Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως πολυ δυνατο επεισοδιο και πολυ splatter επισης. Απο εδω και περα αρχιζουν τα οργανα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ δυνατο επεισοδιο και πολυ splatter επισης. Απο εδω και περα αρχιζουν τα οργανα!

 

Πολύ δυνατό επεισόδιο με πολυυυυύ αίμα...όλα τα είχε. Έχει να γίνει πανικός στα επόμενα!

O παπάς μεγάλο νούμερο

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε τελείως πρόχειρο. Το ένα πίσω από το άλλο σαν να βιάζονταν. Τέλος πάντων, άρχισαν τα όργανα.

 

 

Δεν κατάλαβα τι εννοούσε βέβαια το παλληκάρι, ο γιός της αρχηγού πριν πεθάνει, αλλά θα φανεί στο επόμενο.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα.

Άλλος ένας άδικος θάνατος.

Μερικοί τύποι θέλουν σκότωμα από την νέα κοινότητα.

Όντως πολύ σπλατερ και βλέπω να γίνεται χοντρό ξεκαθάρισμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως κρίμα. Εγώ νόμιζα ότι θα φάνε τον

Glenn. Μετά από αυτά που είπε ο παπάς στην Deanna όταν μάθει ότι σκοτώθηκε ο γιος της θα γίνει πανικός

Πάντως η Κάρολ με τη συμπεριφορά που έχει αρχίζει και μου τη δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυυυ ωραίο επεισόδιο!!

 

 

Να δείτε που ο παπάς θα έχει δίκιο :P

Τώρα που θα μάθει η τύπισσα πως πέθανε ο γιος της λογικά θα γίνει της τρελης...

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοούσε βέβαια το παλληκάρι, ο γιός της αρχηγού πριν πεθάνει, αλλά θα φανεί στο επόμενο.

 

 

Επεισόδιο 12, η πρώτη έξοδος της ομάδας του (μαζί με τον Νίκολας) και τους Γκλεν κλπ, ανέφερε πως υπήρχαν άλλοι 4 που έκαναν αυτές τις εξόδους οι οποίοι σκοτώθηκαν επειδή φοβήθηκαν.

Σε αυτήν την σκηνή ομολογεί πως αυτός και ο Νίκολας ήταν αυτοί που τρομοκρατήθηκαν και πήραν στον λαιμό τους την υπόλοιπη ομάδα.

 

 

Πάντως η Κάρολ με τη συμπεριφορά που έχει αρχίζει και μου τη δίνει.

 

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ μετά το τέλος του επεισοδίου. Βασικά σχεδόν από την μέρα που πήγαν εκεί :p

 

δε διαβαζω τα σποιλερ σας ρε καλοπαιδα!!!! κανω υπομονη μεχρι να το δω!!!

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μη μπαίνεις καθόλου στο θέμα. Έτσι έκανα κι εγώ :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλο επεισοδιο,ειδικα απο τη μεση και μετα.ο παπας ειναι...:X γενικα δε μπορω να καταλαβω τι αντιμετωπιζει...πρωτα τους αφησε ολους εξω απο την εκκλησια(την πρωτη) τωρα....τι να πω.

 

 

καλα ο υιος της κυβερνητου,πολυ τσοπανης ρε παιδι μου...για να μη πω για τον αλλο

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η παρέα συνεχίζει να κάνει τα ίδια λάθη. Στην προσπάθεια τους να σώσουν τον οποιοδήποτε ακόμα και εκτός παρέας ρισκάρουν και καταλήγουν να χάνουν μέλη της ομάδας. Κάποια στιγμή πιστεύω θα το πάρουν χαμπάρι και θα κοιτάξουν μόνο την πάρτη τους. Π.χ. ο Redneck ginger κόντεψε να πεθάνει για να σώσει την γυναίκα εκεί με τον φορτωτή. Και οι άλλοι έτσι λειτουργούν. Το ανέφεραν δύο φορές. Μια εκεί που είπαν μεταξύ τους ότι έτσι κάνουνε (τους παρατάνε δηλαδή για να μην έχουν πολλές απώλειες) και μια στο super market που το είπε ο γιος της κυβερνήτου. Πάντως εκεί με τις περιστρεφόμενες πόρτες περίμενα την ανατροπή. Αφού είδαν ότι ο άλλος δε δίστασε να τους παρατήσει πριν έπρεπε να σπρώξουν την πόρτα να βγουν αυτοί και να θυσιαστεί ο άλλος. Και δε φτάνει που δεν έγινε αυτό δεν φαγώθηκε ο Glenn αλλά ο μαυρούκος! Ε όχι!
Link to comment
Share on other sites

Thx παιδιά. Ούτε εγώ κατάλαβα που αναφερόταν ο γιος της κυβερνήτη. Ο παπάς πάντως είναι ο χειρότερος όλων. έκανε τέρατα, οι άλλοι τον πήραν μαζί τους και αυτός για μια ακόμη φορά κοιτάει τον ποπο του
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η παρέα συνεχίζει να κάνει τα ίδια λάθη. Στην προσπάθεια τους να σώσουν τον οποιοδήποτε ακόμα και εκτός παρέας ρισκάρουν και καταλήγουν να χάνουν μέλη της ομάδας. Κάποια στιγμή πιστεύω θα το πάρουν χαμπάρι και θα κοιτάξουν μόνο την πάρτη τους. Π.χ. ο Redneck ginger κόντεψε να πεθάνει για να σώσει την γυναίκα εκεί με τον φορτωτή. Και οι άλλοι έτσι λειτουργούν. Το ανέφεραν δύο φορές. Μια εκεί που είπαν μεταξύ τους ότι έτσι κάνουνε (τους παρατάνε δηλαδή για να μην έχουν πολλές απώλειες) και μια στο super market που το είπε ο γιος της κυβερνήτου. Πάντως εκεί με τις περιστρεφόμενες πόρτες περίμενα την ανατροπή. Αφού είδαν ότι ο άλλος δε δίστασε να τους παρατήσει πριν έπρεπε να σπρώξουν την πόρτα να βγουν αυτοί και να θυσιαστεί ο άλλος. Και δε φτάνει που δεν έγινε αυτό δεν φαγώθηκε ο Glenn αλλά ο μαυρούκος! Ε όχι!

Παλληκάρι, το έχουμε πει δεκάδες φορές.

Βάζε spoiler Όπως κάνουν και οι άλλοι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρι, το έχουμε πει δεκάδες φορές.

Βάζε spoiler Όπως κάνουν και οι άλλοι.

 

Παλικάρι το έχουμε ξαναπεί εκατοντάδες φορές. Μετά την επίσημη προβολή στο Fox γράφουμε κανονικά. Να βάλω spoiler πριν να το δείξει η Tv οκ, αλλά να βάλω και spoiler δύο μέρες αφού μπορεί κάποιος να το δει από torrent και μια μετά την επίσημη προβολή? Λίγο υπερβολικό δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ο Πάτερ μεγάλη λερα και αχάριστος προς την ομάδα που τον έσωσε. Βέβαια ακόμα και τώρα Όταν ρουφιανεψε τους υπόλοιπους έκανε αναφορά για διάβολο που εμφανίζεται με μορφή αγγέλου.....Για την πάρτη του το έλεγε....

Προμηνύεται ο κακός χαμός, ιδίως από την στιγμή που ο Ρικ θα "φάει" τον μοναδικό γιατρό της κοινότητας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γ@μάτο επεισόδιο! :D Στο επόμενο χαλαρά θα γίνει της π...... όταν θα μάθει η άλλη για τον κανακάρη της! (ειδικά μετά την πλύση εγκεφάλου από τον παπά) Έχω την εντύπωση πως στο τέλος δεν θα μείνει κανείς από τους παλιούς της κοινότητας! :lol: :ninja:

Όσο για τα σπόιλερ, το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να μπαίνει στο τόπικ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ το επεισόδιο για να γλυτώνει την μανούρα!;)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω,δεν υπαρχει λογος 2 μερες μετα.ετσι κ αλλιως εγω δε μπαινω ποτε απο κυριακη και μετα μεχρι να το δω...

 

ολα καλα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μην τσακώνεσται παιδιά.. αν είναι να το καθιερώσουμε να βάζουμε πάντα spoilers αλλά και εγώ δεν μπαίνω επίτηδες στο θέμα πριν δω το επεισόδιο..

 

σχετικά με το επεισόδιο τώρα

 

για μένα το καλύτερο όλης της σεζόν μέχρι στιγμής.. έγινε πανικός

 

η κάρολ μου αρέσει τόσο πολύ.. είναι απόμακρη και ψυχρή με το παιδί γιατί δεν θέλει να δεθεί μαζί του γιατί ξέρει ότι κάποια στιγμή θα πεθάνει και αρκετά έχει τραβήξει με παιδιά (το παιδί της πέθανε, τα άλλα δύο κοριτσάκια που είχε υπό την προστασία της πέθαναν)

από τον παπά δεν το περίμενα καθόλου αυτό. του αξίζει να πεθάνει όπως και με τον άλλον τον ηλίθιο που εξαιτίας του πέθαναν δύο άνθρωποι.

θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα κάνει ο ρικ με τον γιατρό στο επόμενο. '

και τέλος δεν πιστεύω ότι θα προλάβουν να τσακωθούν μεταξύ τους η κοινότητα γιατί θα τους την πέσουν απ'έξω

 

Link to comment
Share on other sites

φοβερο επεισοδιο απο την μεση και μετα...

 

η ειρωνια ειναι οτι ο παπας μιλαει για σαταναδες κλπ ενω ο ιδιος κλειδωσε εξω απο την εκκλησια ολη την ενορια του...

παντως δεν μπορουσε να τα πει ολα αυτα σε χειροτερη στιγμη ο παπας, πανω που γυρισαν οι αλλοι? ποιος θα την μαζεψει τωρα την τυπισσα...πολυ αρ*χιδι ο νικολας... επισης σημαντικο το οτι ο eugene εγινε πλεον αντρας...

 

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά με τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, δεν θα μαλώσουμε κιόλας. Όσο για την χρήση spoiler: Ο.Π.Χ.

My Movies and TV: Στη συγκεκριμένη ομάδα συζήτησης-forum, τα μέλη καλούνται να σχολιάσουν μεταξύ άλλων ταινίες ή τηλεοπτικά προγράμματα. Λόγω της ιδιαίτερης φύσης του συγκεκριμένου forum, είναι πολύ πιθανό τα μέλη να επιθυμούν να παραθέσουν στοιχεία, τα οποία αποκαλύπτουν την εξέλιξη ενός έργου (spoilers). Μια τέτοια παράθεση προκαλεί στις περισσότερες περιπτώσεις τη εύλογη δυσαρέσκεια των επισκεπτών/μελών του myphone.gr, που δεν έχουν παρακολουθήσει το συγκεκριμένο έργο και σκοπεύουν να το παρακολουθήσουν στο μέλλον. Τα μέλη που συμμετέχουν στο συγκεκριμένο forum δεν θα πρέπει να παραθέτουν τέτοιου είδους πληροφορίες στα θέματα που δημιουργούν, ενώ τα μέρη των δημοσιεύσεών τους που περιέχουν spoilers θα πρέπει να περικλείονται με τον κώδικα «spoiler», ο οποίος κρύβει το κείμενο σε μαύρο φόντο, ώστε να μην αποκαλύπτεται, παρά μόνο εφόσον το επιλέξει ο αναγνώστης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

πάντως θα γίνει βλακεία με τον γιατρό.. τον χρειάζονται για την κοπέλα που χτύπησε σοβαρά το κεφάλι της, ελπίζω να μην τον φάει μέχρι να την κάνει καλά γιατί την συμπαθώ σαν χαρακτήρα

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά με τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, δεν θα μαλώσουμε κιόλας. Όσο για την χρήση spoiler: Ο.Π.Χ.

 

Οκ. Σας παρακαλώ όμως να φτιάξετε το θέμα με το Spoiler tag και στο Mobile site. Επειδή μπαίνω μόνο από αυτό και δεν αποκρυπτονται αυτά που βάζουν οι υπόλοιποι σε Spoiler tag. Δίχως ίχνος ειρωνείας.

Link to comment
Share on other sites

φοβερο επεισοδιο απο την μεση και μετα...

 

η ειρωνια ειναι οτι ο παπας μιλαει για σαταναδες κλπ ενω ο ιδιος κλειδωσε εξω απο την εκκλησια ολη την ενορια του...

παντως δεν μπορουσε να τα πει ολα αυτα σε χειροτερη στιγμη ο παπας, πανω που γυρισαν οι αλλοι? ποιος θα την μαζεψει τωρα την τυπισσα...πολυ αρ*χιδι ο νικολας... επισης σημαντικο το οτι ο eugene εγινε πλεον αντρας...

 

Μου άρεσε το τελευταίο σχόλιο :p Στην αρχή νόμιζα ότι θα

την παρατήσει την κοπέλα εκεί και θα πεθάνει. Ευτυχώς όμως ξύπνησε κι αυτός. Όσο για τον Νίκολας, ο Γκλεν έπρεπε να τον παρατήσει εκεί.

 

 

πάντως θα γίνει βλακεία με τον γιατρό.. τον χρειάζονται για την κοπέλα που χτύπησε σοβαρά το κεφάλι της, ελπίζω να μην τον φάει μέχρι να την κάνει καλά γιατί την συμπαθώ σαν χαρακτήρα

 

 

Δεν νομίζω να τον καθαρίσει πριν την γιατρέψει γιατί εάν άκουσες στο τέλος του επεισοδίου ο Γκλεν φώναζε βοήθεια. Νομίζω αυτός ήταν ή κάνω λάθος? Εκτός και αν ο γιατρός τους κάνει κόλπα και δεν βοηθήσει...

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν νομίζω να τον καθαρίσει πριν την γιατρέψει γιατί εάν άκουσες στο τέλος του επεισοδίου ο Γκλεν φώναζε βοήθεια. Νομίζω αυτός ήταν ή κάνω λάθος? Εκτός και αν ο γιατρός τους κάνει κόλπα και δεν βοηθήσει...

 

Ναι έχεις δίκαιο δεν το θυμόμουν..

 

Άσχετο και σχετικό με την σειρά.. Θα βγάλουν καινούργια σειρά πάλι με ζόμπι που από ότι ακούγεται θα εξελίσσεται παράλληλα την ίδια περίοδο με το the walking dead.. Και λένε ότι θα εξηγεί κάποια πράγματα που έχουν μείνει ανεξήγητα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...