Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν θελω mms/net πρεπει να εχω βοντα?δεχεται ρυθμισεις κοσμοτε, ή πρεπει να ρουταριστει τελικα για να φυγει ο "κοκκινος βραχνας" απο το μενου κ τις ρυθμισεις?

 

 

εγω εχω whats up και λειτουργει κανονικα το νετ.....μμσ δεν εχω δοκιμασει.......σελ.8 και μυνημα #119 υπαρχουν και οι ρυθμισεις αν θες.......εγω αυτες εβαλα......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το Adobe Flash Player λειτουργει μονο σε 2.2 ετσι??.........εμεις με το 2.1 μπορουμε να εγκαταστησουμε κατι αντιστοιχο???......
Link to comment
Share on other sites

το Adobe Flash Player λειτουργει μονο σε 2.2 ετσι??.........εμεις με το 2.1 μπορουμε να εγκαταστησουμε κατι αντιστοιχο???......

 

Δυστυχώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

Φοραω rls3... Αλλος που εχει δοκιμασει και τις 2 και συμφωνει παρακαλω?

Αν ειναι να την ξηλώσω τωρα που ειναι νωρις....

 

Μια χαρά είναι η rl3 χτες την έβαλα δεν έχω πρόβλημα κανένα!

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει και τις 2 και η RLS_2 μου φάνηκε πιο σταθερή και πιο γρήγορη...

όποιος θέλει barcode scanner για την RLS_3 ας βάλει το Shop Savvy, δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

 

To δοκιμασε κανεις το flash στο κινητο μας???

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Dear Sir/ Madam

 

thank you for your appreciation to our Smart phone,we do not have plan for Andriod 2.2 at present , you could visit our tech-forum for our smart phone,the lattest news concerning Andriod-based device would be posed the first time at here.

 

http://www.huaweidevice.com/community/forum.jspa?forumID=127&start=0

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασε κανεις το flash στο κινητο μας???

 

Μολις !!:)(ακολουθοντας τις οδηγιες στο λινκ)

Εγινε κανονικα εγκατασταση, αλλα σε σαιτ σχετικα μου ζητανε adb flash player ??????:(

Επομενως η εγω κανω κατι λαθος:( η.....................:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο έχω βάλει το a2sd και το έκανα 512 βάζο μερικές εφαρμογές κατεβαίνουνε κανονικά αλλα δεν μου λέει που θα τις βάλει .. έβαλα το quick system δεν μου δείχνει ότι πάνε στην Sd αλλα στην εσωτερική ram τι να έκανα λάθος.. :wacko:
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια θα μας κανουν upgrade to android 2.2 η οχι?

Μάλλον όχι. Δεν το δουλεύουν/αναπτύσσουν οπότε (πολύ) δύσκολα να δούμε επίσημα τέτοια αναβάθμιση.

 

Μολις !!:)(ακολουθοντας τις οδηγιες στο λινκ)

Εγινε κανονικα εγκατασταση, αλλα σε σαιτ σχετικα μου ζητανε adb flash player ??????:(

Επομενως η εγω κανω κατι λαθος:( η.....................:mad::mad:

To δοκιμασε κανεις το flash στο κινητο μας???

 

Είναι λογικό να μην δουλέψει.. Εκτός από android 2.2 (τον οποίο έλεγχο παρακάμπτουμε στην συγκεκριμένη περίπτωση), το flash απαιτεί το instruction set από armv7 επεξεργαστή ενώ το κινητό μας έχει armv6.

 

 

.

.

(το δοκίμασα και οντως ΔΕΝ δούλεψε)

Edited by sqlinj
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην δουλέψει.. Εκτός από android 2.2 (τον οποίο έλεγχο παρακάμπτουμε στην συγκεκριμένη περίπτωση), το flash απαιτεί το instruction set από armv7 επεξεργαστή ενώ το κινητό μας έχει armv6.

 

Και εμενα δεν δουλεψε. Δεν ξερω τι μουφα κατεβασαμε για το κινητο μας :blink:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην δουλέψει.. Εκτός από android 2.2 (τον οποίο έλεγχο παρακάμπτουμε στην συγκεκριμένη περίπτωση), το flash απαιτεί το instruction set από armv7 επεξεργαστή ενώ το κινητό μας έχει armv6.

 

Πραγμα που με αλλα λογια σημαινει οτι και επισημη αναβαθμιση σε 2.2 να εχουμε θα μισολειτουργει λογω hardware????

Αν ναι δεν βλεπω φως αναβαθμισης στο βαθος του τουνελ.

 

 

Βεβαια το swf player app που εγκατεστησα απο το μαρκετ,και που για να εγκατασταθει και να λειτουργησει ,ειχε προυποθεση την υπαρξη flash player στο κινητο ,λειτουργει αναπαραγοντας τα βιντεο μου απο την microsd κανονικοτατα

Edited by NDls
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο έχω βάλει το a2sd και το έκανα 512 βάζο μερικές εφαρμογές κατεβαίνουνε κανονικά αλλα δεν μου λέει που θα τις βάλει .. έβαλα το quick system δεν μου δείχνει ότι πάνε στην Sd αλλα στην εσωτερική ram τι να έκανα λάθος.. :wacko:

 

512 Ext 3 και το υπολοιπο Fat 32??

Link to comment
Share on other sites

Πραγμα που με αλλα λογια σημαινει οτι και επισημη αναβαθμιση σε 2.2 να εχουμε θα μισολειτουργει λογω hardware????

Αν ναι δεν βλεπω φως αναβαθμισης στο βαθος του τουνελ.

 

 

Βεβαια το swf player app που εγκατεστησα απο το μαρκετ,και που για να εγκατασταθει και να λειτουργησει ,ειχε προυποθεση την υπαρξη flash player στο κινητο ,λειτουργει αναπαραγοντας τα βιντεο μου απο την microsd κανονικοτατα

Ούτε εγώ βλέπω φώς, και μάλλον ΔΕΝ θα δούμε.

 

Mπορούμε κανονικά με την εφαρμογή youtube να δούμε flash videos χωρίς τίποτα άλλο. Με το plugin αυτό θα είχαμε πλήρες flash support για να μπορούμε να δούμε οποιοδήποτε flash element σε σελίδες (με κατάληξη .swf και όχι μόνο .flv), το οποίο δυστυχώς ΔΕΝ γίνεται.

 

Πιθανότατα η εφαρμογή που κατεύασες απλά να "βλέπει" ότι υπάρχει φλας plugin, να συνεχίζει την εγκατάσταση, και μετά να αναπαράγει τα flv όπως θα έκανε και το κινητό χωρίς να είχες εγαταστήσει το plugin.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βλέπω φώς, και μάλλον ΔΕΝ θα δούμε.

 

Mπορούμε κανονικά με την εφαρμογή youtube να δούμε flash videos χωρίς τίποτα άλλο. Με το plugin αυτό θα είχαμε πλήρες flash support για να μπορούμε να δούμε οποιοδήποτε flash element σε σελίδες (με κατάληξη .swf και όχι μόνο .flv), το οποίο δυστυχώς ΔΕΝ γίνεται.

 

Πιθανότατα η εφαρμογή που κατεύασες απλά να "βλέπει" ότι υπάρχει φλας plugin, να συνεχίζει την εγκατάσταση, και μετά να αναπαράγει τα flv όπως θα έκανε και το κινητό χωρίς να είχες εγαταστήσει το plugin.

 

:)

 

Τελικα αυτο που νομιζω οτι μαλλον συμβαινει με εμας ειναι οτι μας το εδωσαν(android κινητο,110 Ε, 2.1 μανησιο,οταν αλλοι το εχουν αναβαθμηση και χαιρονται,) το θελουμε και ξυρισμενο:lol:

Ειναι υπεροχο αυτο που ειναι για τα λεφτα του,το κραταμε χ χρονο ,και το επομενο θα ειναι και διπλοπυρινο με android 4.0 ολα τα καλουδια και χωρις κανενα προβλημα:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο που νομιζω οτι μαλλον συμβαινει με εμας ειναι οτι μας το εδωσαν(android κινητο,110 Ε, 2.1 μανησιο,οταν αλλοι το εχουν αναβαθμηση και χαιρονται,) το θελουμε και ξυρισμενο:lol:

Ειναι υπεροχο αυτο που ειναι για τα λεφτα του,το κραταμε χ χρονο ,και το επομενο θα ειναι και διπλοπυρινο με android 4.0 ολα τα καλουδια και χωρις κανενα προβλημα:D:D

 

Ακριβώς αυτό. Χρησιμοποιούμε το κινητάκι, το χαιρόμαστε, και απο και και πέρα:

 

αν μπορεί να κάνει το χ,ψ το κάνουμε, αν δεν το κάνει απλά δεν πειράζει :) Άλλοι έχουν δώσει 700αρες (γκουχ γκουχ) και δεν έχουν ούτε θα έχουν ποτέ flash support και εμείς γκρινιάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα MMS για COSMOTE έχουμε κάτι καινούργιο?

Οι ρυθμίσεις που στέλνουν με το μήνυμα ενεργοποίησης αλλά δεν λειτουργεί είναι:

 

--Όνομα

Cosmote MMS

--APN

mms

--Διακομιστής μεσολαβησης

<Δεν εχει οριστεί>

--Θύρα

<Δεν εχει οριστεί>

--Όνομα Χρήστη

<Δεν εχει οριστεί>

--Κωδικός Πρόσβασης

<Δεν εχει οριστεί>

--Διακομιστής

<Δεν εχει οριστεί>

--MMSC

http://mmsc.cosmote.gr:8002

--Διακομιστής μεσολαβησης

10.10.10.20

--Θύρα MMS

8080

--MCC

202

--MNC

01

--Τύπος ελέγχου ταυτότητας

Κανένας

--Τύπος APN

Κανένας

 

καμιά πρόταση τι να κάνουμε για να λειτουργήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα MMS για COSMOTE έχουμε κάτι καινούργιο?

Οι ρυθμίσεις που στέλνουν με το μήνυμα ενεργοποίησης αλλά δεν λειτουργεί είναι:

 

--Όνομα

Cosmote MMS

--APN

mms

--Διακομιστής μεσολαβησης

<Δεν εχει οριστεί>

--Θύρα

<Δεν εχει οριστεί>

--Όνομα Χρήστη

<Δεν εχει οριστεί>

--Κωδικός Πρόσβασης

<Δεν εχει οριστεί>

--Διακομιστής

<Δεν εχει οριστεί>

--MMSC

http://mmsc.cosmote.gr:8002 εδω δεν γραφεις τπτ

--Διακομιστής μεσολαβησης

10.10.10.20

--Θύρα MMS

8080

--MCC

202

--MNC

01/05

--Τύπος ελέγχου ταυτότητας

Κανένας

--Τύπος APN

Κανένας/default

 

καμιά πρόταση τι να κάνουμε για να λειτουργήσουν?

 

εκανα καποιες ρυθμισεις για να μην χρεωνομαι απο τις υπηρεσειες vodafone live.και ζητησα να εχω mms χωρις περιαγωγη εκανα τισ ρυθμισεις με παροτρυνση της vodafone

 

ονομα βαζεις οτι θες αλλα στο apn κανεις το εξης πχ.¨ονομα α"

apn"α.gr" και τα υπολοιπα τα αφηνεις εστι οπως ειναι και βαζεις "default" στο τυπο apn . δεν ξερω αν βοηθησα αλλα εμενα ετσι δουλεψε το mms χωρισ να εχω υπηρεσειες vodafone live. στα εγραψα τι ρυθμισεις εκανα σε καινουργιο apn που δοκιμασα και αποθηκευσα και μετα το ορισα σαν προεπιλογη

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα σφάλμα στο τηλέφωνο μου, στην οθόνη αναμονής παω να προσθέσω ενα widget και μου βγάζει: υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής αρχική οθόνη (διαδικασία android.process.launcher). Προσπαθήστε ξανά

Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο;

 

 

Μ΄αυτό τι κάνουμε ρε παιδιά βρήκε κανεις καμμια λύση;

Link to comment
Share on other sites

512 Ext 3 και το υπολοιπο Fat 32??

 

Ήτανε από πριν fat32 Έπρεπε να το ξανακάνω?:(

 

Μ΄αυτό τι κάνουμε ρε παιδιά βρήκε κανεις καμμια λύση;

 

Εγώ πάντως το έλυσα το θέμα έβγαλα την μαμά και δουλεύουνε όλα κανονικά + extra!;)

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Oταν κάνεις το ext partition το υπόλοιπο που περισεύει είναι αυτόματα φορμαρισμένο σε fat32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα μολις εγεινα κατοχος του Joy 845.

το εχω κανει rooted με της μαμας το λογισμικο(οπου εβγαλα κ τα vodafone apps)

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις

1.δεν μπορω με τπτ να βρω στο hancdent sms που ρυθμιζω κ πως την αναφορα παραδοσης για τα SMS. και πως το ρυθμιζω να στελνει με μικρα κ οχι κεφαλαια γραμματα?

2. Μπορει καποιος να μου πει πως(η να μου δωσει ενα LINK) για πληροφοριες πως να το κανω να μπαινουν οι εφαρμογες στην κατρα SD (τα βηματα ολα)

3. Με ποιο προγραμμα βλεπω την ταχυτητα της Cpu?

4.προγραμμα πλοηγησης στα ελληνικα υπαρχει?

5.Προγραμμα για μετρηση δεδομενων?3g wifi..

6.μπορω να ωλεπω την μοαταρια σε ποσοστο %?

 

Σας τα ρωταω μαζεμενα γιατι το κεφαλι μου εχει γεινει καζανι απο το πρωι ψαχνομαι....και σας ευχαριστω ολους

Edited by artel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα μολις εγεινα κατοχος του Joy 845.

το εχω κανει rooted με της μαμας το λογισμικο(οπου εβγαλα κ τα vodafone apps)

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις

1.δεν μπορω με τπτ να βρω στο hancdent sms που ρυθμιζω κ πως την αναφορα παραδοσης για τα SMS. και πως το ρυθμιζω να στελνει με μικρα κ οχι κεφαλαια γραμματα?

2. Μπορει καποιος να μου πει πως(η να μου δωσει ενα LINK) για πληροφοριες πως να το κανω να μπαινουν οι εφαρμογες στην κατρα SD (τα βηματα ολα)

3. Με ποιο προγραμμα βλεπω την ταχυτητα της Cpu?

4.προγραμμα πλοηγησης στα ελληνικα υπαρχει?

5.Προγραμμα για μετρηση δεδομενων?3g wifi..

6.μπορω να ωλεπω την μοαταρια σε ποσοστο %?

 

Σας τα ρωταω μαζεμενα γιατι το κεφαλι μου εχει γεινει καζανι απο το πρωι ψαχνομαι....και σας ευχαριστω ολους

 

1) πας menu ρυθμίσεις ειδοποιήσεων - ειδοποίηση αποστολών - ειδοποίηση κατά την λήψη.

μέσα στην εφαρμογή για να δεις τις αναφορές πατάς menu- περισσότερα - αναφορές παράδοσης.

2) υπάρχει κάτι σε 2.1 android αλλά αν μεταφερθούν δεν ξαναγυρνάνε πίσω και δεν μπορείς να βγάλεις την κάρτα ενώ λειτουργεί πλέον.

4) πολλά αλλά πρέπει να ψάξεις για να τα βρεις. NDRIVE, navigon, sygic και άλλα. εγώ έχω βρει τουλάχιστον 5.

5) έχουν ξαναγράψει άλλα άτομα πως δε υπάρχει πρόγραμμα να διαχωρίζει τα δεδομένα από που κατεβαίνουν.

6) ναι υπάρχουν και widget και από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...