Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα αυτό που λες. Άνοιξα εφαρμογές όπως του Ιντερνετ, Μάρκετ, Συγχρονισμό ΗΤC Sense και Google, ειδήσεις και gallery 3D. E πίστεψε με, κάτω από 270 δεν πήγε. Ο φίλος ποιο πριν έκανε παράπονα του ότι είναι συνέχεια στα 150, και προσπάθησα να εξηγήσω ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Πες μου τι άλλο να δοκιμάσω, μήπως και εγώ παραπλανιέμαι ;) . Εξάλλου μέχρι την Τρίτη θα το έχω. Μετά πάει στο σέρβις

Όσον αφορά το task killer, σηκώνει συζήτηση. Το έχω να κλείνει εφαρμογές (προγράμματα) και όχι λειτουργίες της HTC. Εν πάση περιπτώση δεν βλέπω τι κακό κάνει μέχρι στιγμής. Εάν δεν πάθω πώς θα μάθω ; !! . :D

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα αυτό που λες. Άνοιξα εφαρμογές όπως του Ιντερνετ, Μάρκετ, Συγχρονισμό ΗΤC Sense και Google, ειδήσεις και gallery 3D. E πίστεψε με, κάτω από 270 δεν πήγε. Ο φίλος ποιο πριν έκανε παράπονα του ότι είναι συνέχεια στα 150, και προσπάθησα να εξηγήσω ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Πες μου τι άλλο να δοκιμάσω, μήπως και εγώ παραπλανιέμαι ;) . Εξάλλου μέχρι την Τρίτη θα το έχω. Μετά πάει στο σέρβις

Όσον αφορά το task killer, σηκώνει συζήτηση. Το έχω να κλείνει εφαρμογές (προγράμματα) και όχι λειτουργίες της HTC. Εν πάση περιπτώση δεν βλέπω τι κακό κάνει μέχρι στιγμής. Εάν δεν πάθω πώς θα μάθω ; !! . :D

 

Ειναι πολυ φυσιολογικο τα 150 mb μνημης...Εκτος της εκκινησης φυσικα που ειναι γυρω στα 250...Το sense τραβαει αρκετα mb μνημης...Ομως και παλι το κινητο δεν εχει προβλημα...Τωρα οντως ειναι μεγαλη κουβεντα για τους task killers και σε αλλο thread...Αφου εισαι ικανοποιημενος εσυ,δε χρειαζεται να μας ακους...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι ικανοποιημένος . Θα είμαι ακόμα ποιο πολύ μετά το σέρβις. Κοίταξε η κάθε άποψη εφόσον τεκμηριώνεται γίνεται και αποδεκτή. Εξάλλου πολύ σύντομα θα ασχολούμαι και με το LG που φέρνει η Vodafone, και φυσικά σε κανά 2 μήνες μάλλον με την αναβάθμιση στην πολυδιαφημιζόμενη 2.3 . Άντε να δούμε τι θα δούμε !!. Απλά τώρα που το σκέφτηκα ας κάνω uninstall τον task killer να δω εάν θα μπαίνει κανονικά στο safe mode. Μήπως γλυτώσω το σέρβις δλδ :lol:

 

 

Edit :

Κρίμα, δεν μπαίνει πάλι.

 

@elthis

Eσύ μπαίνεις σε safe mode ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες μια ρομ και εναν οδηγο για το πως θα περασω την 2.3 ???

 

Έχεις περάσει άλλη rom ή είναι η πρώτη που θα περάσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@elthis

Eσύ μπαίνεις σε safe mode ;

 

Κανονικά μπαίνω και με custom και με official πριν...Όντως,κοίταξε το.

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

κατι αλλο ειναι και εσας παρα πολυ χαμηλη η ενταση του μεγαφωνου?

 

Όπως σε όλους....Άλλος ένας σημαντικός λόγος για να βάλει κανείς custom Rom... :p

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι αλλο ειναι και εσας παρα πολυ χαμηλη η ενταση του μεγαφωνου?

 

Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις. Δεν φημίζεται για το δυνατό της μεγάφωνο η συγκεκριμένη συσκευή αλλά και πάρα πολύ χαμηλή ένταση δεν θα το έλεγα. Ίσως λίγο κάτω του μέσου όρου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις. Δεν φημίζεται για το δυνατό της μεγάφωνο η συγκεκριμένη συσκευή αλλά και πάρα πολύ χαμηλή ένταση δεν θα το έλεγα. Ίσως λίγο κάτω του μέσου όρου.

 

σωστη επισημανση το ηχειο ειναι μερικως ικανοποιητικο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

σωστη επισημανση το ηχειο ειναι μερικως ικανοποιητικο

 

Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις. Δεν φημίζεται για το δυνατό της μεγάφωνο η συγκεκριμένη συσκευή αλλά και πάρα πολύ χαμηλή ένταση δεν θα το έλεγα. Ίσως λίγο κάτω του μέσου όρου.

 

 

Με το iphone (ακομα και με το 3g) που ειχα η διαφορα ειναι χαοδες...Με το απλο desire η διαφορα ειναι αισθητη οπως και με το nokia n82 που εχω σαν 2ο τωρα και το xperia x10mini...Αρα για μενα δε κρινεται καθολου ικανοποιητικη η αποδοση του ηχειου ουτε του ακουστικου.....Προσωπικη αποψη παντα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το ηχείο δεν έχω ιδιαίτερα πρόβλημα. Οκ ίσως με την offcial ROM να ήταν "κάπως", αλλά αφού έβαλα μαγειρεμένη είμαι ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια.

Είχα ARHD 3.2. Έσβησα cache, dalvik, φλάσαρα την νέα 3.3 κι έκανα επανεκκίνηση. Όμως δε βλέπω τίποτα άλλο εκτός από μια ανοιχτή αλλά μαύρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε τη αφού πρώτα τρέξεις το FULL-WIPE-1.3.zip

 

Έβγαλα μπαταρία και bootαρει τώρα. Μάλλον το νέο Recovery που έβαλα έφταιγε (3.0.2.4).

 

Αλήθεια σε περίπτωση που δεν μπαίνει στο λειτουργικό, πως μπορώ να περάσω στην SD αρχείο; Ρωτάω με αφορμή το FULL-WIPE-1.3.zip που μου είπες.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα μπαταρία και bootαρει τώρα. Μάλλον το νέο Recovery που έβαλα έφταιγε (3.0.2.4).

 

Αλήθεια σε περίπτωση που δεν μπαίνει στο λειτουργικό, πως μπορώ να περάσω στην SD αρχείο; Ρωτάω με αφορμή το FULL-WIPE-1.3.zip που μου είπες.

Ενω εισαι recovery πηγαινεις mounts-storage και επιλεγεις mount usb...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πια κατα την γνωμη σας ειναι η πιο γρηγορη ρομ και αν ειναι ευκολο καποιος να ανεβασει φωτο με το πως ειναι καποιες ρομ σε εμφανιση. δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι αυτο αλλα θα βοηθουσε καποιους που θελουν να βαλουν μια νεα ρομ
Link to comment
Share on other sites

Ελληνική MIUI 1.03.25 Gingerbread εδώ

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πια κατα την γνωμη σας ειναι η πιο γρηγορη ρομ και αν ειναι ευκολο καποιος να ανεβασει φωτο με το πως ειναι καποιες ρομ σε εμφανιση. δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι αυτο αλλα θα βοηθουσε καποιους που θελουν να βαλουν μια νεα ρομ

Εδω ειναι ολες οι rom,οι περισσοτερες με φωτο...Διαλεγεις και παιρνεις...Το πιο γρηγορη ειναι υποκειμενικο...Πιο γρηγορες ειναι οσες δεν εχουν sense,αλλα δεν εχουν....sense...::p

Διαβασε στα thread τι προσφερει η καθε μια,δες ποιες ειναι πιο δημοφιλης και αποφασισε...;)

 

edit:Η ακριβως παραπανω ^ ειναι πυραυλος...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ολες οι rom,οι περισσοτερες με φωτο...Διαλεγεις και παιρνεις...Το πιο γρηγορη ειναι υποκειμενικο...Πιο γρηγορες ειναι οσες δεν εχουν sense,αλλα δεν εχουν....sense...::p

Διαβασε στα thread τι προσφερει η καθε μια,δες ποιες ειναι πιο δημοφιλης και αποφασισε...;)

 

edit:Η ακριβως παραπανω ^ ειναι πυραυλος...;)

 

το γνωριζω το σαιτ απο εκει εβαλα ρομ πριν απο 1 μηνα οταν και πηρα το κινητο, απλα λεω οτι η γνωμη του καθε χρηστη μετραει μιας και δεν λεει να αλλαζεις ρομ καθε 3 και λιγο. και κατι ακομα, αν στειλω ενα screenshot με την εκδοση του λογισμικου μου ειναι ευκολο απο καποιον να μου πει αν στην συγκεκριμενη ρομ που εχω υπαρχει καποια πιο νεα εκδοση? παραπανω ενοεις αυτην? Ελληνική MIUI 1.03.25 Gingerbread εδώ

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω το σαιτ απο εκει εβαλα ρομ πριν απο 1 μηνα οταν και πηρα το κινητο, απλα λεω οτι η γνωμη του καθε χρηστη μετραει μιας και δεν λεει να αλλαζεις ρομ καθε 3 και λιγο. και κατι ακομα, αν στειλω ενα screenshot με την εκδοση του λογισμικου μου ειναι ευκολο απο καποιον να μου πει αν στην συγκεκριμενη ρομ που εχω υπαρχει καποια πιο νεα εκδοση? παραπανω ενοεις αυτην? Ελληνική MIUI 1.03.25 Gingerbread εδώ

 

Ναι,για τη miui μιλουσα...

Ποια rom εχεις;;;Αν μπεις στο thread της θα δεις αν εχει βγει νεα version!Και να σου πω κατι...Η κριση ολον μας δε μετραει...Η καθε rom καθεται διαφορετικα στη συσκευη μας,παιζουν ρολο τα σωστα wipe,οι επαναφορες data,apps κτλ αλλα και τι αρεσει στο καθενα..Θα μπορουσα να προτινω καποια,αλλα μετα απο 5' θα βγει καποιος αλλος φιλος να προτινει καποια αλλη και παει λεγωντας...Απλα δοκιμαζεις και κατασταλαζεις.Αυτο ειναι το πιο σωστο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πια κατα την γνωμη σας ειναι η πιο γρηγορη ρομ και αν ειναι ευκολο καποιος να ανεβασει φωτο με το πως ειναι καποιες ρομ σε εμφανιση. δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι αυτο αλλα θα βοηθουσε καποιους που θελουν να βαλουν μια νεα ρομ

 

CM7 υπό κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνείτε με αυτόν τον οδηγό καλιμπραρίσματος της μπαταρίας που αναφέρεται για το Desire το απλό;

Στο φόρουμ μας εδώ βρήκα οδηγό (για Samsung Galaxy S βέβαια - όμως δεν παύει να είναι Android συσκευή όπως λέει κι ο γράφων) που αναφέρει πως Wipe Battery Stats πρέπει να κάνουμε με τελείως χαμηλή μπαταρία. Στο xda όμως (βλ. πρώτο σύνδεσμο) λένε πως πρέπει να κάνεις με γεμάτη μπαταρία. Ποια η γνώμη και η εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνείτε με αυτόν τον οδηγό καλιμπραρίσματος της μπαταρίας που αναφέρεται για το Desire το απλό;

Στο φόρουμ μας εδώ βρήκα οδηγό (για Samsung Galaxy S βέβαια - όμως δεν παύει να είναι Android συσκευή όπως λέει κι ο γράφων) που αναφέρει πως Wipe Battery Stats πρέπει να κάνουμε με τελείως χαμηλή μπαταρία. Στο xda όμως (βλ. πρώτο σύνδεσμο) λένε πως πρέπει να κάνεις με γεμάτη μπαταρία. Ποια η γνώμη και η εμπειρία σας;

 

Στο απλο desire οντως εκανε δουλεια αυτο το καλιμπραρισμα...Στο HD αν και εχω προσπαθησει να το δοκιμασω δε μπορεσα να το καταφερω,λογω του οτι οταν κλεινω τη συσκευη και συνδεω usb με πεταει στο recovery...

Τωρα για το wipe battery, εγω γνωριζω οτι γινεται με full battery.Με αυτο συμφωνει κι ο kollatos που τον εμπιστευομαι...

 

edit: Ο οδηγος αυτος υπαρχει και απο τον kollatos εδω για το απλο desire...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο απλο desire οντως εκανε δουλεια αυτο το καλιμπραρισμα...Στο HD αν και εχω προσπαθησει να το δοκιμασω δε μπορεσα να το καταφερω,λογω του οτι οταν κλεινω τη συσκευη και συνδεω usb με πεταει στο recovery...

Τωρα για το wipe battery, εγω γνωριζω οτι γινεται με full battery.Με αυτο συμφωνει κι ο kollatos που τον εμπιστευομαι...

 

edit: Ο οδηγος αυτος υπαρχει και απο τον kollatos εδω για το απλο desire...;)

 

Σωστό κι αυτό, πως εμάς θα μας πετάει στο Recovery κάνοντας "Απενεργοποίηση" (με Advanced Power Menu έτσι; ) Αν κάνουμε Αδρανοποίηση όμως; Αλλά και πάλι όντως τί να λέει, αφού θέλει σβήσιμο της συσκευής, που φαντάζομαι στο απλό Desire θα γινόταν.

 

Το ξέρω πως έχει γράψει κι ο kollatos οδηγό και τον εμπιστεύομαι κι εγώ πολύ φυσικά. Για την ακριβεία τον ρώτησα 2 πράγματα με π.μ.

 

Απλά ήθελα να δω τι γνώμη έχει το φόρουμ γενικά και τι μπορούμε (αν μπορούμε) να κάνουμε για καλιμπράρουμε τη μπαταρία μας. :shifty:

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω πόση ώρα κάνει η συσκευή σας να φορτίσει. Εμένα από 15% μέχρι 100% σε Αδρανοποίηση χρειάζεται 2 ώρες.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...