Jump to content

ZTE R221


matt21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηρα κ γω σημερα μια χαρουλα φαινεται!!!στην οθονη εναλλασονται συνεχως οι εταιρες..ετσι κανει κ σε σας?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα σήμερα που πήγα στο κατάστημα Wind Πανόρμου. :drool:

Νομίζω θα πάρω ΤΡΙΑ να μου βρίσκονται!

Ίσως και ΤΕΣΣΕΡΑ :lol::lol::lol: να βάλω όλα τα βόντα και τα κοσμοκαρτα που έχω για το 1 λεπτό το λεπτό. :dance:

Όσο για το sar, έχει hands-free, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα που πήγα στο κατάστημα Wind Πανόρμου. :drool:

Νομίζω θα πάρω ΤΡΙΑ να μου βρίσκονται!

Ίσως και ΤΕΣΣΕΡΑ :lol::lol::lol: να βάλω όλα τα βόντα και τα κοσμοκαρτα που έχω για το 1 λεπτό το λεπτό. :dance:

Όσο για το sar, έχει hands-free, έτσι δεν είναι;

 

 

Εγω μονο 2 εχω παρει ....:grin:

Ναι εχει hands-free....:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω.

 

Πολυ καλο για δευτερο τηλεφωνο ή για φανταροτηλεφωνο.

 

Η ποιοτητα του ειναι αντιστοιχη των Νοκια αυτης της κατηγοριας τιμης, με τα οποια εχει και καποια κοινα χαρακτηριστικα (ραδιοφωνο, φακο, ανοιχτη συνομιλια, μαπα οθονη πρεπει να σκρολαρεις ανελεητα για να διαβασεις ενα SMS).

Σε σχεση με τα Νοκια εχει ομως εξτρα στην ιδια τιμη:

1. 2 sim!!!

2. Καμερα vga (υποτυπωδης, αλλα εχει)

3. Παιρνει καρτα microsd, διαβασε μαλιστα 8GB καρτα με mp3, και η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα απο το βυσμα 3,5" που εχει, στα mp3 και στο ραδιοφωνο, ειναι ανελπιστα καλη! (αντιθετα με καποια "κινεζικα" ο ηχος ειναι καθαρος χωρις παρασιτα και χσσσσσ...)

4. Μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο κλησης (οχι ομως και ηχο sms) απο την καρτα microSD, απλα το ειδα σαν option δεν το δοκιμασα ομως ακομη.

 

Η εσωτερικη μνημη ειναι μικρη μολις 5mb,

τα κουμπια κανουν ενοχλητικο κλικ στο πατημα,

ο φορτιστης εχει microUSB βυσμα και ειναι ο πιο μικρος που εχω δει σε κινητο (μεγεθος μικρου σπιρτοκουτου! )

εχει ηχογραφηση συνομιλιας χωρις το ενοχλητικο μπιπ που κανουν αλλα κινητα ανα λεπτο...

 

Αμα ειχε και bluetooth θα τα εσπαγε τελειως....

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχει βγει εξω το Nokia C2-00 με τα ιδια χαρακτηριστικα,

και επιπλεον bluetooth και υποδοχη στο πλαι για να βαζεις βγαζεις τη μια SIM χωρις επανεκκινηση (hotswap),

αλλα εδω δε μας κανουν την τιμη να το φερουν (μαλλον πιστευουν οτι θα τους "φαει" μεριδα απο τις πωλησεις των ακριβοτερων κινητων)...

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχει βγει εξω το Nokia C2-00 με τα ιδια χαρακτηριστικα,

και επιπλεον bluetooth και υποδοχη στο πλαι για να βαζεις βγαζεις τη μια SIM χωρις επανεκκινηση (hotswap),

αλλα εδω δε μας κανουν την τιμη να το φερουν (μαλλον πιστευουν οτι θα τους "φαει" μεριδα απο τις πωλησεις των ακριβοτερων κινητων)...

 

βασικά το c2-00 έχει 5-6 μήνες που το έχουν ανακοινώσει και δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στην αγορά... και γω το c2 περίμενα αλλά με 25 ευρώ που κάνει το zte δεν αξίζει να περιμένεις άλλο, το παίρνεις και ποτέ βγει κάτι το αλλάζεις μετα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι..

οταν γραφετε μηνυμα παρατηρειτε ενα lag μεχρι να δειτε το γραμμα που πατατε στην οθονη?ειχα ενα jaga v28 κ μεχρι να γραψω το μηνυμα...εγω παταγα τα πληκτρα κ εβλεπα τα γραμματα στην οθονη σαν animation...

ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι..

οταν γραφετε μηνυμα παρατηρειτε ενα lag μεχρι να δειτε το γραμμα που πατατε στην οθονη?ειχα ενα jaga v28 κ μεχρι να γραψω το μηνυμα...εγω παταγα τα πληκτρα κ εβλεπα τα γραμματα στην οθονη σαν animation...

ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων

 

Σκέφτομαι το JAGA v28. Xειρίζεται και τις δύο κάρτες sim ταυτόχρονα? Και απο μπαταρία πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι..

οταν γραφετε μηνυμα παρατηρειτε ενα lag μεχρι να δειτε το γραμμα που πατατε στην οθονη?ειχα ενα jaga v28 κ μεχρι να γραψω το μηνυμα...εγω παταγα τα πληκτρα κ εβλεπα τα γραμματα στην οθονη σαν animation...

ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων

 

κοίταξε στα μηνύματα όταν γράφεις με τ9 αν γράφεις γρήγορα το κινητό έχει λίγη καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Spidergr...το ίδιο γινοταν κ στο jaga v28

 

(azazyl οταν μιλαγεσ στην πρωτη, η δευτερη εδειχνε κλειστη..πολυ ευχρηστο παντως,πολυ μικρο κ ελαφρυ,πολυ καλη ακουστικη αλλα μικρή μπαταρια.1 με 1,30 μερα με μετρια χρηση...)

 

Α! Και τωρα που το θυμηθηκα!!! Στο JAGA V28 οταν δεν ειχε μπαταρια, δεν σε αφηνε να καλεσεις κ σου ελεγε LOW BATTERY. Στο ΖΤΕ συμβαίνει το ίδιο? Ηταν καπως εκενυριστικο οταν εστω κ μισο δευτερολεπτο ηθελες να πεις δεν εχω μπαταρια κ δεν σε αφηνε...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

Με την συνδεση USB to PC, το "βλέπει" το κινητο;

μπορείς να μεταφέρεις αρχεία στην κάρτα;

συγχρονίζει με Outlook;

Κάποιος έξυπνος τροπος για τη μεταφορά των επαφών;

Ο φορτιστής συνδέεται στη miniUSB;

Από τον υπολογιστή φορτίζει με το USB;

Edited by makisg3
Link to comment
Share on other sites

Με την συνδεση USB to PC, το "βλέπει" το κινητο;

μπορείς να μεταφέρεις αρχεία στην κάρτα;

συγχρονίζει με Outlook;

Κάποιος έξυπνος τροπος για τη μεταφορά των επαφών;

 

Το βλεπει αλλα δεν ξερει τι συσκευη ειναι (δεν εχει τους οδηγους). Δε μπορεις να κανεις τιποτα, παρα μονο φορτιση. (επισης καλωδιο data USB--->microUSB δεν εχει στη συσκευασια, χρησιμοποιησα ενα που ειχα απο motorola)

 

Ο φορτιστής συνδέεται στη miniUSB;

Από τον υπολογιστή φορτίζει με το USB;

 

Ο φορτιστης ειναι μονοκομματος με ενσωματωμενο καλωδιο και εχει βυσμα microUSB (οχι miniUSB).

Απο τον υπολογιστη φορτιζει ναι (αλλα θες ειδικο καλωδιο microUSB, ή ανταπτορα απο miniUSB σε microUSB).

Link to comment
Share on other sites

Επισης οσον αφορα την καρτα microsd, υποψιν οτι προσπαθει αυτοματα να κανει λιστα με τα αρχεια .mp3 μονο του, αλλα για καποιο λογο δεν τα καταφερνει. Πρεπει να του δειξετε τον φακελο με τα .mp3 χειροκινητα (αλλιως θα νομιζετε οτι δεν βλεπει την καρτα, κατι που δεν ισχυει).
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στις... εκπτώσεις, 22,41€ :p

Το δοκιμάζω ακόμα, νταξ, έχω διάφορα θεματάκια με τα μενού κλπ αλλά δεν πειράζει.

Μόνο προβληματάκι είναι ότι όταν πας να κάνεις την κλήση σου λέει αν θες να την κάνεις από την σιμ1 ή την σιμ2, κι εγώ που εναλλάσσω διάφορες σιμ πρέπει να θυμάμαι ποια είναι η 1 και ποια η 2, ή να τσεκάρω κάθε φορά. Γενικά, οκ, θυμάμαι, αλλά αν κάποιος είναι λίγο μεθυσμένος ή στρεσαρισμένος είναι πολύ πιθανόν να γίνει λάθος :rolleyes:

Μην πίνετε όταν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε dual sim κινητό ;)

:lol:

 

εδιτ:

το πήρα Τρίτη και με την εργοστασιακή φόρτιση της μπαταρίας (2 από τα 3 νταμάκια) με έβγαλε μέχρι Δευτέρα απόγευμα!

Νταξ, το ξέρω ότι δεν μιλάω πολύ αλλά κουφάθηκα με το πόσο κράτησε!

Θεωρώ ότι είναι "νέου τύπου" μπαταρία λιθίου και έτσι αγνόησα την υπόδειξη του υπαλλήλου που μου το πούλησε για φόρτιση 8 ώρες κλπ. Καλά δεν έκανα; Δεν θυμάμαι αν φορτίζω αναμμένο ή σβηστό. Σβηστό έκανε 2μιση περίπου ώρες να φορτίσει. Νext time φόρτιση αναμμένο και όποια από τις 2 κάνει περισσότερη ώρα αυτή θα είναι η slow charge και θα την προτιμώ.

 

Για δεύτερο κινητό που το 'χω είναι σούπερ!

Πάω να πάρω αλλό ένα να το 'χω!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

οντως ατελειωτη η μπαταρια ακουω εδω και 4 μερες απο καμια 4-5 ωρες ραδιο και αυτη ειναι φουλ

να πω τωρα απο που μπορω να το βαλω σε κατασταση πτησης γιατι δεν μπορω να το εντοπισω θα :O πολυ

απο θεσσαλονικη οποιος ενδιαφερετε υπαρχει στην wind στο ωραιοκαστρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ Αν δεν είναι πολύ αργά και δεν έχεις ήδη πετάξει:

settings --> dual sim settings --> flight mode

 

[Το'χω στα αγγλικά, ελπίζω να το βρεις.]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν απο λιγο καιρο το ειδα αυτο το τηλεφωνακι στα καταστηματα γουιντ και σκαλωσα με 25€ που ειχε και κοιταγα τα χαρακτηριστηκα του το καλο ειναι οτι μπορεισ να το παρεισ και σαν mp3 player και για ακους ραδιοφωνο και να το εχεις εφεδρικο οταν εισαι στον δρομο και δεν εχεις μπαταρια στο βασικο σου κινητο τηλεφωνο . αυτο που με προβληματιζει ειναι το μενου ; και το ποσο ευχρηστο ειναι , μοιαζει πολυ με νοκια μοντελο εμφανισιακα αλλα προφανως δεν εχει νοκια μενου. ετσι δεν ειναι; γενικα το μενου του ειναι ευχρηστο;. οσο για την μπαταρια του απο οτι βλεπω εξυπηρετει πολυ απο οσο γραφεται. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν απο λιγο καιρο το ειδα αυτο το τηλεφωνακι στα καταστηματα γουιντ και σκαλωσα με 25€ που ειχε και κοιταγα τα χαρακτηριστηκα του το καλο ειναι οτι μπορεισ να το παρεισ και σαν mp3 player και για ακους ραδιοφωνο και να το εχεις εφεδρικο οταν εισαι στον δρομο και δεν εχεις μπαταρια στο βασικο σου κινητο τηλεφωνο . αυτο που με προβληματιζει ειναι το μενου ; και το ποσο ευχρηστο ειναι , μοιαζει πολυ με νοκια μοντελο εμφανισιακα αλλα προφανως δεν εχει νοκια μενου. ετσι δεν ειναι; γενικα το μενου του ειναι ευχρηστο;. οσο για την μπαταρια του απο οτι βλεπω εξυπηρετει πολυ απο οσο γραφεται.

 

Ειναι πολυ ευκολο το μενου του,αλλα πολυ κινεζια...(επετευχθει κτλ...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι εύκολο, του πήρα τον αέρα σε 1 μέρα.

Και για να αποφεύγω τις κουλές μεταφράσεις που δεν καταλαβαίνω τι στο λύκο θέλουν να πουν, και τις συντομογραφίες του τύπου Ρυθ.Ασφ.Χρησ.Εικ.Μην. (μη υπαρκτό, τυχαίο παράδειγμα) που δεν βγάζεις άκρη, ΠΑΝΤΑ τα μενού σε όλα μου τα κινητά στα Αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους , παρακαλώ μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί έχω 3 μέρες το ZTE R221 και δεν μπορώ να βρω :worry: αν αλλάζουν οι ήχοι κλήσεις . Παρακαλώ αν με βοηθήσετε θα είμαι ευτυχής . Ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

^ αν εννοεις να βαλεις καποιο αλλο απο τα ηδη υπαρχοντα ringtones, πας user profiles και σε οποιο θες μπαινεις στο customize -> 1 tone settings και διαλέγεις τι ηχους θες για κάθε σιμ.

Αν εννοείς να βάλεις αλλο δικο σου ηχο, δεν ξέρω πώς γινεται αλλά σιγουρα γινεται.

 

Εγώ ανακαλυψα ενα αλλο προβλημα:

στα σταλθέντα sms δεν σου δείχνει ημέρα και ώρα αποστολης! Οποτε, δεν ξερεις ποτε το έστειλες το μηνυμα! φτου!

Link to comment
Share on other sites

^ αν εννοεις να βαλεις καποιο αλλο απο τα ηδη υπαρχοντα ringtones, πας user profiles και σε οποιο θες μπαινεις στο customize -> 1 tone settings και διαλέγεις τι ηχους θες για κάθε σιμ.

Αν εννοείς να βάλεις αλλο δικο σου ηχο, δεν ξέρω πώς γινεται αλλά σιγουρα γινεται.

 

Εγώ ανακαλυψα ενα αλλο προβλημα:

στα σταλθέντα sms δεν σου δείχνει ημέρα και ώρα αποστολης! Οποτε, δεν ξερεις ποτε το έστειλες το μηνυμα! φτου!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!! :) με βοήθησες αφάνταστα γιατί είχα αρχίσει να απαγοητεύομαι νομίζοντας ότι έχει μόνο ένα πολύ σιγανό ήχο που ακούγεται μόνο αν είσαι κοντά στο τηλέφωνο

 

Πράγματι δεν εμφανίζει ημερομηνια στα εξερχόμενα μηνύματα :(

 

Ευχαριστώ για άλλη μία φορά και να είσαι πάντα καλά, ελπίζω να τα ξαναπούμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R221

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...