Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από market κατεβάζεις market enabler και διαλέγεις ξένο carrier

 

Ακριβως ετσι.

 

Αν πας και μεσα απο τα apps και κανεις force close και επειτα wipe/clear data στο market, οταν το ξανανοιξεις εχει και στηλη top paid. ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά για MicroSD εδώ είναι όλα :

Εγώ προτείνω class 10

lexar,kingston,kingmax,memorette,sandisk,team,A-DATA και πολλές άλλες

που το μόνο που μας νοιάζει είναι το μέγεθος (8-16-32 GB )και η ταχύτητα (CLass 2-4-6-8-10 )

 

Ελλαδάρα :

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=964E09BE45B5DE48A7D8BD694E15715C&pa=671CDCD21523A94287C3265E367E2F59

 

Ε-bay :

http://cgi.ebay.co.uk/16GB-MICRO-SDHC-MEMORY-card-CLASS-10-Camera-Mobiles-/280618811472?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item41562f4050

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Memorette-32GB-Micro-SD-SDHC-Card-SD-Adapter-Class-10-/220723567624?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item3364265c08

 

εγώ περιμένω :

http://cgi.ebay.co.uk/Kingmax-16GB-Micro-SD-HC-Class-10-Card-HTC-Desire-/150549752987?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item230d76ec9b

 

και μια εκτενέστερη ματιά στο e-bay για καλύτερη τιμή !!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ : Εαν αλλαξω την 8αρα και βαλω την 16αρα μεσα θα χρειαστει να κανω κατι ; Δηλαδη θα "τρεξει" κανονικα το λειτουργικο ;

 

 

 

 

Επισης κατι αλλο...ΤΕλικα ειναι καλη κινηση να κλεινουμε τις εφαρμογες με τον Task Killer Η ΟΧΙ ;;;;

Edited by Barman25
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά τηλέφωνα πάνε στα σκουπίδια που είναι brick (δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις πάλη εγκατάσταση ROM με κανένα τρόπο un-brick*) και το DHD είναι λίγο ακριβό για να κάνει παρέα με τα σκουπίδια

η να καταλήγει στην εταιρεία ενώ δεν έχει τίποτα και συνήθως αλλάζουν μητρική 300€ και 400€ γιατί ................. έτσι τούς αρέσει με λίγα λόγια.

 

(Δείτε εδώ είναι μια ποιο οικονομική λύση *)

http://www.jtagbox.com/ *

 

με πολύ χούμορ και καλή διάθεση :oops:

ΕΡΩΤΗΣΗ : Εαν αλλαξω την 8αρα και βαλω την 16αρα μεσα θα χρειαστει να κανω κατι ; Δηλαδη θα "τρεξει" κανονικα το λειτουργικο ;

 

 

copy-paste τούς φακέλους που έχει η παλιά και είναι όλα οκ αν και φτιάχνει μόνο του το τηλ file system στη κάρτα

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

copy-paste τούς φακέλους που έχει η παλιά και είναι όλα οκ αν και φτιάχνει μόνο του το τηλ file system στη κάρτα

 

Καταλαβα. Ωραια σε ευχαριστω πολυ. Αυτο με χαλασε μονο με το τηλ.

Ειδα μετα οτι το galaxy εχει 8GB μνημη και το δικο μας μολις 1,5.

Θα παρω καρτουλα σε καποια φαση αν δω οτι δε μου φτανει η 8Αρα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Ωραια σε ευχαριστω πολυ. Αυτο με χαλασε μονο με το τηλ.

Ειδα μετα οτι το galaxy εχει 8GB μνημη και το δικο μας μολις 1,5.

Θα παρω καρτουλα σε καποια φαση αν δω οτι δε μου φτανει η 8Αρα.

 

 

Ναι έχεις δίκαιο για το Galaxy S αλλά σέρνετε χωρις lag fix (οταν το ειχα εγω, τωρα δεν ξερω εαν αλλαξε η samsung filesystem Και πηγαινει γρηγοροτερα)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκαιο για το Galaxy S αλλά σέρνετε χωρις lag fix (οταν το ειχα εγω, τωρα δεν ξερω εαν αλλαξε η samsung filesystem Και πηγαινει γρηγοροτερα)

 

Γιαυτο επελεξα Desire HD,Η Samsung μου τα χαλαει δεν την εμπιστευομαι.

Μου θυμιζει ελληνικη εταιρεια !!

 

Κατα τα αλλα πεταει το μηχανακι ομως :)

Απο Μπαταρια πως πηγαινουν τα δικα σας ; Εμενα Ολη μερα ανοιχτο wi-fi+ οτι το σκαλιζω συνεχεια με παει σιγουρα 12ωρο. 3 φορες το φορτισα εως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

copy-paste τούς φακέλους που έχει η παλιά και είναι όλα οκ αν και φτιάχνει μόνο του το τηλ file system στη κάρτα

 

Ευχαριστω. Για το θεμα με τον Taskiller ;;;

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά.. το κινητό το κέρδισα από διαγωνισμό... δεν έχει απόδειξη ούτε και εγγύηση... εχω πρόβλημα με το gps... πηγα στην αντιπροσωπία και με είπαν είναι αγορασμένο από αμερική... πως μπορώ να καταλάβω αν φταίει η συσκευή η το λογισμικό????
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Για το θεμα με τον Taskiller ;;;

Διάβασε αυτό αν θες -> Why You Shouldn’t Be Using a Task Killer with Android.

ΡΕ παιδιά.. το κινητό το κέρδισα από διαγωνισμό... δεν έχει απόδειξη ούτε και εγγύηση... εχω πρόβλημα με το gps... πηγα στην αντιπροσωπία και με είπαν είναι αγορασμένο από αμερική... πως μπορώ να καταλάβω αν φταίει η συσκευή η το λογισμικό????

 

Για να δεις αν είναι θέμα hardware ή όχι κατέβασε από το market το gpstest, βγες στο δρόμο

ή σε καμιά πλατεία αν μπορείς και άνοιξέ το να δεις αν και πόσους δορυφόρους θα βρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό αν θες -> Why You Shouldn’t Be Using a Task Killer with Android.

 

 

Για να δεις αν είναι θέμα hardware ή όχι κατέβασε από το market το gpstest, βγες στο δρόμο

ή σε καμιά πλατεία αν μπορείς και άνοιξέ το να δεις αν και πόσους δορυφόρους θα βρει.

 

 

Αδερφε Στην μητρικη μας γλωσσα υπαρχει κατι ;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε Στην μητρικη μας γλωσσα υπαρχει κατι ;

Για να στο δώσω να το καταλάβεις: Μην βάλεις task killer , δεν χρειάζεται σε τίποτα και δεν κάνει καλό σε τελική ανάλυση.:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να στο δώσω να το καταλάβεις: Μην βάλεις task killer , δεν χρειάζεται σε τίποτα και δεν κάνει καλό σε τελική ανάλυση.:):)

 

Ωραια ευχαριστω. Αν ομως κατεβει η μνημη πολυ τι κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω. Αν ομως κατεβει η μνημη πολυ τι κανω ;

 

Τίποτα. Αν κατέβει γίνεται για κάποιο λόγο. Βάλε το αγγλικό κείμενο στο google translate αν θες να μάθεις κάτι παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω. Αν ομως κατεβει η μνημη πολυ τι κανω ;

 

Δεν χρειάζετε να κάνεις εσύ τίποτα.

Το android είναι έτσι φτιαγμένο ώστε, όταν η μνήμη μειωθεί αρκετά, να κλείνει μόνο του τις παλιότερες εφαρμογές. Γι αυτό και οι εφαρμογές δεν έχουν επιλογή για "exit" όπως στο symbian ή τα windows mobile. Δεν τις κλείνει ο χρήστης. Τις κλείνει το σύστημα, όταν αυτό κρίνει ότι έτσι πρέπει. Μέχρι τότε, όλες οι εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο, ώστε αν τις χρειαστείς ξανα, να ανοίγουν αμέσως.

 

Για να καταλάβεις τι σου λεω, δοκίμασε το εξής: Άνοιξε μια εφαρμογή (πχ τα μηνύματα) και όταν την ανοίξεις, πάτα το κουμπί με το σπιτάκι για να βγείς.

Μετά, μόλις βγείς, άνοιξε πάλι την εφαρμογή μηνύματα. Θα δείς ότι ανοίγει ΑΜΕΣΩΣ χωρίς καμία καθυστέρηση.

Αυτό γίνεται γιατί, αφού την άνοιξες μια φορά, η εφαρμογή από εκεί και πέρα τρέχει πάντα στο παρασκήνιο, ώστε μόλις τη χρειαστείς να ανοίξει αμέσως. Θα κλείσει μόνο όταν η μνήμη σου μειωθεί πολύ και κρίνει το σύστημα ότι πρέπει να την κλείσει.

Αυτό είναι από τα βασικά χαρακτηριστικά του android.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μια ερωτηση θελω να κανω

διαβασα και ειδα κατι βιντεακια στο youtube αλλα και σε διαφορα site για το fastboot

 

ανοιγει το τηλεφωνο μετα απο επανεκκινηση σε 3-5 δευτερα

 

εμενα κανει γυρω στα 60-65 δευτερα

 

γινεται με καποια εφαρμογη αυτο η με καποιες ρυθμισεις?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζετε να κάνεις εσύ τίποτα.

Το android είναι έτσι φτιαγμένο ώστε, όταν η μνήμη μειωθεί αρκετά, να κλείνει μόνο του τις παλιότερες εφαρμογές. Γι αυτό και οι εφαρμογές δεν έχουν επιλογή για "exit" όπως στο symbian ή τα windows mobile. Δεν τις κλείνει ο χρήστης. Τις κλείνει το σύστημα, όταν αυτό κρίνει ότι έτσι πρέπει. Μέχρι τότε, όλες οι εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο, ώστε αν τις χρειαστείς ξανα, να ανοίγουν αμέσως.

 

Για να καταλάβεις τι σου λεω, δοκίμασε το εξής: Άνοιξε μια εφαρμογή (πχ τα μηνύματα) και όταν την ανοίξεις, πάτα το κουμπί με το σπιτάκι για να βγείς.

Μετά, μόλις βγείς, άνοιξε πάλι την εφαρμογή μηνύματα. Θα δείς ότι ανοίγει ΑΜΕΣΩΣ χωρίς καμία καθυστέρηση.

Αυτό γίνεται γιατί, αφού την άνοιξες μια φορά, η εφαρμογή από εκεί και πέρα τρέχει πάντα στο παρασκήνιο, ώστε μόλις τη χρειαστείς να ανοίξει αμέσως. Θα κλείσει μόνο όταν η μνήμη σου μειωθεί πολύ και κρίνει το σύστημα ότι πρέπει να την κλείσει.

Αυτό είναι από τα βασικά χαρακτηριστικά του android.:)

 

Ναι ετσι ειναι αλλα..ας πουμε οταν "Τρεχω" το TuneIn radio αυτο εχει EXIT.

Δεν κλεινει μονο του. Και καποια games απο οσο ειδα σημερα. ΑΡα αυτα οταν παταω ας πουμε το Home κλεινουν μονα ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι αλλα..ας πουμε οταν "Τρεχω" το TuneIn radio αυτο εχει EXIT.

Δεν κλεινει μονο του. Και καποια games απο οσο ειδα σημερα. ΑΡα αυτα οταν παταω ας πουμε το Home κλεινουν μονα ετσι ;

Όσες εφαρμογές έχουν exit, πατάς exit για να κλείσουν.

Στις υπόλοιπες πατάς το home. Δεν κλείνουν, απλά φεύγουν από μπροστά σου.

Μη σε απασχολούν αυτά. Εσύ απλά παίζε με το μηχάνημα και τα υπόλοιπα τα κάνει το σύστημα μόνο του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές έχουν exit, πατάς exit για να κλείσουν.

Στις υπόλοιπες πατάς το home. Δεν κλείνουν, απλά φεύγουν από μπροστά σου.

Μη σε απασχολούν αυτά. Εσύ απλά παίζε με το μηχάνημα και τα υπόλοιπα τα κάνει το σύστημα μόνο του.

 

Ενταξει απλα θελω να μαθω το λειτουργικο . πως δουλευει.

Απο Amiga σε pc εκανα κανα 6μηνο θυμαμαι .

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απλα θελω να μαθω το λειτουργικο . πως δουλευει.

Απο Amiga σε pc εκανα κανα 6μηνο θυμαμαι .

 

Καλά κάνεις.

Αυτή είναι η λογική του android.

Εσύ ανοίγεις εφαρμογές και το σύστημα θα τις κλείσει όταν θα αρχίσει να ξεμένει από ράμ, αρχίζοντας από αυτές που ανοίχτηκαν πιο παλιά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα και συγνωμη αν σας ζαλισα.

Λοιπον απο οσο εχω διαβασει το μηχανακι αυτο εχει υψηλο SAR .

Ερωτηση : Εγω που κανω χρηση ΧΩΡΙΣ καρτα sim εχω προβλημα με το sar ;

 

Επισης ΠΩΣ γινεται ΟΛΕΣ οι εφαρμογες να μεταφερθουν στην καρτα μνημης ;;;

Το App 2SD δεν τις μεταφερει ολες.

Edited by Barman25
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα και συγνωμη αν σας ζαλισα.

Λοιπον απο οσο εχω διαβασει το μηχανακι αυτο εχει υψηλο SAR .

Ερωτηση : Εγω που κανω χρηση ΧΩΡΙΣ καρτα sim εχω προβλημα με το sar ;

Δεν εχει υψηλο sar αλλα αφου κανεις χρηση χωρις sim δεν σε επηρεαζει καθολου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μια ερωτηση θελω να κανω

διαβασα και ειδα κατι βιντεακια στο youtube αλλα και σε διαφορα site για το fastboot

 

ανοιγει το τηλεφωνο μετα απο επανεκκινηση σε 3-5 δευτερα

 

εμενα κανει γυρω στα 60-65 δευτερα

 

γινεται με καποια εφαρμογη αυτο η με καποιες ρυθμισεις?

 

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις και μετα στις Εφαρμογές και τικαρε την τελευταία επιλογη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές έχουν exit, πατάς exit για να κλείσουν.

Στις υπόλοιπες πατάς το home. Δεν κλείνουν, απλά φεύγουν από μπροστά σου.

Μη σε απασχολούν αυτά. Εσύ απλά παίζε με το μηχάνημα και τα υπόλοιπα τα κάνει το σύστημα μόνο του.

Γιαννη συμφωνα με το πως λειτουργει η διαχειριση μνημης στο android, ο σωστος τροπος για να βγαινουμε απο τις εφαρμογες ειναι να παταμε το back πληκτρο και οχι το home.

το home ελαχιστοποιει την εφαρμογη ενω το back την κλεινει. Γι'αυτο και οι περισσοτερες εφαρμογες δεν εχουν exit.

απο την εκδοση 2.2 και μετα αυτο λειτουργει μια χαρα και δεν αφηνει ανοιχτες εφαρμογες. αφηνει μονο τον browser ανοιχτο. ολα τα αλλα τα κλεινει μολις βγουμε με το πληκτρο πισω.

Και οπως εχω γραψει και αλλες φορες, στην πραγματικοτητα δεν κλεινει εντελως τις εφαρμογες. απλα βγαζει απο την μνημη μονο τις διεργασιες (processes) της εφαρμογης που χρησιμοποιουν την cpu. τις υπολοιπες διεργασιες τις αφηνει στην μνημη κανονικα. γι'αυτο και οταν ανοιγουμε δευτερη φορα μια εφαρμογη αυτη ανοιγει πιο γρηγορα. γιατι ενα μερος των processes ειναι ηδη φορτωμενο στην μνημη απο την πρωτη φορα.

 

παραθετω τι γραφει ακριβως το κομματι help του επισημου μαμα taskmanager που υπαρχει στο galaxy s :

 

"Ορισμενες εφαρμογες που εκτελουνται στο παρασκηνιο ενδεχεται να προκαλεσουν μη επιθυμητη καταναλωση μπαταριας.

Για το κλεισιμο μιας εφαρμογης, χρισημοποιειστε το πληκτρο Πισω αντι για το κεντρικο πληκτρο.

Το πληκτρο Πισω κλεινει τις εφαρμογες, ενω το κεντρικο πληκτρο θετει τις εφαρμογες σε κατασταση αναμονης)."

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα και συγνωμη αν σας ζαλισα.

Λοιπον απο οσο εχω διαβασει το μηχανακι αυτο εχει υψηλο SAR .

 

Απεναντίας, θα έλεγα οτι εχει ενα απο τα χαμηλοτερα SAR που υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη, εννοειται οτι συμφωνω με ολα οσα λες.

Απλα προσπαθουσα να εξηγησω στον φιλο και για αυτο τα ελεγα καπως απλουστευμενα.

Αλλωστε, συμφωνεις κι εσυ οτι και με το back οι εφαρμογες δεν κλεινουν τελειως.

Το home button το ειπα στο φιλο, προκειμενου να καταλαβει αυτο που εννοουσα, οτι η εφαρμογη δεν κλεινει, αλλα τρεχει απο πισω.

Επισης και στη 2.1 η διαχειριση της μνημης ειναι μια χαρα. Μην κοιτας το sgs. :p

 

Γιαννη συμφωνα με το πως λειτουργει η διαχειριση μνημης στο android, ο σωστος τροπος για να βγαινουμε απο τις εφαρμογες ειναι να παταμε το back πληκτρο και οχι το home.

το home ελαχιστοποιει την εφαρμογη ενω το back την κλεινει. Γι'αυτο και οι περισσοτερες εφαρμογες δεν εχουν exit.

απο την εκδοση 2.2 και μετα αυτο λειτουργει μια χαρα και δεν αφηνει ανοιχτες εφαρμογες. αφηνει μονο τον browser ανοιχτο. ολα τα αλλα τα κλεινει μολις βγουμε με το πληκτρο πισω.

Και οπως εχω γραψει και αλλες φορες, στην πραγματικοτητα δεν κλεινει εντελως τις εφαρμογες. απλα βγαζει απο την μνημη μονο τις διεργασιες (processes) της εφαρμογης που χρησιμοποιουν την cpu. τις υπολοιπες διεργασιες τις αφηνει στην μνημη κανονικα. γι'αυτο και οταν ανοιγουμε δευτερη φορα μια εφαρμογη αυτη ανοιγει πιο γρηγορα. γιατι ενα μερος των processes ειναι ηδη φορτωμενο στην μνημη απο την πρωτη φορα.

 

παραθετω τι γραφει ακριβως το κομματι help του επισημου μαμα taskmanager που υπαρχει στο galaxy s :

 

"Ορισμενες εφαρμογες που εκτελουνται στο παρασκηνιο ενδεχεται να προκαλεσουν μη επιθυμητη καταναλωση μπαταριας.

Για το κλεισιμο μιας εφαρμογης, χρισημοποιειστε το πληκτρο Πισω αντι για το κεντρικο πληκτρο.

Το πληκτρο Πισω κλεινει τις εφαρμογες, ενω το κεντρικο πληκτρο θετει τις εφαρμογες σε κατασταση αναμονης)."

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...