Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ συμφωνώ!! Έπρεπε να είχε μιλήσει με κάποιον πριν το κάνει..., ειδικά με τον Ρικ!

(Αφήνω ένα ενδεχόμενο να είχαν ήδη γίνει ζόμπια και να το έκανε, οπότε τότε καλώς έπραξε)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ!! Έπρεπε να είχε μιλήσει με κάποιον πριν το κάνει..., ειδικά με τον Ρικ!

(Αφήνω ένα ενδεχόμενο να είχαν ήδη γίνει ζόμπια και να το έκανε, οπότε τότε καλώς έπραξε)

 

Δεν ξέρω έτσι όπως έχει η κατάσταση εκεί χρειάζονται "θυσίες".. Αλλά πιστεύω θα έπρεπε να το πει σε κάποιον.. Τέλος πάντων το επόμενο προμηνύεται άκρως ενδιαφέρον.. Οποτε stay tuned

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ.. Και ο Ρικ το ίδιο σκληρός ηταν κάποτε. Αλλά δεν του φερθηκαν το ίδιο. Μη ξεχνάμε ότι είχε σαλέψει κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ.. Και ο Ρικ το ίδιο σκληρός ηταν κάποτε. Αλλά δεν του φερθηκαν το ίδιο. Μη ξεχνάμε ότι είχε σαλέψει κιόλας

 

Ναι αλλά δεν σκότωσε κανένα εν ψυχρώ, χωρίς να απειλείται άμεσα ή ζωή του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν σκότωσε κανένα εν ψυχρώ, χωρίς να απειλείται άμεσα ή ζωή του.

 

Δεν θυμάμαι αλλά πολύ κόσμο απέρριψε και τον 'αφησε να πεθάνει. Και αν ο γιατρος δεν τον δεχόταν δεν θέλω να ξέρω τι θα γινόταν...:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο. Ο Ρικ δεν έκανε ποτέ αυτό που έκανε η Carol. Καλώς ή κακώς, αυτό που έκανε η Carol

ήταν εν ψυχρώ δολοφονία 2 ανθρώπων. Το ακόμα πιο τρομακτικό, είναι ότι δεν φαίνεται να νιώθει ιδιαίτερες ενοχές για αυτό, το θεωρεί φυσικό και εννοείται ότι σε παρόμοια περίπτωση θα το ξανάκανε.

 

Και ο Ρικ έχει αναγκαστεί να πάρει πολύ δύσκολες αποφάσεις, έχει αναγκαστεί να προβεί σε σκληρές ενέργειες, αλλά

πάντα βασανίζεται από αυτές, νιώθει απίστευτες τύψεις και έφτασε μέχρι και σε σημείο να "τρελαθεί" από αυτές.

 

Η Κάρολ αντιθέτως, έχει γίνει επικίνδυνη. Έχει χάσει την ανθρωπιά της και αυτή είναι η διαφορά της με τον Ρικ.

Ο δεύτερος παλεύει με νύχια και με δόντια να την κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το 4 χτες βραδυ. στην αρχη βαρεθηκα, αλλα μετα απεκτησε λιγο ενδιαφερων. ελπιζω το 5 να ειναι πολυ καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

ειδα το 4 χτες βραδυ. στην αρχη βαρεθηκα, αλλα μετα απεκτησε λιγο ενδιαφερων. ελπιζω το 5 να ειναι πολυ καλυτερο

 

Το είδα το 5 μόλις δε λέω τίποτα επειδή πολλοί δεν το έχουν δει ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πολύ να δω πως θα τελειώσει η σειρά.

Νομίζω πως λόγω του θέματος της είναι καταδικασμεμη να έχει προβλέψιμο τέλος.

Δηλαδή ή θα πεθάνουν όλοι (για εμένα πιο πιθανό) ή θα βρεθεί κάποιο μέρος με πολύ κόσμο να ζήσουν (μην ξεχνάτε το ραδιοφωνακι στο αυτοκίνητο πριν ο νταρυλ και οι άλλοι συναντήσουν όλα αυτά τα ζόμπι) ή μπορεί να αφήσει κάποιο πιο γενικό δηλαδή να μας πάει πίσω και με κάποιο τρόπο να μας αφήσει να διαλέξουμε με τη δική μας φαντασία το τέλος. Δεν ξέρω...

Πάντως νομίζω πως πρέπει να αρχίσουν να βγάζουν κάποιον βασικό χαρακτήρα από την σειρά. Το ξέρω ότι βασίζεται και στα κόμικς (που δεν έχω διαβάσει :-P ) οπότε δεν μπορούν να κάνουν του κεφαλιού τους, αλλά περνάνε επεισόδια και επεισόδια χωρίς καμία ουσιαστική εξέλιξη. Βλέπουμε κυριολεκτικά ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ (στη σειρά) και περνάνε 40 λεπτά και για να δούμε εξέλιξη περιμένουμε την τελευταία σκηνή!

Λέω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσίασε και αυτό το επεισόδιο. Όλο το ζουμί ήταν η τελευταία σκηνή πριν το τέλος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω.

Τρομερη αγωνια μεσα και εξω απο την φυλακη για το ποιος ζει και ποιος πεθαινει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα επεισόδια της καινούργιας σαιζόν είναι ΦΟΒΕΡΑ! Καμιά απολύτως σχέση με την προηγούμενη που ήταν επιεικώς χάλια!

Το μόνο που με με τρομάζει τώρα είναι που

εμφανίστηκε πάλι ο "κυβερνήτης",

που για μένα ήταν ο βασικός παράγοντας της προηγούμενης αποτυχίας!

Link to comment
Share on other sites

καλό το 5, δε μπορώ να πω... αν και το περίμενα πολύ καλύτερο.

οπως ειπε και καποιος πιο πανω, η τελευταια σκηνη ηταν όλο το ζουμί. κατά τα άλλα αγωνία και αγχος για το τι γινεται μεσα στη φυλακή

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω.

Τρομερη αγωνια μεσα και εξω απο την φυλακη για το ποιος ζει και ποιος πεθαινει.

 

ποιος φοβηθηκες μην πεθανει ας πουμε;

τελευταιος ενας μερλ εφυγε που δεν ηταν καν πρωταγωνιστης!

Link to comment
Share on other sites

κι αυτοι που ειναι να πεθάνουν δε πεθαίνουν!

ο μυξοκινέζος ας πούμε δε λέει να ψοφίσει. προσωπικά μου τη δινει ο συγκεκριμένος :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν με ενοχλει μωρε αλλα επρεπε να πεθανει... ελεος! καποιος πρεπει να πεθανει!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω;

γιατι εσυ δεν θες να πεθανει καποιος βασικος χαρακτηρας;

θα επαναφερει το χαμενο, απο εμενα τουλαχιστον, ενδιαφερον.

 

και ο γλεν ηταν οτι πρεπει στην τελευταια σκηνη

αν και το φαγωμα απο ζομπι ειναι καλυτερο! :P

 

δηλαδη βλεπω επισοδεια και δεν εχει πεθανει κανενας τοσο καιρο! αυτη η σειρα ειναι φτιαγμενη για να σκοτώνει τους χαρακτηρες που αγαπας και να προκαλει συγκινηση και αυτοι πανε και σκοτωνουν ακυρους στην φυλακη και... την λορι. ποια; την λορι! που μονο χαρα ενιωσα οταν πεθανε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...