Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα την i00 4.2 και πέρασα πάλι τις εφαρμογές ... άντε να δούμε... καλή η cm7 αλλά κάθε μέρα με χαλαρή χρήση θέλει φόρτιση...

 

Σα παλια καραβανα θελω να μου πεις εντυπωσεις...;)

Τσεκαρε και το speed.test στο προηγουμενο post μου,να το δοκιμασεις αν θες...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα! ενδιαφερομαι πολυ για το συγκεκριμενο κινητο και το ψαχνω εδω και αρκετο καιρο. θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν θα πεσει η τιμη του οταν ερθει το sensation και ποσο. ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s.. απλα επειδη εχει πεσει πολυ η τιμη του galaxy, 399 το ειδα σημερα στο public εχω αρχισει να το σκεφτομαι παραπανω για το galaxy. αξιζει να περιμενω η θα μεινει στα ιδια επιπεδα?

 

Απευθύνσου στους Διαξιφισμούς για τέτοιες συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα κεφαλαία

Όταν το συνδέω με usb για να συγχρονίσει με το outlook στα win 7 δεν κάνει σύνδεση HTC sync άλλα το ¨¨φόρτιση μόν﨨 ή πρόσβαση στο internet βγάλε βαλε το usb κλείσε άνοιξε το τηλέφωνο καμιά 10 φορές τελικά κάνει σύνδεση HTC sync και συγχρονίζει to ίδιο κάνει και στα xp αντίστοιχα (το συγχρονίζω με 2 υπολογιστές xp και i win 7)

Εάν αλλάξω ημερομηνία σε μια συνάντηση και την τοποθετήσω στον μέλλον στα xp και συγχρονίσω το τηλέφωνο όλα καλά αλλά όταν στην συνεχεία συγχρονίσει στα win7 όταν δεήσει να συγχρονίσει θα προσθέσει την καινούργια συνάντηση, και την παλιά δεν θα την διαγράψει ενώ εγώ στα xp τροποποιώ την παλιά με καινούργια ημερομηνία και την αποθηκεύω (στο τηλέφωνο δεν υπάρχει η παλιά μετά τον συγχρονισμό) οι επιλεγμένες ρυθμίσεις συγχρονισμού στο ημερολόγιο είναι :

συγχρονισμός όλων των συμβάντων ημερολογίου: πριν από ένα χρόνο

Όταν παρουσιαστεί ……………………………Πλεον πρόσφατα ενημερωμένο

Τω ερωτάω γιατί στα win mobile δεν παρουσίαζε τέτοια πρόβλημα να κρατεί την παλια και να περνά και την καινούργια, πέρναγε το καινούργιο και διέγραφε το παλιό

Όταν με την αναζήτηση στο ημερολόγιο αναζητήσω κάποιες συναντήσεις με κινά χαρακτηριστικά πχ πληρωμή το αποτέλεσμα θα είναι μια Η δυο απαντήσεις με το χαρακτηριστικό πληρωμή ενώ έχει περίπου δέκα συναντήσεις με το ίδιο χαρακτηριστικό που εμφανίζονται στον υπολογιστή και βλέποντας τις ημερομηνίες στον υπολογιστή πάω στο τηλέφωνο και βλέπω ότι όντως υπάρχει αυτή συνάντηση αλλά δεν εμφανίζεται στην αναζήτηση

Θέτω τα παραπάνω διότι όλη μου η δουλειά μου είναι με outlook και πρέπει να τα έχω μαζί μου . παρεμφερή προβλήματα είχα με τα sony ericsson p910-990 μονο με τα p3300 kai hd δεν είχα προβλήματα συγχρονισμού

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!εγινα καοχος ενος μεταχ/νου DHD το οποιο εχει αλλη rom απο τον προηγουμενο κατοχο.εχει αριθμο εκδοσης ομως 1.72.μπορω να περασω αλλη rom κατευθειαν ή πρεπει να κανω downgrade?ημουν κατοχος symbian και ειναι η πρωτη επαφη με android και δεν μπορω να βγαλω ακρη!οποιαδηποτε βοηθεια θα με βοηθουσε παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα !

εχει να μου προτεινει κανεις καμια καλη ρομ ?

και αν υπαρχει καποιο λινκ για οδηγιες ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα !

εχει να μου προτεινει κανεις καμια καλη ρομ ?

και αν υπαρχει καποιο λινκ για οδηγιες ?

 

Εισαι root και s-off???Θες με sense η χωρις???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εισαι root και s-off???Θες με sense η χωρις???

που μπορω να το δω αυτο ?

το μονο που ξερω οτι τωρα εχω την Leedroid_HD_v1.3

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να το δω αυτο ?

το μονο που ξερω οτι τωρα εχω την Leedroid_HD_v1.3

 

Σου εστειλα pm...Τσεκαρε το...

 

Οτιδηποτε παντως μπορειτε να το βρειτε εδω

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια ρε παιδια......?????

 

Eιναι ηδη δηλ rootαρισμενο και εχει cooked rom;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ακριβως.εχει την leedroid 2.2.1 και kernel 2.6.32.39 και radio 12.28e .60.140fu αλλα ειναι 1.72.405.3.πως γινεται αυτο?δεν επρεπε να φοραει 1,32 για να περαστει αλλη rom?τωρα μπορω να περασω κατευθειαν την rom που θελω?
Link to comment
Share on other sites

ακριβως.εχει την leedroid 2.2.1 και kernel 2.6.32.39 και radio 12.28e .60.140fu αλλα ειναι 1.72.405.3.πως γινεται αυτο?δεν επρεπε να φοραει 1,32 για να περαστει αλλη rom?τωρα μπορω να περασω κατευθειαν την rom που θελω?

 

Οχι...κατεβαινεις στην 1.32 για να το rootαρεις...μετα ανεβαινεις οσο θες...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την i00 και ενώ έβαζα τους κωδικούς το πληκτρολόγιο έκανε κάτι παλαβα... Πατούσα το βήτα και αυτό πατούσε και βήτα και ύψιλον και δεν μπόρεσα να την βάλω. Έκανα όλα τα wipes...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την i00 και ενώ έβαζα τους κωδικούς το πληκτρολόγιο έκανε κάτι παλαβα... Πατούσα το βήτα και αυτό πατούσε και βήτα και ύψιλον και δεν μπόρεσα να την βάλω. Έκανα όλα τα wipes...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Την εχω βαλει σε 5 ατομα προσωπικα...κανενα τετοιο προβλημα...την 4.2 εβαλες (αν και ουτε οι προηγουμενες ειχαν τετοιο προβλημα);;;

Κανε παλι τα wipe και flashαρε τη...επισης ειδες αν το .zip ειναι ok;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει σε 5 ατομα προσωπικα...κανενα τετοιο προβλημα...την 4.2 εβαλες;;;

Κανε παλι τα wipe και flashαρε τη...επισης ειδες αν το .zip ειναι ok;;;

 

Ναι μια χαρά ήταν νομίζω γύρω στα 240 μεγαμπαιτ περίπου αν εννοείς αυτό. Θα δοκιμάσω πάλι.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά ήταν νομίζω γύρω στα 240 μεγαμπαιτ περίπου αν εννοείς αυτό. Θα δοκιμάσω πάλι.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Kανε ενα md5 check πρωτα με αυτο το εργαλειο και μετα flashαρε...Αν το εχεις κανε τα wipe με το full wipe 1.3

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα md5 check πρωτα με αυτο το εργαλειο και μετα flashαρε...Αν το εχεις κανε τα wipe με το full wipe 1.3

 

Ωραία ευχαριστώ μετά που θα παω σπίτι γιατί είμαι έξω τώρα.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ακριβως.εχει την leedroid 2.2.1 και kernel 2.6.32.39 και radio 12.28e .60.140fu αλλα ειναι 1.72.405.3.πως γινεται αυτο?δεν επρεπε να φοραει 1,32 για να περαστει αλλη rom?τωρα μπορω να περασω κατευθειαν την rom που θελω?

 

 

Aπλά η LeeDroiod 2.2.1 βασίζεται στην επίσημη 1.72, αυτό όμως δε σημαίνει οτι χάνεις το root κλπ, απλά βασίζεται σε αυτή όπως και οι πιο πρόφατες Gingerbread βασίζονται σε νέες εκδόσεις χωρίς να χάνεις τα χακαρίσματα που έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Aπλά η LeeDroiod 2.2.1 βασίζεται στην επίσημη 1.72, αυτό όμως δε σημαίνει οτι χάνεις το root κλπ, απλά βασίζεται σε αυτή όπως και οι πιο πρόφατες Gingerbread βασίζονται σε νέες εκδόσεις χωρίς να χάνεις τα χακαρίσματα που έχεις κάνει.

 

Spyr0s επειδη βλεπω οτι ασχολεισαι με το καινουριο κερνελ του m-deejay,οταν γινει stable (πιο πολυ το undervolt με ενδιαφερει) ενημερωσε αν θες...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα ξανά χωρίς md5 και όλα οκ πολύ ωραία πολύ smooth όπως πρέπει. ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα ξανά χωρίς md5 και όλα οκ πολύ ωραία πολύ smooth όπως πρέπει. ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Xαιρομαι που το ακουω...;)

Αν εχεις καμια ιδεα να προσθεσουμε η δε σου αρεσει κατι,πες το...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την πέρασα ξανά χωρίς md5 και όλα οκ πολύ ωραία πολύ smooth όπως πρέπει. ;)

 

Καλό πάντως είναι να κάνεις έλεγχο του md5 checksum για να είσαι σίγουρος ότι το downloaded αρχείο είναι σωστό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Spyr0s επειδη βλεπω οτι ασχολεισαι με το καινουριο κερνελ του m-deejay,οταν γινει stable (πιο πολυ το undervolt με ενδιαφερει) ενημερωσε αν θες...;)

 

Mέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα αλλα δεν έχω δει και κάτι θεαματικό στη συσκευή σε σχέση με την αυτονμία και την απόδοση, μονο το CIFS με βόλεψε ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ χρησιμοποιώ την i00. Εϊναι όντως πολύ καλή ROM και κάποιο σοβαρό πρόβλημα δεν έχω δει μέχρι στιγμής.

Στο dialer μόνο που δεν εμφανίζει τα ονόματα και τις αντιστοιχίσεις, απλά πρέπει να πληκτρολογήσεις έναν αριθμό, να τον σβήσεις για να σου τα εμφανίσει. Κατα τ'άλλα είναι κορυφαία! Θα ήθελα να προτείνω αν γίνεται να την φτιάξει ο φίλος σου χωρίς το sense.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλό πάντως είναι να κάνεις έλεγχο του md5 checksum για να είσαι σίγουρος ότι το downloaded αρχείο είναι σωστό.

 

Οκ την επόμενη φορά θα το κάνω. Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...