Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Εγκατάσταση App2SD για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα αυτά είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες.

 

Θα ξανά κάνω άλλη μία φορά τα εξής βήματα, πες μου αν κάνω κάτι λάθος.

 

Format την κάρτα ακριβώς όπως λες, και αντιγραφή των αρχείων μέσα.

Reflash με SEUS.

Ρύθμιση Wifi και Gmail Account για market.

z4root (reboot)

app2sd

astro file manager free

titanium backup pro

 

Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα αυτά είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες.

 

Θα ξανά κάνω άλλη μία φορά τα εξής βήματα, πες μου αν κάνω κάτι λάθος.

 

Format την κάρτα ακριβώς όπως λες, και αντιγραφή των αρχείων μέσα.

Reflash με SEUS.

Ρύθμιση Wifi και Gmail Account για market.

z4root (reboot)

app2sd

astro file manager free

titanium backup pro

 

Άντε να δούμε.

 

Χμ.. Φαντάζομαι πρώτα κάνεις εγκατάσταση του astro, μετά του Titanium backup, κατεβάζεις το busybox που σου ζητάει το Titanium και μετά προχωράς σε εγκατάσταση του app2sd.

 

Γιατί αν προχωράς σε εγκατάσταση του app2sd πρώτα και μετά εγκαθιστάς titanium, μέγα λάθος.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Φαντάζομαι πρώτα κάνεις εγκατάσταση του astro, μετά του Titanium backup, κατεβάζεις το busybox που σου ζητάει το Titanium και μετά προχωράς σε εγκατάσταση του app2sd.

 

Γιατί αν προχωράς σε εγκατάσταση του app2sd πρώτα και μετά εγκαθιστάς titanium, μέγα λάθος.

 

Έτσι έκανα τις 3 πρώτες φορές, και πάλι κάτι γινόταν, οπότε ψαχουλεύοντας στο xda βρήκα κάποιους που το έκαναν με την ανάποδη σειρά (αν θες σου δίνω links) . Λοιπόν, thanks για τις απαντήσεις, μερικές φορές βοηθάει να ξεμπλοκάρεις, θα τα βάλω κάτω να τα κάνω ακριβώς όπως λες χωρίς να πειράζω πολλές μεταβλητές και θα βρω τι φταίει. (hoping:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανα τις 3 πρώτες φορές, και πάλι κάτι γινόταν, οπότε ψαχουλεύοντας στο xda βρήκα κάποιους που το έκαναν με την ανάποδη σειρά (αν θες σου δίνω links) . Λοιπόν, thanks για τις απαντήσεις, μερικές φορές βοηθάει να ξεμπλοκάρεις, θα τα βάλω κάτω να τα κάνω ακριβώς όπως λες χωρίς να πειράζω πολλές μεταβλητές και θα βρω τι φταίει. (hoping:lol:)

 

Το xda δεν έχει τα αρχεία που έχω κάνει εγώ post εδώ αλλά μεταγενέστερη έκδοση (με κάμποσα bug).

Εκτέλεσε τον οδηγό ακριβώς όπως στον δίνω καθώς η σειρά και οι μικρές λεπτομέρειες είναι εξαιρετικής σημασίας.

 

Υπάρχει πάντα λόγος που γράφω τους οδηγούς μου τόσο αναλυτικά.

 

:happy:

 

*EDIT* αν θέλεις δοκίμασε αυτό: αφού κάνεις root και εγκατάσταση του astro, κατέβασε την εφαρμογή stericson.busybox, και αφού την εγκαταστήσεις θα την τρέξεις για να σου περάσει το busybox manually (αν σου ζητήσει location δώσε /system/bin).

Κατόπιν εγκατάσταση του Titanium και τέλος θα τρέξεις το app2sd.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα σου όπως ακριβώς τα λες, έβαλα astro, z4root, titanium 3.5.7.3, κατέβασα busybox, έτρεξα το script, όλα τέλεια, κάνει reboot μόνο του, ανοίγω TiB, η γραμμή a2sd είναι εκεί κανονικά, μόνο που πάλι λείπει το εικονίδιο του Market, και στις εφαρμογές δεν μου δείχνει ότι είναι εγκατεστημένο, αλλά υπάρχει μόνο η εφαρμογή "com.android.vending" (που έχει σχέση με αυτό, αλλά εφαρμογή "Market" δεν υπάρχει). Τι κάνω τώρα;

 

EDIT: τα έκανα αυτά πριν δω ότι απάντησες, το αφήνω αυτό τώρα ε;

 

UPDATE: Έκανα για άλλη μια φορά reflash, root με το z4root, astro free, stericson busybox (μου έβαλε την 18 κάτι έκδοση), TiB 3.5.7.3, όλα δούλευαν ρολόι. Κάνω reboot, συνδέω το USB καλώδιο και ακολουθώ τα βήματα του οδηγού. Κανονικά όλα έγιναν όπως στα screenshots, και το κινητό έκανε reboot από μόνο του. Και μόλις άνοιξε, πάλι τα ίδια: Market gone. Παρατήρησα επίσης ότι και η astro free εφαρμογή δεν έχει εικονίδιο και δεν μπορώ να την βρω. Μέσα στις εφαρμογές υπάρχουν τα εξής:

com.android.vending 160KB

Titanium Backup 3,2MB

com.metago.astro 96,00KB

UEFA.com 630KB

z4root 1,13MB

stericson.busybox 0,00KB

 

Κάτι φταίει στο App2sd, γιατί πριν από αυτό όλα δούλευαν. Τι όμως; Σαν να γίνονται corrupted αυτές οι 2 εφαρμογές, και δεν ξέρω γιατί, ούτε και τι να κάνω για να μην γίνουν. Και επειδή γίνονται και οι 2, δεν μπορώ να εγκαταστήσω και καμία άλλη, χωρίς file manager και market. Πάλι για reflash πάει, θα το κάψω. :P Please όποιος μπορεί αύριο ας απαντήσει.

 

UPDATE2 :Τα κατάφερα, δεν ξέρω γιατί, το μόνο που άλλαξα είναι ο τρόπος του root (superoneclick 1.5.5) αλλά είχα app2sd + market κανονικά. Έχω ένα άλλο πρόβλημα όμως τώρα, σχεδόν κάθε .apk που βάζω στην κάρτα φαίνεται corrupted (δεν μπορεί να εγκατασταθεί) ενώ σίγουρα δουλεύει γιατί έχει εγκατασταθεί παλιότερα. Σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι πρόβλημα της κάρτας (συνήθως για τα corrupted αρχεία η κάρτα φταίει) και την φόρμαρα από το κινητό, αλλά μετά από reboot το TiB μου δείχνει το ext2 partition 216Mb από 750Mb που το είχα κάνει... κοινώς πάμε πάλι από την αρχή... Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί μου τα έδειχνε έτσι όλα τα .apk και το astro και ο root explorer, δεν μπορούσα να εγκαταστήσω σχεδόν τίποτα, όποτε του κάπνιζε μου άφηνε και από ένα...

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

UPDATE2 :Τα κατάφερα, δεν ξέρω γιατί, το μόνο που άλλαξα είναι ο τρόπος του root (superoneclick 1.5.5) αλλά είχα app2sd + market κανονικά. Έχω ένα άλλο πρόβλημα όμως τώρα, σχεδόν κάθε .apk που βάζω στην κάρτα φαίνεται corrupted (δεν μπορεί να εγκατασταθεί) ενώ σίγουρα δουλεύει γιατί έχει εγκατασταθεί παλιότερα. Σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι πρόβλημα της κάρτας (συνήθως για τα corrupted αρχεία η κάρτα φταίει) και την φόρμαρα από το κινητό, αλλά μετά από reboot το TiB μου δείχνει το ext2 partition 216Mb από 750Mb που το είχα κάνει... κοινώς πάμε πάλι από την αρχή... Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί μου τα έδειχνε έτσι όλα τα .apk και το astro και ο root explorer, δεν μπορούσα να εγκαταστήσω σχεδόν τίποτα, όποτε του κάπνιζε μου άφηνε και από ένα...

 

Χμ... δεν μπορώ να καταλάβω παργματικά, τι φταίει.

 

Λογικά τα όποια conflict, έπρεπε να αφορούν το format της κάρτας ή την εγκατάσταση του busybox. Όμως από όσα περιγράφεις.. ΔΕΝ!

 

kalas δοκίμασε κάτι τελευταίο:

 

Μετά από reflash, χρησιμοποίησε την stock 2Gb κάρτα ή έστω κάποια άλλη από αυτήν που χρησιμοποίησες τώρα.

Ακολούθησε την διαδικασία του οδηγού κατά γράμμα. Αν δουλέψει σημαίνει πως υπάρχει θέμα με την κάρτα. Αν όχι, πρέπει να το ψάξουμε βαθύτερα. :wacko:

 

Ξέρω μανίκι, αλλά κάπως έτσι μόνο θα βρούμε άκρη.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα σήμερα, και αφού δοκίμασα μια στερνή φορά και πάλι εξαφανίστηκε το market, έβαλα την παλιά. Όλα έγιναν κανονικά, και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα αρχεία εφαρμογών στην κάρτα μέχρι τώρα... Θα το φορτώσω κι άλλο να δω. Αυτή την κάρτα πήρα:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552407

 

Πρέπει να την γυρίσω πίσω, ελπίζω να την πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα σήμερα, και αφού δοκίμασα μια στερνή φορά και πάλι εξαφανίστηκε το market, έβαλα την παλιά. Όλα έγιναν κανονικά, και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα αρχεία εφαρμογών στην κάρτα μέχρι τώρα... Θα το φορτώσω κι άλλο να δω. Αυτή την κάρτα πήρα:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552407

 

Πρέπει να την γυρίσω πίσω, ελπίζω να την πάρουν.

 

Πρέπει να είναι θέμα ελλατωματικής κάρτας και όχι γενικά τύπου/μάρκας καθώς και εγώ είχα ακριβώς την ίδια.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι θέμα ελλατωματικής κάρτας και όχι γενικά τύπου/μάρκας καθώς και εγώ είχα ακριβώς την ίδια.

 

Ναι, αυτό σκέφτηκα και εγώ. Thanks Dark για την βοήθεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το double post, αλλά για να εμφανιστεί έπρεπε να το κάνω.:)

 

Όλα καλά με το δικό μου app2sd, η κάρτα έφταιγε, το e-shop την πήρε για αντικατάσταση, ελπίζω να την αλλάξουν. Παρατήρησα και εγώ ότι το /data/data πιάνει πολύ χώρο (σε μένα περίπου 100MB!:blink:) και διάβασα όλες τις σελίδες, για τροποποίηση του script κ.λπ. Επίσης διάβασα ότι χρειάζεται reflash ώστε να ξανά περάσουμε το app2sd, και ότι κολλάει λίγο. Αν πάρουμε μια τέτοια λοιπόν:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270666514470&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1502wt_905

 

Λέτε να μην παρουσιάζει κόλλημα; Είχα δει ότι αναφέρατε μεγάλες τιμές και αυτήν εδώ είναι σχετικά φθηνή οπότε σκέφτηκα το ενδεχόμενο να είναι fake, αλλά επικοινώνησα με τον seller και:

Hi! 100% ORIGINAL, Please ask about me: codie_lee@silicon-power.com,

Please more detail about FAKE card: H2TESTW in GOOGLE,

Any problem we can replace 60-days time, after REAL factory warranty:

http://www.silicon-power.com/support/su_sve_index.php?type=_rma_apply&css_1=3&custype=1&currlang=utf8

Regards,

Alex

 

Οπότε μπορούμε τουλάχιστον να δοκιμάσουμε... Υπάρχει τρόπος να κρατήσουμε backup τις εφαρμογές έτσι όπως τις έχουμε τώρα, ώστε μετά το reflash και το ανανεωμένο app2sd να δουλεύουν όλα κανονικά ή θα γίνει χαμός;

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το δικό μου app2sd, η κάρτα έφταιγε, το e-shop την πήρε για αντικατάσταση, ελπίζω να την αλλάξουν. Παρατήρησα και εγώ ότι το /data/data πιάνει πολύ χώρο (σε μένα περίπου 100MB!:blink:) και διάβασα όλες τις σελίδες, για τροποποίηση του script κ.λπ. Επίσης διάβασα ότι χρειάζεται reflash ώστε να ξανά περάσουμε το app2sd, και ότι κολλάει λίγο. Αν πάρουμε μια τέτοια λοιπόν:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270666514470&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1502wt_905

 

Λέτε να μην παρουσιάζει κόλλημα; Είχα δει ότι αναφέρατε μεγάλες τιμές και αυτήν εδώ είναι σχετικά φθηνή οπότε σκέφτηκα το ενδεχόμενο να είναι fake, αλλά επικοινώνησα με τον seller και:

 

 

Οπότε μπορούμε τουλάχιστον να δοκιμάσουμε... Υπάρχει τρόπος να κρατήσουμε backup τις εφαρμογές έτσι όπως τις έχουμε τώρα, ώστε μετά το reflash και το ανανεωμένο app2sd να δουλεύουν όλα κανονικά ή θα γίνει χαμός;

 

Αν έχεις κάποια διανομή linux μπορείς να κάνεις την μεταφορά. Τουλάχιστον εγώ μόνο αυτό τον τρόπο γνωρίζω. ;)

 

Το /data/data το είχα πάει στην sd σε class 6 card αλλά από θέμα ταχύτητας δεν με ενθουσίασε.

 

Αρχικό μου μέλημα ήταν η ταχύτητα και γιαυτό κράτησα μόνο το κλασικό app2SD.

 

Όσο για την κάρτα... δεν μπορώ να σου πω τπτ! Δες τι παίζει γιατί πραγματικά είναι πολύ φτηνή!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποια διανομή linux μπορείς να κάνεις την μεταφορά. Τουλάχιστον εγώ μόνο αυτό τον τρόπο γνωρίζω. ;)

 

Το /data/data το είχα πάει στην sd σε class 6 card αλλά από θέμα ταχύτητας δεν με ενθουσίασε.

 

Αρχικό μου μέλημα ήταν η ταχύτητα και γιαυτό κράτησα μόνο το κλασικό app2SD.

 

Όσο για την κάρτα... δεν μπορώ να σου πω τπτ! Δες τι παίζει γιατί πραγματικά είναι πολύ φτηνή!

 

Δηλαδή με μια απλή μεταφορά αρχείων από το ένα ext2 στο άλλο, και βάζοντας την κάρτα σε freshly flashed κινητό με το πειραγμένο app2sd περασμένο θα δουλέψουν όλα κανονικά; ο data/data δεν θα είναι άδειος; (λογικό, αφού δεν είναι στην κάρτα πριν το πειραγμένο script). άρα θα πρέπει να πάρω backup και αυτού, να το βάλω στην θέση του, και μετά να τρέξω το script ώστε να τα μεταφέρει; Ή αν τα πετάξω στο ext2 partition στον κατάλληλο folder θα τα "δει" το κινητό κανονικά μετά το script; Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα, κόντεψα να μπερδευτώ εγώ.:wacko::p

 

Θα το κοιτάξω με την κάρτα, ναι. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν είναι και πάρα πολλά τα λεφτά σε περίπτωση προβλήματος (+ebay protection, paypal κ.λπ).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με μια απλή μεταφορά αρχείων από το ένα ext2 στο άλλο, και βάζοντας την κάρτα σε freshly flashed κινητό με το πειραγμένο app2sd περασμένο θα δουλέψουν όλα κανονικά; ο data/data δεν θα είναι άδειος; (λογικό, αφού δεν είναι στην κάρτα πριν το πειραγμένο script). άρα θα πρέπει να πάρω backup και αυτού, να το βάλω στην θέση του, και μετά να τρέξω το script ώστε να τα μεταφέρει; Ή αν τα πετάξω στο ext2 partition στον κατάλληλο folder θα τα "δει" το κινητό κανονικά μετά το script; Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα, κόντεψα να μπερδευτώ εγώ.:wacko::p

 

Θα το κοιτάξω με την κάρτα, ναι. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν είναι και πάρα πολλά τα λεφτά σε περίπτωση προβλήματος (+ebay protection, paypal κ.λπ).

 

Αφού διαμορφώσεις την κάρτα, απλά κάνε μια αντιγραφή των αρχείων από κάρτα σε κάρτα.

 

Το script για /data/data κάνε το μετά.

 

Αν και γενικά μου αρέσουν τα clean install. Δηλαδή πέρασμένα από την αρχή όλα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνο το app2sd μπορείς να κάνεις backup με το tib και μετά απλώς επαναφορά.. Τώρα αν έχεις και data όπως και εγώ υπάρχει κάτι λίγο περίπλοκο βέβαια: πρέπει χειροκίνητα να αντίγράψεις το data στην μνήμη του τηλεφώνου σαν data2 (αν είναι αρκετά μεγάλο σβήσε κάποιες μεγάλες εφαρμογές σου) και να αντιγράψεις από το app τα tib, superuser, rootexplorer και γενικά οποία εφαρμογή κρίνεις αναγκαία σε φάκελο app2, μετά άνοιξε τον rootexplorer και μετονόμασε τα data2 και app2 σε data και app αντίστοιχα, βαλε την καινούργια κάρτα, ξανάπέρνα το app2sd, κανε επαναφορά με το tib και είσαι οκ... Ή απλά βαλε linux :-D
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το backup του tib εγω που αυτη τη στιγμη δεν εχω περασμενο το app2sd αν κανω backup, φλασαρω το κινητο, βαλω το app2sd, περασω τα αρχεια του backup στην sdcard και μετα κανω επαναφορα θα μου ξαναεγκαταστησει τις εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνο το app2sd μπορείς να κάνεις backup με το tib και μετά απλώς επαναφορά..

 

Μόνο το script του app2sd έχω αυτή τη στιγμή. Σκέφτομαι να βάλω και το data/data. Δηλαδή παίρνω backup με το titanium και φλασάρω, βάζω άλλη κάρτα, περνάω το πειραγμένο script, και μου μένει να μεταφέρω το παλιό data/data στο ext2 της καινούργιας κάρτας. Ο root explorer νομίζω το βλέπει το Partition, σωστά; (αφού διαβάζει το system/sd/. Δεν μπορώ να πάω να το αντιγράψω εκεί το παλιό data/data;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να φλασαρεις, απλως κανε αυτα που γραφω... Μπορεις να κανεις και αντιγραφη, αλλα μετα θα πρεπει να κανεις τα symliink χειροκινητα, και αυτο δεν γινεται με το ροοτ εξπλορερ. Βεβαια αν δεν εχεις προβλημα να φλασαρεις το κινητο σου τοτε ειναι πολυ καλυτερα να το φλασαρεις και να κανεις την διαδικασια απο την αρχη. Παντως να ξερεις πως αν βαλεις το data στην sd θα εχεις παρα πολυ lag ειδικα κατα την εκκινηση, και στην ουσια σου χρειαζεται μονο αν σκοπευεις να βαλεις παρα πολλες εφαρμογες και δεν χωραει το data στην μνημη του κινητου.

 

Edit: για μονο app2sd: εννοειτε πως πριν κανεις επαναφορα και αφου εχεις ετοιμη την νεα καρτα, ξανατρεχεις το script, επισης θα χρειαστει να ξανακατεβασεις το tib.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Νταρκ ντογκ,εκανα το φορματ της καρτας μεσω usb(δεν εχω card reader).

 

Eκανα root και εβαλα το titanium backup pro 3.6.2(donate version)

 

Nα προχωρησω η λες να εχω προβληματα με το φορματ της καρτας??

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Νταρκ ντογκ,εκανα το φορματ της καρτας μεσω usb(δεν εχω card reader).

 

Eκανα root και εβαλα το titanium backup pro 3.6.2(donate version)

 

Nα προχωρησω η λες να εχω προβληματα με το φορματ της καρτας??

 

Προχώρα άφοβα. Και μέσω usb γίνεται.

 

Απλά εγώ προσωπικά προτιμώ card reader γιατί ελαχιστοποιεί τις πιθανότητες λάθους και γίνεται και πιο γρήγορα.

 

:)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα. Και μέσω usb γίνεται.

 

Απλά εγώ προσωπικά προτιμώ card reader γιατί ελαχιστοποιεί τις πιθανότητες λάθους και γίνεται και πιο γρήγορα.

 

:)

 

 

sh:Can't open /sdcard/app2sd.sh

 

Αυτο μου βγαζει .Καμμια ιδεα?

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

sh:Can't open /sdcard/app2sd.sh

 

Αυτο μου βγαζει .Καμμια ιδεα?

 

το app2sd.sh είναι μέσα στην κάρτα μνήμης σε κάποιον φάκελο, ή απλά χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το app2sd.sh είναι μέσα στην κάρτα μνήμης σε κάποιον φάκελο, ή απλά χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης?

 

Χυμα ειναι τα εγκεφαλικα μου κυτταρα (δεν το ειχα βαλει καν):wacko:

 

τελειωσα ρε συ ,αλλα κοιταω το Τιτανιουμ μπακαπ και λεει

 

μνημη internal 222mb (89 mb free)

sd card(a2sd)1.05gb (1,1 gb free)

 

Γιατι μονο 1 gb free μου λεει αφου εβαλα 16γβ καρτα:blink:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

http://i.imagefra.me/632hu3qc.png

 

internal=εσωτερική μνήμη

sdcard=καρτα μνήμης

sdcard(a2sd)=ext2 partition με το app2sd

 

κανονικά αν έχεις 16gb κάρτα πρέπει να σου βγάζει sdcard περίπου 14Gb και sdcard(a2sd) περίπου 1Gb και λίγο παραπάνω

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν μου εβγαζε πριν ολες τις πληροφοριες.

 

Τωρα μου βγαζει

 

Internal 222 mb (56,5 free) Αυτο ηταν 85μβ αλλα εγκατεστησα καμμια 40αρια

______________________ εφαρμογες και εγινε 56 mb.Δεν ειναι πολυ λιγο?:worry:

Sd card 14,9 gb (8,15 free) Αυτο ειναι χαμηλο(8,15) γιατι εκατεστησα τους 3d maps

______________________για το Ndrive

sd card(a2sd) 1.05 gb (948 mb free)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν μου εβγαζε πριν ολες τις πληροφοριες.

 

Τωρα μου βγαζει

 

Internal 222 mb (56,5 free) Αυτο ηταν 85μβ αλλα εγκατεστησα καμμια 40αρια

______________________ εφαρμογες και εγινε 56 mb.Δεν ειναι πολυ λιγο?:worry:

Sd card 14,9 gb (8,15 free) Αυτο ειναι χαμηλο(8,15) γιατι εκατεστησα τους 3d maps

______________________για το Ndrive

sd card(a2sd) 1.05 gb (948 mb free)

 

Ακόμα ένα τρικ για να ελευθερώσεις εσωτερική μνήμη:

 

Θα ανοίξεις root explorer θα πας /data/appbak και θα διαγράψεις ότι έχει μέσα. Μετά θα ανοίξεις Titanium θα πατήσεις το menu, θα επιλέξεις "περισσότερα" - "εκκαθάριση της μνήμης dalvik" και κατόπιν reboot.

 

Να ξέρεις οτι μετά από αυτό, επ'ουδενί λόγο δεν βγάζεις την sd εκτός κι αν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...