Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εννοείς ότι το πρόβλημα το δημιουργεί κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή;Αν είναι αυτό τότε θα δοκιμάσω να σβήσω τις 2 τελευταίες που έκανα update (yahoo και 3g watchdog) γιατί μετά από αυτό νομίζω πως ξεκίνησε το πρόβλημα.Δεν έχω πειράξει κάτι άλλο.

 

Και αυτό όντως αποτελεί μια καλή κίνηση. Είναι σχεδόν προφανές ότι κάποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια ειμαι κατοχος ενος ντιζαιρ hd που το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος κατοχος του το ειχε χακαρει και του εχει βαλει την LeeDroid_hd_v 1.3 και τις τελευταιες μερες μου κανει κατι κοληματακια και θα ηθελα αν ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να του κανω unroot και να εχει την οφισιαλ ρομ ?

αν μπορει ας με βοηθησει καποιος !!

 

Γνώμη μου είναι να αντιμετωπίσεις τα "κολληματάκια" με άλλη ROM μαγειρεμένη. Μην πας σε επίσημη. Άσε που στην κατάσταση που είναι η συσκευή σου πολύ πιο γρήγορα θα ξεμπερδέψεις με το πέρασμα απλά μιας άλλης ROM από xda παρά να γυρίσεις το κινητό πίσω σε εργοστασιακή κατάσταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Oποιος ενδιαφερεται βρηκε ο πρωτος custom kernel για sense gingerbread...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να αντιμετωπίσεις τα "κολληματάκια" με άλλη ROM μαγειρεμένη. Μην πας σε επίσημη. Άσε που στην κατάσταση που είναι η συσκευή σου πολύ πιο γρήγορα θα ξεμπερδέψεις με το πέρασμα απλά μιας άλλης ROM από xda παρά να γυρίσεις το κινητό πίσω σε εργοστασιακή κατάσταση. ;)

 

ρε φιλε ομως αν εχεις αλλη ρομ εκτος την επισημη δεν χανεις την εγγυηση??

επειδη δεν ειμαι και πολυ ενημερωμενος απο αυτα τι πλεονεκτηματα εχει η χακαρισμενη ρομ??

δηλαδη αξιζει να χασεις την εγγυηση για την χακαρισμενη ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ομως αν εχεις αλλη ρομ εκτος την επισημη δεν χανεις την εγγυηση??

επειδη δεν ειμαι και πολυ ενημερωμενος απο αυτα τι πλεονεκτηματα εχει η χακαρισμενη ρομ??

δηλαδη αξιζει να χασεις την εγγυηση για την χακαρισμενη ρομ ?

 

Τι σου δινει;Εκδοσεις που θα τις παρεις στην Ελλαδα μετα απο 5 μηνες η καθολου ,καλυτερη μπαταρια,ταχυτητα,γραφικα στοιχεια,sense-no sense,δυνατοτερος ηχος(μελανο σημειο του DHD) και πολλα αλλα..

Κρατησε τον οδηγο και ΑΝ χρειαστει να το πας για service το επαναφερεις εκεινη τη στιγμη...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ομως αν εχεις αλλη ρομ εκτος την επισημη δεν χανεις την εγγυηση??

επειδη δεν ειμαι και πολυ ενημερωμενος απο αυτα τι πλεονεκτηματα εχει η χακαρισμενη ρομ??

δηλαδη αξιζει να χασεις την εγγυηση για την χακαρισμενη ρομ ?

Κάτσε ρε άνθρωπε. Γιατί δηλαδή αν περάσεις σε εργοστασιακή κατάσταση σήμερα ή του χρόνου πάλι δε θα επανέλθει η εγγύησή σου; Όποτε κι αν πρόκειται να χρειαστείς service τότε επανέρχεσαι εκεί που προβλέπεται. Τί νόημα έχει να επανέλθεις από τώρα και να χάνεις σε απόδοση (σου είπε ο elthis μερικά πλεονεκτήματα). Δεν έχει καν νόημα αυτό που λες.

Λοιπόν επειδή όπως είπες δεν ξέρεις πολλά πράγματα, θα αλλάξεις ROM, δηλαδή θα βάλεις από xda κι αν χρειαστείς service τότε επανέρχεσαι στα επίσημα που θέλει και πιο πολύ κόπο, ενώ για να φλασάρεις όπως είσαι μια νέα ROM είναι πολύ ευκολότερο και γρηγορότερο. ;)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χθες επιχείρησα να το κάνω root με VIS_____y αλλά δεν τα κατάφερα.

Λοιπόν έβαλα την έκδοση 14 και πάτισα temproot. έγινε με επιτυχία αργότερα τικαρα το temproot και τις παρακάτω δυο επιλογές για να έχω πρόσβαση σαν superuser και πάτησα πάλι temproot και κόλλησε το κινητό και δεν έγινε τίποτα. Από τότε όποτε πατώ temproot αναβοσβήνει το εικονίδιο του VIS_____y και γράφει rooting δείχνει πως προσπαθεί να το κάνει αλλά σταματά και ξαναπροσπαθεί και δεν ολοκληρώνετε ποτέ. Προσπάθησα να τικαρω και τις τρεις επιλογές και να κάνω επανακηνιση το DHD αλλά πάλι τίποτα. έβαλα και την έκδοση 13 και πάλι τίποτα εκεί αντί να αναβοσβήνει κολαει το κινητό εντελώς.

Ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

Θέλω να το κάνω ροοτ για να προχωρήσω στην διαδικασία να αλλάξω ROM.

Ευχαριστώ πολύ.

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν έχει συζητηθεί αλλά έχει κανείς πρόβλημα με το Market? Συγκεκριμένα, όταν πατάς για τις πιο νέες εφαρμογές όταν πας να κάνεις scroll τότε κάνει FC!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν έχει συζητηθεί αλλά έχει κανείς πρόβλημα με το Market? Συγκεκριμένα, όταν πατάς για τις πιο νέες εφαρμογές όταν πας να κάνεις scroll τότε κάνει FC!

 

Εχει αναφερθει φιλε μου...σε διαφορετικες rom,διαφορετικες εκδοσεις,διαφορετικες συσκευες...Δεν εχει αναφερθει ομως τι φταει...

 

@mcManus κανει τετοια κολπακια ο συγκεκριμενος (και μοναδικος ως τωρα) τροπος...και σε μενα θυμαμαι τα εκανε αυτα.Δε νομιζω να φταει η εκδοση.Δοκιμασε παλι τα βηματα προσεκτικα...Ελπιζω να εχεις την εκδοση λογισμικου 1.32.ΧΧΧ...

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος που δεν ασχοληθει με το root και εχει την stock , αξιζει να ασχοληθει τωρα που σε λγο θα βγει η επισημη 2.3?

Εχω την 1.72 οποτε θα πρεπει να παω σε 1.32 αν εχω καταλαβει καλα....

δεν ξερω αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολη η διαδικασια του ροοτ ....θα ηθελα ομως να δω αλλες rom που χειριζοντα ισως και καλυτερα το τλφ απο την στοκ

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει φιλε μου...σε διαφορετικες rom,διαφορετικες εκδοσεις,διαφορετικες συσκευες...Δεν εχει αναφερθει ομως τι φταει...

 

@mcManus κανει τετοια κολπακια ο συγκεκριμενος (και μοναδικος ως τωρα) τροπος...και σε μενα θυμαμαι τα εκανε αυτα.Δε νομιζω να φταει η εκδοση.Δοκιμασε παλι τα βηματα προσεκτικα...Ελπιζω να εχεις την εκδοση λογισμικου 1.32.ΧΧΧ...

 

 

 

Sent from my Desire HD

 

οχι εχω την 1.72. δεν μπορω να το κανω με το VIS_____y???

Edited by kollatos
www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τις προηγούμενες ημέρες ο ROM Manager έκανε αρκετά update. Τώρα σε μένα υπάρχει ο 4.1.0.0, το market δε μου βγάζει άλλη ενημέρωση, όμως όταν ανοίγω την εφαρμογή του ROM Manager λέει "There is an update available for ClockworkMod Recovery" και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πατήσω το "OK". Τίς πταίει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τις προηγούμενες ημέρες ο ROM Manager έκανε αρκετά update. Τώρα σε μένα υπάρχει ο 4.1.0.0, το market δε μου βγάζει άλλη ενημέρωση, όμως όταν ανοίγω την εφαρμογή του ROM Manager λέει "There is an update available for ClockworkMod Recovery" και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πατήσω το "OK". Τίς πταίει;

 

Εχεις ηδη τη τελευταια εκδοση του rom manager ενω η τελευταια εκδοση του cwm ειναι η 3.0.2.6...το flashαρες το cwm;

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ηδη τη τελευταια εκδοση του rom manager ενω η τελευταια εκδοση του cwm ειναι η 3.0.2.6...το flashαρες το cwm;

 

 

 

Sent from my Desire HD

Μόλις συνειδητοποίησα πως Clockworkmanager = Recovery. OK. Το έκανα. ;)

Y.Γ.: Καιρό είχανε να βγάλουν update "επίσημο" για Recovery. Από τότε που ασχολούμαι (κανα 2 μήνες τώρα) μόνο την 3.0.0.6 είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

Τι σου δινει;Εκδοσεις που θα τις παρεις στην Ελλαδα μετα απο 5 μηνες η καθολου ,καλυτερη μπαταρια,ταχυτητα,γραφικα στοιχεια,sense-no sense,δυνατοτερος ηχος(μελανο σημειο του DHD) και πολλα αλλα..

Κρατησε τον οδηγο και ΑΝ χρειαστει να το πας για service το επαναφερεις εκεινη τη στιγμη...;)

 

δηλαδη ρε φιλε αμα (χτυπα ξυλο ) παθει κατι το κινητο και εχω μεσα την χακαρισμενη ρομ μπορω να του κανω κατι ετσι ωστε να μην χασω την εγγυηση??

δηλαδη αξιζει το κοπο να το ρισκαρεις για να εχεις τα πλεονεκτηματα που μου ειπες ?

εσυ λες οτι δεν υπαρχει καν ρισκο ?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ηδη τη τελευταια εκδοση του rom manager ενω η τελευταια εκδοση του cwm ειναι η 3.0.2.6...το flashαρες το cwm;

 

 

 

Sent from my Desire HD

 

elthis η τελευταία είναι η 3.0.2.8, απλά ακόμα δεν την έχει δώσει ο rom manager.

 

Επίσης σήμερα παρατήρησα οτι στο τελευταίο update της Cyanogen (7.0.2), ο Rom Manager έχει έκδοση 4.2.0.0 ενώ στο market είναι ακόμη στην 4.1.0.0.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη ρε φιλε αμα (χτυπα ξυλο ) παθει κατι το κινητο και εχω μεσα την χακαρισμενη ρομ μπορω να του κανω κατι ετσι ωστε να μην χασω την εγγυηση??

δηλαδη αξιζει το κοπο να το ρισκαρεις για να εχεις τα πλεονεκτηματα που μου ειπες ?

εσυ λες οτι δεν υπαρχει καν ρισκο ?

 

Ρίσκο πάντα υπάρχει αλλά μικρό. Αλλιώς δεν θα ασχολιόταν κανένας μας με αυτά. Απλά, είναι πολύ μικρές οι πιθανότητες να πάθει κάτι η συσκευή ούτως ώστε να μην είναι σε θέση να επανέλθει στην εργοστασιακή της κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια εβδομαδα το εχω και εγω στα χερια μου.το πρωτο ανδροειδες μετα απο πολλα νοκια.

ΚΟΛΛΑΣ.......................

ερωτησεις

1)πως μπορω να δημιουργησω φακελλους στις εφαρμογες ετσι ωστε να βαλω μεσα π.χ. τα παιχνιδια?

2) οταν παταω τηλεφωνο μου βγαζει πριν απο τον καταλογο ,ολες τις κλησεις που εκανα.επισης τα ονοματα τα εχει με το ονομα πρωτα και μετα το επιθετο.γινετε να εχω πρωτα το επιθετο?οπως στα προσωπα?

Link to comment
Share on other sites

1)Φακέλους στην αρχική οθόνη εννοείς μάλλον. Πατάς στην οθόνη παρατεταμένα --> σου βγάζει ένα νέο παράθυρο, και πατάς εκεί που λέει φάκελος

2) Νομίζω ότι δεν μπορείς.

 

Βασικά δεν το χρειάζεσαι πιστεύω. Σχημάτισε το όνομα που θέλεις και θα στο βγάλει.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

1)Φακέλους στην αρχική οθόνη εννοείς μάλλον. Πατάς στην οθόνη παρατεταμένα --> σου βγάζει ένα νέο παράθυρο, και πατάς εκεί που λέει φάκελος

 

το εκανα.πως μπορω να τον ονομασω αλλιως και να τον μεταφερω στις εφαρμογες?να μην ειναι δλδ στην αρχικη οθονη?

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτεις τα παιχνίδια στην αρχική οθόνη και μετά τα σέρνεις προς τον φάκελο. Αν πατήσεις επάνω στον φάκελο επίσης τον μετανομάζεις. Αν και το καλύτερο πρόγραμμα για εμένα είναι το Folder organizer. Το βρίσκεις από το μάρκετ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την τελευταια ARHD (3.7). Μπορει να μου πει καποιος

αν μπορω να περασω απο πανω τον o/c kernel του leedroid ? Αν ναι το κνω κλασικα απο recovery ?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την τελευταια ARHD (3.7). Μπορει να μου πει καποιος

αν μπορω να περασω απο πανω τον o/c kernel του leedroid ? Αν ναι το κνω κλασικα απο recovery ?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Ναι,μπορεις να τον περασεις απο recovery χωρις wipe...

 

Kαλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να κανω μια προταση σε οσους θελουν sense rom στη συσκευη τους...

Εχω δοκιμασει ΟΛΕΣ τις sense ginger και εχω καταληξει οτι η η port απο το desire S ειναι καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη απο τη chinese leak...H leak εχει πολυ moding απο τους chef και βγαζει καποια θεματακια που δε μπορουμε να τα αναλυσουμε εδω...

Ενας καινουριος σεφ sto forum μας λοιπον,ο i00(η αλλιως kris) εβγαλε μια S port που κατα τη γνωμη μου ειναι η πιο ολοκληρωμενη ginger rom στο forum!

Ειναι σχεδον stock και εχει προσθεσει καποιες χρησιμες λειτουργιες που κανουν τη συσκευη πιο ολοκληρωμενη και πιο ομορφη, οπως CRT animation στο κλεισιμο-ανοιγμα της οθονης, επιπλεον επιλογες στο notification bar, rotation της οθονης, google maps που περιεχουν παγκοσμια πλοιγηση, δηλαδη και για Ελλαδα, dolby κτλ...Εχει συγκεντρωσει με λιγα λογια ολα τα καλα σε μια rom και, δοκιμασμενα απο μενα, λειτουργουν ολα τελεια!!!!!

 

Τη rom μπορειτε να τη κατεβασετε απο εδω και να προσθεσετε ΑΝ θελετε το battery%+glow effect που εφτιαξα και θα το βρειτε στη σελιδα του chef...

Περιμενω εντυπωσεις και προτασεις αφου ο chef μας κανει ολα τα χατηρια και προσθετει οτι του ζητησουμε....;)

Ολα αυτα βεβαια ισχυουν για τωρα γιατι αυριο μπορει να βγει κατι καλυτερο....:p

 

edit:Να σας πω οτι εχω και το DHD της κοπελας μου και δοκιμαζω παραλληλα και αλλες και η RCMix ειναι η 2η επιλογη μου...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ονομασω εναν φακελο που εκανα αλλιως και να τον μεταφερω στις εφαρμογες?να μην ειναι δλδ στην αρχικη οθονη?

 

γνωριζει κανεις?

ευχαριστω.

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...