Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως γνωρίζεις την διαδικασία ή κάποιο σχετικό λινκ;

 

Stavros 2-3 σελιδες πισω εχει postαρει ο kollatos τις σελιδες με official roms αλλα και το τροπο ;)

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H 2.3 (Gingerbread) θα βγει όταν κυκλοφορήσει το HTC Desire S μετά από 1 με 2 μήνες..Η πρωτη συσκευή που θα αναβαθμιστεί θα είναι το DHD μας και το Ζ σύμφωνα με την HTC...

Οπότε μην την περιμένετε πριν τον Μάιο.

 

Πολύ φοβάμαι ότι με αυτήν την αργή τακτική αναβαθμίσεων δεν θα μπορέσει η εταιρία να ακολουθήσει τις επόμενες εκδόσεις Android ας είναι καλά το XDA

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι το παραπάνω αποτελεί κανόνα. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που δεν έχουν φτιάξει μη ελληνικές συσκευές, αλλά και άλλες που τις κάλυψε το service κανονικότατα. Τώρα με ποια πολιτική διαφοροποιούνται κατά αυτό τον τρόπο, δεν έχω ιδέα.

 

Το λέω με κάθε σιγουριά,πήγα συσκευή πριν μερικές μέρες και δεν μου την κάλυψαν.

Πήρα τηλ και στην εξυπηρέτηση πελατών και έδωσα τα imei από 2 αγγλικές συσκευές που έχω και μου είπαν ότι δεν τις καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία.Ήδη έχω έρθει σε επαφή και με το expansys και με ενημερώσαν ότι θα το δουν αυτοί με την ελληνική αντιπροσωπεία.Φυσικά η εγγύηση της HTC, άλλα λέει και έχω προχωρήσει μέσω του υπουργείου Ανάπτυξης σε καταγγελία

 

Αν η συσκευή είναι ευρωπαϊκή και υπάρχει απόδειξη αγοράς από τον αρχικό πωλητή (της χώρας που προοριζόταν η συσκευή)

τότε καλύπτεται από εγγύηση μια χαρά. Πχ το δικό μου είναι από expansys αλλά λόγω ότι έχω στα χέρια μου την απόδειξη του

expansys η HTC την καλύπτει αν χρειαστεί επισκευή.

 

Μιας και είσαι τόσο σίγουρος για κάνε ένα τηλεφώνημα στην HTC να σου πουν πόσο πολύ σε καλύπτουν...

Αυτό που θα σου πουν είναι να πας στην Αγγλία για εγγύηση.

Και αυτό που λέει η εγγύηση δεν είναι αυτό που αναφέρεις παραπάνω.Μπορείς να δεις εδώ που έχω αναφέρει το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον όρο 2 που είναι ξεκάθαρος για το ποιές συσκευές καλύπτονται με εγγύηση

http://www.navimania.gr/showthread.php?p=292393#post292393

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση επειδη εχω μπερδευτει..........

για να κανω ROOT πρεπει να κανω και τα βηματα του S-OFF η μονο να βαλω το Visionary+ και τελος?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είσαι τόσο σίγουρος για κάνε ένα τηλεφώνημα στην HTC να σου πουν πόσο πολύ σε καλύπτουν...

Αυτό που θα σου πουν είναι να πας στην Αγγλία για εγγύηση.

Και αυτό που λέει η εγγύηση δεν είναι αυτό που αναφέρεις παραπάνω.Μπορείς να δεις εδώ που έχω αναφέρει το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον όρο 2 που είναι ξεκάθαρος για το ποιές συσκευές καλύπτονται με εγγύηση

http://www.navimania.gr/showthread.php?p=292393#post292393

 

Κι όμως, έχω πάρει τηλέφωνο στην HTC στη Θεσσαλονίκη, τους έδωσα το IMEI μου και μου είπαν ότι

από τη στιγμή που έχω στα χέρια μου την αρχική απόδειξη αγοράς η συσκευή καλύπτεται μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, έχω πάρει τηλέφωνο στην HTC στη Θεσσαλονίκη, τους έδωσα το IMEI μου και μου είπαν ότι

από τη στιγμή που έχω στα χέρια μου την αρχική απόδειξη αγοράς η συσκευή καλύπτεται μια χαρά.

 

Σ ενα mail που μου ειχε στειλει η htc με τη χωρα προελευσης των 2 συσκευων μου, τονισε και κατεστησε σαφες, πως επειδη δεν ειναι ελληνικης αγορας αλλα branded στην T-Mobile Γερμανιας και τα 2, σε περιπτωση βλαβης, θα αποφασιζε η ελληνικη αντιπροσωπεια εαν με καλυπτει η οχι. Οποτε προφανως, στην Ελλαδα, εχουν την κατευθυντηρια γραμμη απο την htc να δεχονται το αν θα καλυψει η οχι η εγγυηση (σε μια ξενη συσκευη) κατα περισταση. Πραγμα που το βρισκω τελειως λαθος και φλου. Ισως τελικα να εξαρτιομαστε ενιοτε κι απο την "προθυμια" του εκαστοτε υπαλληλου.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου, ειδικά στο τελευταίο που αναφέρεις.

Απλά για την ιστορία να αναφέρω ότι το δικό μου δεν είναι branded και ίσως αυτό να παίζει κάποιο ρόλο.

Edited by kollatos
Διόρθωση σύνταξης

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση επειδη εχω μπερδευτει..........

για να κανω ROOT πρεπει να κανω και τα βηματα του S-OFF η μονο να βαλω το Visionary+ και τελος?

 

Για ROOT αρκεί το Visionary+.Στη συνέχεια,αν θες:''While your phone has now been rooted, you must still gain S-OFF on it to perform several advanced functions such as the ability to install a custom recovery image that in turn allows you to install custom ROMs to your device''.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

 

Πως γίνεται οι εφαρμογές να αναγνωρίζουν το dhd μου ως nexus one??

 

Πως μπορώ να το διορθώσω???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σος εχω το ελληνικο desire hd και ακομα δεν μου εχει ερθει το update που βελτιωνει το βιντεο... τι να κανω????? please help!!!!! υπαρχει μηπως καμια μαγειρευτη ρομ που να το περιλαμβανει????
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σος εχω το ελληνικο desire hd και ακομα δεν μου εχει ερθει το update που βελτιωνει το βιντεο... τι να κανω????? please help!!!!! υπαρχει μηπως καμια μαγειρευτη ρομ που να το περιλαμβανει????

 

Την 1.72.ΧΧΧ εννοείς;;αν ναι,οι περισσότερες custom roms,αν όχι όλες, βασίζονται στην 1.72.XXX.Εκτός αν υπάρχει κάποιο update της 1.32.ΧΧΧ που δε γνωρίζω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 10 μέρες συμβίωσης με το HTC Desire HD μου σκέφτομαι να μεταβώ κι εγώ σε root "καταστάσεις". Δε θέλω ν' αλλάξω ROM, απλά να αποκτήσω πλήρη δικαιώματα στη συσκευή μου.

Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του νήματος, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, γιατί είμαι σε σύγχυση: αν γίνει κάποιος root μόνο, επίσημο update (όταν τέλος πάντων έρθει σε κανα 2-3 μήνες) δέχεται; Επίσης από το xda βλέπω (και μόνος αλλά και από τα link που δίνουν οι συμφορουμίτες σε αντίστοιχες ερωτήσεις) πως υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Υπάρχει κάποιος απ' όλους που είναι πιο "ενημερωμένος", ασφαλής ή προσφέρει κάτι παραπάνω τέλος πάντων;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 10 μέρες συμβίωσης με το HTC Desire HD μου σκέφτομαι να μεταβώ κι εγώ σε root "καταστάσεις". Δε θέλω ν' αλλάξω ROM, απλά να αποκτήσω πλήρη δικαιώματα στη συσκευή μου.

Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του νήματος, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, γιατί είμαι σε σύγχυση: αν γίνει κάποιος root μόνο, επίσημο update (όταν τέλος πάντων έρθει σε κανα 2-3 μήνες) δέχεται; Επίσης από το xda βλέπω (και μόνος αλλά και από τα link που δίνουν οι συμφορουμίτες σε αντίστοιχες ερωτήσεις) πως υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Υπάρχει κάποιος απ' όλους που είναι πιο "ενημερωμένος", ασφαλής ή προσφέρει κάτι παραπάνω τέλος πάντων;

 

Όχι,δε θα μπορείς να κάνεις ενημέρωσεις,αλλά έτσι κι αλλιώς με το Visionary+ το root είναι προσωρινό.Δηλαδή μετά απο μια επαννεκίνηση,χάνεται και στη συνέχεια το ενεργοποιείς πάλι αυτόματα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σος εχω το ελληνικο desire hd και ακομα δεν μου εχει ερθει το update που βελτιωνει το βιντεο... τι να κανω????? please help!!!!! υπαρχει μηπως καμια μαγειρευτη ρομ που να το περιλαμβανει????

Φιλικα παντα, γνωμη μου ειναι να σκεφτεις πρωτα εαν οντως θες να αποποιηθεις την official rom, μονο και μονο επειδη αργει το update του βιντεο, κι οχι γιατι γενικοτερα εισαι οπαδος του "πειραγματος"! :) οι custom rom βεβαια προσφερουν καποια παραπανω πραγματακια, συν αυτο που ζητας αν δεν κανω λαθος, απλως μετα σε βαζουν σε αλλα μονοπατια. Δεν εννοω κατι αρνητικο βεβαια, αλλα την ολη διαδικασια... :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα παντα, γνωμη μου ειναι να σκεφτεις πρωτα εαν οντως θες να αποποιηθεις την official rom, μονο και μονο επειδη αργει το update του βιντεο, κι οχι γιατι γενικοτερα εισαι οπαδος του "πειραγματος"! :) οι custom rom βεβαια προσφερουν καποια παραπανω πραγματακια, συν αυτο που ζητας αν δεν κανω λαθος, απλως μετα σε βαζουν σε αλλα μονοπατια. Δεν εννοω κατι αρνητικο βεβαια, αλλα την ολη διαδικασια... :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

μου αρεσει να το πειραζω γενικα..... αλλα δεν μου αρεσει να εχει ερθει σε ολους το update εκτος απο εμενα.... δεν ειναι οτι δεν εχει βγει ειναι οτι δεν μου το βγαζει..... το ****το ειναι πιο πολυ....

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει να το πειραζω γενικα..... αλλα δεν μου αρεσει να εχει ερθει σε ολους το update εκτος απο εμενα.... δεν ειναι οτι δεν εχει βγει ειναι οτι δεν μου το βγαζει..... το ****το ειναι πιο πολυ....

 

Tα updates μοιράζονται ανάλογα το IMEI του κινητού και τη χώρα.Αν αποφασίσεις να βάλεις μια custom rom θα πας ήδη στη νεότερη έκδοση λογισμικού που εχει βγει για WWE,άρα θα είσαι πιο μπροστά στα updates χωρίς να περιμένεις.Τώρα,σίγουρα έχει τα καλά και τα κακά στο να προχωρήσεις σε μια τέτοια διαδικασια, και τα ''κακά'' δεν είναι άλλο απο το ρίσκο που θα πάρεις ''πειράζοντας'' το κινητό.Αν ξεπεράσεις αυτό το σκόπελο,μένουν μόνο τα καλά που είναι πολλά και συμαντικα.;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά για την ιστορία να αναφέρω ότι το δικό μου δεν είναι branded και ίσως να αυτό να παίζει κάποιο ρόλο.

 

Βεβαίως και παίζει ρόλο. Τις branded δεν τις δέχονται σίγουρα, με τις native HTC συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιον οδηγο για να βαλουμε καμια καινουρια custom rom?????

 

Ελληνικός οδηγός δεν υπαρχει ακόμα,αλλά αν είσαι root,s-off,eng-off είναι πολύ εύκολο.Κάνεις αυτά εδω τα βήματα https://docs.google.com/document/edit?id=1rhamw8Rus5L0QEuLm-sGkmQZ4JB0pS5CvS7BuVb8xWA&hl=en&authkey=CIS-krQL# .Είναι οδηγός απο το απλό Desire αλλά η διαδικασία είναι η ίδια.Καινούρια και ίσως η καλύτερη custom rom,αν θέλεις όλα τα καλά του sense στο κινητό σου, είναι αυτή εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040 .

 

@edit:Η διαδικασία εγκατάστασης custom rom είναι αυτή που γράφει ο παραπάνω οδηγός ΕΚΤΟΣ της εγκατάστασης radio!!!Η εγκατάσταση radio απαιτεί διαφορετική διαδικασία!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιον οδηγο για να βαλουμε καμια καινουρια custom rom?????

Η διαδικασία είναι ιδιαίτερα απλή και συνήθως κάθε developer αναφέρει τα βήματα που χρειάζονται για να περαστεί

η rom οπότε μόλις καταλήξεις στη rom που θέλεις να περάσεις απλά διάβασε καλά το 1ο post και θα είσαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλά διάβασε καλά το 1ο post και θα είσαι οκ.

 

Αυτού του thread ή του Desire; :rolleyes:

 

ρε παιδια σος εχω το ελληνικο desire hd και ακομα δεν μου εχει ερθει το update που βελτιωνει το βιντεο... τι να κανω?????

 

Γιατί δεν τη βάζεις μόνος σου;

 

http://xdafil.es/index.php?path=DesireHD%2FRUU/

 

(Sorry για τα συνεχόμενα μηνύματα, κάποιος mod ας τα συνενώσει)

Edited by kollatos

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και παίζει ρόλο. Τις branded δεν τις δέχονται σίγουρα, με τις native HTC συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Σοβαρα? Να αναβω λαμπαδες γονυπετης δηλαδη, να μη χρειαστω service στους χαλεπους καιρους αυτους. Και σε περιπτωση ας πουμε που χαλασει ενα εκ των 2, εγω με Γερμανια θα μπλεξω? Λογω του οτι εκει ειναι branded? Εαν ηταν branded σε ελληνικο παροχο δεν θα υπηρχε θεμα φανταζομαι ετσι?

(διοτι και οι branded συσκευες ελληνικων παροχων δεν επεται οτι ειναι και ελληνικες.)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τη βάζεις μόνος σου;

 

http://xdafil.es/index.php?path=DesireHD%2FRUU/

 

(Sorry για τα συνεχόμενα μηνύματα, κάποιος mod ας τα συνενώσει)

 

thanks!!! και πως ξερω πιο ακριβως ειναι το σωστο αρχειο να κατεβασω να βαλω?????

Link to comment
Share on other sites

thanks!!! και πως ξερω πιο ακριβως ειναι το σωστο αρχειο να κατεβασω να βαλω?????

 

Το πιο προσφατο WWE...

Επισης μη μπερδευτεις.δεν ειναι zip αρχειο να το flashαρεις!ειναι exe και το τρεχεις απο pc!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του thread ή του Desire; :rolleyes:

 

Του thread του developer, του οποίου τη rom θα επιλέξει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...