Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακουστε τι συμβαινει: Υπαρχει ο opera mobile 11 ο οποιος οντως εχει πλεον flash player αλλα και παλι ΔΕΝ παιζει τα παντα οπως ο μαμισιος. Για παραδειγμα μπειτε στην αρχικη σελιδα του novasporfm να δειτε οτι ο μαμισιος απεικονιζει περισσοτερα στοιχεια flash. Οσοι δεν εχουμε flash player στον opera ειναι γιατι εμεις εχουμε τον opera mini και οχι τον opera mobile.

 

 

Tα ίδια απεικονίζουν αλλα έχω Adfree;)

 

To θετικό του Opera είναι οτι έχεις τα ίδια bookmarks σε όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ δεν έχει καμιά σχέση με το HD που είχα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μικρή ένταση στο ηχείο . Υπάρχει κάποια λύση να ακούγεται δυνατότερα ?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ δεν έχει καμιά σχέση με το HD που είχα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μικρή ένταση στο ηχείο . Υπάρχει κάποια λύση να ακούγεται δυνατότερα ?

 

Να βαλεις custom rom...Αυτο μονο λειτουργει μεχρι στιγμης...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Android Market σε 2.3.6 όταν πηγαίνω να δω τις νέες εφαρμογές κρασάρει βγάζοντας το μήνυμα (Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά)

 

Είμαι με official έκδοση 2.2.1 και δεν έχω πειράξει τπτ..Μετα από Clear Data και Cache του Android Market συνεχίζεται το πρόβλημα

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο κάτι αντίστοιχο?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα με το κινητο αλλα εχω εντοπισει ενα μεγαλο προβλημα....οταν τραβαω βιντεο μολις παω να το δω μετα... το βιντεο εχει πολλα κολληματα...μηπως υπαρχει καποια λυση? εχει παρατηρησει κανεις αλλος πολλα κ εντονα κολληματα στο βιντεο??
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Android Market σε 2.3.6 όταν πηγαίνω να δω τις νέες εφαρμογές κρασάρει βγάζοντας το μήνυμα (Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά)

 

Είμαι με official έκδοση 2.2.1 και δεν έχω πειράξει τπτ..Μετα από Clear Data και Cache του Android Market συνεχίζεται το πρόβλημα

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο κάτι αντίστοιχο?

 

Απο οτι ξερω αυτη η εκδοση ειναι μονο για gingerbread roms.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και η stable Cyanogenmod 7.0 rom. Θα την δοκιμάσω σήμερα στο dhd.
Link to comment
Share on other sites

Γενικη διαπιστωση: Το desire HD ειναι ακομα η ναυαρχιδα της HTC. Ξερετε κατι για τον αντικαταστατη-νεα ναυαρχιδα ή ακομα ειναι νωρις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μηπως εχει ψαξει κανενας για extra μπαταρια που ειναι πανω σε protective case.

 

ΠΧ για iPhone ειναι αυτη

http://goo.gl/eSHwv

 

και για Desire HD2 ειναι αυτη

http://goo.gl/p2amM

Ψαχνω να βρω αλλα βρισκω μονο για αλλα μοντελα εκτος απο το δικο μου :lol:

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Eίχα αγοράσει κάποτε για το ΗΤC HD2 την θήκη αυτή. Άστο καλύτερα....Ναι εντάξει δουλεύει μια χαρά αλλά μετά το κινητό γίνεται σε διαστάσεις......
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοιχτό το GPS; Με κλειστό το gps το gmaps ψάχνει μόνο μέσω του σήματος τηλεφωνίας και η απόκλισή του είναι πολύ μεγάλη.

 

οχι φιλε.Το gps το εχω κλειστο.Αλλα με το προηγουμενο desire που ειχα(το απλο) δεν αντιμετωπιζα παρομοιο προβλημα.Με απλη σημα τηλεφονιας ειχε πολυ μικρη αποκλιση:(

Link to comment
Share on other sites

Τι class είναι η κάρτα σου;

 

 

τη μαμα καρτα εχω...αυτο φταιει? δηλαδη πρεπει να παρω καλυτερη? κ πως η htc εφοδιασε το κινητο με μια καρτα η οποια δημιουργει τοσο μεγαλο προβλημα στο βιντεο?...περιεργα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη cm7 τη stable και σήμερα πρατήρησα (μπορεί να είναι και παλιότερο το πρόβλημα και να μην το είχα πάρει χαμπάρι),ότι η δεξιά πλευρά της οθόνης του κινητού έχει μια μαύρη λωρίδα σαν να μην είναι σωστά ευθυγραμμισμένη.Δείτε τη φωτό που επισυνάπτω.Το έχει κανείς αυτό το θέμα?

 

 

http://dl.dropbox.com/u/14913717/IMG_20110411_145335.jpg

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη cm7 τη stable και σήμερα πρατήρησα (μπορεί να είναι και παλιότερο το πρόβλημα και να μην το είχα πάρει χαμπάρι),ότι η δεξιά πλευρά της οθόνης του κινητού έχει μια μαύρη λωρίδα σαν να μην είναι σωστά ευθυγραμμισμένη.Δείτε τη φωτό που επισυνάπτω.Το έχει κανείς αυτό το θέμα?

 

 

http://dl.dropbox.com/u/14913717/IMG_20110411_145335.jpg

 

φιλε και εγω σημερα την περασα αλλα δεν ειδα κατι παρομοιο...

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε.Το gps το εχω κλειστο.Αλλα με το προηγουμενο desire που ειχα(το απλο) δεν αντιμετωπιζα παρομοιο προβλημα.Με απλη σημα τηλεφονιας ειχε πολυ μικρη αποκλιση:(

 

Κάποιο θέμα με το Radio πρέπει να υπάρχει τότε. Αν δεν έχεις την stock rom, δοκίμασε το radio που σου προτείνει ο κάθε developer της rom σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα με το Radio πρέπει να υπάρχει τότε. Αν δεν έχεις την stock rom, δοκίμασε το radio που σου προτείνει ο κάθε developer της rom σου.

 

Έλα που έχω το radio που προτείνει ο developer!!!

 

 

Δεν με βλέπω καλά.Το εμφανίζει ακόμα και στον bootloader (είναι σαν να υπάρχει μετατόπιση της οθόνης προς τα αριστερά !!!!!). Θα πάω μια βόλτα από την Htc μου φαίνεται.Το έχω περίπου ενάμιση μήνα οπότε θα ζητήσω αντικατάσταση.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έλα που έχω το radio που προτείνει ο developer!!!

 

 

Δεν με βλέπω καλά.Το εμφανίζει ακόμα και στον bootloader (είναι σαν να υπάρχει μετατόπιση της οθόνης προς τα αριστερά !!!!!). Θα πάω μια βόλτα από την Htc μου φαίνεται.Το έχω περίπου ενάμιση μήνα οπότε θα ζητήσω αντικατάσταση.

 

Με custom ROM θα το πας στην HTC; To νου σουυυ.

 

Αντικατάσταση μέσα σε 10 μέρες γίνεται (από το κατάστημα που το αγόρασες λογικά).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

 

μολις αποκτησα και εγω το HD και ειμαι καταενθουσιασμενος....απιστευτο κινητο !!

 

Βεβαια ειμαι σε stock καταστασεις και σε πολυ διαβασμα.....

 

Απλα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματα πριν κανω καμμια βλακεια...

 

1. κανωντας root περνουμε admin rights του κινητου και μπορουμε να βαλουμε 'εφαρμογες ' απο 'γνωστα' site , σωστα ? Υπαρχει καποιος οδηγος , οσο το δυνατον πιο απλος ?

 

2. Για να βαλω μια αλλη ρομ , πρεπει απαραιτητα να κανω root ή γινεται και χωρις ? Επειδη εχβ δει απειρες ρομ ποια ειναι η πιο σταθερη διχως προβληματα που κυκλοφορει αυτη την στιγμη ?

 

3. Στο android μαρκετ γιατι βλεπω μονο δωρεαν εφαρμογες και οχι επι πληρωμη ?

 

4. Επειδη ειναι μεταχειρισμενο το κινητο , υπαρχει καποιος οδηγος ωστε να στρωσω αν δεν εχει στρωθεο σωστα η μπαταρια ?

 

 

1000 ευχαριστω για τις απαντησεις σας

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

 

μολις αποκτησα και εγω το HD και ειμαι καταενθουσιασμενος....απιστευτο κινητο !!

 

Βεβαια ειμαι σε stock καταστασεις και σε πολυ διαβασμα.....

 

Απλα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματα πριν κανω καμμια βλακεια...

 

1. κανωντας root περνουμε admin rights του κινητου και μπορουμε να βαλουμε 'εφαρμογες ' απο 'γνωστα' site , σωστα ? Υπαρχει καποιος οδηγος , οσο το δυνατον πιο απλος ?

 

2. Για να βαλω μια αλλη ρομ , πρεπει απαραιτητα να κανω root ή γινεται και χωρις ? Επειδη εχβ δει απειρες ρομ ποια ειναι η πιο σταθερη διχως προβληματα που κυκλοφορει αυτη την στιγμη ?

 

3. Στο android μαρκετ γιατι βλεπω μονο δωρεαν εφαρμογες και οχι επι πληρωμη ?

 

4. Επειδη ειναι μεταχειρισμενο το κινητο , υπαρχει καποιος οδηγος ωστε να στρωσω αν δεν εχει στρωθεο σωστα η μπαταρια ?

 

 

1000 ευχαριστω για τις απαντησεις σας

1. Ναι στο πρωτο σκελος (μαλλον χρειαζεσαι και dowgrade της εκδοσης που φορας)και για οδηγους στην υπογραφη μου.

2.Ναι,με root και s-off.Κανε ολες τις διαδικασιες και μετα ρωτας για rom...Υπαρχουν με sense,χωρις sense και πολλες αλλες για καθε γουστο.

3.Χρειαζεσαι root και το market enabler (εφαρμογη).

4.Δυο-τρεις σελιδες πισω θα βρεις οδηγο για καλιμπραρισμα...

 

edit: Καλως ηρθες...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πάω μια βόλτα από την Htc μου φαίνεται.Το έχω περίπου ενάμιση μήνα οπότε θα ζητήσω αντικατάσταση.

 

Αντικατάσταση μετά από 1,5 μήνα; Πολύ φιλόδοξη σκέψη!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με custom ROM θα το πας στην HTC; To νου σουυυ.

 

Αντικατάσταση μέσα σε 10 μέρες γίνεται (από το κατάστημα που το αγόρασες λογικά).

 

Όχι.Θα βάλω stock,unroot,s-on .Κούκλα θα πάει :-)))))

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση μετά από 1,5 μήνα; Πολύ φιλόδοξη σκέψη!

 

Λές ε?Μήπως τσέκαρες τη φωτό?Δεν είμαι στραβός.Σωστά?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...