Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι...Οποιος εχει 2 συσκευες αφαιρει τη μπαταρια του οσο θελει!!!!...:p..

 

Ισχυει αυτη η διαδικασια οπως και η παραπανω...;)

Καλημέρα

 

:-)) Μου είχε σπάσει τα νεύρα που δεν έκλεινε με τίποτα.Πέρα από τη πλάκα το link που έδωσες για το cwm είναι για να μένει σε power down το κινητό όταν το φορτίζεις και εφόσον έχεις cwm recovery.Ο φίλος νομίζω έχει το bug με daylight saving

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

:-)) Μου είχε σπάσει τα νεύρα που δεν έκλεινε με τίποτα.Πέρα από τη πλάκα το link που έδωσες για το cwm είναι για να μένει σε power down το κινητό όταν το φορτίζεις και εφόσον έχεις cwm recovery.Ο φίλος νομίζω έχει το bug με daylight saving

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

 

Ναι...οκ...εχεις απολυτο δικιο...Αρα πρεπει να γινει πρωτα η διαδικασια της μπαταριας ετσι ωστε να μη κανει reboot ενω επιλεγουμε power off και στη συνεχεια η διαδικασια με το cwm (δεν ισχυει για οσους ειναι stock) ετσι ωστε να μπορεσει να γινει σωστα το καλιμπραρισμα της μπαταριας...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και σας το είχα γράψει πριν καιρό γιατί έχω νέα δεδομένα.

Θα το περιγράψω όσο συνοπτικά μπορώ για να μην κουράσω κανέναν:

Χαμηλώνω την ένταση του ήχου εισερχόμενης κλήσης στο 50% (είτε από τα κουμπιά up/down είτε από τις ρυθμίσεις του ήχου). Αν κάνω μία εξερχόμενη ή δεχτώ εισερχόμενη κλήση (ή αναπάντητη) τότε η ένταση του ήχου αλλάζει και από 50% πηγαίνει 100% ή χαμηλότερα (δεν είναι standard). Το ίδιο συμβαίνει και όταν το κινητό είναι στο 100% και μετά από κάποια κλήση αλλάζει σε χαμηλότερη ένταση.

Το παρατήρησα αυτό γιατί ενώ το είχα στο 100% μετά από κάποια κλήση, δεν το άκουγα δυνατά όταν με καλούσαν. Και φυσικά έβλεπα ότι η ένταση είχε αλλάξει μόνη της.

Αν του κάνω επανεκκίνηση, τότε κρατάει την ένταση που του είχα βάλει πριν την κλήση, αλλά μετά από κάποια ώρα ξεκινάει τα κουλά του.

Αυτά που σας λέω τα έχω δοκιμάσει και με default ρυθμίσεις, του έχω κάνει και hard reset.

Το κακό είναι ότι δεν έχω εντοπίσει πότε και γιατί το αλλάζει για να βρω λύση.

Το έστειλα στην ACE HELLAS και μου έκαναν αναβάθμιση σε 2.2.1 αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Χθες λοιπόν, συναντήθηκα με γνωστό μου που έχει και εκείνος Desire HD και έκανα δοκιμές με το δικό του κινητό που εντόπισα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Φυσικά εκείνος δεν έχει κάν συγχρονίσει το κινητό του με gmail account και δεν έχει εφαρμογές εγκατεστημένες, οπότε είναι σαν να είναι default το κινητό του.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε και εσείς να μου πείτε αν το έχετε αυτό το πρόβλημα;

Αν κάποιος δεν έχει καταλάβει τι τεστ πρέπει να κάνει, ας μου στείλει pm να το εξηγήσω αναλυτικά.

 

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά είναι κρίμα για ένα τόσο καλό κινητό να παιδεύομαι με βλακείες.

Edited by ghom
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας αυτον τον launcher???

Φαινεται εντυπωσιακος...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και σας το είχα γράψει πριν καιρό γιατί έχω νέα δεδομένα.

Θα το περιγράψω όσο συνοπτικά μπορώ για να μην κουράσω κανέναν:

Χαμηλώνω την ένταση του ήχου εισερχόμενης κλήσης στο 50% (είτε από τα κουμπιά up/down είτε από τις ρυθμίσεις του ήχου). Αν κάνω μία εξερχόμενη ή δεχτώ εισερχόμενη κλήση (ή αναπάντητη) τότε η ένταση του ήχου αλλάζει και από 50% πηγαίνει 100% ή χαμηλότερα (δεν είναι standard). Το ίδιο συμβαίνει και όταν το κινητό είναι στο 100% και μετά από κάποια κλήση αλλάζει σε χαμηλότερη ένταση.

Το παρατήρησα αυτό γιατί ενώ το είχα στο 100% μετά από κάποια κλήση, δεν το άκουγα δυνατά όταν με καλούσαν. Και φυσικά έβλεπα ότι η ένταση είχε αλλάξει μόνη της.

Αν του κάνω επανεκκίνηση, τότε κρατάει την ένταση που του είχα βάλει πριν την κλήση, αλλά μετά από κάποια ώρα ξεκινάει τα κουλά του.

Αυτά που σας λέω τα έχω δοκιμάσει και με default ρυθμίσεις, του έχω κάνει και hard reset.

Το κακό είναι ότι δεν έχω εντοπίσει πότε και γιατί το αλλάζει για να βρω λύση.

Το έστειλα στην ACE HELLAS και μου έκαναν αναβάθμιση σε 2.2.1 αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Χθες λοιπόν, συναντήθηκα με γνωστό μου που έχει και εκείνος Desire HD και έκανα δοκιμές με το δικό του κινητό που εντόπισα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Φυσικά εκείνος δεν έχει κάν συγχρονίσει το κινητό του με gmail account και δεν έχει εφαρμογές εγκατεστημένες, οπότε είναι σαν να είναι default το κινητό του.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε και εσείς να μου πείτε αν το έχετε αυτό το πρόβλημα;

Αν κάποιος δεν έχει καταλάβει τι τεστ πρέπει να κάνει, ας μου στείλει pm να το εξηγήσω αναλυτικά.

 

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά είναι κρίμα για ένα τόσο καλό κινητό να παιδεύομαι με βλακείες.

 

 

 

Φιλε μου δε συμβαινει αυτο σε μενα. Ειμαι και γω default χωρις root κτλ. Οπου ρυθμισω την ενταση εκει παραμενει χωρις να αλλαζει. Μηπως μπαινει αυτοματα καποιο προφιλ και σου αλλαζει την ενταση; Για κοιταξε τις ρυθμισεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αποκλείσω (όταν με καλούν) επαφές ;. Έχω το Dialer one και όχι τον default της HTC

Υπαρχουν πολλα apps στο market που κανουν αυτη τη δουλεια...Αν βαλεις πχ call blocker θα σου εμφανισει καποια...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν προσπαθείς να βάλεις;

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

γεια σου φιλε σημερα παρατηρησα οτι μου κανει τα ιδια και για λογαριασμο γιαχου !!

τον διακομιστη για το αλλο ιμειλ τον βρηκα του γιαχου ξερεις ποιος ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε σημερα παρατηρησα οτι μου κανει τα ιδια και για λογαριασμο γιαχου !!

τον διακομιστη για το αλλο ιμειλ τον βρηκα του γιαχου ξερεις ποιος ειναι ?

 

Οχι.Ψαξε στο google

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει δοκιμασει κανενας αυτον τον launcher???

Φαινεται εντυπωσιακος...;)

 

Έχει πολλές παραμετροποιήσεις και αυτό είναι το μεγάλο ατού του.

 

Τώρα από θέμα αισθητικής θεωρώ καλύτερο το Spb Shell 3D.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές παραμετροποιήσεις και αυτό είναι το μεγάλο ατού του.

 

Τώρα από θέμα αισθητικής θεωρώ καλύτερο το Spb Shell 3D.

 

Ναι Γιαννη...Δικιο εχεις.Οντως ειναι πιο ομορφος ο Spb αλλα ειναι και paid δυστυχως...

Ο regina λοιπον ειναι ο πιο εντυπωσιακος free launcher για να το θεσω πιο σωστα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι και paid, και δεν μπορώ να το κατεβάσω το spb mobile.

 

Edit :

Eπιτέλους!!! Το πέρασε paid στο Ηandago!! . Άρα μπορώ να το κατεβάσω από εκεί λογικά!!

 

Ωραίος ο launcher, θέλει όμως αρκετές βελτιώσεις . Back στο HTC Sense λοιπόν ξανά.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο launcher, θέλει όμως αρκετές βελτιώσεις . Back στο HTC Sense λοιπόν ξανά.

 

Καλα,εννοειται sense!!Για τα παιδια με no sense πιο πολυ το postαρα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα,εννοειται sense!!Για τα παιδια με no sense πιο πολυ το postαρα...;)

 

Συμφωνώ. Όσοι έχουν Sense rom δεν υπάρχει λόγος να μπουν στη διαδικασία για άλλους launcher αν και γούστα είναι αυτά βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To έχω βαρεθεί το Sense. Είναι σπαστικό που είναι μόνο 7 οθόνες, και δεν μπορείς να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις, γενικώς να επέμβεις
Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω να δω πως θα αναταποκριθει τ τηλεφωνο στην 2.3 official

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To έχω βαρεθεί το Sense. Είναι σπαστικό που είναι μόνο 7 οθόνες, και δεν μπορείς να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις, γενικώς να επέμβεις

 

Περισσότερες πληροφορίες για launcher θα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Όσοι έχουν Sense rom δεν υπάρχει λόγος να μπουν στη διαδικασία για άλλους launcher αν και γούστα είναι αυτά βέβαια.

 

Και εγώ υπέρμαχος. του σενς αλλά με το spb και μια oxygen rom εχω βρεί την υγεία μου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να βγει rom με sence 3 για μας?

 

Θα παραθεσω κατι που ειπωθηκε στους xda:

 

''I was at the HTC London Event yesterday.Although the information itself came from the marketing guy (he was there, the person I asked just went and asked him to be "sure").

 

However, the guy said "I really cannot give out the date." I was like: Is there a date or you're just not sure yet? "I'm not allowed to give you more info, all I can say is that Sense 3.0 will be released soon for the HD."

 

Also, the fact that there was HTC Desire HDs to win during the event shows that our phone isn't quite outdated yet :-P and HTC is still looking over us... As slowly as they are.''

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eννοείτε οτι θα βγεί γιατί ξέρουν οτι θα την αποκτήσουμε πλαγίως

 

Δεν έχει να κάνει το ένα με το άλλο. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...