Jump to content

Tennis - Ασχολείται κανείς;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αγώνα πανω από 3 ώρες κ 30 λεπτά ο Rafa Nadal αποκλείστηκε από τη συνέχεια του RG στη φάση των 16 από τον Σουηδό Soderling(πάνω από Νο.30 στην παγκόσμια κατάταξη) με 3-1 σετ, και με τον Djokovic αποκλεισμένο επίσης ανοίγει ο δρόμος για τον Federer προς την κατάκτηση του πρώτου του RG!!!

Go Roger:luck:

 

αντε ρε roger το rg ειναι δικο σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αγώνα πανω από 3 ώρες κ 30 λεπτά ο Rafa Nadal αποκλείστηκε από τη συνέχεια του RG στη φάση των 16 από τον Σουηδό Soderling(Νο.25 στην παγκόσμια κατάταξη) με 3-1 σετ, και με τον Djokovic αποκλεισμένο επίσης ανοίγει ο δρόμος για τον Federer προς την κατάκτηση του πρώτου του RG!!!

Go Roger:luck:

 

καταπληκτικός αγώνας...:)

ο Σουηδός στην καλύτερή του μέρα, και ο Ναδάλ μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας..:)

όπως και να'χει, πέρασα ένα ωραιότατο απόγευμα στον καναπέ μου..:O

Link to comment
Share on other sites

O Federer γυρισε απο την κολαση σημερα.. 2-0 σετ κατω απο τον Γερμανο Τommy Haas αλλα καταφερε να το γυρισει.. Για να δουμε..

Πάντως τα δύο πρώτα σετ οριακά τα έχασε ενώ αυτά που κατέκτησε τα κατέκτησε παίζοντας εξαιρετικό τεννις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αποκλείστηκε και ο Murray(Νο3 του ταμπλό) από τον Χιλιανό Fernando Gonzalez και έτσι το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών είναι:Γκονζάλες-Σοντερλινγκ(ο οποίος σήμερα απέκλεισε τον Νταβιντένκο) ενώ το επόμενο ζευγάρι θα προκύψει απ΄τους νικητές των ζευγαριών:Ρότζερ Φέντερερ/Γκάελ Μονφίς και Ντελ Πότρο/Τόμι Ρομπρέδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ακουσατε δηλωσεισ ο προπονητησ κ θειοσ του ναδαλ? ειπε οι γαλλοι ειναι ηλιθιοι επειδη δεν υποστηριζαν τον ναδαλ που εχει παρει 4 φορεσ το rg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακουσατε δηλωσεισ ο προπονητησ κ θειοσ του ναδαλ? ειπε οι γαλλοι ειναι ηλιθιοι επειδη δεν υποστηριζαν τον ναδαλ που εχει παρει 4 φορεσ το rg

Που το διάβασες αυτό φίλε,έχεις κανένα link;;;

Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο τότε ο τύπος,όσο καλός προπονητής και αν είναι(που πιθανότατα είναι),είναι πολύ λίγος για να είναι προπονητής του Ναδάλ!!!

Ο ίδιος ο Ναδάλ ευχήθηκε να πάρει το RG ο Federer και ο προπονητής του κάνει αυτές τις δηλώσεις;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πάρει φέτος, δεν θα το πάρει ποτέ... Με ποιόν παίζει στον τελικό;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πάρει φέτος, δεν θα το πάρει ποτέ... Με ποιόν παίζει στον τελικό;

 

Σόντερλινγκ (κέρδισε τον Ναδάλ αυτός)

Link to comment
Share on other sites

φεντερερ το τροπαιο κ συγχρονωσ ρεκορ

 

Δεν κάνει ρεκόρ, ισοφαρίζει τον Σάμπρας και γίνεται ο έκτος τενίστας που ολοκληρώνει το Γκράν Σλαμ καριέρας (και μόλις ο δεύτερος στις τρεις διαφορετικές επιφάνειες).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Στον σημερινό τελικό των γυναικών η Ζβετλάνα Κουζνέτσοβα κατέκτησε το Roland Garros με 2-0 σετ(6-4,6-2) απέναντι στην Ντινάρα Σάφινα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο RG στην καριέρα του για τον Roger Federer με 3-0 απέναντι στον Soderling!!!

 

Go Roger:w00t::w00t::w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέγαμε πιο πάνω, πραγματοποιήθηκε. Πολύ καλός ο Federer, δεν αντιμετώπισε πρόβλημα και σε μερικά σημεία έβγαλε εξαιρετικούς πόντους (όπως μας είχε συνηθίσει παλαιότερα).

 

Προσωπικά πιστεύω/ελπίζω πως οι απώλειες του Roland Garros τον κυνηγούσαν και στο μέλλον θα δούμε έναν πιο χαλαρό Federer.

 

Όπως και να 'χει, ισοφάρισε τον Sampras, ολοκλήρωσε το Grand Slam καριέρας και προχωράει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σειρα το Wimbledon τωρα.. Πιστευω κι εγω, αφου κατεκτησε το Roland Garros που του ελειπε τοσα χρονια, θα ειναι πιο χαλαρος απο εδω και περα
Link to comment
Share on other sites

Rofer Federer: «Δεν ήταν εύκολο να ελέγξω τα συναισθήματά μου. Ίσως είναι η μεγαλύτερη νίκη στην καριέρα μου. Αφαιρεί τόσο μεγάλη πίεση από πάνω μου. Τώρα, μπορώ να παίζω με ηρεμία για το υπόλοιπο της καριέρας μου. Ουδείς θα μου πει ξανά ότι δεν έχω κατακτήσει το Ρολάν Γκαρός. Είναι ωραία που βρίσκομαι και εγώ μία φορά πάνω στο βάθρο. Είναι μία μαγική στιγμή.»

 

πηγή: Sport24.gr

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερός ελέγχεται, τον τελευταίο καιρό. Σίγουρα όμως πρόκειται για έναν από τους καλύτερους τενίστες όλων των εποχών.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν ήταν και η καλύτερη του χρονιά, αυτό όμως δεν αναιρεί την αξία του, νομίζω όλοι συμφωνούμε σε αυτό. Ήταν έκπληξη πάντως ο αποκλεισμός του Ναδάλ, αν και δεν τον είχα δει ιδιαίτερα στους φετινούς του αγώνες για να ξέρω σε τι κατάσταση είναι.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν ήταν και η καλύτερη του χρονιά, αυτό όμως δεν αναιρεί την αξία του, νομίζω όλοι συμφωνούμε σε αυτό.

 

Εννοείται!

 

Ήταν έκπληξη πάντως ο αποκλεισμός του Ναδάλ, αν και δεν τον είχα δει ιδιαίτερα στους φετινούς του αγώνες για να ξέρω σε τι κατάσταση είναι.

 

Ομοίως εννοείται. Γι' αυτό εξ άλλου και ήταν η μεγάλη ευκαιρία του Federer να κερδίσει το Ρολάν Γκαρός.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω ασχολουμαι με τεννις αλλα ειμαι λιγο μακρια απο τις περιοχες σας. Όποιος θελει και ειναι στην Κυπρο να μου στειλει πμ για να παιξουμε
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

xairete mhpws tha borousate na koitaksete tis 2 parakatw raketes kai na mou peite poia tha mou proteinete na agorasw. (sxetika arxarios)

h prwth einai h wilson

http://intersportsmall.stores.yahoo.net/win5fomitera.html

kai 2 h prince

http://tennisboom.com//pro3spblmpte.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...