Jump to content

ZTE R221


matt21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H κοπελλα αν καταλαβα καλα ρωταγε για microsd κι οχι για sim.Τελικα ξερει καποιος που το εκανε να μας πει πως μετεφερε τις επαφες του ;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό επειδή διάβαζα εδώ πέρα ότι έχει πολύ καλή διάρκεια η μπαταρία.Αλλά ρε παιδιά με κανονική χρήση κρατάει 2 μέρες μόνο.

Ενα αυτό και ένα δεύτερο (όχι απαραίτητα κακό) ενώ αναγνωρίζει κανονικά το δίκτυο της μιας sim στην δευτερη δεν γράφει το δίκτυο και γράφει invalid imei και εχει ενα εικονιδιο με τα αρχικα rm πάντα στην οθόνη.Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει καποιος που το εκανε να μας πει πως μετεφερε τις επαφες του ;

 

Δεν νομίζω να το έχει κάνει κανείς απ' ότι κατάλαβα...

 

 

Και μια ερώτηση επειδή λέω να το πάρω: Γίνεται να δουλεύει κανονικά με μια SIM ή με την μια απενεργοποιημένη και να μη σε ρωτάει συνεχώς πια θες να χρησιμοποιήσεις; Υπάρχει τέτοια επιλογή; :wink:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό επειδή διάβαζα εδώ πέρα ότι έχει πολύ καλή διάρκεια η μπαταρία.Αλλά ρε παιδιά με κανονική χρήση κρατάει 2 μέρες μόνο.

Ενα αυτό και ένα δεύτερο (όχι απαραίτητα κακό) ενώ αναγνωρίζει κανονικά το δίκτυο της μιας sim στην δευτερη δεν γράφει το δίκτυο και γράφει invalid imei και εχει ενα εικονιδιο με τα αρχικα rm πάντα στην οθόνη.Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό ?

 

χμ... τι εννοείς εσύ κανονικη χρήση;

Αυτο που λες με την προβληματικη sim, ποιας εταιρείας είναι, να το δοκιμάσω κι εγώ; Ίσως να εχει κι αυτο σχέση με το οτι σου τρώει την μπαταρια.

 

 

Οσο για το άλλο, chr 1s _ 86, μπορείς να έχεις, αν θες, ενεργή μονο μία απο τις 2 σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το έχει κάνει κανείς απ' ότι κατάλαβα...

 

 

Και μια ερώτηση επειδή λέω να το πάρω: Γίνεται να δουλεύει κανονικά με μια SIM ή με την μια απενεργοποιημένη και να μη σε ρωτάει συνεχώς πια θες να χρησιμοποιήσεις; Υπάρχει τέτοια επιλογή; :wink:

 

εβαλα σιμ vodafone,wind,cosmote και τις διαβαζει ολες,το αλλο που θες ρυθμισεις,ρυθμισεις διπλης σιμ,μονο η σιμ1 ενεργη η η2 ποια θες εσυ

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σιμ vodafone,wind,cosmote και τις διαβαζει ολες,...

 

Q έβαλες; Μήπως το RM που λέει οτι του βγάζει ειναι roaming;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το έχει κάνει κανείς απ' ότι κατάλαβα...

 

 

Και μια ερώτηση επειδή λέω να το πάρω: Γίνεται να δουλεύει κανονικά με μια SIM ή με την μια απενεργοποιημένη και να μη σε ρωτάει συνεχώς πια θες να χρησιμοποιήσεις; Υπάρχει τέτοια επιλογή; :wink:

 

Η μία είναι της cosmote και η αλλη της q αλλα όποια και αν βάλω στη θέση 2 γράφει invalid imei αλλά δουλεύει κανονικά.Κανονική χρήση εννοώ περίπου 1:30 ώρα ομιλία και πάνω κάτω 20 μηνύματα την μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό επειδή διάβαζα εδώ πέρα ότι έχει πολύ καλή διάρκεια η μπαταρία.Αλλά ρε παιδιά με κανονική χρήση κρατάει 2 μέρες μόνο.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι’ εγώ με την μπαταρία, κράταγε 2 μέρες. Το πήγα πίσω για έλεγχο. Μου το επέστρεψαν και μου είπαν ότι στον έλεγχο δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα δίνοντάς μου όμως ένα νέο φορτιστή. Ω του θαύματος το φόρτισα με το νέο φορτιστή και τώρα η μπαταρία κρατάει μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με zte r221 στην δευτερη δεν γράφει το δίκτυο και γράφει invalid imei.Το πήγα πίσω για έλεγχο.δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα.μου το αλαξσαν για κανουριο και αυτο στην δευτερη sim δεν γράφει το δίκτυο και γράφει invalid imei.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι’ εγώ με την μπαταρία, κράταγε 2 μέρες. Το πήγα πίσω για έλεγχο. Μου το επέστρεψαν και μου είπαν ότι στον έλεγχο δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα δίνοντάς μου όμως ένα νέο φορτιστή. Ω του θαύματος το φόρτισα με το νέο φορτιστή και τώρα η μπαταρία κρατάει μια εβδομάδα.

Ωραία θα κάνω και γω το ίδιο ..Θα το στείλω πίσω για έλεγχο..Πόσο καιρό έκαναν να σου δώσουν καινούριο φορτιστή?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα κάνω και γω το ίδιο ..Θα το στείλω πίσω για έλεγχο..Πόσο καιρό έκαναν να σου δώσουν καινούριο φορτιστή?

3 εβδομάδες, αλλά ήταν την περίοδο των Χριστουγέννων. Βασικά εγώ έδωσα στο κατάστημα όλο το πακέτο μαζί με την συσκευασία. Για έλεγχο έστειλαν μόνο το κινητό χωρίς τον φορτιστή και το τηλέφωνο επέστρεψε στο κατάστημα με νέο φορτιστή, μου έμμεινε και ο παλιός αλλά δεν τον δοκίμασα ξανά. Μπορείς να τους πεις ότι σε παρόμοια περίπτωση έφταιγε ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

^χμ... η αλήθεια είναι οτι εγώ το φορτιζω με τον φορτιστή του huawei vodafone joy 845. Τον δικο του δεν τον έχω βγάλει καν απο το κουτί. Θα τον δοκιμάσω μήπως έχει κι ο δικος μου προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ναι

 

Το μήνυμά σας είναι υπερβολικά μικρό. Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες για να επιτραπεί η δημοσίευσή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλοι την παρέα.

Έχω διαβάσει όλο Thread, μήπως γνωρίζει Καποιος

1) ποιος είναι ο Κωδικος ξεκλειδωματος;

2) Εχοντας σε μια sim ενεργή εισερχομενη κλήση, κ δεύτερη εισερχομενη κλήση στην άλλη sim Γιατί δε την βάζει σε αναμονή κ δείχνει Κλείστο; Σε όλους συμβαίνει αυτο; Δε υπάρχει κάποια λύση να μπαίνει σε αναμονή; Αλλιώς τι νόημα εχει να είναι 2 sim.

Έτσι κάνουν Όλα τα dual sim κινητα;

 

Ευχαριστώ !

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

^ αφότου το ρώτησες, με απασχόλησε το θέμα και κάλεσα το 1392 για να μου στείλουν ρυθμίσεις από την vodafone αλλά ποτέ δεν μου ήρθαν... Εν τω μεταξύ, εγώ δεν στέλνω/λαμβάνω ποτέ MMS οπότε δεν μπήκα στον κόπο να προσπαθήσω να περάσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις αφού μετά δεν θα το δοκίμαζα για να δω αν όντως λειτουργούν σωστά. Οπότε, δεν έχω απάντηση για τα MMS.

 

Αλλά πέρασα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για το wap για να μπω στο VF live! που ήθελα, και όλα δούλεψαν κανονικά!

Απλώς πήγα settings-->connectivity-->data account-->GPRS και προσέθεσα ένα account (με όνομα "VF live manual") με apn wapkarta.vodafone.gr και τα άλλα πεδία όπως είναι, και μετά πήγα services-->WAP-->settings-->profiles-->sim1(ή 2, ανάλογα)-->add new και έφτιαξα ένα προφίλ με όνομα VFlive, homepage http://live.vodafone.com (για να μπαίνω απ'ευθείας στο VFlive), επέλεξα data account το VFlive manual που είχα φτιάξει πριν, τα υπόλοιπα πεδία δεν τα πείραξα. Και το δοκίμασα και δούλεψε. Βέβαια, κάτι φταίει, ίσως η αναλυση της οθόνης, και το vflive φαίνεται χάλια και νομίζω ότι είναι δύσχρηστο έτσι όπως το δείχνει, αλλά πάντως δουλεύει!

 

Άρα αντίστοιχα θα μπορούν να περαστούν και οι ρυθμίσεις για τα MMS -αν κάποιος τις γνωρίζει.

Από ότι είδα πάντως σε άλλο κινητό μου, ο MMS server είναι http://mms.vodafone.gr και apn mms.vodafone.net , δεν ξέρω αν αρκούν αυτά...

 

Επίσης, στο settings-->connectivity-->data account-->GPRS έχει περασμένες "από τη μάνα του" τις ρυθμίσεις WIND internet, WIND MMS, WIND+ για τις οποίες δεν υπάρχει στα Options η επιλογή για διαγραφή ή επεξεργασία. Δηλαδή, εν ολίγοις, οι ρυθμίσεις της WIND δεν σβήνονται!

 

EDIT:

Καλά, θα με τρελάνει! Σήμερα το απόγευμα έμπαινε στο live.vodafone.com και τώρα μου δείχνει μια άλλη σελίδα! Τι πρέπει να βάλω για να μπω στο VFlive, τελικά;

 

2nd EDIT:

Αν σβήσω cookies και cache μπαίνει... Κάθε φορά αυτό πρέπει να κάνω, μάλλον, για να μπει...

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησο κατι??το sar 1,09 ειναι πολυ?

Σκέπτομαι να το αγοράσω και εγω σαν 2 κινητό αλλά ήδη έχω το ZTE BLADE που έχει μεγάλο δείκτη sar (1.35 αν δεν κάνω λάθος) να έχω και το 1,09 δεν είναι πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό επειδή διάβαζα εδώ πέρα ότι έχει πολύ καλή διάρκεια η μπαταρία.Αλλά ρε παιδιά με κανονική χρήση κρατάει 2 μέρες μόνο.

Ενα αυτό και ένα δεύτερο (όχι απαραίτητα κακό) ενώ αναγνωρίζει κανονικά το δίκτυο της μιας sim στην δευτερη δεν γράφει το δίκτυο και γράφει invalid imei και εχει ενα εικονιδιο με τα αρχικα rm πάντα στην οθόνη.Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό ?

 

πήρα και εγώ σήμερα το κινητό.

στην sim1 έβαλα κάρτα της Q , και στην sim2 μια CU που δούλευε κανονικά σε άλλο κινητό.

τώρα μου βγάζει invalid imet στην κάρτα CU, δεν βγάζω νόημα γιατί το κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R221

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...