Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. Όσοι έχουν θέμα με reboot όταν προσπαθούν να κάνουν power off το κινητό τους η λύση πιθανότατα βρέθηκε. Βγάλτε τη μπαταρία του κινητού για κάποιες ώρες (7-14 ώρες,όσες περισσότερες τόσο καλύτερα) για να εξαντληθεί η εσωτερική μπαταρία του κινητού.Μία πιθανή εξήγηση για το bug είναι ότι με την αλλαγή της ώρας δεν μπορεί να συγχρονιστεί η ώρα της rom με την ώρα του "bios" του τηλεφώνου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλο μηνα! Επαθα μια ζημια με το τζαμακι τοθ HD. Μου επεσε και ραγισε.Το κινητο δουλευει αψογα, το digitizer δουλευει μια χαρα, μονο το γυαλι εχει ραγισει.Παιρνω τηλ στο σερβις της HTC και μου λενε 200 ευρω για επισκευη!!!!:blink:

Καλα τους λεω ειμαστε σοβαροι;; Λετε να μην καταλαβε αυτη η κοπελιτσα που απαντουσε στο τηλ. τι ακριβως ειναι η ζημια;;Της εξηγησα αναλυτικα το προβλημα.'Η απλα δεν εχουν το θεο τους εκει περα και βαρανε οτι να ειναι??εχει κανεις εμπειρια με το σερβις της εταιρειας στην Ελλαδα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα! Επαθα μια ζημια με το τζαμακι τοθ HD. Μου επεσε και ραγισε.Το κινητο δουλευει αψογα, το digitizer δουλευει μια χαρα, μονο το γυαλι εχει ραγισει.Παιρνω τηλ στο σερβις της HTC και μου λενε 200 ευρω για επισκευη!!!!:blink:

Καλα τους λεω ειμαστε σοβαροι;; Λετε να μην καταλαβε αυτη η κοπελιτσα που απαντουσε στο τηλ. τι ακριβως ειναι η ζημια;;Της εξηγησα αναλυτικα το προβλημα.'Η απλα δεν εχουν το θεο τους εκει περα και βαρανε οτι να ειναι??εχει κανεις εμπειρια με το σερβις της εταιρειας στην Ελλαδα??

 

Δεν έχω καμία ιδέα από service .Εδώ πάντως την έχει γύρω στα 70$ χωρίς μεταφορικά .Αυτό δεν εννοείς?

 

http://www.htcrepairparts.com/touch-screen-digitizer-for-htc-desire-hd-a9191-htc-ace-htc-p-3289.html?language=en

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και καλο μηνα! Επαθα μια ζημια με το τζαμακι τοθ HD. Μου επεσε και ραγισε.Το κινητο δουλευει αψογα, το digitizer δουλευει μια χαρα, μονο το γυαλι εχει ραγισει.Παιρνω τηλ στο σερβις της HTC και μου λενε 200 ευρω για επισκευη!!!!:blink:

Καλα τους λεω ειμαστε σοβαροι;; Λετε να μην καταλαβε αυτη η κοπελιτσα που απαντουσε στο τηλ. τι ακριβως ειναι η ζημια;;Της εξηγησα αναλυτικα το προβλημα.'Η απλα δεν εχουν το θεο τους εκει περα και βαρανε οτι να ειναι??εχει κανεις εμπειρια με το σερβις της εταιρειας στην Ελλαδα??

 

Το service είναι πολύ καλό, τα ανταλλακτικά όμως πανάκριβα δυστυχώς αν δεν σε καλύψει η εγγύηση και όπως καταλαβαίνεις τέτοιου είδους ζημιές δεν τις καλύπτει.

 

Εναλλακτική λύση είναι αγορά ανταλλακτικών από ebay, "εγχείρηση" από μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό με αμφιβόλου αξιοπιστίας αποτελέσματα και φυσικά θέτοντας τη συσκευή εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα! Επαθα μια ζημια με το τζαμακι τοθ HD. Μου επεσε και ραγισε.Το κινητο δουλευει αψογα, το digitizer δουλευει μια χαρα, μονο το γυαλι εχει ραγισει.Παιρνω τηλ στο σερβις της HTC και μου λενε 200 ευρω για επισκευη!!!!:blink:

Καλα τους λεω ειμαστε σοβαροι;; Λετε να μην καταλαβε αυτη η κοπελιτσα που απαντουσε στο τηλ. τι ακριβως ειναι η ζημια;;Της εξηγησα αναλυτικα το προβλημα.'Η απλα δεν εχουν το θεο τους εκει περα και βαρανε οτι να ειναι??εχει κανεις εμπειρια με το σερβις της εταιρειας στην Ελλαδα??

 

Πουλα το καμια 400 ευρω. μετα βαλε αλλα 200 και παρτο παλι καινουργιο. Ειναι καλυτερα ετσι γιατι θα δωσεις 200€ αλλα θα εχεις μια ολοκαινουργια συσκευη. Ενω αν το επισκευασεις θα δωσεις 200€ και θα εχεις μια ...διορθωμενη συσκευη απο ελληνικα χερια (Παναγια μου!!!!!!).

Αν θα το πουλησεις 400€; Πιστευω πως ναι...

Διαφορετικα ψαξτο οπως ειπε ο φιλος για εκτος εγγυησης service. Δε θα συμφωνουσα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το καμια 400 ευρω. μετα βαλε αλλα 200 και παρτο παλι καινουργιο. Ειναι καλυτερα ετσι γιατι θα δωσεις 200€ αλλα θα εχεις μια ολοκαινουργια συσκευη. Ενω αν το επισκευασεις θα δωσεις 200€ και θα εχεις μια ...διορθωμενη συσκευη απο ελληνικα χερια (Παναγια μου!!!!!!).

Αν θα το πουλησεις 400€; Πιστευω πως ναι...

Διαφορετικα ψαξτο οπως ειπε ο φιλος για εκτος εγγυησης service. Δε θα συμφωνουσα εγω.

εδω αν δεις το διουν 350 και δεν το παιρνει κανεις μαλον το θεωρουν ΄΄μεγαλο΄΄καλυτερα να το ψαξει σο γουγλη βγαζει καποια καλα σερβις ή στο you tube για βιντεο.εγω ετσι αλλαξα οθονη σε 3 gs:shifty:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το καμια 400 ευρω. μετα βαλε αλλα 200 και παρτο παλι καινουργιο. Ειναι καλυτερα ετσι γιατι θα δωσεις 200€ αλλα θα εχεις μια ολοκαινουργια συσκευη. Ενω αν το επισκευασεις θα δωσεις 200€ και θα εχεις μια ...διορθωμενη συσκευη απο ελληνικα χερια (Παναγια μου!!!!!!).

Αν θα το πουλησεις 400€; Πιστευω πως ναι...

Διαφορετικα ψαξτο οπως ειπε ο φιλος για εκτος εγγυησης service. Δε θα συμφωνουσα εγω.

 

Σε ποιο παραλληλο συμπαν πληρωνουν 400 ευρω για desire hd με σπασμενη οθονη ?

Για δες λιγο στο σκρουτζ ποσο κανει κουτατο σφραγισμενο...:lol::rolleyes:

 

Πανω στο θεμα...εγω θα αγοραζα το ανταλλακτικο απο ebay και θα εψαχνα για how to βιντεο.

Αν ειναι δυσκολο, σε καποιον τεχνικο εμπιστοσυνης.

Στη χειροτερη συνολο 100 ευρω.

Ειναι κοροιδια 200 ευρω, δεν αξιζει

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Και για 100 ευρώ λιγότερα που θα έδινες θα ρίσκαρες τα 600 που είχες δώσει ήδη. Βέβαια θα μου πεις ότι το αγόρασες με επιδότηση. 200 ευρώ γιατί είναι πολλά για μια τέτοια οθόνη ;. Στα κινητά τα προηγούμενα και όχι τόσο εξελιγμένα πόσο δηλαδή στοίχιζε ;. Ίσως 100Ε; Από την άλλη και στα αυτοκίνητα το κόστος του service είναι το ίδιο ;. Και σίγουρα το service στην αντιπροσωπεία πάντα είναι ποιο ακριβό. Όμως θα έχεις εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Ή δίνεις 200 και καθαρίζεις με ένα DHD με άλλη οθόνη αλλά χωρίς να χάσεις την εγγύηση σου. Ή ψάχνεσαι με κάποιο μάστορα...
Link to comment
Share on other sites

Ή δίνεις 200 και καθαρίζεις με ένα DHD με άλλη οθόνη αλλά χωρίς να χάσεις την εγγύηση σου. Ή ψάχνεσαι με κάποιο μάστορα...

 

Θα συμφωνήσω.

Υ.Γ.: Το "πούλα το 400 ευρώ" μου φαίνεται αστείο. Sorry κιόλας, αλλά chrisdental εσύ θα έπαιρνες συσκευή αξίας 600 ευρώ μεταχειρισμένη με 400 και σπασμένη οθόνη; Ούτε καν. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πουλα το καμια 400 ευρω. μετα βαλε αλλα 200 και παρτο παλι καινουργιο.

 

Μια παράκληση... ας σκεφτόμαστε πριν μιλήσουμε μιας και διαβάζει πολύς κόσμος αυτά που γράφουμε και εκτιθέμεθα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα υιού muiu. Ελληνικα δεν έχει??? Κατά τα αλλά άψογη... αν και crashαρει κάποιες φορές... :-(

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα υιού muiu. Ελληνικα δεν έχει??? Κατά τα αλλά άψογη... αν και crashαρει κάποιες φορές... :-(

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Αν περασεις καποια απο τους xda δεν εχει Ελληνικα...Αν πας πισω 2-3 σελιδες εδω,στο thread,θα βρεις τον finn οπου εχει postαρει τη miui μαζι με Ελληνικο πακετο.

 

edit:Εδω θα βρεις τον finn...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους΄!

Είμαι νέος με τα smartphones και κατ'επέκταση με το htc desire hd...

Έχω πολλές απορίες και χρειάζομαι λίγη βοήθεια για να μπω στο νόημα...

Υπάρχει κάποιος "οδηγός για νέους χρήστες" να εξηγεί απλά πραγματάκια όπως πχ.πως κάνουμε backup,τι είναι το root,πως κάνουμε root κτλ.;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Namgal και καλώς ήρθες στο forum!

 

Ξεκίνα να διαβάζεις από εδώ και νομίζω θα βοηθηθείς πολύ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος "οδηγός για νέους χρήστες" να εξηγεί απλά πραγματάκια όπως πχ.πως κάνουμε backup,τι είναι το root,πως κάνουμε root κτλ.;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846248

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες σχετικα με το σπασμενο γυαλι στο HD.Ολες ειναι καλοδεχουμενες.Απλως για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται το ποσο ερασιτεχνικη ειναι η προσεγγιση των εταιρειων στην Ελλαδα.Πραγματικα δεν σεβονται τον πελατη τους.Δεν ειπαμε να μην βγαλουν κερδος αλλα οχι και να γινονται αισχροι.

Τελοσπαντων,τα λεφτουδακια μου δεν θα τα παρουν επι του παροντος.

Μαλλον θα γυρισω στο παλιο αξιοπιστο iphone 3g μου το οποιο εχει φαει απειρες τουμπες αλλα δουλευει ρολοι.

Παρεπιπτοντως, οποιος φιλος εχει υποψην του καποιο μαγαζι που κανει επισκευες εκτος αντιπροσωπειας θα παρακαλουσα να μου στειλει ενα PM για να μη σας κουραζω αλλο με το θεμα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Namgal και καλώς ήρθες στο forum!

 

Ξεκίνα να διαβάζεις από εδώ και νομίζω θα βοηθηθείς πολύ :)

Ευχαριστώ πολύ Villis!

Το διάβασα αλλά έχω ακόμα μια απορία:

Πως κάνεις root..;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Villis!

Το διάβασα αλλά έχω ακόμα μια απορία:

Πως κάνεις root..;

 

Διαβασε την υπογραφη μου...Βασικο,πρεπει να κανεις downgrade σε 1.32 γιατι πανω απο αυτη την εκδοση δε γινεσαι root...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα ήθελα να αναφερθώ στην ΑΨΟΓΗ εξυπηρέτηση και βοήθεια του "elthis" σε ό,τι χρειάστηκα. Με βοήθησε να rootarw το κινητό μου και γενικά η βοήθειά του ήταν σαν να έφτιαχνα τη δική του συσκευή.

 

Επίσης θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Πέρασα την rom του desire s (2.3). Το πρόβλημα είναι ότι εξαντλεί συνεχώς την μπαταρία. Εντοπίσαμε ότι ο λόγος είναι ότι κατεβάζει για κάποιο λόγο ασταμάτητα δεδομένα απο το ίντερνετ μέσω του gprs. Έκανα διακοπή όλους τους συγχρονισμούς ( mail, facebook κλπ) αλλα και πάλι συνεχώς κατεβάζει δεδομένα. Που μπορώ να δώ τι ακριβώς κατεβάζει? Επισημαίνω ότι δεν πέρασα καμία διαφορετική εφαρμογή απο αυτές που είχα πριν αλλάξω ρομ

Edited by vlgeor
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε την υπογραφη μου...Βασικο,πρεπει να κανεις downgrade σε 1.32 γιατι πανω απο αυτη την εκδοση δε γινεσαι root...

 

Sent from my Desire HD

Έχω πρόβλημα...

Όταν τρέχω αυτό το βήμα:

''Open my "Desire HD easy radio tool.exe" (Windows 7, right click & run as administrator), choose the first option, click "Do it"! There may be a SuperUser request on your phone, allow it.'' πατάω το "Do it" και ξεκινάει να φορτώνει μια μπάρα.Στο τέλος που φορτώνει η μπάρα μου γράφει:''Unknown error,probably connection.''

Καμιά ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από hard reset της συσκευής μου, δεν συνδέεται στο internet μέσω του προσφερόμενου όγκου δεδομένων του προγράμματος μου, παρά μόνο μέσω wifi.

Συγκεκριμένα εμφανίζει το μήνυμα: "Η εφαρμογή απαιτεί πρόσβαση σε δίκτυο. Ενεργοποίηση δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή wifi προς λήψη δεδομένων". Και επιλέγω ρυθμίσεις, ως επόμενο βήμα.

Με μεταφέρει στα ασύρματα δίκτυα και δεν είναι τικαρισμένο το "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας". Όταν επιλέγω όμως αυτή την επιλογή, μου εμφανίζεται το μήνυμα: "Ανεπιτυχής σύνδεση λόγω εσφαλμένης ρύθμισης APN".

Τι πρέπει να κάνω, ώστε να μπορώ να συνδέομαι πάλι κανονικά στο ίντερνετ, μέσω του προσφερόμενου όγκου δεδομένων του προγράμματος μου?

 

* Προτού το hard reset, συνδεόταν κανονικά, από την πρώτη στιγμή που είχα βάλει την sim μου στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες hard reset; Wipe all και τα σχετικά; Μήπως να ξανακάνεις;

 

Εργοστασιακές ρυθμίσεις (διαγραφή όλων των δεδομένων στο τηλέφωνο).

Αυτό έκανα, από τις ρυθμίσεις, κάρτα sd και αποθηκ. χώρος στο τηλέφ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...