Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λές ε?Μήπως τσέκαρες τη φωτό?Δεν είμαι στραβός.Σωστά?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Τελικα θα σε κυνηγαω εσενα απο thread αε thread;;;...:p

 

Μαλλον φιλε μου δε θα σου κανουν αντικατασταση...Να στο επισκευασουν ομως,φυσικα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα θα σε κυνηγαω εσενα απο thread αε thread;;;...:p

 

Μαλλον φιλε μου δε θα σου κανουν αντικατασταση...Να στο επισκευασουν ομως,φυσικα...

 

:-)) Πάντως δεν κάνουν τα μάτια μου πουλάκια.Είδες τη φωτό?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη cm7 τη stable και σήμερα πρατήρησα (μπορεί να είναι και παλιότερο το πρόβλημα και να μην το είχα πάρει χαμπάρι),ότι η δεξιά πλευρά της οθόνης του κινητού έχει μια μαύρη λωρίδα σαν να μην είναι σωστά ευθυγραμμισμένη.Δείτε τη φωτό που επισυνάπτω.Το έχει κανείς αυτό το θέμα?

 

 

http://dl.dropbox.com/u/14913717/IMG_20110411_145335.jpg

 

Έτσι είναι και σε μένα, μιλάμε για μισό χιλιοστό που για να το δείς πρέπει να βάλεις 100% φωτεινότητα και φακό να χτυπάει στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

:-)) Πάντως δεν κάνουν τα μάτια μου πουλάκια.Είδες τη φωτό?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι,την ειδα.Εχεις αλλαξει rom να δεις αν στο παρουσιαζει;;;;Εχει αναφερθει σε καποιες rom αυτο το προβλημα και ηταν issue της εκδοσης...Οταν θα περασεις τη stock για να το πας αντιπροσωπια θα το διαπιστωσεις καλυτερα...

 

Αλλα οπως θα ελεγε κι ο οδοντιατρος της παρεας μας,η htc (οπως ολες οι εταιριες), δε ποναει δοντακι-αλλαζει δοντακι!!Ενα σφραγισμα θα σου κανει ....;)

 

edit: Σπυρο ο MD'j is back...Αλλα πολυ ασχημα λογια λεγονται για τη παρτη του και δε μ αρεσει...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

edit: Σπυρο ο MD'j is back...Αλλα πολυ ασχημα λογια λεγονται για τη παρτη του και δε μ αρεσει...

 

 

Βασικά εγω δε τη χρησιμοποιώ αφού τώρα έχω κολλήσει με την CoreDroid αλλα αυτό που με ενοχλεί είναι οτι δεν υπάρχει ειλικρίνια μεταξύ κατεργαρέων.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καμμια θηκουλα σε μαυρο χρωμα για το πισω μερος ? καμμια προταση ?

 

Εχω ψιλοερωτευτει αυτη :

http://www.mobilefun.co.uk/otterbox-for-htc-desire-hd-commuter-series-p26560.htm

 

αλλα λιγο ακριβη ρε γμτ.....33 ευρω στο Ελλαντα

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να περάσω κανένα μαύρο φόντο στο πληκτρολόγιο ;. Δεν έχω κάνει root στο κινητό. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

παιδες καμμια θηκουλα σε μαυρο χρωμα για το πισω μερος ? καμμια προταση ?

 

Εχω ψιλοερωτευτει αυτη :

http://www.mobilefun.co.uk/otterbox-for-htc-desire-hd-commuter-series-p26560.htm

 

αλλα λιγο ακριβη ρε γμτ.....33 ευρω στο Ελλαντα

 

Aυτη εδω εχω και ειναι σουπερ σε ποιοτητα και πολυ φθηνη...Ομως να εχεις κατι υποψη σου...Επειδη το power button ειναι λιγο πιο...μεσα απ οτι θα επρεπε,το πατημα του δυσκολευει λιγο...

 

Yπάρχει τρόπος να περάσω κανένα μαύρο φόντο στο πληκτρολόγιο ;. Δεν έχω κάνει root στο κινητό.

 

οχι...δεν υπαρχει τροπος...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγω δε τη χρησιμοποιώ αφού τώρα έχω κολλήσει με την CoreDroid αλλα αυτό που με ενοχλεί είναι οτι δεν υπάρχει ειλικρίνια μεταξύ κατεργαρέων.

 

Εξαρτάται ποιον θεωρείς κατεργάρη.

 

Δεν θα ήταν σωστό η team της UD να δίνει credits για το source code και να μην τον παρουσιάζει ως δικό της?

 

On-topic again:

 

Μετά από πολύ καιρό σε sense roms, αποφάσισα να περάσω και μια βόλτα και από CM7 μεριά..

Όσο και αν αγαπώ το sense και με βολεύει, ενθουσιάστηκα με την καθαρή και λειτουργική απλότητα της CM.

 

Με βλέπω να παραμένω εδώ. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσουμε σε CM7 τo camera app της HTC από το HD? Το βρίσκω πολύ καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσουμε σε CM7 τo camera app της HTC από το HD? Το βρίσκω πολύ καλύτερο.

 

Δυστυχώς όχι.Υπάρχει όμως η miui beta camera η΄οποία είναι τσάμπα και μια χαρά.Απλά αν σε ενδιαφέρει πες μου για να σου πω πώς θα το κάνεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει δοκιμασει κανεις την cm7 nightly?καλη η εχει πολλα bugs?

αν και με την coredroid ειμαι ευχαριστημενος αλλα με τρωει το χερι μου να δοκιμασω και αλλη...:D:wink:

 

ευχαριστω;)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.Υπάρχει όμως η miui beta camera η΄οποία είναι τσάμπα και μια χαρά.Απλά αν σε ενδιαφέρει πες μου για να σου πω πώς θα το κάνεις

 

Χμ.. για πες! :shifty: :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.4.8 Greek εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει δοκιμασει κανεις την cm7 nightly?καλη η εχει πολλα bugs?

αν και με την coredroid ειμαι ευχαριστημενος αλλα με τρωει το χερι μου να δοκιμασω και αλλη...:D:wink:

 

ευχαριστω;)

 

Βγήκε από σήμερα η τελική έκδοση ;) Πολύ καλή και σταθερή. Μόνο το GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν βγήκα έξω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.Υπάρχει όμως η miui beta camera η΄οποία είναι τσάμπα και μια χαρά.Απλά αν σε ενδιαφέρει πες μου για να σου πω πώς θα το κάνεις

 

Αν υπάρχει κάπου οδηγός, γιατί όχι ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καμμια θηκουλα σε μαυρο χρωμα για το πισω μερος ? καμμια προταση ?

 

Εχω ψιλοερωτευτει αυτη :

http://www.mobilefun.co.uk/otterbox-for-htc-desire-hd-commuter-series-p26560.htm

 

αλλα λιγο ακριβη ρε γμτ.....33 ευρω στο Ελλαντα

 

Εγω εχω αυτη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-desire-hd-a9191-classic-p-2910.html?cPath=80_779

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε από σήμερα η τελική έκδοση ;) Πολύ καλή και σταθερή. Μόνο το GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν βγήκα έξω.

 

Το GPS εκ πρώτης όψεως δουλεύει καλά. Με Leedroid το Ndrive (χωρις A-gps) έκανε σχεδόν 1 λεπτό να βρει σήμα μέσα στο σπίτι και με CM7 βρήκα σε ~20sec (ίδιο radio και στις 2)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε από σήμερα η τελική έκδοση ;) Πολύ καλή και σταθερή. Μόνο το GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν βγήκα έξω.

 

ωραια ευχαριστω θα την δοκιμασω :happy:

 

EDIT; google addon...τι ειναι αυτα πρεπει να τα κατεβασω και αυτα?εχει πολλα...

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιον θεωρείς κατεργάρη.

 

Δεν θα ήταν σωστό η team της UD να δίνει credits για το source code και να μην τον παρουσιάζει ως δικό της?

 

 

O source code είναι της Google και κάποια κομμάτια που έχει δώσει η HTC, ολοι εκεί πατάνε και για παράδειγμα η HTC δεν έχει δώσει source code για τον .35 kernel και κανένας δεν έχει φτιάξει kernel για Gingerbread ROM, περιμένουν ολοι σαν τα κοράκια το source της HTC για να πέσουν πάνω, να κάνουν μερικές τροποποιήσεις και να τον παρουσιάσουν ως δικό τους. Ολοι λοιπόν παίρνουν κομμάτια απο γύρω γύρω και γι'αυτό ολοι είναι μάγειρες και οχι developers, άλλος ένας λόγος που οι πιο πολλές ROM είναι πάνω κάτω τα ίδια, λείπει ένας άνθρωπος σαν τον Koush.

Link to comment
Share on other sites

O source code είναι της Google και κάποια κομμάτια που έχει δώσει η HTC, ολοι εκεί πατάνε και για παράδειγμα η HTC δεν έχει δώσει source code για τον .35 kernel και κανένας δεν έχει φτιάξει kernel για Gingerbread ROM, περιμένουν ολοι σαν τα κοράκια το source της HTC για να πέσουν πάνω, να κάνουν μερικές τροποποιήσεις και να τον παρουσιάσουν ως δικό τους. Ολοι λοιπόν παίρνουν κομμάτια απο γύρω γύρω και γι'αυτό ολοι είναι μάγειρες και οχι developers, άλλος ένας λόγος που οι πιο πολλές ROM είναι πάνω κάτω τα ίδια, λείπει ένας άνθρωπος σαν τον Koush.

 

Δεν μιλάω για το AOSP αλλά για τα Cyanogen resources. Δεν δέχομαι οτι το team Cyanogen είναι απλά μάγειρες και όχι devs.

Επίσης νομίζω οτι δεν αμφισβητεί κανείς οτι η UD βασίζεται σε Cyanogen resources (έχει γίνει ο σχετικός ντόρος και στο παρελθόν σε κάμποσα forum στον διαδίκτυο).

 

ΥΓ: Όσο για τον koush.. διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά δεν δουλεύει επάνω στο Cyanogenmod?

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω καποιες ερωτησεις.

1. Εχω κατεβασει το market enabler αλλα εχω χαθει δεν ξερω τι να κανω αν μπορει καποιος να με βοηθησει με τα βηματα(ειμαι ροοτ και ολα)

2. Μια φιλη μου ψαχνει να βρει το jailbreak(iphone εχει) free και δεν μπορει ουτε και γω το βρηκα καθαρο καπου τζαμπα ολοι πλεον το εχουν με πληρωμη. Αν γνωριζει καποιος να με παραπεμψει καποιο για να το κατεβασω τζαμπα(ξερω δεν ειναι το καταλληλο μερος να ρωτισω αλλα ειπα μηπως:p

Ευχαριστω παιδια!:)

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. για πες! :shifty: :D

 

Κατέβασε από εδώ http://dl.dropbox.com/u/14913717/MiuiCamera.apk το apk και βάλτο στο folder /system/app .Πάτα συνεχόμενα επάνω του και κάνε edit permissions. Πρέπει να έχει τικ όλη η πρώτη αριστερη στήλη και από τη μεσαία μόνο το πρώτο επάνω κουτάκι.

 

Έπειτα βρες σον ίδιο φάκελο τη Camera.apk και κάνε μετονομασία σε camera.apk.bak

 

Κάνε reboot το κινητό και λογικά είσαι έτοιμος.Στο app drawer θα βρεις τη miui camera

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...