Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχαχχααχ καλα απιστευτο το footprint...χτες εκει που πηγαινα το ενεργοποιησα. πηγα στο car panel και πατησα foot print....ανοιξα σημερα το htc sense και αφου πρωτα εκανα συχροισμο....μου δειξε ακριβωσ που ημουνα και μπορω να δωδ οτι πληροφορια θελω...σουπερ σουπερ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το έχω την επόμενη Πέμπτη. Προτείνετε μου ένα καλό screen protector και μια καλή θήκη! Επίσης ένα καλό site για να μάθω τα βασικά του android και ποιές εφαρμογές προτείνετε...

Μέχρι τώρα είχα μόνο windows mobile και το τελευταίο μου είναι το touch pro.

Ποιά εφαρμογή πλοήγησης προτείνετε στο στυλ του Destinator 7;

Είναι ικανοποιητικό ως προς το gps του και την πλοήγηση;

Συγχρονισμό με outlook κάνε out of the box,ή πρέπει να βάλω το abd;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Για screen protector,απλα τα καλυτερα!!!Brando!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα και με GPS και εχω δυο ερωτησεις.

Καταρχην το GPS ειναι αρκετα γρηγορο.

Απο τη μαμα του ειδα οτι υπαρχουν στο κινητο 3 εφαρμογες που σχετιζονται με πλοηγηση: Maps, Navigation και places. Ειναι ετσι;

Με ποια εφαρμογη κανουμε πλοηγηση απο τιε τρεις; Βαζω το navigation και μου βγαζει "google maps is not yet avalaible for this location". Μετα μου εχει δυο επιλογες get direcrions και cancel. Αν πατησω τη πρωτη μετα βαζω το που θελω να παω και με βγαζει στο χαρτη. Γιατι ομως ενω κινειτσι το βελακι στο δρομο, δεν κινειται και ο χαρτης, οποτε καποια στιγμη εξαφανιζεται το βελακι; Επισης γιατι μετα ενα λεπτο σβηνει η οθονη ως συνηθως;

Ευχαριστω θερμα για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Το πηρα τελικα και αντικατεστησα το απλό.

Το εχω ακριβώς 28 ώρες (ναι τις μέτραω :) )

Είναι απλά φανταστικό. Καμία σχέση με τα όσα διάβαζα. Βάρος μέγεθος σε πολύ καλή αναλογία με την οθόνη. Του έβαλα μια προστασία οθόνης της brando και πήρα και την μαμα θήκη και όλα είναι οκ.

Η μπαταρία από το πρωί στις 9 με κανένα μισάωρο ΒΤ και ομιλία καμία ώρα σερφαρισμα και αρκετό ψάξιμο στο μενού μέχρι τώρα έπεσε στο 69 % ... και είναι πρώτη φόρτιση ακόμα.

Το μόνο "μείον" είναι ο ήχος από το ηχείο... είναι αισθητά πιο χαμηλός από το απλό... από την αλλη όμως είναι κατι που με τα τόσα συν δεν το δίνεις πολύ σημασία.

Νομίζω ότι ενώ περίμενα μικρές διάφορες με το απλό, τελικά η HTC ξεπερασε τον εαυτό της.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

παιχνιδακι απο ...jumpo?με τετοια τιμη?

δεν μου ειπες για το android 2.2...

Τα 20 παραπανω γραμμαριακια στο πουκαμισο ή στο χερι ειναι ψιχουλα. Μη σε φοβιζει τιποτα. Ισα-ισα στο χερι δινει μια αισθηση στιβαροτητας και οχι παιχνιδακι απο ...jumpo.
Link to comment
Share on other sites

Για μετρητη δεδομενων αρκετα καλο ειναι το 3g watchdog

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

το καλυτερο ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα και με GPS και εχω δυο ερωτησεις.

Καταρχην το GPS ειναι αρκετα γρηγορο.

Απο τη μαμα του ειδα οτι υπαρχουν στο κινητο 3 εφαρμογες που σχετιζονται με πλοηγηση: Maps, Navigation και places. Ειναι ετσι;

Με ποια εφαρμογη κανουμε πλοηγηση απο τιε τρεις; Βαζω το navigation και μου βγαζει "google maps is not yet avalaible for this location". Μετα μου εχει δυο επιλογες get direcrions και cancel. Αν πατησω τη πρωτη μετα βαζω το που θελω να παω και με βγαζει στο χαρτη. Γιατι ομως ενω κινειτσι το βελακι στο δρομο, δεν κινειται και ο χαρτης, οποτε καποια στιγμη εξαφανιζεται το βελακι; Επισης γιατι μετα ενα λεπτο σβηνει η οθονη ως συνηθως;

Ευχαριστω θερμα για το χρονο σας.

 

Με την εφαρμογή Λειτουργιά Αυτοκινήτου (car panel) και Πλοήγηση Κορυφαίας Ποιότητας (premium navigation), δες το

θα σε βοηθήσει.

Να ξερής ότι χρειάζεται ενεργοποίηση, επίσης μπορείς να κατεβάσεις και Ελληνική φωνή καθοδήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή Λειτουργιά Αυτοκινήτου (car panel) και Πλοήγηση Κορυφαίας Ποιότητας (premium navigation), δες το
θα σε βοηθήσει.

Να ξερής ότι χρειάζεται ενεργοποίηση, επίσης μπορείς να κατεβάσεις και Ελληνική φωνή καθοδήγησης.

Ευχαριστω φιλε. Η ενεργοποιηση πως γινεται; Μου δινει 3 επιλογες. Buy, Voucher και Sync license. Τι διαλεγω;

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή Λειτουργιά Αυτοκινήτου (car panel) και Πλοήγηση Κορυφαίας Ποιότητας (premium navigation), δες το
θα σε βοηθήσει.

Να ξερής ότι χρειάζεται ενεργοποίηση, επίσης μπορείς να κατεβάσεις και Ελληνική φωνή καθοδήγησης.

 

To κακό είναι πως δεν μπορούμε να συγχρονίσουμε κάπως τα starred places του google maps με την εφαρμογή. Έπρεπε να την είχαν δώσει αυτή τη δυνατότητα... (Εκτός αν δεν έχω βρει εγώ τρόπο να το κάνω)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε. Η ενεργοποιηση πως γινεται; Μου δινει 3 επιλογες. Buy, Voucher και Sync license. Τι διαλεγω;

 

θα ανοίξεις το locations/menu/αναβάθμιση/αγορά άδειας χρήσης/Ελλάδα.....

Εγώ αγόρασα για ένα μήνα δοκιμαστικά και σκέφτομαι για το Απεριόριστη άδεια μόλις τελείωση ο μήνας.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να φτιαξουμε και αλλη μια οθονη εκτος απο τισ υπαρχουσες?επιπλεον 1

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες αρκετης χρησης του Desire HD δινω καποιες πληροφοριες για το κινητο που αφορουν μαλλον περισσοτερο οσους θελουν να μεταπηδησουν για πρωτη φορα απο τα "κλασσικα" κινητα σε ενα hi-end τηλεφωνο.

Λοιπον η οθονη ειναι τελεια. ΔΕΝ πιξελιαζει καθολου, μπορεις να δεις απροβληματιστα την οθονη σε συνθηκες ηλιου και με οποιαδηποτε κλιση. Τα χρωματα ειναι φυσικα και ωραια. Δεν ειναι τοσο εντονα οσο στο iphone4 αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι καλυτερο να βλεπεις ζωηρα χρωματα. Καλυτερο ειναι να βλεπεις τα πραγματικα χρωματα. Με λιγα λογια, αν σκεφτω και το μεγεθος της οθονης, τοτε θα πω οτι ειναι απλα εντυπωσιακη. Οταν εξοικιωθεις με τις 4,3 ιντσες δε γυρνας με τιποτα σε ...οθονουλες-ημιμετρα.

 

Η ποιοτητα κατασκευης ειναι αψογη χωρις τριξιματα και με τελεια εφαρμογη στα καπακια. Τα καπακια μαλιστα εκτος οτι εφαρμοζουν αριστα ειναι και πολυ σκληρα στο ανοιγμα. Τη πρωτη φορα που τα εβγαλα για να βαλω sim κτλ τρομαξα οτι θα ...σπασει. Δεν τα ξαναβγαζω παρα μονο οταν αλλαξω μπαταρια.

 

Η μπαταρια λοιπον ειναι ενα θεμα. Κραταει σκαρτα μια μερα με μονιμα ανοιχτο το ΒΤ, full συχγρονισμους με facebook, google κτλ, γεματες 2 με 2,30 ωρες σερφαρισμα, 2-3 μηνυματα και γυρω στη 1 ωρα κλησεις.

 

Σαν λειτουργια δεν παρατηρησα κανενα κολλημα αντιθετα μαλιστα ειναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ πολυ γρηγορο. Παρολα αυτα τσεκαρα και το usb debugging. Δεν ειδα καμια διαφορα, απλα το εκανα ...για καλο και για κακο.

 

 

 

Απο θεμα εφαρμογων ερχεται με αρκετα "προσοντα" το κινητο αλλα κατεβαζεις ανετα και απο market.

 

Η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι απλα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ. Ταχυτατη και ανοιγει ολα τα sites, συννημενα σε mails κτλ. Εχω κλεισει πια το laptop γιατι δε μου χρειαζεται (...που λεει ο λογος!).

 

Ενταση ringer στις κλησεις ειναι απροβληματιστη και δεν διαπιστωσα οτι ειναι χαμηλο το ηχειο. Ισως εχω βαλει δυνατο ringtone, αλλα ακουγεται μια χαρα.

 

Ενταση ακουστικου πολυ καλη και με ποιοτητα ηχου αν και χρησιμοποιηω πολυ το Bluetooth.

 

Το μονο που μου σπαει τα νευρα ειναι το button για το on-of. Το ηθελα να προεξεχει ελαφρως για να μη το ψαχνεις μια ωρα!!!!!

 

 

 

Για οποιον λοιπον θελει να το παρει "Τρεξε και παρτο με τα χιλια...ΤΕΛΟΣ!!!":w00t::yahoo::up::clap::respect:

 

Απο χθες κατοχος του desire hd συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου ειναι ΣΟΥΠΕΡ το μονο προβλημα ειναι η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

μεγεια και καλοριζικο!!

ενταξει μηπως ειναι λιγο νωρις για να κρινεις την αποδοση της μπαταριας?

να κυλησουν καποιες φορτισεις πρωτα..

Απο χθες κατοχος του desire hd συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου ειναι ΣΟΥΠΕΡ το μονο προβλημα ειναι η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί η συσκευή στο internet μέσω καλωδίου; Δηλαδή να τη συνδέσω στο λαπτοπ μεσω usb και απο εκεί να παίρνει και ιντερνετ; (το λαπτοπ είναι συνδεδεμένο στο router μεσω ethernet)
Link to comment
Share on other sites

θα ανοίξεις το locations/menu/αναβάθμιση/αγορά άδειας χρήσης/Ελλάδα.....

Εγώ αγόρασα για ένα μήνα δοκιμαστικά και σκέφτομαι για το Απεριόριστη άδεια μόλις τελείωση ο μήνας.

 

τι ακριβως σου ξεκλειδωνει ?? γιατι γενικα το δωρεαν κομματι μου φαινετε μεγαλη μουφα ....δεν μπορω να βαλω μια διευθυνση και να μου πει που ειναι εστω ...αν το αγορασεις σου το κανει αυτο ??? επισης τα location που μου βγαζει δεν ειναι πολυ ακριβη (στο λιγο που το δοκιμασα ) ...

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να φτιαξουμε και αλλη μια οθονη εκτος απο τισ υπαρχουσες?επιπλεον 1

 

Καμμία .... :mad:

 

Μπορουμε να διαγραψουμε ομως μια και στη θεση της να φτιαξουμε μια δικη μας.

 

Απορία: Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί η συσκευή στο internet μέσω καλωδίου; Δηλαδή να τη συνδέσω στο λαπτοπ μεσω usb και απο εκεί να παίρνει και ιντερνετ; (το λαπτοπ είναι συνδεδεμένο στο router μεσω ethernet)

 

Νομιζω πως οχι.Μονο το αντιθετο.Με χρηση ΜΒ απο το κινητο να συνδεθουμε internet με φορητο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδέεις με το pc μέσω καλωδίου στο μενού που βγαίνει έχει και την επιλογή να παίρνει ιντερνετ από το pc.
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σου ξεκλειδωνει ?? γιατι γενικα το δωρεαν κομματι μου φαινετε μεγαλη μουφα ....δεν μπορω να βαλω μια διευθυνση και να μου πει που ειναι εστω ...αν το αγορασεις σου το κανει αυτο ??? επισης τα location που μου βγαζει δεν ειναι πολυ ακριβη (στο λιγο που το δοκιμασα ) ...

 

Μπορείς να βάλεις διεύθυνση και στη δωρεάν εφαρμογή, σου λέει που είναι και πως να πας. Απλά δεν σου δίνει οδηγίες και αν βγεις από την προτεινόμενη πορεία δεν κάνει refresh με καινούρια διαδρομή.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

 

 

Νομιζω πως οχι.Μονο το αντιθετο.Με χρηση ΜΒ απο το κινητο να συνδεθουμε internet με φορητο.

 

Οταν το συνδέεις με το pc μέσω καλωδίου στο μενού που βγαίνει έχει και την επιλογή να παίρνει ιντερνετ από το pc.

 

 

Συγνωμη για το λαθος...Δεν το ηξερα.Απενεργοποιησα το WLAN απο το router και συνδεθηκε το κινητο με usb στο internet μεσω pc.

 

Στο απλο desire γινοταν ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε αυτή η επιλογή στο απλό desire

 

Εχω...ελαφρυντικα λοιπον που παρασυρθηκα.Κανενα κινητο που ειχα μεχρι τωρα δεν ειχε δυνατοτητα συνδεσης στο internet απο το pc μεσω usb ετσι απλα.Μονο με συνδεση ad hoc αλλα δεν ηταν τοσο απλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Επειδή έχω κάνει root στο τηλέφωνο αν κάνω hard reset θα ξαναγίνει unroot?. Bασικά από τα πλήκτρα γίνεται hard reset ; . Kαι για να μην επαναφέρει τις εφαρμογές μου όλες θα πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις -->απόρρητο--> αυτόματη επαναφορά ; Εχω πρόβλημα ξαφνικά με το GPS. Δεν με βρίσκει με τίποτα Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανενα κινητο που ειχα μεχρι τωρα δεν ειχε δυνατοτητα συνδεσης στο internet απο το pc μεσω usb ετσι απλα.

 

Στο HD2 (που είχες) αυτό γινόταν ανέκαθεν Γιάννη. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...