Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλες την αναβαθμιση ? αν ναι, δες τις τελευταιες 1-2 σελιδες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μου εβγαλε αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ εκδοση 3.08 (105), να την βαλω ?

Ειναι με το fix

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την 3.08. Δεν ξεκινούσε. Ξαναβαλα την 3.06 από το οβι στορ. Χθες μου έβγαλε ξανά ενημέρωση την 3.08. Την έβαλα και δουλευει. Όμως δεν μου βγάζει πουθενά το αρχικό μενού. Εκεί που είχε τις επιλογές ΟΔΗΓΗΣΗ ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ ΚΑΙΡΟΣ κλπ.μπορεί να μου πει κάποιος πως εμφανίζεται;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβγαλε αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ εκδοση 3.08 (105), να την βαλω ?

Ειναι με το fix

την εβαλα και εγω και ολα ειναι οκ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω και ολα ειναι οκ!

 

Την έβαλα και γω τη νέα αναβάθμιση! Δούλευαν όλα κανονικά. Μετά έκανα επανεκκίνηση το Ν8. Πατώντας όμως την εφαρμογή χάρτες εμφανίζει την περιοχή μου, κολλάει και κάνει restart το κινητό! Το δοκίμασα ξανά και παλι τα ίδια...Αμάν πια...

 

Την έβαλα και γω τη νέα αναβάθμιση! Δούλευαν όλα κανονικά. Μετά έκανα επανεκκίνηση το Ν8. Πατώντας όμως την εφαρμογή χάρτες εμφανίζει την περιοχή μου, κολλάει και κάνει restart το κινητό! Το δοκίμασα ξανά και παλι τα ίδια...Αμάν πια...

 

 

Τελικά διορθώθηκε μετά από μία ακόμα επανεκκίνηση!! Λειτουργεί άψογα!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου έβγαλε την αναβάθμιση μέσω ota 16mb αλλά χωρίς κάποιο fix. H έκδοση είναι η 3.8(105) να την κάνω η θα έχω προβλήματα.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου έβγαλε την αναβάθμιση μέσω ota 16mb αλλά χωρίς κάποιο fix. H έκδοση είναι η 3.8(105) να την κάνω η θα έχω προβλήματα.

 

εγω ρε παιδια ακρη δεν βγαζω. κατεβασα την 3.08 μεσω ota. βλεπω το προβλημα που υπαρχει και επιστρεφω στην 3.06. μετα διαβαζω οτι βγηκε fix οποτε ξαναβαζω την 3.08 αυτη τη φορα μεσω beta labs διοτι παροτι εχω πλεον την 3.06 δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση. περναω λοιπον την 3.08 και δεν μου βγαζει κανενα fix ουτε μεσω ota ουτε μεσω suite παροτι πατησα πολλες φορες το refresh οπως αναφερθηκε παραπανω. τωρα τι να κανω?να περιμενω ποτε θα φιλοτιμηθει το κινητο μου να βρει το fix η να επιστρεψω για 14 φορα μεσα σε τρεις μερες στην 3.06?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ακρη δεν βγαζω. κατεβασα την 3.08 μεσω ota. βλεπω το προβλημα που υπαρχει και επιστρεφω στην 3.06. μετα διαβαζω οτι βγηκε fix οποτε ξαναβαζω την 3.08 αυτη τη φορα μεσω beta labs διοτι παροτι εχω πλεον την 3.06 δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση. περναω λοιπον την 3.08 και δεν μου βγαζει κανενα fix ουτε μεσω ota ουτε μεσω suite παροτι πατησα πολλες φορες το refresh οπως αναφερθηκε παραπανω. τωρα τι να κανω?να περιμενω ποτε θα φιλοτιμηθει το κινητο μου να βρει το fix η να επιστρεψω για 14 φορα μεσα σε τρεις μερες στην 3.06?

 

ειχα γραψει εναν τροπο. καντον και μετα βαλε το νοκια suite για να παρεις τη νεα σωστη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ακρη δεν βγαζω. κατεβασα την 3.08 μεσω ota. βλεπω το προβλημα που υπαρχει και επιστρεφω στην 3.06. μετα διαβαζω οτι βγηκε fix οποτε ξαναβαζω την 3.08 αυτη τη φορα μεσω beta labs διοτι παροτι εχω πλεον την 3.06 δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση. περναω λοιπον την 3.08 και δεν μου βγαζει κανενα fix ουτε μεσω ota ουτε μεσω suite παροτι πατησα πολλες φορες το refresh οπως αναφερθηκε παραπανω. τωρα τι να κανω?να περιμενω ποτε θα φιλοτιμηθει το κινητο μου να βρει το fix η να επιστρεψω για 14 φορα μεσα σε τρεις μερες στην 3.06?

 

εγώ πάντως χθες που σύνδεσα το κινητό μου στον η/υ και άνοιξα το Noka suite μου έβγαλε αμέσως την αναβάθμιση των χαρτών. Την εγκατέστησα και λειτουγεί μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειδα και εγω την αναβαθμιση μεσω Nokia suite (οχι το fix) και το περασα και δουλευει κανονικα. ειναι η εκδοση 3.08.105

δε ξερω αν το οτι περασα την εκδοση 3.01 b01 πρωτα απο το Post #675 και μετα την αναβαθμιση επαιξε καποιο ρολο.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε ? Εγώ πήγα στο εγκατ. εφαρμογές και πάτησα στο εικονίδιο nokia maps smart installer, εκεί λοιπόν μου έβγαλε έκδοση 3.08(112), είναι σωστό αυτό που έκανα ή πρέπει να δω κάπου αλλού?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε ? Εγώ πήγα στο εγκατ. εφαρμογές και πάτησα στο εικονίδιο nokia maps smart installer, εκεί λοιπόν μου έβγαλε έκδοση 3.08(112), είναι σωστό αυτό που έκανα ή πρέπει να δω κάπου αλλού?

 

ανοιξε την εφαρμογη χαρτες και μετα

 

προσθετα->σχετικα με τους χαρτες-> εκδοσεις. εμενα λεει b02

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σήμερα το update ota την έκδοση 3.08(105) έβαλε κανονικά τους χάρτες αλλά δεν μου βγάζει το αρχικό μενού. Με πάει κατευθείαν στους χάρτες. το έχει κάνει και σε άλλον?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ρώτησα κι εγώ παραπάνω αλλά απάντηση δεν πήρα! Που βρίσκεται το κεντρικό μενού; Τώρα εμφανίζει 2 κουμπιά ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ & ΕΞΟΔΟΣ. ΜΕΝΟΥ με οδήγηση πεζοπορία καιρός κλπ πουθενά. Γνωρίζει κανείς κάτι; Σε σας εμφανίζει το μενού;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ρώτησα κι εγώ παραπάνω αλλά απάντηση δεν πήρα! Που βρίσκεται το κεντρικό μενού; Τώρα εμφανίζει 2 κουμπιά ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ & ΕΞΟΔΟΣ. ΜΕΝΟΥ με οδήγηση πεζοπορία καιρός κλπ πουθενά. Γνωρίζει κανείς κάτι; Σε σας εμφανίζει το μενού;

μετα την 3,06 το μενου δεν υπαρχει και ειναι σπασμενο σε διαφορα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόσεξα μετά ότι το υπόλοιπο μενού ήταν στις εφαρμογές. Όμως παρατήρησα με την εφαρμογή app stop ότι η εφαρμογή maps τρέχει από πίσω όλη την ώρα όσες φορές και αν την έκλεισα αυτή ξαναεμφανίζεται πάλι. Δεν τρώει μπαταριά έτσι? υπάρχει τρόπος να την κλείσω τελείως για να μην μου τρώει μπαταρία?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόσεξα μετά ότι το υπόλοιπο μενού ήταν στις εφαρμογές. Όμως παρατήρησα με την εφαρμογή app stop ότι η εφαρμογή maps τρέχει από πίσω όλη την ώρα όσες φορές και αν την έκλεισα αυτή ξαναεμφανίζεται πάλι. Δεν τρώει μπαταριά έτσι? υπάρχει τρόπος να την κλείσω τελείως για να μην μου τρώει μπαταρία?

με ενα task manager κλεισε το mapsbackground Που τρεχει. σου τρωει 6,6 MB μνημη

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε την εφαρμογη χαρτες και μετα

 

προσθετα->σχετικα με τους χαρτες-> εκδοσεις. εμενα λεει b02

 

σε εμένα βγάζει v3.08 11wk41 b02, άρα είναι η τελική ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

με ενα task manager κλεισε το mapsbackground Που τρεχει. σου τρωει 6,6 MB μνημη

 

έβαλα έναν task manager αλλά δεν βρίσκω κανένα αρχείο mapsbackgroung. μήπως να μου έδινες την διαδρομή?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ TO A-GPS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΔΕΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΧΩ ΤΟ C6-01 ΝΟΚΙΑ ΜΑPS 3.08 ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΥ ΤΟ A-GPS KAI GPS ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ GPRS (EXΩ COSMOTE) ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΤΟ SUPL.NOKIA.COM ΚΑΙ ΟΙΚΙΟ ΔΙΚΤΥΟ "ΟΧΙ" (ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ:)) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΓΙΑ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΘΕΣΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ WIFI ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΘΕΣΗ ΜΕ GPRS ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ>????

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ TO A-GPS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΔΕΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΧΩ ΤΟ C6-01 ΝΟΚΙΑ ΜΑPS 3.08 ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΥ ΤΟ A-GPS KAI GPS ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ GPRS (EXΩ COSMOTE) ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΤΟ SUPL.NOKIA.COM ΚΑΙ ΟΙΚΙΟ ΔΙΚΤΥΟ "ΟΧΙ" (ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ:)) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΓΙΑ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΘΕΣΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ WIFI ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΘΕΣΗ ΜΕ GPRS ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ>????

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

grs η gprs? το πρωτο δωρεαν το δευτερο χρεωνει. βγες εξω να κλειδωσει και οχι μεσα σε σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Στις μεθόδους εντοπισμού βάλε τα όλα εκτός από το bluetooth gps. To οικείο δίκτυο όχι δεν το κατάλαβα...που το είδες να λέει οικείο δίκτυο για gps ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ TO A-GPS

 

Έχεις cosmote τι?

Αν έχεις καρτοκινητό ή καρτοσυμβόλαιο δε πρόκειται να κλειδώσει με το AGPS (πάει να συνδεθεί με WAP και δυστυχώς κάπου κολλάει).

Μόνο με data πακέτο θα κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...