Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις σκεφθεί ποτέ να δουλέψεις στην HTC ;!!

 

Ότι απορίες με το HTC DHD τις λύνεις. :D

 

Δεν βαριέσαι... εξάλλου αχρείαστες είναι οι νέες εφαρμογές :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχεις σκεφθεί ποτέ να δουλέψεις στην HTC ;!!

 

Ότι απορίες με το HTC DHD τις λύνεις. :D

 

Δεν βαριέσαι... εξάλλου αχρείαστες είναι οι νέες εφαρμογές :p

 

Αν εγω στην htc τοτε ο kollatos,o athanasso77 και καποια αλλα παιδια θα πρεπει να πανε στη NASA! :p

Αν παρακολουθει καποιος συστηματικα xda μαθαινει πολλα...;)

Εχετε προβλημα με τη καινουρια εκδοση titanium backup;Σας κανει f/c;

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εγω στην htc τοτε ο kollatos,o athanasso77 και καποια αλλα παιδια θα πρεπει να πανε στη NASA! :p

Αν παρακολουθει καποιος συστηματικα xda μαθαινει πολλα...;)

Εχετε προβλημα με τη καινουρια εκδοση titanium backup;Σας κανει f/c;

 

Sent from my Desire HD

 

Εβγαλε update ο developer. Ειχε ενα bug σημερα που αν εκανες fresh install του ΤΒ σε συσκευη εκανε fc. Κανε ενα update και θα ειναι οκ.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε update ο developer. Ειχε ενα bug σημερα που αν εκανες fresh install του ΤΒ σε συσκευη εκανε fc. Κανε ενα update και θα ειναι οκ.

 

Thanks...το υπεθεσα γιατι εβλεπα και σε αλλους προβληματα...απ οτι βλεπω δεν υπαρχει και στο market τωρα,προφανως προσωρινα...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμβαινει σε καποιους αυτο...Ειχα κι εγω το προβλημα αυτο πριν λιγες μερες...Αλλαξα rom κι ολα καλα.Το παραξενο ειναι οτι συμβαινει και σε καποιους με official rom κι οχι μονο στη δικη μας συσκευη...

 

Έτσι είναι, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής ή της ROM, κάτι με το market δεν πάει καλά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής ή της ROM, κάτι με το market δεν πάει καλά!

 

Σιγουρα κατι δεν παει καλα με το market, μαλλον εχει παρει καποια αναβαθμιση η οποια δεν συμβαδιζει με την εκδοση που εχουμε (εγω ειμαι official) και ισως διορθωθει με το επικειμενο upgrade σε 2.3 (φανταζομαι, ελπιζω) καθως επισης εγω απο παλιοτερα εως τωρα αντιμετωπιζω σφαλματα Uknown error -18 για τα οποια παλι εχω διαβασει πιθανους λογους αλλα λυση καμια!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχεται πρόβλημα με το μάρκετ μήπως να κάνατε μια απεγκατάσταση της αναβάθμισης του μαρκετ,γιατί εγώ με μια OXYGEN που έχει το παλιο μάρκετ δεν βλέπω να έχω πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

 

Πριν λίγες ώρες είδα μια καινούρια αναβάθμιση του ClockWorkMod Recovery στον Rom Manager (3.0.2.6).

 

Την έχει περάσει κανείς? Ξέρουμε κανά γνωστό bug?

 

 

Επίσης Καλή Ανάσταση και τις καλύτερες ευχές μου για υγεία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

 

Πριν λίγες ώρες είδα μια καινούρια αναβάθμιση του ClockWorkMod Recovery στον Rom Manager (3.0.2.6).

 

Την έχει περάσει κανείς? Ξέρουμε κανά γνωστό bug?

 

 

Επίσης Καλή Ανάσταση και τις καλύτερες ευχές μου για υγεία.

 

Kαλησπερα και χρονια πολλα...;)

Το χρησιμοποιησα και εκανα wipe-backup-restore-flash-fix (και οχι μια φορα μονο) χωρις κανενα προβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και χρονια πολλα...;)

Το χρησιμοποιησα και εκανα wipe-backup-restore-flash-fix (και οχι μια φορα μονο) χωρις κανενα προβλημα.

 

elthis, μέσω Rom Manager έκανες εγκατάσταση ή manualy?

 

Έχω την 3.0.2.5 και διάβασα ένα post στα androidforums που με θορύβησε αρκετά, σχετικά με bug του partitioning menu, που μπορεί να brickάρει την συσκευή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

elthis, μέσω Rom Manager έκανες εγκατάσταση ή manualy?

 

Έχω την 3.0.2.5 και διάβασα ένα post στα androidforums που με θορύβησε αρκετά, σχετικά με bug του partitioning menu, που μπορεί να brickάρει την συσκευή.

 

Μεσω rom manager εκανα την αναβαθμιση.

Για το bug που λες διορθωθηκε οπως αναφερουν στους xda...;)

Δες εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μεσω rom manager εκανα την αναβαθμιση.

Για το bug που λες διορθωθηκε οπως αναφερουν στους xda...;)

Δες εδω.

 

Thanx, μόλις διάβαζα το thread στους xda.

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχεται πρόβλημα με το μάρκετ μήπως να κάνατε μια απεγκατάσταση της αναβάθμισης του μαρκετ,γιατί εγώ με μια OXYGEN που έχει το παλιο μάρκετ δεν βλέπω να έχω πρόβλημα.

 

Έχω official Rom.

To έκανα, γύρισε στην προήγουμενη έκδοση, αλλά πάλι έκανε αναβάθμιση και τα ίδια παντελή μου τα ίδια παντελάκη μου. Μάλλον έχει να κάνει καθαρά με το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κατα τυχη καταλαβα οτι δεν υπαρχει στα sms επιλογη για να δηλωσουμε ποσο χρονο το δικτυο θα προσπαθει να παραδωσει το μηνυμα (για οσους ειχαν Nokia ειναι το sms validity) και το καταλαβα γιατι ετυχε ο αλλος να εχει κλειστο το κινητο για κανα 6ωρο με αποτελεσμα μηνυματα που εστειλα να μην πανε ποτε και να μου ερθει η αναφορα failed. Μηπως ξερει κανεις αν μπορει να αλλαξει αυτο με κανα προγραμμα απο το Market;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Πιστός στην htc το πείρα και εγώ αλλά έχω κάποιες απορίες όσο αναφορά την λειτουργιά του

Κάνοντας συγχρονισμό με outlook 2007 σε xp sp3 και win 7 ενώ περνώ μια καινούργια επαφή στο τηλέφωνο δεν εμφανίζεται στα pc

Κάνοντας αναζήτηση στο ημερολόγιο του τηλέφωνου μου εμφανίζει τις 2 από τις 8 έγγραφες ενός θέματος ενώ και στα 2 pc εμφανίζονται κανονικά και οι 8

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να βλέπω τι <<τρέχει>> Ή πατώντας το εκκαθάριση ότι τρέχει εκείνη τι στιγμή κλείνει

Υπάρχει καποια εφαρμογή να μην επιτρεπει την συνδεση μεσω του παροχου αλλα μονο απο WIFI kai usb

Ευχαριστώ πολύ

Υ.Γ και από μπαταρία………….. ΚΙΝΗΤΑΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να βλέπω τι <<τρέχει>> Ή πατώντας το εκκαθάριση ότι τρέχει εκείνη τι στιγμή κλείνει

 

Πολλά, πχ ES Task Manager.

 

Υπάρχει καποια εφαρμογή να μην επιτρεπει την συνδεση μεσω του παροχου αλλα μονο απο WIFI kai usb

 

Δεν χρειάζεσαι πρόγραμμα. Απενεργοποιείς τη σύνδεση του παρόχου μέσα από τις Ρυθμίσεις / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Ενεργοποίηση δεδομένων (το απενεργοποιείς).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να βλέπω τι <<τρέχει>> Ή πατώντας το εκκαθάριση ότι τρέχει εκείνη τι στιγμή κλείνει

Καλημερα σε ολους,Χριστος ανεστη.Οτι καλυτερο για εσας και τις οικογενειες σας.

 

Μπορεις να πας στις ρυθμισεις-εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουνται και να δεις τι ''τρεχει'' εκεινη τη στιγμη.Υπαρχουν βεβαια διαφοροι task manager-task killers που βλεπεις-διαχειριζεσαι οτι εκτελειται, και τους βρισκεις ευκολα στο market.Ομως το android εχει απο μονο του task killer και κλεινει απο μονο του οτι θεωρει περιττο.Επιπλεον ενας task killer μπορει να ''σκοτωσει'' εφαρμογες που ειναι απαραιτητες για τη λειτουργια του τηλεφωνου κι ετσι να δεις το HD να κολλαει και να ψαχνεις το γιατι.Οι task manager βεβαια ειναι αλλο ειδος και καλο θα ηταν να μπουνε στους ''διαξιφισμους''...:p

Οχι,οταν πατας εκκαθαριση δε κλεινουν οι εφαρμογες,απλα καθαριζεις τη μπαρα σου...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Θελω να ρωτησω καποια πραγματακια για το htc hd2 αν μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες.

Απ'οτι ειδα γινεται να περασεις ρομ και ειδικα android ετσι?

Το θεμα ειναι ομως οτι δεν ξερω αν πρεπει να κανεις πρωτα κατι οπως πχ κανουμε εμεις με το ροοταρισμα και το s-off. Μπορειτε να μου δωσετε κανενα λινκ γτ ειμαι λιγο χαμενος? Μιλαω για το μοντελο το παλιο που δεν εχει ανδροιδ δεν ξερω αν εχει βγει κανενα παρομοιο γιαυτο! Ευχαριστω πολυ παιδια!!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος θεμα.διαβασε στην ενοτητα του hd2 για το android και θα σου λυθουν ολες οι αποριες.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος θεμα.διαβασε στην ενοτητα του hd2 για το android και θα σου λυθουν ολες οι αποριες.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Το ξερω απλα ρωτησα εδω για να με κατατοπισουν επειδη εχει πολλα για το μοντελο αυτο...ξερω που απευθεινομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη μπαταρία μου.Συνήθως μου κρατούσε 1,5 με 2 μέρες.Εδώ και 5 μέρες μου κρατάει περίπου 12 ώρες.

Έχω παρατηρήσει στο μενού κατανάλωσης της μπαταρίας ότι έχει μεγάλη κατανάλωση από το λειτουργικό σύστημα android.

Το περίεργο είναι πως χτες τη νύχτα άφησα το κινητό με 80% μπαταρία,κατανάλωση από λειτουργικό σύστημα android 46% και το έβαλα σε κατάσταση αδράνειας γύρω στις 4:30.Είχα ελέγξει επίσης πως δεν τρέχουν εφαρμογές.

Σήμερα στις 12:00 είχα μπαταρία 7% και κατανάλωση από λειτουργικό σύστημα 78% χωρίς να έχω ακουμπήσει το κινητό.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως έχει έρθει η ώρα για μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει έρθει η ώρα για μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή;

 

Εννοείς ότι το πρόβλημα το δημιουργεί κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή;Αν είναι αυτό τότε θα δοκιμάσω να σβήσω τις 2 τελευταίες που έκανα update (yahoo και 3g watchdog) γιατί μετά από αυτό νομίζω πως ξεκίνησε το πρόβλημα.Δεν έχω πειράξει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι κατοχος ενος ντιζαιρ hd που το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος κατοχος του το ειχε χακαρει και του εχει βαλει την LeeDroid_hd_v 1.3 και τις τελευταιες μερες μου κανει κατι κοληματακια και θα ηθελα αν ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να του κανω unroot και να εχει την οφισιαλ ρομ ?

αν μπορει ας με βοηθησει καποιος !!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι κατοχος ενος ντιζαιρ hd που το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος κατοχος του το ειχε χακαρει και του εχει βαλει την LeeDroid_hd_v 1.3 και τις τελευταιες μερες μου κανει κατι κοληματακια και θα ηθελα αν ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να του κανω unroot και να εχει την οφισιαλ ρομ ?

αν μπορει ας με βοηθησει καποιος !!

 

Οι οδηγιες ειναι οι εξης:

''To go back to S-ON:

Flash stock ROM (RUU)

Temproot using Visionary

Use my tool, do Stock CID and S-ON (enter brand CID if you had a branded device, see second post)''

 

Θα τις βρεις μαζι με το ''εργαλειο'' για s-off στο thread αυτο...

 

Τις επισημες rom (RUU) θα τις βρεις εδω και η πιο προσφατη εκδοση που πρεπει να κατεβασεις ειναι η''RUU_Ace_HTC_WWE_1.72.405.3_R_Radio_12.28e.60.140f_26.04.02.17_M2_release_161342''.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...