Jump to content

Vodafone Full Σήμα


sportguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ports που θα ανοίξεις είναι*8, 50, 123, 500, 4500.

 

Επίσης να δεις αν είναι ενεργοποίημενο το firewall στο ρουτερ το απ ενεργοποιείς. Επανεκκίνηση στο ρουτερ, reset στο φουλ σήμα την ώρα που κάνει επανεκκίνηση το ρουτερ κρατώντας πατημένο δίπλα από το καλώδιο ethernet στο sagem το κουμπί του reset για 10 Δευτέρα. Μόλις το αφήσεις τραβάς και το καλώδιο του ethernet και το συνδέεις μόλις ανάψουν όλα τα λαμπάκια στο sagem και σβήσουν κ μείνει μόνο το power ανοιχτό. ...Θα πάρει σήμα μετά από κανένα 20 λεπτό το πολύ. Μου στέλνεις το αποτέλεσμα. ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ports που θα ανοίξεις είναι*8, 50, 123, 500, 4500.

 

Επίσης να δεις αν είναι ενεργοποίημενο το firewall στο ρουτερ το απ ενεργοποιείς. Επανεκκίνηση στο ρουτερ, reset στο φουλ σήμα την ώρα που κάνει επανεκκίνηση το ρουτερ κρατώντας πατημένο δίπλα από το καλώδιο ethernet στο sagem το κουμπί του reset για 10 Δευτέρα. Μόλις το αφήσεις τραβάς και το καλώδιο του ethernet και το συνδέεις μόλις ανάψουν όλα τα λαμπάκια στο sagem και σβήσουν κ μείνει μόνο το power ανοιχτό. ...Θα πάρει σήμα μετά από κανένα 20 λεπτό το πολύ. Μου στέλνεις το αποτέλεσμα. ..

για καποιον λογο δεν με αφηνει το ρουτερ μου να χρησιμοποιησω τη 500 και την 4500. αν εχει προβλημα με τα ports πως συνδεεται και παει σφαιρα το ιντερνετ στο κινητο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια σημασία η πλοήγηση στο ίντερνετ από το κινητό με τα ports που πρέπει να ανοίξεις για το φουλ σήμα. Δοκίμασες μήπως παίξει ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια σημασία η πλοήγηση στο ίντερνετ από το κινητό με τα ports που πρέπει να ανοίξεις για το φουλ σήμα. Δοκίμασες μήπως παίξει ετσι;
παλι εχω διακοπες σκεφτομαι να το ξηλωσω τελειως ετσι και αλλιως εδω εχω full edge σημα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παλι εχω διακοπες σκεφτομαι να το ξηλωσω τελειως ετσι και αλλιως εδω εχω full edge σημα

 

Εχεις παρει στο τεχνικο τμημα να τους αναφερεις ακριβως το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πηρα την μια καναμε reset τωρα περιμενω να με παρουν τηλεφωνο να δουμε τι θα γινει προς το παρον το εχω βγαλμενο για να μπορω να κανω κλησεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πηρα την μια καναμε reset τωρα περιμενω να με παρουν τηλεφωνο να δουμε τι θα γινει προς το παρον το εχω βγαλμενο για να μπορω να κανω κλησεις

 

Καλα ξεμπερδεματα δηλαδη.. πιθανοτατα να ειναι και προβλημα της συσκευης αλλα ελπιζω να μην σου φαει μερες πολλες.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή της cosmote δούλευε κανονικά χωρίς πόρτες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή της cosmote δούλευε κανονικά χωρίς πόρτες

 

Ναι το ξερω γιατι το εχω και εγω στο σπιτι. (Huawei) και με wind που ειχα δουλευε μια χαρα και τωρα με Cyta και με αλλο router παλι κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή της cosmote δούλευε κανονικά χωρίς πόρτες

 

Και τα παλιότερα της Vodafone δούλευαν χωρίς πόρτες. Αυτό το sagem είναι λίγο περίπλοκο...Πες τους να σου περάσουν και το τελευταίο firmware. Αν δεν βγει άκρη ζητά να σου στείλουν άλλης εταιρίας ρουτερ λόγω ασυμβατοτητας..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν υπάρχει πουθενα αυτή η συσκευη? Εδω και ενα μηνα εχω παραγγείλει απο κατάστημα και ολο μου λενε οτι εχει ελλειψη. Τι γινεται πια?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να στο στείλουν αυτοί. Την επόμενη είναι σπίτι σου.

 

Τους τα εψαλλα στη σελιδα τους στο facebook και ειπαν οτι θα με ενημερωσουν αυτοι τη Δευτέρα (αυριο) για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ακομα στα 90 ευρω πωλειται η συσκευη για συνδρομητες καρτοκινητης ?

 

Μπορείς να τα καταφέρεις αν όχι να το πάρεις δωρεάν να το πάρεις με μια σημαντική έκπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα καταφέρεις αν όχι να το πάρεις δωρεάν να το πάρεις με μια σημαντική έκπτωση...

 

Ακομα και σαν συνδρομητης καρτοκινητης??Δεν νομιζω οτι γινεται.Αν και βαζω το λιγοτερο 20 ευρω καρτα μηνιαιως μπορεις ακομα και με εκπτωση να το παρεις σαν καρτοκινητος?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πραγματικό πρόβλημα με το σήμα στο σπίτι ή τουλάχιστον να τους πεις ότι έχεις πρόβλημα και ότι χάνεις σημαντικά τηλεφωνήματα, τότε επειδή ευθύνονται αυτοί θα σου δώσουν μια σημαντική έκπτωση, μπορεί και δωρεάν αν είσαι πολλά χρόνια στο δίκτυο τους.Με καρτοκινητο το πήρα με 10 ευρώ κι είχα πρόβλημα με το σήμα στο σπίτι..Με συμβόλαιο το πήρα δωρεάν..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με κάλεσαν να παω να παρω τη συσκευη. Το παράπονό μου στο facebook της Vodafone φαινεται πως ήταν καθοριστικό και κινήθηκαν αστραπιαία... κι ο Αγιος φοβέρα θέλει! Παω να παρω το full σημα...
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την συσκευη αλλα 7/10 κλησεις με ακουνε με διακοπες δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει σωστα και το παρατησα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα τοτε θα δοκιμασω να γραψω το θεμα με το σημα στο twitter με το σημα μηπως καταφερω κατι.Αλλιως θα κανω φορητοτητα προς κοσμοτε μιας και εχω συσκευη φουλ σημα της κοσμοτε για τα συμβολαια.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες παντως που εχω τη συσκευη ηρεμησα! Πραγματικα φουλ σημα στο σπιτι μου, κλησεις χωρις διακοπες και παραξενους ηχους, και η μπαταρια του κινητου μου κρατάει πολυ περισσότερο!
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την συσκευη αλλα 7/10 κλησεις με ακουνε με διακοπες δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει σωστα και το παρατησα

 

Αν έχεις ανοιχτά downloads ή η DSL σου δεν έχει τουλάχιστον 8mbps συγχρονισμό θα βλέπεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτά downloads ή η DSL σου δεν έχει τουλάχιστον 8mbps συγχρονισμό θα βλέπεις προβλήματα.

 

 

δηλαδή όταν κάποιος έχει ίντερνετ 2mbs ή 4mbs να μην το αγοράσει ; δεν θα λειτουργεί καλά ;. Τότε τι να κάνω ; άμα δεν έχω λεφτά να βάλω ίντερνετ με ταχυτητα πάνω 2 ή 4mbs καλύτερα να μην το πάρω ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...