Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το ιστορικο των κλησεων πως σβηνει απο το τηλεφωνο?

 

Αν θέλεις να σβήσεις μια συγκεκριμένη κλήση πατάς παρατεταμένα επάνω της και την σβήνεις από το μενού που σου εμφανίζεται...

 

People > call history > menu > delete all

 

Δοκίμασε κανείς την ελληνική εφαρμογή delivery? Λένε τα παιδιά ότι είναι πολύ καλή αλλά για κάποιο λόγο μου κάνει fail η εγκατάσταση. Οι υπόλοιποι τα καταφέρατε?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Μόλις την εγκατέστησα. Όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η οθονη κλειδωνει με καποιο τροπο ωστε να μην πατιουνται πληκτρα τυχαια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη κλασσικη αρχικη οθονη υπαρχει το ρολοι και ο καιρος σε ενα παραθυρο. Αυτη η εφαρμογη πως λεγεται γιατι θελω νατην απεγκαταστησω και να την επανεγκαταστησω παλι;
Link to comment
Share on other sites

κανένας δε διαβάζει το μάνιουαλ...στάνταρ όμως κανένας...κανονίστε να το κάνουμε όπως το τόπικ του απλού desire, που έχει φτάσει τις 600+ σελίδες και δε μπορεί να βρει κανένας πληροφορία...φτάσαμε ήδη τις 65+ με ερωτήσεις τύπου ''πως βγάζω το widget'',''πως σβήνω τις επαφές'',''πως ανοίγω το τηλέφωνο'',''πως βγάζω την μπαταρία'' και άλλα τέτοια ωραία..

well done...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να δω το http://www.naftemporiki.gr/athexrealtime/ και δεν μου το εμφανιζει, ενω περιμενα να μην εχω προβλημα με το flash:confused:

 

Φιλε το link που εβαλες, εμενα το δειχνει κανονικσ. Εχω dolphin.

Link to comment
Share on other sites

θυμηστεμου ρε παιδες τα διαγραμενα μηνυματα πως τα επαναφερω?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αφαιρέσω την κάρτα sim απο τη συσκευη, και την τοποθετησω σε κάποια άλλη συσκευη και μετα την ξαναβάλω στο DHD, τότε θα ξαναρχίσει απο την αρχή ρυθμίσεις και ιστορίες; ή δε θα το παρει πρεφα;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αφαιρέσω την κάρτα sim απο τη συσκευη, και την τοποθετησω σε κάποια άλλη συσκευη και μετα την ξαναβάλω στο DHD, τότε θα ξαναρχίσει απο την αρχή ρυθμίσεις και ιστορίες; ή δε θα το παρει πρεφα;

 

Δε θα το μάθει ποτέ...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

καποιο καλο freeware backup προγραμμα ?? (ειμαι unroot) ....

 

Μετα απο μερικες εβδομαδες χρησεις εχω να πω τα εξης ..Σαν hardware ειναι φοβερη συσκευη ...Το adroid μου φαινετε πολυ χαλια εμφανησιακα αλλα καλο σαν φιλοσοφια (και δεδομενου οτι ειναι free) . ανυπομονω να δω καποια Mods να διορθωνουν την εμφανιση του .... Η μπαταρια αρχιζει να στρωνει ωστε δεν χρειαζεται πλεον να φορτιζω παρα μονο το βραδυ ...(και αν) ..επισης κατι που με χαλαει ειναι οτι ολοι το περνανε για iphone ... και στο HD2 το παθαινα αυτο αλλα προσωπικα νομιζω δεν εμοιαζε καθολου ... αυτο ψιλοφερνει ... φωτογραφικη κλασικα κατω του μετριου , το locations δεν μπορω να το χρησιμοποιησω σαν βασικο προγραμμα (χρειαζεται ενα Ndrive η ενα sygic) ....το μαρκετ ειναι ενδιαφερον ...

 

το προβλημα ειναι αν δεν εχεις καποιο καλο προγραμμα για ιντερνετ ..ευτυχως εχω για 500 MB το μηνα και πιστευω θα παιζω μπαλα εκει κοντα ...αν δεν το ελεγχεις κινδυνευεις να βρεθεις εκτεθημενος ..ρουφαει δεδομενα ... αν παλι βαλεις wifi ρουφαει την μπαταρια ...το εχω ρεγουλαρει και το εχω περιπου στα 8-10 μβ μονο για τα updates της ημερας ...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι αν δεν εχεις καποιο καλο προγραμμα για ιντερνετ ..ευτυχως εχω για 500 MB το μηνα και πιστευω θα παιζω μπαλα εκει κοντα ...αν δεν το ελεγχεις κινδυνευεις να βρεθεις εκτεθημενος ..ρουφαει δεδομενα ... αν παλι βαλεις wifi ρουφαει την μπαταρια ...το εχω ρεγουλαρει και το εχω περιπου στα 8-10 μβ μονο για τα updates της ημερας ...

 

Εγώ έχω βάλει αυτό το NetCounter οπότε ελέγχω την ποσότητα τον δεδομένων που κατεβάζει, έχει και alert εάν ξεπεράσεις το ώριο που έχεις ορίσει σε ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

... φωτογραφικη κλασικα κατω του μετριου , το προβλημα ειναι αν δεν εχεις καποιο καλο προγραμμα για ιντερνετ ..ευτυχως εχω για 500 MB το μηνα και πιστευω θα παιζω μπαλα εκει κοντα ...αν δεν το ελεγχεις κινδυνευεις να βρεθεις εκτεθημενος ..ρουφαει δεδομενα ... αν παλι βαλεις wifi ρουφαει την μπαταρια ...το εχω ρεγουλαρει και το εχω περιπου στα 8-10 μβ μονο για τα updates της ημερας ...

 

Συμφωνώ για τα ΜΒ, διαφωνώ για την κάμερα. Θεωρώ οτι είναι αρκετά καλή τόσο σε λήψεις όσο και σε διαχείρηση.

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το link που εβαλες, εμενα το δειχνει κανονικσ. Εχω dolphin.

 

Και με dolpin δοκιμασα.Δηλαδη στην ανοιγει και κανονικα κινουνται οι τιμες των μετοχων?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτό το NetCounter οπότε ελέγχω την ποσότητα τον δεδομένων που κατεβάζει, έχει και alert εάν ξεπεράσεις το ώριο που έχεις ορίσει σε ενημέρωση!

εχουμε προτεινει πολλα παιδια εδω και το 3g watchdog το οποιο ειναι κοινως αποδεκτο και φοβερη εφαρμογη.

απο εκει και περα πιστευω οτι τα 500mb ειναι αρκετα για μια πολυ καλη χρηση για καθε μηνα.

εγω οποτε ειμαι εκτος σπιτιου το εχω παντα ανοικτο και το μαξιμουμ που εχω ξοδεψει ειναι 150mb καποιον μηνα.

facebook, twitter, gmail και αυτοματους συγχρονισμους ολους ανοικτους !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το ακουστικο ρε παιδια πως λυνεται...Στο desire μου ολα μια χαρα στο hd μεγαλο το προβλημα,δεν ακουγεται σχεδον καθολου.Μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη που να λυνει το προβλημα πριν ακολουθησω την μονιμη λυση του bloutooth

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τη φωτογραφική, δοκιμάστε να παίξετε και manually με το ISO στις ρυθμίσεις της κάμερας. Το αυτόματο δεν είναι πάντα καλύτερο.
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τη φωτογραφική, δοκιμάστε να παίξετε και manually με το ISO στις ρυθμίσεις της κάμερας. Το αυτόματο δεν είναι πάντα καλύτερο.

 

 

Τι προτεινεις ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με τα mb έχω φοβηθει βασικα. Οποιος ξερει σιγουρα, ας μου απαντησει στην παρακατω ερωτηση ωστε να κοιμαμαι επιτελους ησυχος:

 

Αν παω menu->ρυμθίσεις->ασύρματα δίκτυα-> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και το κάνω uncheck, τότε διασφαλίζω 1000% ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθούν απο καμία εφαρμογή και για κανένα λόγο δεδομένα ??

 

Διασφαλίζω ότι θα γίνονται συγχρονισμος και λοιπά ΜΟΝΟ όταν είμαι με WiFi?

Ή μπορεί κάποια εφαρμογή-widget να τραβήξει δεδομένα αν έχω κλειστό το wifi??

 

Όποιος μπορεί παρακαλώ να μου απαντήσει, γιατί δεν έχω ούτως ή άλλως πρόγραμμα με δωρεάν δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Με τα mb έχω φοβηθει βασικα. Οποιος ξερει σιγουρα, ας μου απαντησει στην παρακατω ερωτηση ωστε να κοιμαμαι επιτελους ησυχος:

 

Αν παω menu->ρυμθίσεις->ασύρματα δίκτυα-> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και το κάνω uncheck, τότε διασφαλίζω 1000% ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθούν απο καμία εφαρμογή και για κανένα λόγο δεδομένα ??

 

Διασφαλίζω ότι θα γίνονται συγχρονισμος και λοιπά ΜΟΝΟ όταν είμαι με WiFi?

Ή μπορεί κάποια εφαρμογή-widget να τραβήξει δεδομένα αν έχω κλειστό το wifi??

 

Όποιος μπορεί παρακαλώ να μου απαντήσει, γιατί δεν έχω ούτως ή άλλως πρόγραμμα με δωρεάν δεδομένα

 

 

Ιδια περιπτωση κι εγω και ιδιες ρυθμισεις...Απο οτι εχω διαβασει εδω ειμαστε μια χαρα προστατευμενοι ετσι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με τα mb έχω φοβηθει βασικα. Οποιος ξερει σιγουρα, ας μου απαντησει στην παρακατω ερωτηση ωστε να κοιμαμαι επιτελους ησυχος:

 

Αν παω menu->ρυμθίσεις->ασύρματα δίκτυα-> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και το κάνω uncheck, τότε διασφαλίζω 1000% ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθούν απο καμία εφαρμογή και για κανένα λόγο δεδομένα ??

 

Διασφαλίζω ότι θα γίνονται συγχρονισμος και λοιπά ΜΟΝΟ όταν είμαι με WiFi?

Ή μπορεί κάποια εφαρμογή-widget να τραβήξει δεδομένα αν έχω κλειστό το wifi??

 

Όποιος μπορεί παρακαλώ να μου απαντήσει, γιατί δεν έχω ούτως ή άλλως πρόγραμμα με δωρεάν δεδομένα

 

Ναι δεν εχεις κανενα φοβο αν κανεις αυτες τις κινησεις. Πολυ απλα ξετικαρεις οτιδηποτε εχει σχεση με δικτυα και εισαι ασφαλης.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχεις κανενα φοβο αν κανεις αυτες τις κινησεις. Πολυ απλα ξετικαρεις οτιδηποτε εχει σχεση με δικτυα και εισαι ασφαλης.

 

Ναι, εννοώ αν αυτό το "οτιδήποτε" είναι μόνο το συγκεκριμένο checkbox. Θέλω να πω, υπάρχει κάποιο άλλο κουτάκι-ρύθμιση που πρέπει να ξετικάρω; όχι, έτσι;

 

 

edit: για παράδειγμα, στην καρτέλα menu->ρυθμίσεις->τοποθεσία έχει 2 κουτάκια πάνω πάνω. Αν τα έχω και τα 2 τσεκαρισμένα δεν κινδυνεύω απο κάτι. Σωστά;;

 

Ούτε αν επιλέξω να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή που απαιτεί internet (όπως το barcode scanner) όταν δεν ειμαι σε wifi, έτσι;;

Edited by Mi-man
Link to comment
Share on other sites

Με τα mb έχω φοβηθει βασικα. Οποιος ξερει σιγουρα, ας μου απαντησει στην παρακατω ερωτηση ωστε να κοιμαμαι επιτελους ησυχος:

 

Αν παω menu->ρυμθίσεις->ασύρματα δίκτυα-> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και το κάνω uncheck, τότε διασφαλίζω 1000% ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιηθούν απο καμία εφαρμογή και για κανένα λόγο δεδομένα ??

 

Διασφαλίζω ότι θα γίνονται συγχρονισμος και λοιπά ΜΟΝΟ όταν είμαι με WiFi?

Ή μπορεί κάποια εφαρμογή-widget να τραβήξει δεδομένα αν έχω κλειστό το wifi??

 

Όποιος μπορεί παρακαλώ να μου απαντήσει, γιατί δεν έχω ούτως ή άλλως πρόγραμμα με δωρεάν δεδομένα

 

Ναι μια χαρά είσαι. Αν δεν ενεργοποιήσεις εσύ το 3g, μόνο του δεν ενεργοποιείται. Άλλα για καλό και για κακό βαλε και το 3g watchdog και ρίχνε του καμιά ματιά.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μην καθεστε να αγχωνεσται ουτε να μπαινετε μεσα στις ρυθμισεις.

βαλτε την δωρεαν εφαρμογη απο το market με ονομα apn on off widget και βαλτε το να υπαρχει στην κεντρικη οθονη σαν widget. οταν το πατησετε και ειναι κοκκινο δεν μπαινει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στο ιντερνετ. αν παλι θελησετε να μπειτε, απλα το πατατε, γινετε πρασινο και ειστε μια χαρα.

εγγυημενο και τσεκαρισμενο !!!!

βαλτε και το 3g watchdog για να βλεπετε ποσα mb εχετε ξοδεψει και ολα καλα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

βαλτε την δωρεαν εφαρμογη απο το market με ονομα apn on off widget και βαλτε το να υπαρχει στην κεντρικη οθονη σαν widget. οταν το πατησετε και ειναι κοκκινο δεν μπαινει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στο ιντερνετ. αν παλι θελησετε να μπειτε, απλα το πατατε, γινετε πρασινο και ειστε μια χαρα.

εγγυημενο και τσεκαρισμενο !!!!

βαλτε και το 3g watchdog για να βλεπετε ποσα mb εχετε ξοδεψει και ολα καλα !!!!

 

Αν δεν μπαινει με τιποτα ισως ειναι προβλημα γιατι αν θελουμε να μπουμε με wifi που ειναι δωρεαν και πρεπει να το ξεκοκκινησουμε , δεν υπαρχει φοβος απο λαθος ρυθμισεις να μπει στο internet με χρηση δικτυου κινητης ?Διορθωστε με αν κανω λαθος...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπαινει με τιποτα ισως ειναι προβλημα γιατι αν θελουμε να μπουμε με wifi που ειναι δωρεαν και πρεπει να το ξεκοκκινησουμε , δεν υπαρχει φοβος απο λαθος ρυθμισεις να μπει στο internet με χρηση δικτυου κινητης ?Διορθωστε με αν κανω λαθος...

φιλε μου καλε, το apn on off το μονο που κλεινει ειναι το 3g internet. (apn ονομαζονται οι ρυθμισεις για το 3g internet και για τα mms).

το wifi σου θα παιζει κανονικοτατα ειτε το apn on off ειναι κοκκινο, ειτε πρασινο !!!!

 

απο εκει και περα, να αναφερω οτι στο λειτουργικο android, οταν εχεις ανοικτο το wifi και εισαι συνδεδεμενος σε καποιο ασυρματο δικτυο, ειτε ειναι ενεργο (πρασινο) ειτε ειναι ανενεργο (κοκκινο) το 3g internet, το κινητο ΠΑΝΤΑ θα χρησιμοποιει την συνδεση του wifi !!!!

 

τσεκαρισμενο και εγγυμενο και αυτο !!!! το android ειναι μπροστα σε αυτο το θεμα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...