Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δε κανω λαθος μου φαινεται οτι ειναι εξω απο τη φαρμα του χεσκεθ?πως τον λεγανε και σκεφτομαι μηπως ειναι αυτος που εγινε ζομπης

 

εξου και το μπαρμπας:lol:

Ήταν την περίοδο που ήταν στην φάρμα του Χέρσελ η δεύτερη σεζόν και αυτό το ζόμπι το κοιτούσε ο Shane στη θέση του συνοδηγού καθώς του μιλούσε ο Ρικ. Τεσπά, απλές θεωρίες που απλά πιστεύω κίνησαν την περιέργεια κάποιων επειδή μπήκε στο intro η σκηνή αυτή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα άλλο έλα έμεινε για το TWD, ώστε να τελειώσει η σεζόν και να αρχίσει το πιο ενδιαφέρον TFWD.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και τι μαθαίνουμε: και άλλος χαρακτήρας από το TWD εκτός του Morgan θα εμφανιστεί στο νέο FTWD!

 

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και τι μαθαίνουμε: και άλλος χαρακτήρας από το TWD εκτός του Morgan θα εμφανιστεί στο νέο FTWD!

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Εννοείς αυτοί που θα εμφανιστούν μόνο στο πρώτο επεισόδιο;

Διάβασα ότι θα εμφανιστούν η Κάρολ και ο Ρικ. Θα προσπαθήσουν να τον πείσουν να μείνει μαζί τους, αλλά ο Μόργκαν θέλει να φύγει μόνος. Θα φύγει και θα βρει μετά τον γκρουπ του FTWD.

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε επιτέλους, τελειωσε :p

 

Καλά ξεκίνησε και το FTWD, το οποίο διαδραματίζεται παράλληλα πλέον με το TWD. Η κατάλαβα λάθος;

 

 

Ο Νικ πώς κατάφερε μετά την ανατίναξη του φράγματος να ξαναβρεθεί με τον Στραντ και την αδερφή του στην τελευταία σκηνή;

 

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το φινάλε. Δύο σκηνές ευχαριστήθηκα πιο πολύ:

 

-

το σαμποτάζ του Γιουτζίν

 

-

η μπουνιά που του έδωσε η Ροζίτα

:lol:

Πάντως το τέλος του αφήνει πολλά ανοιχτά μέτωπα.

 

 

Αφήνει ο Ντάριλ ζωντανό τον Ντουάιτ. Πώς ξερουμε ότι δεν θα γυρίσει πίσω πάλι και με τι σκοπούς;

 

Η Μάγκι, ο Ντάριλ και ο Τζιζους θέλουν νεκρό τον Νιγκαν. Αυτό θα τους φέρει αντιμέτωπους με τον Ρικ και την Μισόν. Τι παίζει εκεί;

 

Το ότι κράτησαν και τον Νιγκαν ζωντανό για ακόμα μια σεζόν σίγουρα, δείχνει ότι έχει μέλλον ακόμα και αυτός. Τώρα τι μέλλον θα έχει και αν θα καταφέρει να αποδράσει η να κάνει κάτι κακό στην ομάδα, θα δείξει.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τέλος του αφήνει πολλά ανοιχτά μέτωπα.

 

 

Αφήνει ο Ντάριλ ζωντανό τον Ντουάιτ. Πώς ξερουμε ότι δεν θα γυρίσει πίσω πάλι και με τι σκοπούς;

 

Η Μάγκι, ο Ντάριλ και ο Τζιζους θέλουν νεκρό τον Νιγκαν. Αυτό θα τους φέρει αντιμέτωπους με τον Ρικ και την Μισόν. Τι παίζει εκεί;

 

Το ότι κράτησαν και τον Νιγκαν ζωντανό για ακόμα μια σεζόν σίγουρα, δείχνει ότι έχει μέλλον ακόμα και αυτός. Τώρα τι μέλλον θα έχει και αν θα καταφέρει να αποδράσει η να κάνει κάτι κακό στην ομάδα, θα δείξει.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφήνει όντως κάποια. Αλλά για μένα άνετα θα μπορούσε να ήταν και το τελευταίο επεισόδιο της σειράς γενικά.

 

Ο Ντάριλ θα μπορούσε να είχε σκοτώσει τον Ντουάιτ (το περίμενε κιόλας), αλλά δεν το έκανε. Άρα πιστεύω πως αν γυρίσει δεν θα κάνει κακό στην ομάδα του Ρικ. Έτσι όπως το είδα, δεν θα μου κάνει εντύπωση αν τον πασάρουν και αυτόν στο FTWD.

 

Η Μάγκι θα το φάει το κεφάλι της μου φαίνεται. Ίσως κάνουν βλακεία να τον σκοτώσουν και κάπως έτσι θα δραπετεύσει...

 

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο επεισόδιο που μου άρεσε...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

 

Άντε, θα μπει σε χρήση η φυλακή που έχτισε ο Μόργκαν πριν 2-3 χρόνια. Oh wait, τα πάντα κάηκαν :P

Χλιαρό μου φάνηκε πάντως. Φταίει βασικά ότι τα 2 τελευταία φινάλε ήταν ο Νίγκαν με το ρόπαλο και η φάση στην Αλεξάνδρια.

 

 

Περιμένω να δω τι θα γίνει τελικά μετο ελικόπτερο που έδειξε στο 13. Ελπίζω ότι δεν ήταν απλά για να μας σπάσουν τα νεύρα και το εμφανίζουν σε τυχαίες φάσεις.

Παντώς ακόμα πιστεύω ότι έπρεπε να ήταν η τελευταία season. Είχε ωραίο κλείσιμο και νομίζω έχει κουράσει με τις συνεχείς επαναλήψεις. Τέλειωσε ο πόλεμος, όλα καλά, περιμένουμε την επόμενη εχθρική ομάδα που θα εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, θα μπει σε χρήση η φυλακή που έχτισε ο Μόργκαν πριν 2-3 χρόνια. Oh wait, τα πάντα κάηκαν :P

Χλιαρό μου φάνηκε πάντως. Φταίει βασικά ότι τα 2 τελευταία φινάλε ήταν ο Νίγκαν με το ρόπαλο και η φάση στην Αλεξάνδρια.

 

 

Περιμένω να δω τι θα γίνει τελικά μετο ελικόπτερο που έδειξε στο 13. Ελπίζω ότι δεν ήταν απλά για να μας σπάσουν τα νεύρα και το εμφανίζουν σε τυχαίες φάσεις.

Παντώς ακόμα πιστεύω ότι έπρεπε να ήταν η τελευταία season. Είχε ωραίο κλείσιμο και νομίζω έχει κουράσει με τις συνεχείς επαναλήψεις. Τέλειωσε ο πόλεμος, όλα καλά, περιμένουμε την επόμενη εχθρική ομάδα που θα εμφανιστεί.

Στο τέλος, αυτοί με τα ελικόπτερα θα είναι από την "Umbrella corporation" του Resident evil :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έδειξε την Jordie πουθενά, εκείνη την κυριουλα.

Τι γίνανε αυτές;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έδειξε την Jordie πουθενά, εκείνη την κυριουλα.

Τι γίνανε αυτές;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Λογικά την επόμενη σεζόν θα μάθουμε περισσότερα. Και για εκείνη την τύπισσα και για τα ελικόπτερα. Επίσης, ο Χιθ δεν ξέρουμε τι απέγινε.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά την επόμενη σεζόν θα μάθουμε περισσότερα. Και για εκείνη την τύπισσα και για τα ελικόπτερα. Επίσης, ο Χιθ δεν ξέρουμε τι απέγινε.

 

Που τη θυμήθηκες αυτή την ψυχή; Παίζει να τον έχουν ξεχάσει και οι ίδιοι :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Που τη θυμήθηκες αυτή την ψυχή; Παίζει να τον έχουν ξεχάσει και οι ίδιοι :p

 

Χαχα...καλά και τον Μόργκαν στο 1ο-2ο επεισόδιο της σειράς τον είδαμε και μετά ξανά στην 3η σεζόν. Άρα τα κάνουν κάτι τέτοια :p

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Περίμενα να δω μάχη, όχι σαμποτάζ κι ειδικά απ' τον αχώνευτο!! Επειδή γουστάρω τρελά John Winchester, παίζει να φρίκαρα μ' αυτό που είδα... Δε μου άρεσε καθόλου το flashback του Rick και γενικά δεν είμαι φαν "ελάτε όλοι μαζί για έναν καλύτερο ζομπόκοσμο" ας κάνει ο καθένας τη δουλειά του κι ας σκοτώνουν ζόμπια αντί ν' αλληλοσκοτώνονται (δε θα είχαμε plot θα μου πείτε, σωστά).

 

Περί Fear, ερώτηση, διότι δεν το είδα όλο το επεισόδιο, κοιμήθηκα στα πρώτα 15' .... Θα το δώ όμως απόψε αν προλάβω! Είδαμε τον Morgan και την παρέλαση να τον πείσουν, το Fear έδειχνε την αρχή του outbreak. Θα το συνεχίσουν με άλμα στα χρόνια του Walking?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να δω μάχη, όχι σαμποτάζ κι ειδικά απ' τον αχώνευτο!! Επειδή γουστάρω τρελά John Winchester, παίζει να φρίκαρα μ' αυτό που είδα... Δε μου άρεσε καθόλου το flashback του Rick και γενικά δεν είμαι φαν "ελάτε όλοι μαζί για έναν καλύτερο ζομπόκοσμο" ας κάνει ο καθένας τη δουλειά του κι ας σκοτώνουν ζόμπια αντί ν' αλληλοσκοτώνονται (δε θα είχαμε plot θα μου πείτε, σωστά).

 

Περί Fear, ερώτηση, διότι δεν το είδα όλο το επεισόδιο, κοιμήθηκα στα πρώτα 15' .... Θα το δώ όμως απόψε αν προλάβω! Είδαμε τον Morgan και την παρέλαση να τον πείσουν, το Fear έδειχνε την αρχή του outbreak. Θα το συνεχίσουν με άλμα στα χρόνια του Walking?

Απ' ότι φαίνεται, ναι. Δείχνουν να συμβαδίζουν πλέον οι δύο σειρές. Θα δεις στα επόμενα λεπτά τα όσα λέει on camera σε μια ακόμα νέα χαρακτήρα του fear ο Μόργκαν και θα καταλάβεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα να έχουμε κάποια ολοκλήρωση στο θέμα με την εκτέλεση του Νήγκαν.

Πιστεύω όλος ο κόσμος αυτό περίμενε.

Ποιοι την πλήρωσαν για την αγριότητα των Savior; Μόνο ο Σάιμον.

Δεν άξιζε και ο Γιουτζίν ή και ο Dwight να την φάνε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δύο σαιζόν μας έχουν ζαλισει τα @@ με τον Νιγκαν και το μίσος τους για αυτόν και αντί να τον σκοτώσουν, τον σώζουν και θα τον βάλουν να τους καμαρώνει κιόλας.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου άρεσε. Περίμενα κάτι περισσότερο και μου φάνηκε σαν "ξεπέτα".

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Απ' ότι φαίνεται, ναι. Δείχνουν να συμβαδίζουν πλέον οι δύο σειρές. Θα δεις στα επόμενα λεπτά τα όσα λέει on camera σε μια ακόμα νέα χαρακτήρα του fear ο Μόργκαν και θα καταλάβεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα το δώ απόψε.

 

Μόνο εγώ συμπαθώ τον Negan? :wacko:

 

Πάντως συμφωνώ μαζί σας, μου φάνηκε προχειροδουλειά το τελευταίο επεισόδιο του Walking.

Η μετάλλαξη του Ρικ, μετά το γράμμα του Coral μου φαίνεται εμετική και για δεύτερες ευκαιρίες κλπ τη στιγμή που στη φυλακή, εν ζωή ο Coral φερόταν σα βλαχοαμερικανόμπατσος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα το δώ απόψε.

 

Μόνο εγώ συμπαθώ τον Negan? :wacko:

 

Πάντως συμφωνώ μαζί σας, μου φάνηκε προχειροδουλειά το τελευταίο επεισόδιο του Walking.

Η μετάλλαξη του Ρικ, μετά το γράμμα του Coral μου φαίνεται εμετική και για δεύτερες ευκαιρίες κλπ τη στιγμή που στη φυλακή, εν ζωή ο Coral φερόταν σα βλαχοαμερικανόμπατσος.

 

Ο Νίγκαν κατά βάθος είναι συμπαθητικός :p Εγώ προσωπικά δεν ήθελα να τον σκοτώσουν. Έχει πιο ενδιαφέρον να είναι ζωντανός.

 

Ο Ρικ άλλαξε λόγω του γιου του και αυτό το βρίσκω νορμάλ. Κάτι που του ήταν πολύ δύσκολο γι' αυτό είπε πως τελικά υπερίσχυσε ο οίκτος παρά η οργή του, κάτι που όπως φάνηκε ούτε ο ίδιος το περίμενε.

 

Αυτό που δεν ήταν ξεκάθαρο είναι εάν η Μάγκι και οι λοιποί θα στραφούν κατά του Νίγκαν ή κατά των Ρικ-Μισόν. Γιατί κυρίως εστίασε στο ότι "θα δείξουμε πως Ρικ-Μισόν είναι λάθος". Μήπως θα έχουμε "πόλεμο" ηγεσίας-εξουσίας;

Link to comment
Share on other sites

Δύο σαιζόν μας έχουν ζαλισει τα @@ με τον Νιγκαν και το μίσος τους για αυτόν και αντί να τον σκοτώσουν, τον σώζουν και θα τον βάλουν να τους καμαρώνει κιόλας.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο οτι μου εχουν πει στα κομικ ο νιγκαν την ιδια καταληξη εχει.

τον αφηνουν ζωντανο και τον χωνουν σε μια φυλακη :)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Season Finale 1 (2011) – 6 εκ. τηλεθεατές, 3 rating

 

Season Finale 2 (2012) – 9 εκ. τηλεθεατές, 4.7 rating

 

Season Finale 3 (2013) – 12.4 εκ. τηλεθεατές, 6.4 rating

 

Season Finale 4 (2014) – 15.7 εκ. τηλεθεατές, 8 rating

 

Season Finale 5 (2015) – 15.8 εκ. τηλεθεατές, 8.2 rating

 

Season Finale 6 (2016) – 14.2 εκ. τηλεθεατές, 6.9 rating

 

Season Finale 7 (2017) – 11.3 εκ. τηλεθεατές, 5.4 rating,

 

Season Finale 8 (2018) – 7.9 εκ. τηλεθεατές, 3.4 rating

 

με λίγα λόγια πάτωσε το φινάλε της 8ης σεζόν:cool:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...