Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@elthis έβαλα τη lock screen αλλά είναι η basic μόνο με το δαχτυλίδι. η sense είχε διάφορες επιλογές όπως π.χ. και συντομεύσεις ή ρολόι κτλ. Υπάρχουν αυτά πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Επίσημη είναι και έκδοση για όλο τον κόσμο, αφού έρχεται μάλιστα και σε exe για εγκατάσταση απο υπολογιστή. Μπορείς να τη βάλεις άμεσα αλλα αν έχεις root το χάνεις και αν δεν έχεις ίσως να μη μπορείς να γυρίσεις πίσω.

 

Έτσι είναι. Απλά να τονίσουμε ότι δεν έχει επιστροφή μια τέτοια κίνηση και ξεχνάς το root και όλα τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την ηλίθια ερώτηση μου. Έχει βγει η 2.3 επίσημα και την φλασάρουμε μέσω υπολογιστή ;. Εγώ δεν είμαι root. Mπορώ κανονικά ;. Για αυτή τη Rom μιλάτε μάλλον έτσι ;.

 

RUU_Ace_Gingerbread_S_HTC_WWE_2.36.405.8_R_Radio_12.54.60.25_26.09.04.11_M2_release_187331_signed

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγγνώμη για την ηλίθια ερώτηση μου. Έχει βγει η 2.3 επίσημα και την φλασάρουμε μέσω υπολογιστή ;. Εγώ δεν είμαι root. Mπορώ κανονικά ;.

 

Δίνεται link παραπάνω. Την τρέχεις κανονικά. Αν εγκατασταθεί... είναι για τη συσκευή σου. Αν όχι... θα χρειαστεί να περιμένεις άλλη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Α..οκ χίλια ευχαριστώ. Δεν πιστεύω να πάθει και τίποτα αν την φλασάρω...και ας μην είναι για τη δική μου συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μόλις τώρα...άντε να δούμε. Τελικά έκανε και στο δικό μου.

Ελληνικά οκ, Έκδοση 2.3.3 έκδοση ΗTC Sense 2.1

Link to comment
Share on other sites

Smooth, αλλά δεν βλέπω και τεράστια διαφορά.

Εσωτερικός διαθέσιμος χώρος 1.07

Τελικά έχει μνήμη ελεύθερη 300MB, με το που ανοίγει. Με Task killer 380 mb φτάνει.

 

Ήχο...έχω ήχο...πέρασα και το Volume+... Επιτέλους!!

 

Κάνουμε scrolling και στα Ελληνικά στις επαφές!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Smooth, αλλά δεν βλέπω και τεράστια διαφορά.

Εσωτερικός διαθέσιμος χώρος 1.07

Τελικά έχει μνήμη ελεύθερη 300MB, με το που ανοίγει. Με Task killer 380 mb φτάνει.

 

Ήχο...έχω ήχο...πέρασα και το Volume+... Επιτέλους!!

 

Κάνουμε scrolling και στα Ελληνικά στις επαφές!!

 

βαλτε κανενα screenshot να δουμε και μεις :( εχω μακ και δεν τρεχει το exe

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

βαλτε κανενα screenshot να δουμε και μεις :( εχω μακ και δεν τρεχει το exe

 

Δε θα δεις κατι καινουριο...Ειναι σαν ολες τις leak 2.3 που εχουν βγει μεχρι τωρα και υπαρχουν αφθονα screenshots στους xda..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@nikolasn80

 

Τι screenshots, ακριβώς όπως οι μαγειρεμένες είναι.

 

@elthis

Έχεις ακουστά το Gingerbreak έτσι ;

 

Oι πρώτες εντυπώσεις εκτός από μπαταρία είναι ότι δεν θα παραπονεθούμε για τον ήχο ξανά και το σήμα του wifi (όσοι δεν ήμασταν root)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

@nikolasn80

 

Τι screenshots, ακριβώς όπως οι μαγειρεμένες είναι.

 

@elthis

Έχεις ακουστά το Gingerbreak έτσι ;

 

Oι πρώτες εντυπώσεις εκτός από μπαταρία είναι ότι δεν θα παραπονεθούμε για τον ήχο ξανά και το σήμα του wifi (όσοι δεν ήμασταν root)

 

Δεν εχω διαβασει καπου αν τελικα ''δουλευει'' το gingerbreak στη συσκευη μας...Αν διαβασες καπου οτι ειναι συμβατο στειλε link...

 

Μπαταρια,ενταση ηχου,αδυναμο WIFI ηταν αυτα που μας προβληματιζαν στο DHD...Αυτοι αλλωστε ηταν οι λογοι που τη μερα που το πηρα πηγα σε cooked rom.Με τη διορθωση-βελτιωση αυτων των αδυναμιων με τη 2.3 πιστευω οτι αυτη τη στιγμη ειναι το πιο ολοκληρωμενο και κορυφαιο android smartphone που κυκλοφορει,ακομα και απο το Lg x2, που απ οτι διαβαζω ολο προβληματακια εχει κι αρκετοι εχουν επισκευθει το service...Οταν βγαλουν κι εναν custom kernel (περιμενουμε τον master των kernels Lee)οπου θα βοηθησει τη μπαταρια να κραταει λιγο περισσοτερο αλλα και να εχουν οσοι θελουν ενα καλο o/c,τοτε μαλλον θα το πουλησω γιατι δε θα εχω κατι αλλο να περιμενω...:p

 

edit:Η mugen οπως αναφεραμε σε καποια προηγουμενα posts εβγαλε μπαταρια 1500mAh...Aπο τους 1ους που τη δοκιμασαν στους xda ηταν ο ΜrGarak που οσοι εχουν miui rom θα τον γνωριζουν,αφου ειναι dev..Το τελευταιο του post ειναι αυτο και ειναι πολυ ενθαρυντικο αφου και σε προηγουμενα post ειχε αναφερθει με καλα λογια...εδω ειναι και ενα αλλο σχολιο χρηστη.

Οποιος ενδιαφερεται κι θελει να δοκιμασει μπορει να τη βρει εδω.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα σχόλια αυτά, ε δεν μπορώ να πω ότι έχει και αρκετή διαφορά (προς το καλύτερο) στη κατανάλωση της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα σχόλια αυτά, ε δεν μπορώ να πω ότι έχει και αρκετή διαφορά (προς το καλύτερο) στη κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Eνταξει...Μη περιμενεις 270mAh να αυξησουν τη διαρκεια ζωης κατακορυφα!

Αλλα και 2 μερες με αρκετη χρηση που αναφερει ο chef, δεν ειναι και λιγο!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι δύο ημέρες ;

Στις 6:45 ήταν 100% και στις 20:22 έφτασε 52% του ενός και ο άλλος δεν αναφέρει ακριβώς το τι τρέχει, άσε που δεν τον βλέπω και ενθουσιασμένο.... :)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λίγο πολύ η απόδοση στα ίδια επίπεδα θα κυμαίνεται. Όπως και να το κάνουμε... το λειτουργικό είναι ενεργοβόρο, αυτό δεν αντισταθμίζεται με μερικά mah.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

elthis

για να βαλουμε την ρομ i00 4.3 θα τη βαλουμε απο recovery ?

επισης αν την βαλουμε θα τα χασουμε παλι ολα ?

Link to comment
Share on other sites

H rom που διέρευσε είναι τελικά official; Αξίζει να την περάσουμε; Υπάρχει περίπτωση να χάσουμε δεδομένα; Αν βγει "άλλη" επίσημη αργότερα θα μπορεί να περαστεί από πάνω;
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

H rom που διέρευσε είναι τελικά official; Αξίζει να την περάσουμε; Υπάρχει περίπτωση να χάσουμε δεδομένα; Αν βγει "άλλη" επίσημη αργότερα θα μπορεί να περαστεί από πάνω;

 

καλη ερωτηση!! ..και ποτε θα μας ερθει ΟΤΑ?!?! ..καλα δεδομενα δεν θα χαθουν, αλλα ενα hard reset μετα απο τετοια αλλαγη θα χρειαζεται!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...