Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από χθες το βράδυ χρησιμοποιώ την i00. Εϊναι όντως πολύ καλή ROM και κάποιο σοβαρό πρόβλημα δεν έχω δει μέχρι στιγμής.

Στο dialer μόνο που δεν εμφανίζει τα ονόματα και τις αντιστοιχίσεις, απλά πρέπει να πληκτρολογήσεις έναν αριθμό, να τον σβήσεις για να σου τα εμφανίσει. Κατα τ'άλλα είναι κορυφαία! Θα ήθελα να προτείνω αν γίνεται να την φτιάξει ο φίλος σου χωρίς το sense.

 

Mιλησαμε για αυτο και επειδη ειναι fun του sense δε το εχει ψαξει...

θα το κοιταξουμε και για τον dialer...Καλα που το ειπες,δε το ειχα προσεξει...δεν ειναι κατι παντως...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mιλησαμε για αυτο και επειδη ειναι fun του sense δε το εχει ψαξει...

θα το κοιταξουμε και για τον dialer...Καλα που το ειπες,δε το ειχα προσεξει...δεν ειναι κατι παντως...;)

 

εγώ πάλι δεν το μπορώ το sense Καθόλου... λολ

αλλά προς το παρόν η ROM δεν με έχει απογοητεύσει σε αντίθεση με άλλες!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν το μπορώ το sense Καθόλου... λολ

αλλά προς το παρόν η ROM δεν με έχει απογοητεύσει σε αντίθεση με άλλες!

 

Εγώ εχω δοκιμάσει όλες τις ρομ και πάντα γύρναω σε sense...αυτή είναι πολύ καλή μέχρι τώρα και γρήγορη...και έχει και transparent notification bar. Θα μπορούσε να έχει και στο μενού μέσα να μην έχουμε αυτην την μαυρίλα...?κατά τα αλλά σούπερ.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν το μπορώ το sense Καθόλου... λολ

αλλά προς το παρόν η ROM δεν με έχει απογοητεύσει σε αντίθεση με άλλες!

 

Εγώ εχω δοκιμάσει όλες τις ρομ και πάντα γύρναω σε sense...αυτή είναι πολύ καλή μέχρι τώρα και γρήγορη...και έχει και transparent notification bar. Θα μπορούσε να έχει και στο μενού μέσα να μην έχουμε αυτην την μαυρίλα...?κατά τα αλλά σούπερ.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δοκιμαστε αν θελετε και το speed test .zip που θα βρειτε εδω...Εγω ειδα μεγαλη βελτιωση σε download-upload...Εχω postαρει και τα αποτελεσματα απο το speedtest.com εδω.

Δοκιμαστε το κι αν δε δειτε διαφορα γυριζετε πισω...;)

 

edit:Δοκιμαστε τη google πλοιγηση...Το GPS κλειδωσε σε 2 δευτερολεπτα!!!Επισης και στο igo και το aura...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αν θελετε και το speed test .zip που θα βρειτε εδω...Εγω ειδα μεγαλη βελτιωση σε download-upload...Εχω postαρει και τα αποτελεσματα απο το speedtest.com εδω.

Δοκιμαστε το κι αν δε δειτε διαφορα γυριζετε πισω...;)

 

 

Πως το βάζουμε αυτό???από recovery?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πως το βάζουμε αυτό???από recovery?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι,κανονικα το flashαρεις απο recovery χωρις wipe φυσικα...κατεβασε το speedtest πρωτα,κανε το τεστ,μετα δοκιμασε και με το speed test.zip...Αν δε δεις διαφορα flashαρε το stock που εχει απο κατω και εισαι οκ...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μόλις έβαλα την ρομ i00 ROM 4.2 - UPDATED 27/04/2011 - Android:2.3.3 Sense:2.1 Base:1.35.1113.2 οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες οποιος ενδιαφερεται για αλλαγη ρομ να την προτημισει !!
Link to comment
Share on other sites

κάποιο καλό πρόγραμμα με χάρτες ευρώπης ιδανικό για την ανάλυση του hd χωρίς να δημιουργεί προβλήματα υπάρχει?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κάποιο καλό πρόγραμμα με χάρτες ευρώπης ιδανικό για την ανάλυση του hd χωρίς να δημιουργεί προβλήματα υπάρχει?

 

igo και aura ειναι εξισου καλα...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κάποιο καλό πρόγραμμα με χάρτες ευρώπης ιδανικό για την ανάλυση του hd χωρίς να δημιουργεί προβλήματα υπάρχει?

 

Sygic Aura. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάποιο καλό πρόγραμμα με χάρτες ευρώπης ιδανικό για την ανάλυση του hd χωρίς να δημιουργεί προβλήματα υπάρχει?

 

Όλα λειτουργούν μια χαρά. Από εκεί και πέρα είναι θέμα επιλογών και γούστου. Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια sd καρτα 16gb για να την βαλω κανω copy paste απο την παλια ολα τα αρχεια ????

ευχαριστω

 

Aκριβως αυτο φιλε μου...τπτ αλλο δε χρειαζεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τι αλλαγή στο forum? Nice!

 

Για την i00 4.2 στα γρήγορα που έχω από χτες. Όλα δουλεύουν γρήγορα και σταθερά. Το Wifi/data συνδέονται και αποσυνδέονται ταχύτητατα. Το GPS με το οποίο έχω κόλλημα και αν δε μου δουλεύει σε μια rom εκνευρίζομαι, αρχικά δε δούλευε. Άνοιξα το FasterFix και είδα ότι σαν προεπιλογή περιοχής είχε "Asia". Έτσι δεν έκανε lock με τίποτα. Το γύρισα σε "Europe" και πλέον μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα έχω lock σε δορυφόρους!

 

Για την μπαταρία θα ποστάρω το βραδάκι. Τώρα το αποσυνδέω από τον φορτιστή και έχω και ταξίδι μπροστά μου οπότε θα το χρησιμοποιήσω αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,

εχω και εγω την i00 ROM 4.2 και εχω ενα προβληματακι με το gps το εχω ανοιχτο εδω και 20 λεπτα και μαλλον δεν εχει βρει δορυφορους. το σημα του gps αναβοσβηνει συνεχως!

εχεις κανεις να μου προτεινει κατι ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,

εχω και εγω την i00 ROM 4.2 και εχω ενα προβληματακι με το gps το εχω ανοιχτο εδω και 20 λεπτα και μαλλον δεν εχει βρει δορυφορους. το σημα του gps αναβοσβηνει συνεχως!

εχεις κανεις να μου προτεινει κατι ?

 

Κατεβασε το fasterfix απο market και κανε αυτο που εκανε ο duk3r παραπανω...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο: με ποιον τρόπο μπορώ να συγχρονίζω τις εικόνες από το hd στο pc? δεν έχει κάποιο σιντί και δεν θέλω copy paste.

 

επίσης πείτε μου μια 16άρα και μια 32άρα κάρτα απολύτως συμβατή με τη συσκευή.

 

ευχαριστώ :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα την θηκη http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Case-Pouch-PO-S550-Desire-HD-HD7-P-HTC-PO-S550.htm φαινεται πολυ καλη !

την συστηνω ανεπιφυλακτα .

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα την θηκη http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Case-Pouch-PO-S550-Desire-HD-HD7-P-HTC-PO-S550.htm φαινεται πολυ καλη !

την συστηνω ανεπιφυλακτα .

 

και γω αυτη εχω.. παραειναι μεγαλη!! σαν πορτοφολι ειναι :P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις παρελαβα την θηκη http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Case-Pouch-PO-S550-Desire-HD-HD7-P-HTC-PO-S550.htm φαινεται πολυ καλη !

την συστηνω ανεπιφυλακτα .

 

και γω αυτη εχω.. παραειναι μεγαλη!! σαν πορτοφολι ειναι :P

 

Πραγματικά σας εξυπηρετεί μια τέτοια θήκη; Προσωπικά την θεωρώ και πανάκριβη αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

επίσης πείτε μου μια 16άρα και μια 32άρα κάρτα απολύτως συμβατή με τη συσκευή.

 

Προτίμησε κάποια επώνυμη στο χώρο με class4 και πάνω. Κατά προτίμηση SanDisk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Μόλις πριν λίγο έπεσε το κινητό μέσα απο τη θήκη του και έκανε ένα σημαδάκι στην πάνω γωνία σα να έφυγε το χρώμα. Υπάρχει τρόπος να διορθώσω γιατί όλο εκεί πέφτει το μάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερώτηση. Μόλις πριν λίγο έπεσε το κινητό μέσα απο τη θήκη του και έκανε ένα σημαδάκι στην πάνω γωνία σα να έφυγε το χρώμα. Υπάρχει τρόπος να διορθώσω γιατί όλο εκεί πέφτει το μάτι;

 

Τι θήκη έχεις;

 

Ο μόνος τρόπος να το διορθώσεις είναι να το βάλεις σε μία (gel κατά προτίμηση) θήκη για να μην το βλέπεις. Δυστυχώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Μόλις πριν λίγο έπεσε το κινητό μέσα απο τη θήκη του και έκανε ένα σημαδάκι στην πάνω γωνία σα να έφυγε το χρώμα. Υπάρχει τρόπος να διορθώσω γιατί όλο εκεί πέφτει το μάτι;

 

Θα μπορούσες ν' αγοράσεις ανταλλακτικά από το ebay και να το αντικαταστήσεις, αλλά εάν το κάνεις μόνος σου θα βγει το κινητό εκτός εγγύησης. Εάν το πας στην ACE, θα σε "ξυρίσουν" κανονικά. Τι απομένει; Μάλλον να το συνηθίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...