσεκαρισμενες δεν μου ερχονται. πηγα στο καταστημα απ΄ οπου το αγορασα και δεν ηξεραν να μου απαντησουν. επισης οταν εχω κλειστη τη συσκευη,αν μου στειλει καποιος sms δε μου δειχνει την ωρα αποστολης αλλα την ωρα που το παραλαμβανω.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις γλώσσας και πληκτρολογίου --> επιλογή τοπικών ρυθμίσεων και ξαναόρισε τα Ελληνικά ως γλώσσα τηλεφώνου

 

νομιζω πως το εκανα αυτο και ξαφνικα αρχισε παλι να γραφει Ελληνικα χωρις να κανω τιποτα αλλο, αλλα οταν πηγαινω στο μενου για τη γλωσσα πληκτρολογιου εχει μονο την Αγγλικη αλλα δεν την εχει επιλεγμενη! τεσπα...., αφου εστρωσε ολα οκ! :)

Edited by KosmasPar
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ βοηθήστε με και μένα τον κακόμοιρο.

Τράβηξα ενα βίντεο με το κινητό και θέλω να το μεταφέρω στο pc και δεν το βρίσκω με τίποτα!!!!!!. Όταν τραβήχτηκε δεν είχα καρτα sd .Αποθηκευτηκε κάπου στο τηλέφωνο αλλα πού όμως???

Τα νεύρα μου !!!

 

πάμε διαχείριση αρχείων και εκεί υπάρχει ο φάκελος video

 

γεια χαρα σε ολους! σας παρακαλω, αν μπορει να με βοηθησει καποιος. εδω και μια εβδομαδα αγορασα το joy 845 και δεν μπορω με τιποτα να ρυθμισω τις αναφορες παραδοσης για τα SMS. ενω ειναι τσεκαρισμενες δεν μου ερχονται. πηγα στο καταστημα απ΄ οπου το αγορασα και δεν ηξεραν να μου απαντησουν. επισης οταν εχω κλειστη τη συσκευη,αν μου στειλει καποιος sms δε μου δειχνει την ωρα αποστολης αλλα την ωρα που το παραλαμβανω.

 

δεν είμαι βέβαια και σίγουρος αλλά με άλλες εφαρμογές μηνυμάτων μπορείς να ρυθμίσεις κανονικά. εγώ έχω την handcent sms και ρυθμίζεις και ήχους και αναφορές που θες.

Link to comment
Share on other sites

πάμε διαχείριση αρχείων και εκεί υπάρχει ο φάκελος video

 

 

 

δεν είμαι βέβαια και σίγουρος αλλά με άλλες εφαρμογές μηνυμάτων μπορείς να ρυθμίσεις κανονικά. εγώ έχω την handcent sms και ρυθμίζεις και ήχους και αναφορές που θες.

 

ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση. μολις κατεβασα και εγω το handcent πιστευω να μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα τωρα θα το δοκιμασω. σε περιπτωση καποιου προβληματος θα σας ξανα ρωτησω, και παλι χιλια ευχαριστω. πηγα να τρελαθω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως ξερετε πως μπορω να αλλαξω τον ηχο μηνυματων?επισης ειναι γνωστο αν θα παρει αναβαθμιση σε android 2.2?
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πονουσε που πονούσε το κεφαλι μου,μετα από τόσο ψάξιμο κλαταρα..

Αυτο το λέω για να δικαιολογηθώ σε περίπτωση που εχει απαντηθεί η "θεόχαζη φοβάμαι" ερώτηση μου ήδη :O

Έχω ενσύρματο internet!! υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω αυτό για να σερφάρω απ'το κινητο??

Μου είπε ένας φίλος ότι στο δικό του κινητό, όταν το συνέδεε με τον υπολογιστή επί τόπου είχε Internet.... :O

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση. μολις κατεβασα και εγω το handcent πιστευω να μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα τωρα θα το δοκιμασω. σε περιπτωση καποιου προβληματος θα σας ξανα ρωτησω, και παλι χιλια ευχαριστω. πηγα να τρελαθω!!!

 

πιο πριν σας ειπα οτι κατεβασα και εγω το handcent εκανα τις ρυθμισεις για ειδοποιηση αναφορας παραδοσης στα sms αλλα και παλι τιποτα....ενω το τηλεφωνο που στελνω sms ειναι απενεργοποιημενο μου δειχνει οτι εφυγε απο εμενα το sms μπαινω στις αναφορες αλλα δε μου δειχνει αν παραδοθηκε η αν εκκρεμει. εχει προβλημα η συσκευη μου? εσας ερχονται οι αναφορες στα sms?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...