Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Έκανα αναβάθμιση την μαμά rom και από τότε ούτε το AYRA ούτε το navigon ούτε κάποιο audio player που είχα δουλεύει. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό; Ευχαριστώ.

 

Aura 2.1.2 και Navigon Select 3.5.4 δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά εδω και μια ημέρα έχω το Leedroid το οποίο είναι αρκετά καλό σε σχέση με το μαμά η αυτονομία της μπαταρίας απο οτι βλέπω είναι στα ίδια επίπεδα απο θέμα ταχύτητας είναι πιο γρήγορο, το μόνο πράγμα που αντιμετωπίζω είναι ότι στο πληκτρολόγιο δεν έχει αυτόματη εύρεση λέξεων όπως στη μαμά rom.

Επίσης και κάτι ακόμα πως κάνω αναβάθμιση τις καινούργιες εκδόσεις του Leedroid εχθές έβαλα την 3.0.2 και σήμερα βγήκε η 3.0.3???????????????????

Edited by psdedes
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω εταιρικο και αναμεσα στις συσκευες που μου προτεινουν ειναι και το HD.

το πηρε προσφατα φιλος μου, με το ιδιο εταιρικο, και ειναι εξαιρετικο αλλα και λιγο δυστροπο μπορω να πω.

ειμαι iphonακιας και δεν ξερω αν μου ταιριαζει.

λετε να τολμισω την αλλαγη, ή με το που θα το παρω να μην το ανοιξω και να το βγαλω στο σφυρι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω εταιρικο και αναμεσα στις συσκευες που μου προτεινουν ειναι και το HD.

το πηρε προσφατα φιλος μου, με το ιδιο εταιρικο, και ειναι εξαιρετικο αλλα και λιγο δυστροπο μπορω να πω.

ειμαι iphonακιας και δεν ξερω αν μου ταιριαζει.

λετε να τολμισω την αλλαγη, ή με το που θα το παρω να μην το ανοιξω και να το βγαλω στο σφυρι?

 

Tι εννοεις με το ''δυστροπο''???Κι εγω iphonακιας ημουν αλλα ηδη το εχω ξεχασει...:p

Για μενα ειναι ανωτερο το android απο το ios...Επισης, αυτη εδω η συσκευη, ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει ΑΥΤΗ τη στιγμη που μιλαμε...Αν σ αρεσει να ''παιζεις'' και λιγο, το iphone θα κοσμισει τη βιβλιοθηκη σου(οπως το δικο μου)...Για περεταιρω ερωτησεις η στειλε pm η μπορεις να μεταφερθεις στους διαξιφησμους, οπως θα σου πουν και οι ανωτεροι...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγκεκριμενα, εβαλα στο φιλο μου το navigon απο το pc και δεν μπορω να καταλαβω που πας στο κινητο για να δεις τα περιεχομενα της sd.

και ενω στο galaxy s, το εχει ο κολλητος μου και το εχω παιξει, ειχε επιλογη τα αρχεια μου - sd card εδω τπτ...

δεν ειμαι κολλημενος και ημουν ετοιμος να κανω την αλλαγη, ελεγα δλδ να εχω ipad2 και adroid Desire Hd, αλλα μαλλον με κοβω για πακετο apple (να παω δλδ σε 4αρι αφου εχω ηδη iphone)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγκεκριμενα, εβαλα στο φιλο μου το navigon απο το pc και δεν μπορω να καταλαβω που πας στο κινητο για να δεις τα περιεχομενα της sd.

και ενω στο galaxy s, το εχει ο κολλητος μου και το εχω παιξει, ειχε επιλογη τα αρχεια μου - sd card εδω τπτ...

δεν ειμαι κολλημενος και ημουν ετοιμος να κανω την αλλαγη, ελεγα δλδ να εχω ipad2 και adroid Desire Hd, αλλα μαλλον με κοβω για πακετο apple (να παω δλδ σε 4αρι αφου εχω ηδη iphone)

 

Το android ειναι ιδιο σε ολες τις συσκευες,αρα δεν υπαρχει διαφορα απο αλλη συσκευη (galaxy S).Υπαρχουν προγραμματα στο market που βλεπεις και διαχειριζεσαι τα παντα στη καρτα σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Προσπαθω να συνδεθω μεσω wifi σε ενα router speedtouch στο οποιο συνδεονται ανετα μερικα αλλα τηλεφωνα αλλα ενω δειχνει οτι το HD μου ειναι συνδεδεμενο δεν ανοιγει καμμια σελιδα. Μαλιστα στο tapatalk μου λεει no root to host. Εχω απενεργοποιησει τα firewalls . Τι μπορει να φταει? Πρεπει να κανω με καποιο τροπο reset στα wifi data απο τα αλλα rooters που εχω συνδεθει κατα καιρους και αν ναι με ποιον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Προσπαθω να συνδεθω μεσω wifi σε ενα router speedtouch στο οποιο συνδεονται ανετα μερικα αλλα τηλεφωνα αλλα ενω δειχνει οτι το HD μου ειναι συνδεδεμενο δεν ανοιγει καμμια σελιδα. Μαλιστα στο tapatalk μου λεει no root to host. Εχω απενεργοποιησει τα firewalls . Τι μπορει να φταει? Πρεπει να κανω με καποιο τροπο reset στα wifi data απο τα αλλα rooters που εχω συνδεθει κατα καιρους και αν ναι με ποιον τροπο?

Αν πατήσεις παρατεταμένα σε κάθε δίκτυο από αυτά που θυμάται, έχει μια επιλογή που λέει forget. Έτσι τα βγάζεις από την μνήμη. Αλλά πρέπει να το κάνεις για το κάθε ένα...

 

Αλλά νομίζω ότι δεν θα λύσεις έτσι το πρόβλημα σου. Αν το κινητό σου συνδέεται απροβλημάτιστα με άλλα ρούτερ, τότε παίζει ασυμβατότητα με το συγκεκριμένο. Προσπάθησε να δώσεις στο DHD static ip να δεις αν μπορεί να συνδεθεί με το συγκεκριμένο ρούτερ... Αν και πάλι δεν δεις φως δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα από αλλαγή κινητού ή ρούτερ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγκεκριμενα, εβαλα στο φιλο μου το navigon απο το pc και δεν μπορω να καταλαβω που πας στο κινητο για να δεις τα περιεχομενα της sd.

και ενω στο galaxy s, το εχει ο κολλητος μου και το εχω παιξει, ειχε επιλογη τα αρχεια μου - sd card εδω τπτ...

δεν ειμαι κολλημενος και ημουν ετοιμος να κανω την αλλαγη, ελεγα δλδ να εχω ipad2 και adroid Desire Hd, αλλα μαλλον με κοβω για πακετο apple (να παω δλδ σε 4αρι αφου εχω ηδη iphone)

Πρεπει να κατεβασεις file manager εφαρμογη απο το market. Οπως es file explorer, Astro file manager κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε αν σου κανει το myphone explorer

 

Με αυτό δυστυχώς δεν μπορείς να χειριστείς το κινητό από το pc μόνο να δεις περιεχόμενα του. Βρέθηκε τρόπος για root στην τελευταία official;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό δυστυχώς δεν μπορείς να χειριστείς το κινητό από το pc μόνο να δεις περιεχόμενα του. Βρέθηκε τρόπος για root στην τελευταία official;

 

Καποιοι λενε οτι λειτουργει το GingerBreak για το root, καποιοι...Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας το αναφερεις.Επισης μπορεις downgrade στην 1.32x.

 

Οταν λες να χειριστεις τη συσκευη σου απο το pc,εννοεις να μπορεις να διαγραψεις πχ αρχεια απο το system κτλ;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι λενε οτι λειτουργει το GingerBreak για το root, καποιοι...Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας το αναφερεις.Επισης μπορεις downgrade στην 1.32x.

 

Οταν λες να χειριστεις τη συσκευη σου απο το pc,εννοεις να μπορεις να διαγραψεις πχ αρχεια απο το system κτλ;

 

Ναι! Να σου εμφανίζει αφού το συνδέσεις με το pc την οθόνη του κινητού και να μπορείς να κάνεις όλες τις λειτουργίες του κινητού κανονικά με το mouse.

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Myphone explorer. Kάνω τα πάντα από εκεί αλλά δεν μπορώ να διαγράψω από το system αρχεία. Δεν είμαι ροοτ, και δεν ξέρω και root αν ήμουν αν θα μπορούσα. Μόνο από την κάρτα μπορείς. Aπό εδώ το κατέβασα http://www.fjsoft.at/en/downloads.php . Κατεβάζεις το αρχείο για τον υπολογιστή και για το κινητό σου. Δες αν σε βολέψει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, εγώ που έχω τώρα Leedroid 3.0.2 πως θα βάλω το 3.0.3 πάλι διαδικασία φλασαρίσματος???????

 

Κανε ενα backup αυτη που εχεις τωρα,κανε wipe cache-wipe dalvik cache μονο(χωρις wipe data) και φλασαρε τη...99% δε θα εχεις προβληματα.Θα αναβαθμιστει και το τηλεφωνο θα μεινει οπως το αφησες...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα backup αυτη που εχεις τωρα,κανε wipe cache-wipe dalvik cache μονο(χωρις wipe data) και φλασαρε τη...99% δε θα εχεις προβληματα.Θα αναβαθμιστει και το τηλεφωνο θα μεινει οπως το αφησες...

Όλα αυτά κανονικά από rom manager και την επιλογή reboot into recovery??

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι λενε οτι λειτουργει το GingerBreak για το root, καποιοι...Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας το αναφερεις.Επισης μπορεις downgrade στην 1.32x.

 

Οταν λες να χειριστεις τη συσκευη σου απο το pc,εννοεις να μπορεις να διαγραψεις πχ αρχεια απο το system κτλ;

 

Επιβεβαιωνω πως με το παραπανω προγραμμα rootara το κινητο μου με 2.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά κανονικά από rom manager και την επιλογή reboot into recovery??

 

Reboot into recovery κι εκει θα κανεις αυτα τα 2 wipes.

 

Επιβεβαιωνω πως με το παραπανω προγραμμα rootara το κινητο μου με 2.3.3.

 

Ωραιος tsifsta...;) Thanks για τη πληροφορια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οι μαγειρεμένες ρομ υποστηρίζουν ελληνικά σαν την ρομ της HTC σωστά?

Έχουν όμως και ελληνικό μενού?

 

Φυσικα και υποστηριζουν πληρως την Ελληνικη γλωσσα,οπως οι official.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω πως με το παραπανω προγραμμα rootara το κινητο μου με 2.3.3.

Κάνει permanent root? Και πως το επαναφέρεις σε unroot? Είχες S-Off?

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Κάνει permanent root? Και πως το επαναφέρεις σε unroot? Είχες S-Off?

 

Κανει μονιμο root.Δε κανει s-off (s-off στον οδηγο απο κατω).Το επαναφερεις οπως ολα τα rootαρισμενα τηλεφωνα,''τρεχοντας'' δηλ μια επισημη RUU.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα μια βοήθεια και τη γνώμη σας. Έχω εγκαταστήσει τη Leedroid 2.3 και θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει συναντήσει το πρόβλημα να σβήνει η οθόνη του κινητού αναπάντεχα (έχω και το widget locker). Όταν ανοίγω μια εφαρμογή ή κάνω κάποια άλλη λειτρουργία η οθόνη πολλές φορές σβήνει και πρέπει να πατήσω πάλι power on για να ανοίξει. Το πιο σημαντικό είναι ότι όταν απλά αφήνω στο τραπέζι το κινητό πάλι σβήνει η οθόνη κάποιες φορές. Έχει αντιμετωπήσει κάποιος ίδιο πρόβλημα? Είναι κάποια αδυναμία της rom?

Link to comment
Share on other sites

Κανει μονιμο root.Δε κανει s-off (s-off στον οδηγο απο κατω).Το επαναφερεις οπως ολα τα rootαρισμενα τηλεφωνα,''τρεχοντας'' δηλ μια επισημη RUU.

Απλά διάβασα στο xda ότι χρήστες που είχαν μάμα το DHD τους δεν δούλευε το gingerbreak. Αυτοί που είχαν κάνει s-off στο παρελθόν και πέρασαν την 2.3 με ruu, τους κράτησε το s-off μετά το update και το gingerbreak δούλεψε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα μια βοήθεια και τη γνώμη σας. Έχω εγκαταστήσει τη Leedroid 2.3 και θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει συναντήσει το πρόβλημα να σβήνει η οθόνη του κινητού αναπάντεχα (έχω και το widget locker). Όταν ανοίγω μια εφαρμογή ή κάνω κάποια άλλη λειτρουργία η οθόνη πολλές φορές σβήνει και πρέπει να πατήσω πάλι power on για να ανοίξει. Το πιο σημαντικό είναι ότι όταν απλά αφήνω στο τραπέζι το κινητό πάλι σβήνει η οθόνη κάποιες φορές. Έχει αντιμετωπήσει κάποιος ίδιο πρόβλημα? Είναι κάποια αδυναμία της rom?

 

Φιλε μου καταρχην εχεις μια παλια ρομ και καλο ειναι να την αναβαθισεις.Και να υπαρχει προβλημα στη ρομ δε προκειται να βγει καποιο fix.Απεγκατεστησες το widget locker να δεις αν συνεχιζεται αυτο το προβλημα;Αυτο το προβλημα φαινεται να πηγαζει απο καποια εφαρμογη παντως.Κατι μπορει να επηρεαζει τον αισθητηρα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...