Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχως ειναι με καρτα η συγκεκριμενη μου συσκευη αλλα φυσικα την εφαγε ολη!!!

Τεσπα το θεμα μου ειναι οτι εχω συνδεθει σε wifi λεω και στα location με βγαζει στην TAiban οσες φορες και να το κανω ανανεωση ενω στο widget Η ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΜΟΥ λεει Δεδομενα χαρτη μη διαθεσιμα!!!

Πως θα το κανω να με βρει!!!!!?????????

Θα πρέπει να πατήσεις επάνω εκεί που λέει το δεδομένα χάρτη μη δειαθέσιμα και να του πεις να τα ξανακατεβάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια Kollatos κανω αυτο που μου λες αλλα μολις πατησω πανω στα δεδομενα μη διαθεσιμα με παει Ταιβαν και χειροκινητα τσουκ τσουκ βρισκω την Ελλαδιτσα και μετα Ροδο και μετα την οδο το αφηνω εκει να κανει ενημερωση και μετα απο 2 δευτερολεπτα αντε παλι στην Ταιβαν...

Το θεμα ειναι οτι μαλλον δεν μπορει να εντοπισει καν την ελλαδα και αυτο ειναι μαλλον το προβλημα μου!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ακουγεται...Εβαλα την pro εκδοση.

 

Πώς ακριβώς έβαλες την pro εκδοση; Ειχα την εντύπωση οτι στην Ελλαδα ειναι διαθεσιμες μονο οι δωρεάν εφαρμογές από το market. :\

Link to comment
Share on other sites

Ωραια Kollatos κανω αυτο που μου λες αλλα μολις πατησω πανω στα δεδομενα μη διαθεσιμα με παει Ταιβαν και χειροκινητα τσουκ τσουκ βρισκω την Ελλαδιτσα και μετα Ροδο και μετα την οδο το αφηνω εκει να κανει ενημερωση και μετα απο 2 δευτερολεπτα αντε παλι στην Ταιβαν...

Το θεμα ειναι οτι μαλλον δεν μπορει να εντοπισει καν την ελλαδα και αυτο ειναι μαλλον το προβλημα μου!

 

Πήγαινε λίγο Ρυθμίσεις->Τοποθεσία και τσέκαρε όλα του κουτάκια και δοκίμασε πάλι, κάνε και κανένα reboot στο ενδιάμεσο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω μια απαντηση απο τους experts! Κατεβασα το google maps 5.0 αλλα ενω σου δειχνει χαρτες, κανει ευρεση οδων κτλ, ΔΕΝ εχει navigation. Δηλαδη δε βγαινει φωνη να σε καθοδηγει και αν αλλαξεις διαδρομη δεν αλλαζει τη πορεια αυτοματα στο χαρτη. Γιατι;;;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε λίγο Ρυθμίσεις->Τοποθεσία και τσέκαρε όλα του κουτάκια και δοκίμασε πάλι, κάνε και κανένα reboot στο ενδιάμεσο.

 

mmmmmm TA εκανα ολα αυτα λες να φταιει η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που εκανα??? Πηρα την HTC και μου ειπαν την δευτερα να ξαναπαρω!

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα το Sim Checker και το δοκιμασα αλλα δεν μου στελνει τιποτα....

Το ρυθμισα να μου στειλει στο mail μου και αλλαξα καρτα αλλα μπαααα...

Μετα το ρυθμισα και να στελνει allerts καθε μιση ωρα αλλα και παλι τιποτα...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mmmmmm TA εκανα ολα αυτα λες να φταιει η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που εκανα??? Πηρα την HTC και μου ειπαν την δευτερα να ξαναπαρω!

 

Δε νομίζω, τώρα λογικά κάπου έχει φάει κάποιο κόλλημα. Το έχεις πειράξει γενικά το τηλέφωνο?

Εσύ η κάποιος άλλος. Κάρτα sim έχεις βάλει ελληνική? Τα δεδομένα χάρτη τα κατέβασε?

Μπες λίγο κι από google maps να δεις που θα σε βγάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, τώρα λογικά κάπου έχει φάει κάποιο κόλλημα. Το έχεις πειράξει γενικά το τηλέφωνο?

Εσύ η κάποιος άλλος. Κάρτα sim έχεις βάλει ελληνική? Τα δεδομένα χάρτη τα κατέβασε?

Μπες λίγο κι από google maps να δεις που θα σε βγάλει.

 

Οταν λες τα δεδομενα χαρτη τι εννοεις?? Δεν ειναι εγκατεστημενα στο τηλ...???.πριν την επαναφορα τα εντοπιζε ολα μονο του!Κατεβασα απο το Location το χαρτη της ελλαδας....Στους χαρτες μου βγαζει την νοτιοανατολικη μεσογειο και με εντοπιζει καπου στην ελλαδα (καναμε μια προοδο εκει............)

 

 

Οφου Οφου,Ιντα παθα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τα δεδομενα χαρτη τι εννοεις?? Δεν ειναι εγκατεστημενα στο τηλ...???.πριν την επαναφορα τα εντοπιζε ολα μονο του!Κατεβασα απο το Location το χαρτη της ελλαδας....Στους χαρτες μου βγαζει την νοτιοανατολικη μεσογειο και με εντοπιζει καπου στην ελλαδα (καναμε μια προοδο εκει............)

 

 

Οφου Οφου,Ιντα παθα!!!!!!!!!!!!!!

 

Όταν πας στο widget στη 2η προς τα δεξιά καρτέλα τι λέει? Το google maps που σε βρίσκει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στο widget στη 2η προς τα δεξιά καρτέλα τι λέει? Το google maps που σε βρίσκει?

 

Δεν με βρισκει...Δεδομενα χαρτη μη διαθεσιμα......

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βρισκει...Δεδομενα χαρτη μη διαθεσιμα......

 

Για να μην το κάνουμε chat αν θες συνεχίζουμε με pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια σε ολους εσας για την τοσο σπουδαια "δουλεια" που εχετε κανει σε αυτο,και οχι μονο,θεμα.Πριν 1 εβδομαδα ειχα την τυχη να γινω κατοχος ενος desire hd..κ μεχρι τωρα το αφηνω απο τα χερια μου μοναχα οταν κοιμαμαι!!!Ειναι το πρωτο μου "εξυπνο" κινητο και γι αυτο θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησετε να το δουλεψω λιγο καλυτερα εκτος απο το να στελνω απλα ενα μηνυμα κ να μπαινω φεισμπουκ!Οπως καταλαβαινετε δεν το κατεχω και πολυ...το κινητο ειναι δωρο και απο τοτε το εχω λατρεψει!Για να μην σας κουραζω θα σας πω οτι η συσκευη ειναι καρτοκινητο,μεχρι να του κανω μια συνδεση για να χρησιμοποιω πιο ευκολα ιντερνετ.Θα ηθελα να ρωτησω σαν πρωτη κινηση απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες...ποιες ειναι αναγκαιες να εχω και αν μπορω απο το λαπτοπ μου με το usb του κινητου να συνδεθω.Σας ζητω συγνωμη που σας ριχνω στα πολυ απλα αλλα θελω τοσο μα τοσο πολυ να μαθω 5 πραγματακια παραπανω για το καινουριο desirακι μου,αν σκεφτειτε μεχρι πριν 1 εβδομαδα ειχα κινητο 7 χρονων!!!!Σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προταιρων...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, από τη Δευτέρα είμαι και γω κάτοχος ενός DHD, διαβάζω καιρό τώρα το θέμα στο forum.

 

Προέκυψε ένα πρόβλημα. Κατέβασα κάποιες χαζές εφαρμογές τύπου talking james. Δε κατάφερα να το λειτουργήσω και τώρα δε λειτουργεί και το μικρόφωνο όταν θέλω να ηχογραφήσω ούτε να τραβήξω βίντεο με ήχο.

 

Μιλάω κανονικά στο κινητό αλλά δε λειτουργεί το μικρόφωνο για καμία εφαρμογή.

 

Κατέβασα το εγχειρίδιο αλλά δε βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ένα search για μπαταρία αλλά θέλω να ρωτήσω,

μετά από μερικές πλήρες φορτίσεις - αποφορτίσεις, τελικά ποση αυτονομία έχει

περίπου το τηλέφωνο;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα να σας πω το προβλημα μου.. μηπως μου βρειτε λυση!

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο 10 μερων μου Desire hd γιατι καθως αρχησα να σκαλιζω το συστημα πλοηγησης και τις τοποθεσιες και αυτα αρχισαν να μου αναβουν κατι σηματακια τα G και Η τα οποια φυσικα και δεν καταλαβαινα αλλα μου τελειωναν την μπαταρια σε χρονο ρεκορ!(πριν απο αυτο την κρατουσα περιπου 2,5 μερες)...ετσι θεωρησα σκοπιμο να προβω σε αυτην την ενεργεια για να φυγουν και καλα αυτα!! Πριν απο μια ωρα εκτελεσα την απαναφορα 2 φορες αλλα εχω προβλημα ακομα καθως με αναγνωριζει καπου στην Ταιβαν και δε με βρισκει στη ροδο...Υστερα και ο καιρος μου τα εχει παιξει και δεν μου τη βγαζει τη Ροδο ενω πριν ολα ηταν οκ???

Μηπως ξερει κανεις τι κανω λαθος???

 

Καταρχήν βρες ένα Wi-fi για να συνδεθείς. Έπειτα στις ρυθμίσεις και συγχρονισμό, τικάρισε τις αυτόματες ενημερώσεις και τον καιρό. Μετά πήγαινε στο widget του ρολογιού-καιρού και κάνε ανανέωση. Επίσης στις ρυθμίσεις - Τοποθεσία είναι τικαρισμένο το 1ο, δηλαδή Μέσω ασύρμ. δικτύων ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα καινουργιο κινητο, το οποιο ερχετε με μισοφορτισμενη μπαταρια, πρεπει να αδειασει πρωτα και μετα πληρης φορτιση; η πληρης φορτιση και μετα να αδειασει;

 

Και ποσες ωρες φορτιση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ παλι παιδες. Με το καινουργιο HTC Desire hd δεν μπορω να συνδεθω με το pc με usb. Υπάρχει καμιά ρύθμιση ή κάτι που πρέπε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos! Εκανα πατατα...:wacko: Πριν απο λιγο πηρα το κινητο και προσπαθωντας να βγαλω το καπακι της sim ασκησα λιγο παραπανω δυναμη με αποτελεσμα να μου ραγισει!!!

Ερωτηση 1: Υπαρχει μεμονωμενο το καπακι και ποσο κοστιζει?

Ερωτηση 2:Αν το παω πισω στο μαγαζι και το παιξω ψοφιος κοριος λετε να μου το αλλαξουν :shifty:??

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα καινουργιο κινητο, το οποιο ερχετε με μισοφορτισμενη μπαταρια, πρεπει να αδειασει πρωτα και μετα πληρης φορτιση; η πληρης φορτιση και μετα να αδειασει;

 

Και ποσες ωρες φορτιση;

 

δεν υπαρχουν αυτα πλεον φιλε. το φορτιζεις οποτε και οσο θες. απλα την πρωτη φορα αστο κανα τετραωρο για πληρη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα καινουργιο κινητο, το οποιο ερχετε με μισοφορτισμενη μπαταρια, πρεπει να αδειασει πρωτα και μετα πληρης φορτιση; η πληρης φορτιση και μετα να αδειασει;

 

Και ποσες ωρες φορτιση;

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το φτάσεις γύρω στο 20% (δεν είναι καλό για τις μπαταρίες λιθίου να πέφτουν κάτω από το 20%) και μετά να το βάλεις να φορτίζει μέχρι να γεμίσει.. Αυτό που λένε για πολλές ώρες δεν ισχύει, καθώς μετά το 100% η μπαταρία δεν παίρνει άλλο ρεύμα!

Δες το manual και κάνε αυτό που σου λέει! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται πληρωμή ;;; δεχονται και Paypal ;;;;

 

ναι δέχονται, και εγω με Paypal το αγόρασα!

 

Update, κλπ υπάρχει δυνατότητα, να κάνει; Είναι όντως από τα καλύτερα της αγοράς για την εν λόγω συσκευή; Κάποιος εδώ έλεγε πως το πρόγραμμα κάνει "ό, τι να 'ναι". :shifty:

 

Για το Update και εγω το ψάχνω χωρις να έχω και πολύ χρόνο λόγο φόρτου εργασίας.

Σαν πρόγραμμα όπου και να το έβαλα να με οδηγήση το έκανε χωρις άρνηση, εχει πολύ πλούσια ΡΟΙ ανάλογα με την περιοχή που βρίσκεσαι, προγνωση καιρου στο σημειο που βρίσκεσαι η και στον προορισμο που θα φτάσεις, στατιστικα ταξιδίου, χρονος ταξιδίου, αποσταση, υψομετρο, μεσους όρους κτλ, αλλο ένα καλό που μου άρεσε είναι η πλοηγηση πεζοπορίας, το μόνο θεμα που έχει είναι με τις δρομολογίσεις, επιμένει να σε πάει απο εκει που θέλει αυτό έστω και αν εσύ ξέρεις μια συντομότερη διαδρομή, αλλα δε με ενοχλεί γιατί εκει που το χρειάζετε κανείς σε ένα άγνωστο μέρος δεν τον νοιάζει απο που να τον πάει αλλα απλά να τον πάει ακριβως στο σημείο που έχει ορίσει.

 

Συμπέρασμα: Αφού δώσαμε 600 εύρω για το μηχανάκι δεν είναι τίποτα να δώσουμε και ένα 20ρικο για ένα πλήρες πρόγραμμα πλοήγησεις με τις όποιες μικρόατέλιες που δεν επηρεάζουν την βασική του χρήση.

(Σε σύγκριση με το Τom Tom Xl Europe αξίας 200 ευρώ που έχω)

 

Αν και το θέμα αυτό είναι off Topic απλα θέλω να σου λύσω αν είναι δυνατόν τις απορίες.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για τη συνδεση htc Desire hd σε pc? προσπαθώ από το απόγευμα αλλά δεν εχω καταφερει τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δεν έχεις καταφέρει? Και πόσο δύσκολο είναι να κοιτάξεις στο manual?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...