Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω, αλλά εγώ αποφάσισα να στείλω στην HTC email, σχετικά με το gps.config . Δεν μπορεί στο config μέσα να είναι NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org . Η θα μου βρει τρόπο να το αλλάξω ή θα αναφερθεί το πρόβλημα και αλλού. Ξέρω χαζομάρες θα μου πείτε ότι σκέφτομαι, αλλά για αυτό καθυστερεί να βρει σήμα (gps) το κινητό. Η κάνω λάθος ;. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η νεα LeeDroid ειναι καλη.Απο κει και περα περιμενουμε μεσα στην εβδομαδα τη καινουργια της RCMix και αυριο της i00...

 

Sent from my Desire HD

 

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση, μηπως γνωριζεις τι καινουργιο θα εχει η ι00?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά εγώ αποφάσισα να στείλω στην HTC email, σχετικά με το gps.config . Δεν μπορεί στο config μέσα να είναι NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org . Η θα μου βρει τρόπο να το αλλάξω ή θα αναφερθεί το πρόβλημα και αλλού. Ξέρω χαζομάρες θα μου πείτε ότι σκέφτομαι, αλλά για αυτό καθυστερεί να βρει σήμα (gps) το κινητό. Η κάνω λάθος ;.

 

Οτι μπορει να διορθωθει και ειναι λαθος,δεν ειναι κακο να το αναφεουμε.

 

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση, μηπως γνωριζεις τι καινουργιο θα εχει η ι00?

 

Απ οτι λεει θα εχει μπολικο ''πραγμα''...Θα δουμε.Πλεον υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος,προς οφελος μας φυσικα,και ολοι δινουν το καλυτερο εαυτο τους.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Σε εισερχομενες κλησεις και εξερχομενες μου εχει ενεργοποιηθει απο μονη της η ανοιχτη ακροαση.Τι κανω ρε παιδια για να το φτιαξω κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Οτι μπορει να διορθωθει και ειναι λαθος,δεν ειναι κακο να το αναφεουμε.

 

 

 

Απ οτι λεει θα εχει μπολικο ''πραγμα''...Θα δουμε.Πλεον υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος,προς οφελος μας φυσικα,και ολοι δινουν το καλυτερο εαυτο τους.

 

καλο αυτο, ξερεις οσοι την εχουν περνανε απο την αρχη την καινουργια και χανουν τα παντα η κανουν update μονο?

Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχομενες κλησεις και εξερχομενες μου εχει ενεργοποιηθει απο μονη της η ανοιχτη ακροαση.Τι κανω ρε παιδια για να το φτιαξω κανονικα?

Κάθε φορά δηλαδή χρειάζεται να την γυρίσεις στο ακουστικό του τηλεφώνου και στην ξαναγυρνάει σε ανοικτή ακρόαση στην επόμενη κλήση...?

Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχομενες κλησεις και εξερχομενες μου εχει ενεργοποιηθει απο μονη της η ανοιχτη ακροαση.Τι κανω ρε παιδια για να το φτιαξω κανονικα?

 

Φιλε μου εισαι με την official αν δε κανω λαθος;;;Τι να σου πω...Πραγματικα δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο...

 

καλο αυτο, ξερεις οσοι την εχουν περνανε απο την αρχη την καινουργια και χανουν τα παντα η κανουν update μονο?

 

Αυτο να το γνωριζετε γενικα...Αν μια rom γινεται update απο το δημιουργο της και ειναι πανω στην ΙΔΙΑ βαση, ΣΥΝΗΘΩΣ (θα μας ενημερωσει ο dev αν απαιτειται) αρκει να κανουμε ΜΟΝΟ wipe cache και wipe dalvid cache και μετα να τη flashαρουμε κανονικα.Παντα κανουμε ενα nandroid backup για να ειμαστε ησυχοι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@elthis

 

Φίλε μου έχουμε κάνει όλοι μας ένα σοβαρό λάθος. Δεν 'μιλάμε' εκεί που πρέπει. Ας βλέπουν παράπονα. Καλό τους κάνει....Πάντως δεν θα το αφήσω έτσι. Θα δω τι θα μου απαντήσουνε. Μόνο μη μου πουν για να κοιτάζει τον ουρανό και τα άστρα το κινητό για να βρίσκει σήμα εύκολα. Και πίστεψε με δεν θα σταματήσω αυτό το email στην ΗTC μόνο. Θα πάει εκεί που πρέπει να πάει. Τη δουλειά μας την ξέρουμε. Σε όλα τα μοντέλα της την asia έχει. Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να ρυθμίζεται κάπως το gps.config αναλόγως με τη χώρα ;.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Οριστε τοπροβλημα μου.Ο φιλος εδω δυστυχως ταλαιπωρηθηκε με αντικατασταση συσκευης,που μαλλον εφταιγε ελαττωματικο βυσμα,ωστε το τηλεφωνο να νομιζει οτι ειναι σε car mode η σε handsfree κατι τετοιο αν καταλαβα καλα.Ευτυχως για μενα διορθωθηκε με ενα reset το δοκιμασα μονος μου με το σταθερο μου.

Δε μου αρεσε καθολου ομως αυτο το χουνερι.....τελος παντων.....

 

http://www.htcdesirehdforum.com/htc-desire-hd-general-discussion/speaker-phone-problem/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Θελω να βρω μια εφαρμογη για να αλλαξω την υπαρχουσα για το ραδιοφωνο. Εχετε κατι να προτεινετε;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Θελω να βρω μια εφαρμογη για να αλλαξω την υπαρχουσα για το ραδιοφωνο. Εχετε κατι να προτεινετε;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

Περίεργο γιατι η εφαρμογή ράδιο είναι απο τις καλύτερες, μαζί με το widget και ίσως το μονο που με κρατάει σε Sense. To μονο που έχω βρεί είναι αυτό, παίζει και χωρίς ακουστικά αλλα δε το έχω δοκιμάσει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια 2 ερωτησεις-εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.3 αλλα δεν λειτουργει το ιντερνετ παρολο που εχω συνδεση με wifi εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?και δευτερον ποιο ειναι το τηλ για να ρωτησω την htc για αυτο το προβλημα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Leedroid έβγαλε αυτό : LeeDrOiD GB V3.0.4 - 2.6.35.13 KERNEL, αυτό πως το περνάω??

 

Το βαζεις στη καρτα σου,μπαινεις recovery,και το φλασαρεις ΧΩΡΙΣ wipe...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα backup αυτη που εχεις τωρα,κανε wipe cache-wipe dalvik cache μονο(χωρις wipe data) και φλασαρε τη...99% δε θα εχεις προβληματα.Θα αναβαθμιστει και το τηλεφωνο θα μεινει οπως το αφησες...

 

Φιλε elthis ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου μου είναι πολύ χρήσιμη

Μονο μια ερωτησουλα ακόμα το wipe dalvik cache το έχω βρει το wipe cache δεν μπορώ να το βρω μήπως μπορείς να μου πεις που είναι??? και πάλι ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε elthis ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου μου είναι πολύ χρήσιμη

Μονο μια ερωτησουλα ακόμα το wipe dalvik cache το έχω βρει το wipe cache δεν μπορώ να το βρω μήπως μπορείς να μου πεις που είναι??? και πάλι ευχαριστώ!!!!!

 

Το wipe cache ειναι στη κεντρικη σελιδα του recovery, κατω απο το wipe data.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το wipe cache ειναι στη κεντρικη σελιδα του recovery, κατω απο το wipe data.

 

Sent from my Desire HD

 

Μήπως εννοείς wipe cache partition???????????

Link to comment
Share on other sites

Kανε reboot στο bootloader κι εκει θα δεις αν εισαι s-off (κλειστο το τηλεφωνο,power button+volume down).Μπορεις να δεις εδω αυτο που ψαχνεις.

 

Ευχαριστώ ,

αλλά κάνοντας reboot (κλειστο το τηλεφωνο,power button+volume down), δεν μου εμφανίζει τίποτα απλά κάνει restart. Σημαίνει ότι δεν έιμαι s-off ή κάτι άλλο?

(πρέπει αν θυμάμαι να απενεργοποιήσω κάποιο quick boot ή κάπως έτσι?)

Edited by geletos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,

αλλά κάνοντας reboot (κλειστο το τηλεφωνο,power button+volume down), δεν μου εμφανίζει τίποτα απλά κάνει restart. Σημαίνει ότι δεν έιμαι s-off ή κάτι άλλο?

(πρέπει αν θυμάμαι να απενεργοποιήσω κάποιο quick boot ή κάπως έτσι?)

 

Πάτα επανεκκίνηση και αμέσως μόλις σβήσει το τηλέφωνο κράτα πατημένο το volume down.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχομενες κλησεις και εξερχομενες μου εχει ενεργοποιηθει απο μονη της η ανοιχτη ακροαση.Τι κανω ρε παιδια για να το φτιαξω κανονικα?

 

αυτο το κανει γενικα οταν το γυρισεις αναποδα οταν κανεις κληση.. τωρα εσενα το κανει παντα? σε οποια σταση και να ειναι το κιν?? ..τοτε μαλλον εχεις προβλημα με γυροσκοπιο.. htc service..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει καταφέρει κανείς να κάνει εγκατάσταση το a2sd απο τις ρομ του Leedroid εγώ προσπαθώ να το κάνω και μου κόλαει το τηλ στην οθόνη έναρξης απ´τι γράφει στη σελίδα του κάνει ώρα για επανεκινηση αλλα πόση ακριβώς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει καταφέρει κανείς να κάνει εγκατάσταση το a2sd απο τις ρομ του Leedroid εγώ προσπαθώ να το κάνω και μου κόλαει το τηλ στην οθόνη έναρξης απ´τι γράφει στη σελίδα του κάνει ώρα για επανεκινηση αλλα πόση ακριβώς;

 

Να ρωτησω κατι;ποιο το ωφελος να κανεις 2sd;Αυτο το καναμε στο desire με internal memory 100mb.Με το χωρο αποθηκευσης που εχουμε γιατι να χαλας το χρονο σου; Προσωπικα το θεωρω εντελως αχρειαστο και περιττο...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...